Autor Wątek: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.  (Przeczytany 8766 razy)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« dnia: Grudzień 30, 2013, 19:20:37 »
Cześć,
Jak to jest z wezwaniem jakiejkolwiek służby ratunkowej z innego województwa. Sytuacja tego typu:

Województwo "X", w którym mieszka syn i ojciec. Ojciec uległ wypadkowi, a syn pod wpływem stresu dzwoni do matki w województwie "Y", zamiast na Pogotowie Ratunkowe, po czym rozłącza się. 

Matka dzwoni na numer 999/112 i zostaje przekierowana do najbliższej centrali.
 
I tu nasuwa się pytanie:
czy centrala z województwa "Y" powiadamia centralę z województwa "X" ?
:straz:






lordwader

  • Gość
Odp: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2013, 22:45:52 »
Wszystko zależy jak bardzo rozgarnięty jest dyspozytor.
Jeżeli wie jak poszukać numer do innej jednostki to przełączy. Może również odebrać zgłoszenie i przekazać do właściwej jednostki za pomocą SWD.
Może również odebrać zgłoszenie i przekazać telefonicznie do danej jednostki.
W najgorszym przypadku może zdarzyć się że oleje sprawę bo to nie jego teren.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2014, 13:54:51 »
Wszystko zależy jak bardzo rozgarnięty jest dyspozytor.
Jeżeli wie jak poszukać numer do innej jednostki to przełączy. Może również odebrać zgłoszenie i przekazać do właściwej jednostki za pomocą SWD.
Może również odebrać zgłoszenie i przekazać telefonicznie do danej jednostki.
W najgorszym przypadku może zdarzyć się że oleje sprawę bo to nie jego teren.

W najgorszym przypadku może zdarzyć się że oleje sprawę bo to nie jego teren.

Lekceważąc zgłoszenie "bo to nie jego teren" i tak odpowiada za ewentualne nie zadysponowanie odpowiednich SiS ?
 :straz:

lordwader

  • Gość
Odp: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2014, 14:42:12 »

Lekceważąc zgłoszenie "bo to nie jego teren" i tak odpowiada za ewentualne nie zadysponowanie odpowiednich SiS ?
 :straz:

Oczywiście, że tak.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2014, 21:13:56 »
Nie próbowałem jeszcze, ale mógłby założyć kartę i przekazać ją do dyspozycji SKKW swojemu. Ten z kolei przekazałby ją SKKW w odpowiednim województwie a ten dalej do odpowiedniej KM/KP. Ponadto, SKKW w bazie ma numery wszystkich jednostek i szybciej przekazałby telefonicznie informację do odpowiedniej SKKM/P, bezpośrednio bądź poprzez SKKW.
Cytuj
Lekceważąc zgłoszenie "bo to nie jego teren" i tak odpowiada za ewentualne nie zadysponowanie odpowiednich SiS ?
Nie wyobrażam sobie zlekceważenia zgłoszenia z takiego powodu.
Ponadto, w każdym SKKM/P są zasady przyjmowania zgłoszeń które powinny taką sytuację przewidzieć.
Pozdrawiam
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

lordwader

  • Gość
Odp: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2014, 09:05:37 »
Cytuj
Nie próbowałem jeszcze, ale mógłby założyć kartę i przekazać ją do dyspozycji SKKW swojemu. Ten z kolei przekazałby ją SKKW w odpowiednim województwie a ten dalej do odpowiedniej KM/KP.
Przecież z poziomu KP można zrobić to natychmiastowo wybierając przekazanie karty do KP/KM obsługującej dany teren.

Cytuj
Ponadto, SKKW w bazie ma numery wszystkich jednostek i szybciej przekazałby telefonicznie informację do odpowiedniej SKKM/P, bezpośrednio bądź poprzez SKKW.
Z poziomu KP w Bazie SiS w SWD powinieneś również mieć dostęp do danych teleadresowych wszystkich jednostek w kraju.

dysfire

  • Gość
Odp: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2014, 10:16:48 »
W SWD jest dostęp do danych teleadresowych w całym kraju,więc marnowanie czasu na przekazywanie przez SKKW wydaje mi się trochę bezcelowe, w przypadku kiedy mamy bezwzględną pewność co do miejscowości (powiat, gmina itd.), to jedno. W wątku przytoczone są numery 999/112, więc mówimy tu chyba o zachowaniu CPR/WCPR ???????//

Gość maz.

  • Gość
Odp: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2014, 10:20:37 »
Jeżeli chodzi o czas reakcji i szybkość dysponowania SiS do zgłoszenia najlepszym sposobem jest przyjąć zgłoszenie i koniecznie zapisać nr osoby zgłaszającej pożar/wypadek/inne MZ. Zadzwonić do sąsiedniego powiatu nie zależnie czy jest w innym województwie. U mnie na SKKP tak robimy. Co prawda dookoła nas są powiaty z jednego województwa. Po za tym w razie takich sytuacji mamy dopisane nr na szybkie wybieranie w telefonie do wszystkich ościennych powiatów w tym Wojewódzkiego SK. Dodatkowo w każdej dokumentacji na SKKP/M są podane wszystkie nr do każdej Komendy P/M w kraju jak i są w SDW ST. Ja w dodatku zrobiłem sobie ściągawkę z najważniejszymi i mam je przyczepione koło telefonu razem z innymi ważnymi informacjami niezbędnymi do zgłoszeń i korespondencji. Jeżeli do mnie wpada zgłoszenie z innego powiatu w meldunku piszę że "zgłoszenie przekazane od dyżurnego z pow. xxx". Nigdy z WSKR nie robili mi problemów z tego powodu tak jak innym kolegom z sąsiednich SK.

Offline lukas19902

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2015, 22:48:02 »
A ja chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca dyspozytorów w sytuacji np. bardzo dużego pożaru lasu i potrzebne jest wsparcie sis z innych województw (kompanie gaśnicze)? Chodzi o drogę tego typu zgłoszeń

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Wezwanie służb ratunkowych z innego województwa.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2015, 13:28:51 »
Jeśli brak odpowiednich SiS na własnym terenie to tel. do SKKW i zgłoszenie zapotrzebowania na dodatkowe SiS.
Zresztą bardzo często jak już w karcie zadysponowane jest dużo SiS to SKKW od razu interesuje się sprawą i pyta czy coś potrzebne.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork