Autor Wątek: Ważność badań strażaka i uprawnień kierowcy PSP w OSP  (Przeczytany 1437 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Ważność badań strażaka i uprawnień kierowcy PSP w OSP
« dnia: Styczeń 12, 2014, 09:44:08 »
Mam pytanie do kolegów zorientowanych w temacie badań ktore co roku robie w PSP czy one także są ważne u mnie w gminie w mojej OSP,  czy musze robić ponowne badania w gminie? A drugie pytanie mam w KP PSP zrobioną wkładke na pojazdy uprzywilejowanie , wydane przez mojego komendanta , w starostwie powiedzieli że musze robić drugą wkładke u nich jeśli chce jezdzić u siebie w OSP, czy mają rację ?  Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 09:53:13 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ważność badań strażaka i uprawnień kierowcy PSP w OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2014, 12:37:03 »
Nie mają racji, w gablotce w mojej jrg wisi jedna z oficjalnych interpretacji, w której wójt jakiejś gminy wystąpił z podobnym pytaniem - na tej wkładce możesz jeździć w swoim OSP!!! Musisz mieć tylko zgodę burmistrza na kierowanie pojazdami będącymi pod jego władaniem, a zapewne pojazdy Twojej OSP są własnością gminy.

Co do badań - u mnie zostało to dogadane na poziomie wydziału operacyjnego - badania z PSP w pełni honorowane są w OSP. Strażacy służący jednocześnie w PSP nie robią badań OSP.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Ważność badań strażaka i uprawnień kierowcy PSP w OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2014, 20:59:42 »
Dzięki kolego . Szkoda tylko że urzędnicy w starostwie tego nie wiedzą :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)