Autor Wątek: Ptasia Grypa  (Przeczytany 46638 razy)

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2006, 20:10:29 »
Cytuj
miggru - jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to proszę, nie zabieraj głosu.
Jeżeli dobrze myśle to w polsce obowiązuje wolność słowa i każdy ma prawo do publicznego wypowiedzenia swoich myśli, racji i przekonań. Wyraziłem tylko swe zdanie na temat gdzie zostaną najwyżej skierowani jednostki OSP, chociaż nawet od tego powinny być jednostki chem-ekol. bo one mają na taką ewentualność opracowane procedury.

Offline magick69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2006, 20:32:18 »
Chłopaków z OSP pod Miliczem już przećwiczyli. Praktycznie do maty - ale jak przyjdzie co do czego to będą pewnie robić wszystko. Bo straż musi a służby wet. biedne.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 05, 2006, 20:39:08 »
Co do Ptasiej Grypy to wskazowkami dla OSP powinny byc umieszczone na stronie www.zosprp.pl prezentacje zainteresowanych zapraszam na strone do aktualnosci.

Mysle ze jest to rzetelna odpowiedz na postawione pytanie pedrosa !

Offline piotr70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 06, 2006, 06:52:53 »
... choroba wściekłych krów, wąglik, ptasia grypa ... ciekawy jestem co będzie dalej.
Polecam P.T. Kolegom felieton, który znalazłem dziś rano w Internecie
http://www.wirtualnapolonia.com/teksty.asp?TekstID=1030

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 06, 2006, 10:08:14 »
Coś Ci sie chyba linki pomyliły piotr70, bo ten akurat nie bardzo nt. ale popieram jn.:
Cytuj
choroba wściekłych krów, wąglik, ptasia grypa ... ciekawy jestem co będzie dalej.
Masz rację! Ja też już o tym kiedyś wspominałem - to jest samo w sobie chore
Niech każdy robi, co do niego należy i do czego został powołany. Do i Przypisywanie różnych czynności do niczego dobrego wg. mnie nie prowadzi, szczególnie bez wcześniejszego, fachowego przygotowania. :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2006, 10:46:26 »

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 06, 2006, 22:12:12 »
U nas procedury (pomijajac SK) wygladaja tak:
-przy kilku padłych sztukach zabezpieczamy miejsce i czekamy na inspektora weterynaryjnego który zabiera ptaka (lub ptaki) do badania i posiada ubrania ochronne i srodki dezynfekujace
-przy sprawie masowej przyjezdza specjalna ekipa z ratownictwa górniczego posiadajaca cysterne z CO2 i razem z plutonem rat. chem. dokonuja zagazowania zarazonych ptaków a my ewentualnie pomagamy po otrzymaniu ochronnych ciuszkow
W obliczu faktow ja sie nie boje i nie czuje zagrozony.
Pozdrawiam

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 09, 2006, 19:07:03 »
byla zacieta dyskusja o szczepieniach wiec napisze:

Dzis z KG z Warszafki wyszlo pisemko a dokladniej rozdzielnik dot szczepionek na ptasia grype.
rozdzielnik poszedl do KW i szczepionki sa do odbioru, przypada po okolo 100-200 na wojewodztwo.

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 10, 2006, 17:34:28 »
Witam.
Jako, ze rozpocząłem ten temat, czuję się w obowiązku zdać relację ze spotkania w którym uczestniczyli przedstawiciele KM PSP, Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz strażacy OSP KSRG, PSP i innych służb związanych z bezpieczeństwem ludności.
Na wstępie wyjaśniono nam, że zwalczanie ptasiej grypy nie należy do obowiązków PSP... ale w związku z porozumieniami itd. itp. straż ma pomagać w tej walce na szerokim froncie.
Do jednych z główniejszych zadań będzie należało wykonywanie i nadzorowanie (od strony technicznej) mat dezynfekujących pod okiem przedstawiciela służb weterynaryjnych. Materiały do wykonania mat, jak i środki ochrony osobistej ma zapewnić powiatowy weterynarz. Dalsze wywody już mniej mi się podobały, bo w przypadku stwierdzenia ogniska PG automatycznie zostają wydzielone strefy zapowietrzone, buforowe i inne takie, które to strefy utrzymuje się nie mniej niż 30 dni. Fajnie, po piątym dniu takiej akcji nie wiem, czy znajdę chętnego na bujanie się przy takiej macie, oraz co na to mój pracodawca. Mają mnie zmieniać oczywiście inne jednostki, nawet jeśli trzeba z sąsiedniego powiatu – ale bądźmy realistami.
Realistą jestem, więc zauważyłem jak zwinnie PLW opowiadając nam jak nie powinniśmy zbliżać się na więcej niż 5 metrów do padłego ptaka, 100 m. od „zapowietrzonego” budynku poinstruował nas co należy zrobić po akcji zbierania padłego, tudzież zagazowanego drobiu oraz jak godnie taki drób pochować. Jak już ktoś trafnie powiedział, kontakt z drobiem mamy dobry, więc nie nastręczy nam to większego problemu.
Mycie budynków, wnętrz, budowa komór dekontaminacyjnych też będzie naszą działką, więc tak praktycznie zastanawiam się, czy służb weterynaryjnych nie scalić z PSP. Państwowa Straż Pożarno Weterynaryjna brzmi dumnie i groźnie.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 10, 2006, 23:33:55 »
kol. firetom jakie my mamy służby weterynaryjne to jest smiechu warte . Na spotkaniach na których byłes było na pewno dużo  gadki ale z tego nic nie wynikało. Widziałem akcje w niemczech tam śłużby podchodziły profesjonalnie wyłypywały ptaki i kury zarazone do worków itd a u nas w toruniu postawili radiowóz i dwóch policjantów w ubraniach ochronnych którzy mają pilnowac łabedzi , a dzisiaj nawet widziałem ogrodzenia wysokości 1 m tak chodzby łabedz nie umiał latać to jest wszystko paranoja. A maty by musieli zakładac w powietrzu zeby ptaki nózki wycierały to jest wszystko chore . pozdrawiam

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 11, 2006, 00:35:25 »
ten nasz cały kraj jest chory nie tylko te biedne łabędzie , no ale ktoś to musi zrobić , z niecierpliwością czekam kiedy bedziemy porody odbierać .


teraz pewnie bulon coś napisze..

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 11, 2006, 00:41:12 »
Jeszcze trochę to Straż będzie miała większy zakres działania niż Policja i Pogotowie razem.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 11, 2006, 10:56:40 »
Pytanie do wszystkich co dają te maty na drodze ten zamykane ulice w toruniu to jest wirus i ten kto chce go zatrzymac jest albo lekko niedouczony albo ma humora  -_- o ile wiem to wirusowi nie nakaże sie pozostania na miejscu a powietrza niczym nieodgrodzi sie .
Co ma byc to bedzie a mieszanie w to straży a zwłaszcza osp to głupota.
Tak jak to pisali poprzednicy wiecej narazie szkód wyżądza wirus ludzkiej grypy niż ten a to wszystko jest jedną wielka nagonką mediów i koncernów farmaceutycznych .
Jak ktoś wymyśli sposób na zapobieganie rozprzestrzeniania sie wirusa grypy niech sie tym podzieli !!

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 11, 2006, 13:07:09 »
Od zawsze tak było, że nie wiedzieli z której strony ugryźć jakiś trudny temat to wzywano straż pożarną, oni na pewno coś z tym zrobią. Jesteśmy najbardziej prężną i mobilną formacją i właśnie dlatego wykorzystywani jesteśmy do wszystkiego. Jak Koło Gospodyń Wiejskich: tańczy, śpiewa, recytuje, daje dupy i gotuje, krawaty wiąże, usuwa ciąże....
Zrobil z nas fachowców od wszystkiego, tyle tylko że za tym nic nie  idzie, nawet złotówka. A do odbierania pochwał i orderów już się kolejka pewnie szykuje.
Szefostwo nasze nie potrafi powiedzieć NIE. W mediach co by się nie stało to zawsz mówią strażacy sa przygotowani na każdą ewentualnośc. Poradzą sobie ze wszystkim. Są na to środki. Pytam gdzie? Najlepiej wydać polecenia, zarządzenia, opracować wytyczne i kolejne zadania przypisać w struktury straży. Inni nie chcą to do straży. I tak będą nas bić poi dupie, zaprzeproszeniem, do czasu aż ktoś mądry powie NIE. Ale pewnie tego nie dożyjemy. Tak więc chciał nie chciał trzeba niestety liczyć się ztym, że ptasia grypa wystąpi na terenie innych powiatów, u Was też. Więc bądźmy przygotowani.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 11, 2006, 15:09:36 »
U nas nie było w ogóle jakiegokolwiek spotkania, przynajmniej nie moja jednostka, a teren działania mamy duży. Pozatym skąd brać te jakieś głupie maty, a i jeszcze jedno - kto to będzie tego pilnował? Mamy prace, rodzine, szkołe - temu też trzeba czas poświęcić, a ja nie mam zamiaru się tłumaczyć w szkole dlaczego mnie nie było, wyciepią mnie i tyle - koniec edukacji, tak samo z pracą.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 11, 2006, 15:22:16 »
Do zrobinia mat to nam McGaywera przyślą bo ostatno słyszłaem że maty robią gdzieś ze słomy. Poprosu zero profezjonalizmu. W Niemczech to od razu wyłapali ptaki, do worków i koniec, a u nas zbudowno im za przeproszeniem wychodek 4x5m bo ekolodzy płakali. Jak są tacy mądrzy to dać im jednego łabędziai niech z nim śpi. Może jak by umarł to by reszta zmądrzała.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 11, 2006, 22:28:11 »
Niedźwiedz mówi - jak ja stanę i ryknę to wszyscy obok uciekają....
Lew - jak tylko ryknę to już w popłochu z oddali uciekają...
Kurczak - ja wystarczy, że tylko kichnę i już  nikogo wokół mnie, nawet nie ma!
Pozdr. ^_^
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2006, 22:31:16 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2006, 08:32:00 »
Słyszeliście !! Ewakuują Toruń bo Ojcieć Dyrektor zaczoł kichać  :wacko:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 14, 2006, 21:11:49 »
Ponoć zgodnie z "nowymi" wytycznymi /procedurami/ KG ?  Po przyjęciu zgłoszenia o zdechłym ptaszku - dysponujemy na miejsce zastęp JRG lub OSP z KSRG oraz informujemy Pow. lek. wet. Strażacy zabezpieczają miejsce i pilnują do czasu przybycia lekarza. Nie wolno wcześniej opuścić miejsca. Później stosownie do jego poleceń. Na pismie narazie tego nie mam, ale już przekazano. ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2006, 08:30:24 »
Ponoć zgodnie z "nowymi" wytycznymi /procedurami/ KG ?  Po przyjęciu zgłoszenia o zdechłym ptaszku - dysponujemy na miejsce zastęp JRG lub OSP z KSRG oraz informujemy Pow. lek. wet. Strażacy zabezpieczają miejsce i pilnują do czasu przybycia lekarza. Nie wolno wcześniej opuścić miejsca. Później stosownie do jego poleceń. Na pismie narazie tego nie mam, ale już przekazano. ^_^
Pozdr.

Witam,
ja już to mam na piśmie - przedwczoraj trafiło pismo z KM do mojej OSP i jest tak jak pisze Ajax. Pismo powołuje się na notatkę ze spotkania w KG z końca ubiegłego roku.
Jest opisana procedura postępowania dla dyspozytora (nie wiem po co to trafiło do mnie do OSP) i dalej napisano, że ewentualnie możemy być zadysponowani, jeśli PSP będzie zajęte - mamy w takim przypadku wydzielić strefę wokół padlinki w promieniu co najmniej 5 m i pilnować. Służby sanitarne ma powiadomić dyspozytor PSP, dalej jest że możemy zostać także skierowani do pomocy przy odkażaniu kurników przy pomocy opryskiwaczy (ma to się odbywać w ubraniu gazoszczelnym, którego my nie posiadamy) lub do przygotowania mat.
W piśmie nie napisano, że mamy sprzątać padłe zwierzęta - więc chyba należy to rozumieć, że taki obowiązek mają służby sanitarne.
Wszystkie prace (czyli odkażanie) mają być wykonywane według wskazówek służb sanitarnych - my nie mamy żadnego sprzętu by się ewentualnie zabezpieczyć więc chyba ma go nam zapewnić właśnie ta służba sanitarna.
Na zakończenie jest polecenie powiadomienia o tym strażaków naszej jednostki co zrobiliśmy wczoraj na zbiórce (pogadaliśmy chwilę i każdy dostał kopię pisma).
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2006, 08:32:35 wysłana przez Sylwek »

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 15, 2006, 09:20:19 »
Witam serdecznie brać strazacka
jesli chodzi o ptasia grypke to ona własnie juz jest umnie i zaczeła sie na mojej sluzbie ahahha
ale jazda była hahahah
pozatym wszystko z ta grypa ok
pozdrawiam

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 15, 2006, 09:35:59 »
Jest nowa "Ramowa procedura działań..." z 10 marca.

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 15, 2006, 10:53:11 »
Sylwek , nie napisali w tym piśmie ," Za ile?" Jak była pryszczyca to za polewanie mat na przejściach granicznych OSP z KSRG dostało zwrot kosztów bo takie środki posiadał pan wojewoda. Teraz też pdobno są tylko trzeba wszystkie działania dokładnie ewidencjonować i upomnieć się o zwrot kosztów. Przy takich działaniach zawsze wszystkie służby coś zyskają ale o strażakach nikt nie pamięta. nie dajmy się robić w bambuko.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2006, 17:59:36 »
Dziwiłem się dlaczego taka afera z tą ptasią grypą. Wczoraj obejrzałem film dokumentalny poświęcony właśnie temu zagrożeniu. Zmieniłem zdanie na ten temat i uważam że zagrożenie jest realne ale uspokoiła mnie informacja w dzisiejszej prasie że na węgrzech właśnie stworzyli szczepionke na wirus typu H5N1. Film ukazuje dotychczasowe ogniska. Wirus tej odmiany ptasiej grypy jest bardzo podobny genetycznie do wirusa też grypy która była przenoszona przez ptaki tylko że w 1918r. Wtedy w wyniku epidemii zmarło wiele osób. Obecny wirus jest dopiero w fazie mutacji i narazie nie jest niebezpieczny, chyba że w wyniku mutacji zacznie przenosić się z człowieka na człowieka. Wirus atakuje płuca które zaczynają odmawiać posłuszeństwa i człowiek poprostu zostaje uduszony. Narazie trzeba zachować minimum higieny.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ptasia Grypa
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 15, 2006, 18:54:18 »
Do moderatorów!
Może by tak te grypy /ptasie/ połączyć? To chyba ta sama -_-, a było by znacznie łatwiej i "przyjemniej"
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2185.0
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.