Autor Wątek: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze  (Przeczytany 157699 razy)

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 21, 2016, 00:05:52 »
Był organizowany przez straż bo odbywał się w komendzie powiatowej,która to właśnie organizowała.

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 21, 2016, 02:09:21 »
Chłopcze, zastanów się nad tym co wypisujesz. KPP czyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, nie ważne gdzie jest robiony, ważne że na Certyfikacie masz pieczątki odpowiednich osób uprawnionych do nadania ci tytułu ratownika. Więc nie ma znaczenia czy miałeś robiony kurs w OSP czy musiałeś dojeżdżać.

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 21, 2016, 08:47:48 »
Pisze bo chcę wiedzieć a nie "wypisuje".Chciałem tylko porównać 2 kwestie,ze skoro kpp można zrobić poza osp  i jest uznawany do tej ogólnej punktacji, to dlaczego z ratownictwem  wodnym jest inaczej,jeśli to prawda co napisał nocny narrator.ps i nie cwaniakuj pączkin czy jak Ci tam bo to jest forum i tu można zadawać pytania jakbyś nie wiedział a nie rżnac kozaka.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 21, 2016, 10:58:19 »
Ze tak zapytam, gdzie na własna ręke chcesz/możesz zrobic to szkolenie z RW?
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline NocnyNarrator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:05:55 »
Kolega myli kurs ratownictwa wodnego z kursem ratownika :)

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:58:01 »
Całkiem możliwe,ze może mylę.czyli kończąc kurs ratownictwa wodnego w osp nie jestem ratownikiem wodnym?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 21, 2016, 13:09:47 »
No własnie ...

No nie będziesz, niestety. Ratownik Wodny, a Szkolenie z zakresu Ratownictwa Wodnego to dwie różne rzeczy.
Ratownika Wodnego mozna zrobic w oddziale WOPR i daje Ci uprawnienia do wykonywania zawodu Ratownika + KPP oczywiście.
Szkolenie z ratownictwa wodnego ma Cie przygotować do działań związanych z ratownictwem na akwenach wodnych jak i w sytuacji powodzi.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 21, 2016, 13:42:26 »
Dzięki HanySAnimal.czyli muszę czekać na osp.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 22, 2016, 06:50:56 »
Swoją drogą sa nabory gdzie i za Ratownika Wodnego sa pkt ;)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 22, 2016, 14:54:23 »
Aby ukończyć kurs na Ratownika Wodnego trzeba mieć również KPP i jakiś patent np ster motorzysty więc bardzo fajna opcja bo łapiemy odrazu 3 kursy które sa punktowane w PSP. a jak sie nie ma KPP to też mozna zrobic więc wcale nie musisz byc to tylko z ramienia OSP.
Nie tylko WOPR organizuje kursy na Ratownika Wodnego jest równiez prężnie działajace stowarzyszenie RWR (ratownictwo wodne rzeczypospolitej) które polecam!

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 23, 2016, 07:46:17 »
Niekoniecznie trzeba miec ukonczone KPP zeby zrobić kurs RW, ale zeby pracować jako RW to musisz mieć KPP.
Nie zawsze jest wszystko punktowane wiec tutaj trzeba wziąć mała poprawke chociaz warto zrobić i podnosic swoje kwalifikacje :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:26:44 »
Niekoniecznie trzeba miec ukonczone KPP zeby zrobić kurs RW, ale zeby pracować jako RW to musisz mieć KPP.
Nie zawsze jest wszystko punktowane wiec tutaj trzeba wziąć mała poprawke chociaz warto zrobić i podnosic swoje kwalifikacje :)
Masz racje nie trzeba miec KPP żeby ukonczyc kurs RW wymagane jest aby rozpoczac prace jako RW.
nie licząc kursów z OSP moge śmiało wyliczyć około a nawet i ponad 10 kursów, kwalifikacji z którymi spotkałem sie i sa punktowane. wszystko zalezy od Komendy raz punktuja 3 a raz 5 wybranych uprawnien, najlepiej miec wszystkie :)

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 24, 2016, 11:15:59 »
Chcecie wiedzieć więcej? Przeglądajcie nabory. Jest osobny wątek na forum.

Ja mam pytanie o ratownika wodnego (nie młodszego i nie starszego, tylko po prostu RW :P), bo mam okazję zrobić, często się pojawia u Was w komendach punktacja za to uprawnienie?

Tak z innej beczki, ostatnio zauważyłem nabór w którym warunkiem koniecznym był tytuł.... ratownika medycznego ;) Jest tendencja w tym temacie, powoli PSP "dojrzewa" do tematu więc teraz bardziej opłaca się robić RM stricte do straży.
Niektóre nabory punktują rok dośw. na C, inne 1 rok - 2 pkt, 3 lata - 5 pkt. Wszystko podane w ogłoszeniach o naborze.

Całość dokonań dzieli się na: punktowane w naborze i "punktowane" podczas rozmowy kwalifikacyjnej, także ja zamierzam jeszcze doszlifować język angielski do FCE, wziąć udział w jak największej ilości szkoleń CFBT, innych, kurs kierowców-kons., dowódców, naczelników jak zdążę i nie ograniczać się w robieniu kursów/szkoleń.

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 24, 2016, 17:08:18 »
Do Lesek
Śledzę od dwóch lat nabory czyli około 7 nabórów i może 2 razy było punktowany RW. Ale tak jak pisałem wyżej.  Robiąc RW masz możliwość zrobić tez KPP Oraz jakiś patent. I może zdążyć się ze za RW nie będziesz miał punktów ale siadzię Ci KPP albo ten patent.
Komenda z tego co się orientuje nie ma mozliwosci wymagać na naborze tytułu ratownika medycznego. Komenda jedyne co może sama zmienić od siebie to rodzaj uprawnie punktowanych. Resztę jest odgórnie zapisna jak mają wyglądać nabory
Szkolenia dowódców naczelnikow w niczym nie pomagają.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 24, 2016, 18:18:05 »
Do Lesek
Śledzę od dwóch lat nabory czyli około 7 nabórów i może 2 razy było punktowany RW. Ale tak jak pisałem wyżej.  Robiąc RW masz możliwość zrobić tez KPP Oraz jakiś patent. I może zdążyć się ze za RW nie będziesz miał punktów ale siadzię Ci KPP albo ten patent.
Komenda z tego co się orientuje nie ma mozliwosci wymagać na naborze tytułu ratownika medycznego. Komenda jedyne co może sama zmienić od siebie to rodzaj uprawnie punktowanych. Resztę jest odgórnie zapisna jak mają wyglądać nabory
Szkolenia dowódców naczelnikow w niczym nie pomagają.

ma możliwość wymagania tytułu ratownika medycznego tu masz przykład http://nbip.pl/kppsptomaszowlub/i/?i=24591 ,  ale np tak samo wymagają doświadczenia w prowadzeniu pojazdów ciężarowych min 1 roku przykład nabór w Częstochowie do KM w tym roku  :fiuu:

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 05, 2016, 13:32:01 »
Panowie pilna sprawa.
Mam pytanie chce zrobić kurs z OSP Ratownictwo wodne bo wsumie tylko tego mi brakuje. Dzwoniłem dziś do komendy powiedzieli mi ze organizują ale szkolenie powodziowe.  Czy to jest to samo?  Jak wytłumaczyć im o jakie szkolenie mi chodzi. Czy ten kurs ratownictwo wodne ma jakąś dokladnieksza nazwę? 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 05, 2016, 14:26:42 »
Panowie pilna sprawa.
Mam pytanie chce zrobić kurs z OSP Ratownictwo wodne bo wsumie tylko tego mi brakuje. Dzwoniłem dziś do komendy powiedzieli mi ze organizują ale szkolenie powodziowe.  Czy to jest to samo?  Jak wytłumaczyć im o jakie szkolenie mi chodzi. Czy ten kurs ratownictwo wodne ma jakąś dokladnieksza nazwę?
Tak to to samo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 05, 2016, 14:30:20 »
tak to to samo :) ale nie licz że to jest to samo co organizuje wopr ze masz uprawnnienia ratownika wodnego...:P

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 05, 2016, 14:46:11 »
tak to to samo :) ale nie licz że to jest to samo co organizuje wopr ze masz uprawnnienia ratownika wodnego...:P
Dzięki za odpowiedź. Ratownika wodnego juz mam wiem ze to nie to samo. :)

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 05, 2016, 14:49:38 »
tylko ratownik wodny to wiadomo atut duzy :) ale niesty nie jest punktowany w naborach wedlug rozporzadzenia tego...... a szkoda :)

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 05, 2016, 15:04:52 »
tylko ratownik wodny to wiadomo atut duzy :) ale niesty nie jest punktowany w naborach wedlug rozporzadzenia tego...... a szkoda :)
Wejdź zakładkę nabory Psp (cała polska ) jeden z ostatnich nabórów Bolesławiec.
Tak dawali 5 pkt. Za Ratownika wodnego.

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 05, 2016, 15:11:40 »
Co komneda to obyczaj :) ale ja mowie jak jest w ogolnym rozporzadzeniu :) bo dajmy na to w jedenj dadza 5 punktow w drugiej  nic

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 05, 2016, 15:24:54 »
no niestety w każdej komendzie punktują inaczej i inne uprawnienia sie liczą :) najpewniejsze z OSP dlatego zapisałem się już na ratownictwo wodne :)

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 09, 2016, 12:43:14 »
tylko działaj w tej osp a nie tyko bo kursy :) bo na rozmowie pytaja czy dzialasz w osp czy tylko po kursy poszedles :P

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 09, 2016, 13:19:27 »
a jak to wygląda teraz z tym ratownictwem wodnym kiedy ktoś kończy szkolenie podstawowe w tym roku ? Odrazu mu zaliczają w naborze szkolenie podstawowe + RW + RT ? Niby jak ktoś zrobił to nowe szkolenie podstawowe to tak powinnni mu dawać punkty za 3 oddzielne kursy, ale gadałem ze znajomym i on mówił że w komendzie sami nie wiedzą jak to teraz punktować  :gwiazdki: