Autor Wątek: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?  (Przeczytany 6525 razy)

Offline pikoza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« dnia: Styczeń 16, 2014, 21:25:11 »
http://uwaga.tvn.pl/65287,wideo,433627,skandal_w_strazy_pozarnej,skandal_w_strazy_pozarnej,reportaz.html

Obejrzyj i oceń. Dość skandaliczne zachowanie zarządu i bąć co bądź kolegów z jednostki. Myślałem, że to w Polsce ju nie możliwe a jednak.  :gwiazdki:

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2014, 21:30:07 »
Właśnie oglądałem dziś TVN jak to było. Moim zdaniem dziwna sytuacja. Gość podkradał paliwo, nie wiadomo jak długo i nie wiadomo czy gdyby go nie złapano robiłby to dalej aż rzeczywiście zabrakło by przy wyjeździe co raczej jest niemożliwe bo na rezerwie raczej nie jeżdżą... Dobrze się zachował ten kto to zgłosił od Prezesa OSP i myślę, że prezes powinien się tym zająć i wyrzucić tego co podkradał. Mógł sobie darować tą sprawę z urzędem i policją bo to co się dzieje w jednostce nie powinno wychodzić poza jej członków. Im mniej ludzie widzą tym lepiej dla jednostki. Trochę zepsuł wizerunek OSP no i stracił w oczach kolegów za kapowanie.. Ale bardziej potępiam zachowanie tego który podkradał i Prezesa za to że nic nie zrobił w tym kierunku...

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2014, 21:39:37 »
Może oszczędności miał  ^_^

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2014, 21:56:31 »
Sprawa właśnie pewnie by nie wyszła na jaw gdyby prezes lub sam zainteresowany podjął kroki do ustąpienia z funkcji. W materiale "nagrywający" dawał ultiamtum. Ale jak zobaczył, że wszyscy chcą o tym zapomnieć i pewnie paliwo spuszczane było by dalej, sprawą zainteresował "górę". Moim zdaniem dobrze zrobił, bo przecież to tak jakby kradli u siebie w domu.. Przykre..
Fajnie zorganizowana jednostka, ale druhowie mają troszkę dziwnę poglądy. Ten naczelnik okradał ich samych, każdego z koleji a oni jeszcze obstają za nim. Dlaczego oni teraz są lojalni wobec niego skoro on wobec ich nie był :/
Tylko że gmina i prokuratura widać kierują się prawem (tak jak powinno być) i chociaż oni nie przymykają oka na łamanie prawa :/

Co do poszargania opinii to oni sami wszyscy sobie ją szargają takim zachowaniem. Ktoś łamie prawo - to zapomnijmy.. I co dalej ??

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2014, 22:19:23 »
Czy koledzy na pewno zdają sobie sprawę z noszenia Orzełka? Jak dla mnie nie bardzo. Czym się różni złodziej od podpalacza? Podwójna moralność pod przykrywką "jednej wielkiej rodziny". Toć to kpina. Złodziej jest złodziejem, niezależnie od ilości skradzionego towaru. Takie sprawy gdzie jest twardy dowód powinny być natychmiastowo rozwiązywane zgłoszeniem na policję oraz walnym zebraniem członków. Jeśli ktoś ma w tej sprawie inny pogląd to proponuję popracować nad moralnością!
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2014, 22:38:13 »
Bardzo dobrze zrobił, szkoda mi człowieka zwłaszcza z takim stażem, wszyscy jakby próbowali obejść słowo "kraść". Gmina nie daje pieniędzy "a macie róbta co chceta byle auto jechało". Jak mi zabraknie paliwa do auta to też mogę spuścić sobie z bojowego? A co z innymi strażakami którym zabrakło paliwa do kosiarki? Też mogą odlać czy tylko naczelnik może bo obejmuje stanowisko? Dlaczego w ogóle Pan Sławek zdecydował się filmować bak pojazdu? Widział to już wcześniej? A może znowu telewizja nie ujawniła wszystkiego co powinna. Tutaj macie natomiast inną dyskusję na ten temat  :szalony: http://forum.to.com.pl/czy-byla-kradziez-paliwa-w-osp-chorzele-t20970/.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2014, 22:53:36 wysłana przez REEN »

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2014, 22:47:22 »
Myślałem, że już się nie zaloguję, a tu proszę !
Panie Sławku,
To Pan jest tą normalną osobą w tym kraju, a żyje Pan (jak większość tego kraju) w środowisku złodziei, ignorantów, układów, podstępów itp. Gratuluję konsekwencji w działaniu!
Przykre to, ale im mniej takich Panów tym więcej dalszej patologi "kolegów".
Wypowiedz Pana Daniela i Pana Kamila to chyba jakieś żarty! Żarty, bo w cywilizowanym kraju to "współudział"  :gwiazdki: Panie Kamili wychodzi na to, że jesteście "złodziejami" nie dlatego, że ktoś ujawnił materiał, ale dlatego, że w ten sposób postępujecie !!!
Miłego weekendu

Pozdrawiam
Jerzy

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2014, 12:30:55 »
Ale to jest norma, mnie to wcale nie dziwi. Nie mam na myśli samej kradzieży paliwa (tego jest mniej, mam nadzieję), ale podejście i zachowanie ludzi, którzy bronią złodzieja. Tak samo jest z pijanymi kierowcami itp. Takich ludzi wokół jest multum. Przykre.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2014, 14:12:05 »
Ja tu widzę, że gość na razie został uniewinniony przez sąd, więc..........Inna sprawa, że to co na filmiku widać to inna sprawa, każdy ma swoje odczucia. Przedstawia się tu jednostronną wersję wydarzeń. Widać, że problemów było już parę i to od dłuższego czasu. Nie bronię nikogo, ale sam wiem z doświadczenia, że czasem jak się nie zagoni konserwatora zdecydowanie do roboty nie będzie zrobiona - nie twierdzę, że wszędzie tak jest, i to powiedziałem na marginesie. Pewno w odwecie przeciwko ujawnieniu rewelacji przez Pana Sławka wyciągnięto brudy na niego.
Zarząd chyba nie potrafi sobie poradzić z problemem. A rozmowa z Prezesem w programie była dla mnie bardzo ciekawa :) Dochodzi do tego, że ludzie w środowiskach takich raczej nie lubią rozgłosu i piętnuje się ludzi, którzy wyciągają zgniliznę na światło dzienne.Są takie miejsca w Polsce, gdzie z nikogo nie wyciągnie się informacji, tak ludzie trzymają język za zębami - czy dzieje się dobrze, czy też źle.
 Nie może tak być, że naczelnikiem jest ktoś, na którym ciąży chociaż cień podejrzeń. Ma on być wzorem. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń, bo podejrzewam, że jeszcze się coś dowiemy o tej całej sprawie.
Dużo ludzi po programie skomentowało artykuł pod linkiem, który został podany, widać to wyraźnie, bo na początku to była wielka pyskówka lokalna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 14:16:46 wysłana przez Herflik »
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

donosiciel

  • Gość
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2014, 20:15:21 »
Bardzo współczuję Panu Sławkowi - to z czym przyszło mu się zmierzyć w psychologii nazywa się redukcją dysonansu poznawczego i wszystko wskazuje na to, że Pan Sławek sobie z tym nie radzi. Łatwo mi to zrozumieć, gdyż niecały rok temu przeszedłem dokładnie to samo - dla mnie wyjściem było przeniesienie się do innej jednostki gdyż z tymi debilami (mam na myśli 01, 11, 13, 14 i znaczną część zmiany) nie było szansy ułożenia akceptowalnych relacji. Poszło wprawdzie nie o kradzież, a o pijaństwo, ale postawy  takie same - nie sra się we własne gniazdo, najważniejszy jest święty spokój i oczywiście to ze mną nie szło wytrzymać. Teraz mam święty spokój, normalnych przełożonych i normalnych ludzi na zmianie - dla Pana Sławka jedynym wyjściem jest rozstanie się z tym patologicznym środowiskiem, tak ja to uczyniłem.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2014, 14:56:17 »
Kolejny patologiczny przypadek, w którym to osoba "poszkodowana" (reprezentująca dobre imię jednostki) staje się tą złą, która jest winna wszystkiemu. To jest chore :krzyk: :krzyk: Nie od dziś wiadomo, że w Polsce większe prawa ma złodziej niż okradziony ale Panowie - jak oni mogą mówić, że Pan Sławek jest winny utracie dobrego imienia OSP skoro nie on, a osoba z ich szeregów dokonała kradzieży :pyt: Strażak powinien stać na straży nie tylko bezpieczeństwa obywateli, ale także dawać przykład. A jaki oni dali przykład kryjąc złodzieja? Mogło być i tak, że najpierw kradł by paliwo, a potem sprzęt itd. i co wtedy? Współczuję bo widać, że człowiek naprawdę dobry i zależało mu na mundurze i niesieniu pomocy. Gardzę ludźmi co potrafią tak oo zniszczyć innego człowieka tylko po to, żeby ukarać za prawidłową postawę. Moim zdaniem wszyscy, którzy tak jednogłośnie są przeciwni ujawnianiu i eliminowaniu złodziei powinni sami odejść bo nie zasługują na pełnienie funkcji publicznej - bycie strażakiem.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2014, 16:08:36 »
Chłopcy się połasili na oszczędności paliwa. Największą rura okazał się prezes powinien obu pogodzić choćby na rok odstawić od koryta. Teraz poszło w eter, że Kupiaki z Chorzel kradli wachę, a lepsze jest to, że bronią "złodzieja". Patrząc przez pryzmat zwykłego leminaga oglądającego TVN i to ochotnik jest nie tylko przysłowiowym pijakiem, ale również złodziejem, bo jak jeden kradł to i inni też pewnie kradną sami sobie paliwo to co jest na działaniach może też "coś się przyda" i do ręki przyklei.

Offline wwart

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Co wy na to skandal w OSP Chorzeli ?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2014, 18:44:41 »
Dobie imię jednostki bardzo łatwo i zaskakująco szybko można zepsuć. Później ciężko zdobyć zaufanie społeczeństwa. Współczuje całej jednostce.