Autor Wątek: Inne Stowarzyszenie z siedzibą w remizie OSP  (Przeczytany 1311 razy)

Offline romek_strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Inne Stowarzyszenie z siedzibą w remizie OSP
« dnia: Grudzień 02, 2013, 22:56:30 »
Jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich.

W mojej miejscowości tworzy się stowarzyszenie miłośników naszej wioski. Ma ono walczyć o środki z unii, instytucji oraz od sponsorów na ogólny rozwój, rozrywkę dla mieszkańców, infrastrukturę. Zarząd tego stowarzyszenia jako siedzibę upatrzył sobie naszą remizę, jako że jest to jedyne (oprócz szkoły) miejsce stricte publiczne, "należące do obywateli" . Z ich zapewnień wynika że najbardziej zależy im na użyczeniu adresu, a nie na fizycznej możliwości przebywania i spotykania się w budynku remizy.
Moje pytanie:
-Czy macie jakieś doświadczenia z innymi organizacjami na terenie waszych remiz?
-Remiza jest własnością gminy, czy możemy im użyczyć pomieszczenia bez jej wiedzy, skoro sami remizę użyczamy?
-Co o tym ogólnie sądzicie?
 
Pytam bo chciałbym mieć jako takie rozeznanie przed udaniem się do urzędu gminy.
Pozdrawiam

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Inne Stowarzyszenie z siedzibą w remizie OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2013, 23:44:47 »
Takie spółkowanie nie zawsze może kończyć się dobrze. Ja radziłbym być ostrożnym. Nawet jeśli chęci są szczere. Wolałbym zaproponować, aby ich oficjalnym adresem był jakiś prywatny dom, a spotykać się mogą u Was kiedy tylko chcą. Lepiej samemu gospodarować sobie swoim mieniem, potem można mieć pretensje tylko do siebie. Znam takie przypadki z okolicy gdzie w strażnicy była jakaś biblioteka przez lata, potem nie do końca było wiadomo kto za co odpowiada, ktoś tam sobie rościł jakieś pretensje itp. Nawet jeśli dziś się doskonale dogadujecie pamiętaj, że władze stowarzyszeń się zmieniają i za parę lat mogą to być zupełnie inne osoby o innych intencjach...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Inne Stowarzyszenie z siedzibą w remizie OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2013, 00:19:11 »
Prawda. U nas niby problemu wielkiego już nie ma, teoretycznie współpraca się już układa, ale miejscowy klub sportowy który dostał boisko obok remizy wybudował sobie szatnię w takim miejscu, że praktycznie uniemożliwia ona rozbudowę remizy - teraz żeby coś robić na dobrą sprawę trzeba burzyć starą remizę i budować wszystko od początku... A wystarczyła odrobina dobrej woli żeby przesunąć lokację parę metrów dalej (miejsce jak najbardziej jest)... No ale teraz to już pozamiatane. Dość przykry przykład "współpracy" z organizacją która korzystała wcześniej z miejsca użyczonego w remizie... Ogólnie kontrowersje wzbudza fakt jak rzekomo została udzielona zgoda zarządu na budowę, ale jak już wspomniałem teraz to już historia, a szatnia się przydaje lokalnej społeczności, tylko te zakichane 5-10 metrów dalej gdyby stała to byłby miód :fiuu:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline romek_strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Inne Stowarzyszenie z siedzibą w remizie OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2013, 18:58:46 »
Dzięki za odpowiedzi.

Mamy obawy co do późniejszych ewentualnych nieprawidłowości w ich działaniu. Czy konsekwencji, (jako że mamy wspólny adres) nie będziemy ponosić my, strażacy.
Z drugiej strony chcielibyśmy być otwarci na każdą współpracę, w końcu o to nam wszystkim chodzi.

Pozdrawiam