Autor Wątek: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów  (Przeczytany 20496 razy)

Offline albercik1692

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« dnia: Grudzień 29, 2013, 11:04:04 »
Witam, chciałbym zasięgnąc waszych opini na temat zakładów zajmujacych się przygotowywaniem - rasowaniem motopomp do zawodów. Jak wiecie jest wiele firm oferujacych takie uslugi na terenie naszego kraju, pytanie tylko z której usług skorzystać, bo srodki wydawane przez jednostki na ten cel nie sa małe wiec warto się nad tym zastanowic ,zeby wtopy nie było pozniej ,ze cos chodzic nie chce. Robilem juz rozeznanie wsrod wielu osob i opinie są podzielone. Jedni zostali w danym zakladzie potraktowani lepiej, inni gorzej. W mojej jednostce chcielibysmy zlecic komus wykonanie remontu PO-5 w 2014 roku, dlatego chcialbym skorzystac z waszych doswiadczen. Na co uwazac, gdzie najlepiej, za ile. Pozdrawiam  :straz:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2013, 11:59:59 »
Nie lepiej za te pieniądze kupić sprzęt który faktycznie może przydać się podczas działań? PO5 przerobiona na zawody raczej niezbyt nadaje się do tego, żeby wykorzystać ją później do normalnej pracy w warunkach, do których została stworzona. A zawody odbywają się tylko raz do roku, jak dobrze.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:15:59 »
polecam MatPoż w Rzgowie (mają filie w kraju ale warsztat MotoMat tylko w Rzgowie pod Łodzią)

Offline papioczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:18:05 »
Witam, chciałbym zasięgnąc waszych opini na temat zakładów zajmujacych się przygotowywaniem - rasowaniem motopomp do zawodów. Jak wiecie jest wiele firm oferujacych takie uslugi na terenie naszego kraju, pytanie tylko z której usług skorzystać, bo srodki wydawane przez jednostki na ten cel nie sa małe wiec warto się nad tym zastanowic ,zeby wtopy nie było pozniej ,ze cos chodzic nie chce. Robilem juz rozeznanie wsrod wielu osob i opinie są podzielone. Jedni zostali w danym zakladzie potraktowani lepiej, inni gorzej. W mojej jednostce chcielibysmy zlecic komus wykonanie remontu PO-5 w 2014 roku, dlatego chcialbym skorzystac z waszych doswiadczen. Na co uwazac, gdzie najlepiej, za ile. Pozdrawiam  :straz:
http://www.wilkpompy.pl/
u nas odremontowali dwie pompy, jedna na zawody, a druga w razie "W"

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:25:55 »
http://www.naprawamotopomp.pl/
http://www.wilkpompy.pl/

To jest tak naprawdę jedna firma tylko podzielona na 2 zaklady ;)
U nas w powiecie maja jednostki od firmy Wyszogrodzki pompy, czas przetłoczenia to 14 s, cena w okolicy 13 tys zł.
Koszt remontu w częstochowie to okolo 6 tys zł motopompa przetłoczenie okolo 18 s.
Słyszałem również ,ze firma http://www.motogwizdziny.neostrada.pl/   jest w stanie wykonac pompę podpobną jak Pan Wyszogrodzki jesli chodzi o przetloczenie jednak nie udzielą na nią 2 letniej gwarancji, gdzyz jest to pompa jak sami mowia na kilka odpalen.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2013, 16:52:39 »
Fajnie tak wydać 13 tyś zł tylko po to żeby wywalczyć puchar za 100 zł.

Z tego wynika że jeszcze Wasze wnuki by musiały wygrywać na tej pompie zawody żeby się to spłaciło.

Oczywiście chodzi zapewne o podziw wśród innych i szacunek - ale czy w ten sposób się je zdobywa? Dla mnie to tylko zwykłe oszustwo, dlatego od lat walczę żeby startować na jednej pompie (np. tohatsu, rosenbauer, ziegler)
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2013, 19:46:39 »
Fajnie tak wydać 13 tyś zł tylko po to żeby wywalczyć puchar za 100 zł.

Z tego wynika że jeszcze Wasze wnuki by musiały wygrywać na tej pompie zawody żeby się to spłaciło.

Oczywiście chodzi zapewne o podziw wśród innych i szacunek - ale czy w ten sposób się je zdobywa? Dla mnie to tylko zwykłe oszustwo, dlatego od lat walczę żeby startować na jednej pompie (np. tohatsu, rosenbauer, ziegler)
Dla mnie również oszustwo tak podrasowywać PO 5, od 2 lat u nas na zawodach gminnych czy tez powiatowych startujemy tylko na jednej motopompie Tohatsu, wcześniej trochę zgrzyty były na ten temat pnieważ jednostka która wygrała miała lepsza pompę, teraz już problemów nie ma.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2013, 20:03:12 »
Taaaa, znam jednostki nie mające porządnego umundurowania i sprzętu, ale na pompę się znalazło. u nas przecisnęliśmy na silę niemal starty na tohatsu. Oczywiście największy opór był tych jednostek co kupę kasy wydały by mieć błyskotki w remizie. Nie taniej kupić sobie samemu puchar, wygrawerować za pierwsze miejsce i kto będzie za parę lat pamiętał jak było naprawdę?
Wracając do tematu. Pan Wyszogrodzki naprawiał nam zniszczona autopompę w GBAM i złego słowa nie mogę powiedzieć ani na pracę ani na kontakt z klientem.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2013, 13:42:39 »
Nie zmodernizowane pompy wygrywają zawody, a zgrana ekipa ludzi. U mnie z dwóch zrobiło się jedną, a i tak jedne z lepszych czasów kręcimy od wielu lat ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Rafal81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2015, 10:51:38 »
Cytat: Lacky
Pan Wyszogrodzki jesli chodzi o przetloczenie jednak nie udzielą na nią 2 letniej gwarancji, gdzyz jest to pompa jak sami mowia na kilka odpalen.


Witam na forum.
W zwiazku z tym iz zaczyna sie nowy "sezon zawodow" sporo osob bedzie dogladalo tego tematu. Pozwole sobie sprostowac informacje dotyczaca  gwarancji na sprzet pozarniczy wykonany przez zaklad Pana Jana Wyszogrodzkiego. Zadnej z kilku zaprzyjaznionych OSP nie udalo sie bazplatnie naprawic motopompy. Usterki dotyczyly:
-Zatarcia tloka (wina zostal obarczony przegrzany silnik co jest nieprawdziwe)
-Pekniecia grzybka zasysacza i uszkodzenie cylindra po kilku godzinnej pracy pompy (winny operator z powodu niedopatrzenia stanu grzybka
-Nieszczelnosci w polaczeniach glowica-korpus oraz glowica zasysacz(winne rzekomo przegrzanie)
-Kilka innych niedociagniec ktore nie spowodowaly kosztownych uszkodzen.
Koszt transportu pozostaje po stronie klienta.
Niemniej nie mam na celu przedstawienia firmy ZNSP Nieborow w ciemnych kolorach gdyz awarie zdarzaja sie wszedzie lecz tylko przedstawienie dumnie brzmiacej "gwarancji" w rzeczywistosci.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2015, 11:00:07 wysłana przez Rafal81 »

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zakłady przygotowywujace motopompy PO-5 do zawodów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2015, 10:50:22 »
Witam, mam z motopompą następujący problem:
zapalam pompe, pracuje pięknie zasysam wode ,podaje ją caly czas i nagle pompa gasnie. Ale gasnie odrazu, nie  slychac tak jak to czasem bylo ze iskry braklo i schodzila z obrotów az zgasla, tylko gasnie poprostu odrazu tak jakby tloki zatrzymał. Chcialbym sie dowiedziec czego to moze byc wina, i czy jest taka opcja ze jest ona przytarta?Moim zdaniem to wina zaplonu bo ona jak zgasnie nawet to ja odrazu zapalam i chodzi normalnie, po czym za jakis czas znowu gaśnie. Nie znam się na tej pompie dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was miał podobny problem i czego usterka dotyczyła. Pozdrawiam :)
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."