Autor Wątek: Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu  (Przeczytany 5410 razy)

wiceprezes

  • Gość
Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu
« dnia: Styczeń 09, 2014, 10:12:51 »
Mam pytanie odnośnie dystynkcji- jeżeli w osp mamy 4 wiceprezesów (statut tak mówi) to naczelnik (z automatu wiceprezes) ma 3 gwiazdki, a pozostali? Zastępca naczelnika ma 2 gwiazdki, a jeżeli zastępca naczelnika jest również wiceprezesem?? to ma 2 czy 3?
A "zwykły" wiceprezes? 2 czy 3?:) proszę o szybka odpowiedz poparta faktami, a nie "wydaje mi sie" itp
z góry dziękuje:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 10:19:27 wysłana przez robn »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2014, 10:58:59 »
Zależy za co dany wiceprezes odpowiada.
Pod dystynkcją w-ce prezesa powinien sobie doszyć specjalność, którą ma pod sobą:


lub

któreś z tych: http://florek.org.pl/specjalnosci/ (takie same są też dla członków czynnych, tutaj nie wiem czemu napisali tylko o mdp)

ps. mając tylu prezesów chyba jesteście notowani na giełdzie  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 11:04:54 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

wiceprezes

  • Gość
Odp: Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2014, 16:09:33 »
chodzi mi o to jakie dystynkcje posiada wiceprezes oraz jakie wiceprezes i zarazem zastepca naczelnika.  Skoro jest wiceprezes jako czlonek zarzadu to posiada 3 gwiazdki jak naczelnik czy moze inaczej?? Nie interesuja mnei w tej chwili inne oznaczenia, a tylko te na mundurze ponizej szyi. Prosze o KONKRETNA odpowiedz

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2014, 16:18:34 »
Wiceprezes - 3 gwiazdki
naczelnik (i jednocześnie pierwszy wiceprezes) - 3 gwiazdki
z-ca naczelnika - 2 gwiazdki

i to tyle.
Nie łączcie funkcji w zarządzie bo robicie sztuczny chaos. Np. nie łączcie, tak jak napisałeś, funkcji wiceprezesa z zastępcą naczelnika. To dwie odrębne funkcje.
To tak jakby połączyć funkcje prezesa i naczelnika i pytać ile ma nosić gwiazdek.

Poza tym, moim zdaniem system oznaczenia funkcji w zarządzie i stopni strażaków OSP jest przestarzały i kompletnie nieprzemyślany.

wiceprezes

  • Gość
Odp: Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2014, 21:07:35 »
Rozumiem czyli jesli jestem wiceprezesem-zastepca naczelnika to na dystynkcji powinno znajdowac sie 3 gwiazdki tak?
Sam zastepca naczelnika ma 2.

Pytalem bo na wszystkich tablicach z dystynkcjami czy to w oddziale ZOSP czy w internecie jest tylko prezes, naczelnik(z automatu wiceprezes) i zastepca naczelnika, a nie ma wiceprezesa, a to mnie interesowalo.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:21:57 »
Wiceprezes - 3 gwiazdki
naczelnik (i jednocześnie pierwszy wiceprezes) - 3 gwiazdki
z-ca naczelnika - 2 gwiazdki
Hę? Każdy wiceprezes poza pierwszym, którym jest naczelnik ma jedną gwiazdkę jak każdy "zwykły" członek zarządu.

Poza tym, moim zdaniem system oznaczenia funkcji w zarządzie i stopni strażaków OSP jest przestarzały i kompletnie nieprzemyślany.
A to swoją drogą... Temat już zresztą dyskutowany, nawet sam jeden wątek założyłem, ale umarł śmiercią naturalną z powodu "i tak nic nie zmienimy"... A szkoda, bo gdyby było jakieś większe zainteresowanie można by opracować konkretny projekt zmian w regulaminie, który by odpowiadał "względnej większości"... A tak to cóż...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2014, 08:06:26 »
Wiceprezes - 3 gwiazdki
naczelnik (i jednocześnie pierwszy wiceprezes) - 3 gwiazdki
z-ca naczelnika - 2 gwiazdki
Hę? Każdy wiceprezes poza pierwszym, którym jest naczelnik ma jedną gwiazdkę jak każdy "zwykły" członek zarządu.

Też słyszałem o takiej interpretacji, ale nawet członkowie zarządu krajowego ZOSP sami nie wiedzą jak to interpretować. Podczas dyskusji większość była za tym, że wiceprezes też ma nosić 3 gwiazdki - dlatego tak napisałem.
Oznacza to tylko, że znów regulamin nie jest do końca dokładny i można interpretować go na kilka sposobów.
Tłumaczenie członków ZK było takie:
Skoro prezes ma 4 gwiazdki, naczelnik 3 a z-ca naczelnika 2 - to wynika z tego że zastępca nosi o jedną gwiazdkę mniej od osoby którą zastępuje.
naczelnik 3 - jego zastępca o jedną mniej
prezes 4 - jego zastępca (wiceprezes) o jedną mniej.
Jeśli wiceprezes miałby nosić tylko jedną gwiazdkę byłby "teoretycznie" mniej "ważny" w zarządzie od zastępcy naczelnika.
Z drugiej strony jeszcze raz przestrzegam przed klonowaniem funkcji.

Osoba która założyła ten wątek:  zarząd nie powinien dawać ci dwóch funkcji: wiceprezesa i zastępcy naczelnika. Czy u was w zarządzie brakuje ludzi, że musisz mieć dwie funkcje?
Znam kilka zarządów gdzie stworzono chyba po czterech wiceprezesów - pytam jaki to ma sens? Dowartościowanie członków zarządu? To trzeba budować takie samochody jak w Wąchocku - szersze niż dłuższe - bo każdy chce siedzieć koło kierowcy....  ^_^
Wychodzi z tego tylko takie zamieszanie jak w powyższym wątku.
Jeśli jesteś zastępcą naczelnika - to co ci daje dodatkowo tytuł wiceprezesa? Dokładnie nic.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2014, 20:13:26 »
prezes - 4 gwiazdki,
wiceprezes - naczelnik - 3 gwiazdki,
zastępca naczelnika - 2 gwiazdki,
pozostałe osoby w zarządzie - 1 gwiazdka (m.in. wiceprezesi, skarbnicy, sekretarze, kronikarze itp.)

Skoro regulamin nie przewidział wiceprezesowi innej kombinacji gwiazdek to pozostaje mu tylko i wyłącznie jedna gwiazdka. Żadna interpretacja rozszerzająca nie ma tu prawa bytu, bo stanowi nadinterpretację. Należy uznać że albo zarząd główny nie przewidział takiej sytuacji (co mnie w ogóle by nie zdziwiło), albo celowo postanowił tylko wyróżnić prezesa, naczelnika i jego zastępcę.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dystynkcje - jakie dla wiceprezesów zarządu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2014, 20:35:40 »
Zgodnie z regulaminem umundurowania dystynkcje członków OSP: 3 gwiazdki wiceprezes i naczelnik, który zarazem zgodnie ze statutem może też pełnić funkcję wiceprezesa.
Wystarczy "przyjrzeć" się dystynkcjom w zarządach wyższych szczebli, przecież tam już nie ma naczelników.  :kwit:
Dodatkowo został dodany naczelnik ze względu na zapisy w statucie OSP.
Co tu interpretować, czy nad interpretować zapisy regulaminu.  :wall: