Autor Wątek: Pytanie do skarbników  (Przeczytany 1065 razy)

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Pytanie do skarbników
« dnia: Styczeń 12, 2014, 18:42:45 »
Jeśli mam fakturę na zakup np. miotły to wypisuję kwit kasa wyda i w tymże kwicie opisuję na co pobrano pieniądze, kto pobrał i zakupił oraz przypinam zszywką do faktury.

Ostatnio Prezes zarzucił mi dlaczego nie opisuję faktury na rewersie. Odparłem, że kwit KW który jest dopięty do faktury jest już opisem tej faktury, ale dodał jeszcze również, że oprócz mojego opisu, powinien się znaleźć też identyczny Jego opis na rzeczonej fakturze.

Po co taka "kołomyja" ??? Czy przepisy postępowania skarbowego też narzucają stowarzyszeniom opis faktur przez skarbnika i prezesa???

Jak Wy to robicie??

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Pytanie do skarbników
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2014, 08:02:23 »
Akurat nie jestem skarbnikiem, ale w firmie mam często do czynienia z fakturami kosztowymi i wygląda to tak. Dokument KW jest dokumentem kasowym potwierdzającym wypłatę z kasy piszę na nim nr. faktury podpis osoby pobierającej pieniądze podpis osoby wydającej. Na odwrocie faktury wypisuje wręcz jeszcze raz co zostało zakupione do czego ma służyć i numer z rejestru środków trwałych. tak wymaga ode mnie księgowość.
Więc chyba trochę racji prezes ma. Co do opisu wykonanego przez prezesa to chyba lekka przesada i chodzi o to aby nie było możliwości jakiś bezprawnych zakupów myślę, że sam podpis prezesa powinien wystarczyć.

Także opis na fakturze jak najbardziej, podpis prezesa niekoniecznie a opis wykonany przez prezesa to już chyba przesada.