Autor Wątek: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze  (Przeczytany 158208 razy)

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 16, 2014, 17:40:15 »
Jeśli w naborze jest za kat. C+E 10 pkt. a za D+E 15 pkt. to żeby je zdobyć trzeba mieć C+E i jeszcze D tak? Jak to jest w waszym przypadku robicie kat. D czy lepiej za te pieniądze zrobić inne uprawnienia?
Cel: PSP

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 16, 2014, 19:48:19 »
Jeśli w naborze jest za kat. C+E 10 pkt. a za D+E 15 pkt. to żeby je zdobyć trzeba mieć C+E i jeszcze D tak? Jak to jest w waszym przypadku robicie kat. D czy lepiej za te pieniądze zrobić inne uprawnienia?
C- C+E 10 pkt a D- D+E 15 pkt fajnie mieć D+E ale to nie taki mały wydatek
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Bartosz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 17, 2014, 15:00:08 »
Czy ktoś z Was może pokusić się o ocenę szans na dostanie się do PSP z takimi papierami? Może warto zainwestować w coś jeszcze?

Prawko ABCDE + 5 lat doświadczenia jako kierowca pojazdów >3,5t
Uprawnienia: HDS, Podesty, butle, ADR+cysterny+Opróżnianie i napełnianie zbiorników transportowych.
ładowarki kl III

Sprawnościowo
1km -2,50
50m - 6,7
Drążek - 16

Harvard - powinien wyjść dobrze, biegam >100km/tydzień
Pływanie też zaliczę.


Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 17, 2014, 15:03:17 »
jak dla mnie to jeszcze mógłbyś zrobić uprawnienia z OSP oraz jakbyś miał jakieś wolne fundusze do sternika motorowodnego i nurka 1p. Jeżeli nie masz możliwości zapisać się do OSP to chociaż postaraj się wkręcić na kurs KPP.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 17, 2014, 15:26:37 »
myśle że szkolenia OSP i KPP to napewno bo wiem że bez tego to bedzie ciężko, zdaża się że jak masz dużo punktów z innych papierów a nie masz osp to uwalą cię na rozmowie potrzebują już ludzi troche ogarniętych z tematem i podobno podoficerska szkoła wymaga żeby mieć techniczne z osp i kpp, tak przynajmniej było u mnie że ludzie robili techniczne i kpp przed samym wyjazdem

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 17, 2014, 15:32:03 »
podoficerska szkoła wymaga żeby mieć techniczne z osp i kpp, tak przynajmniej było u mnie że ludzie robili techniczne i kpp przed samym wyjazdem

Pierwsze słyszę  :huh: :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 17, 2014, 16:59:02 »
Levy dla mnie to też było dziwne a jak sie później okazało na szkole to prawie polowa ludzi byla z urzędu pracy i nie mieli nic, nawet nie byli w osp a wynika z tego to że psp chce mieć od razu ludzi chciaź troche ogarniętych w temacie dlatego u mnie preferowali ludzi z osp ze szkoleniami

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 17, 2014, 17:49:18 »
Levy dla mnie to też było dziwne a jak sie później okazało na szkole to prawie polowa ludzi byla z urzędu pracy i nie mieli nic, nawet nie byli w osp a wynika z tego to że psp chce mieć od razu ludzi chciaź troche ogarniętych w temacie dlatego u mnie preferowali ludzi z osp ze szkoleniami
Tu możesz mieć rację, ale pewnie chodzi o nabór, a nie o kurs uzupełniający dla strażaków PSP.

Cytuj
Elewami szkolenia uzupełniającego mogą zostać strażacy zatrudnieni w strukturach Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownicy jednostek ochrony przeciwpożarowej, którzy ukończyli pierwszy etap kształcenia zawodowego tj. Szkolenie Podstawowe Strażaka Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej (lub równorzędne).
innych wymagań (typu szkolenia OSP) nie ma.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 17, 2014, 18:34:37 »
tak ja mówie o samyn naborze po ktorym mówili że na kurs mogą wysłać tylko osoby które mają szkolenie podst i tehniczne plus kpp, mowa oczywiście o szkoleniu  "Szkolenie podstawowe w zawodzie strażaka (program jednoetapowy)" co w efekcie na szkole okazalo sie lipą

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 17, 2014, 20:43:16 »
tak ja mówie o samyn naborze po ktorym mówili że na kurs mogą wysłać tylko osoby które mają szkolenie podst i tehniczne plus kpp, mowa oczywiście o szkoleniu  "Szkolenie podstawowe w zawodzie strażaka (program jednoetapowy)" co w efekcie na szkole okazalo sie lipą

Szkolenia o których mówisz są potrzebne ponieważ strażacy przyjęci do służby do czasu skierowania na szkolenie jednoetapowe ( ale nie więcej iż 3 miesiące) mogą brać udział w działaniach ratowniczych prowadzonych przez PSP.
Jeżeli się przyjmie strażaka do służby bez tych kursów, to do czasu skierowania na kurs jednoetapowy musi odbyć w KP/M PSP w/w szkolenia zgodnie z programem OSP.
W praktyce strażacy skierowani na szkolenie jednoetapowe bez wymaganych kursów OSP jadą dwa tygodnie wcześniej do szkoły i za kasę je zaliczają. 

Co do naboru z UP, to nie wiem jak to się odbywa. U nas takich cudaków nie ma w służbie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2014, 20:49:24 wysłana przez grzela »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 17, 2014, 22:07:30 »
Co do naboru z UP, to nie wiem jak to się odbywa. U nas takich cudaków nie ma w służbie.

Jak mnie przyjmowali (na nowych zasadach) to już podobno nie było możliwe skierowanie na szkolenie poprzez UP.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2014, 22:35:40 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline bociek92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 18, 2014, 13:15:04 »
Witam,
Od 1 stycznia 2013 roku weszły w życie nowe wytyczne wg, których prowadzone jest szkolenie strażaków PSP, mianowicie obecnie nie ma już szkolenia podstawowego, teraz odbywa się szkolenie jednoetapowe tzn. trwający 4,5 miesiąca kurs podstawowy połączony z podoficerskim, tzn, że po takim kursie zdobywa się uprawnienia do otrzymania stopnia w korpusie podoficerskim. Jednak udział w takim szkoleniu mogą brać udział tylko strażacy z kursami z OSP tj: kurs podstawowy, kurs ratownictwa technicznego, oraz KPP, jeśli osoba przyjęta do służby nie posiada, któregoś z wymaganych kursów to KM/KP w której odbył się nabór jest zobowiązana we własnym zakresie przeszkolić nowo przyjętego strażaka z wyżej wymienionych. Te wytyczne sprawiają, iż jak dobrze wszyscy się domyślamy, komendzie nie opłaca się przyjmować osoby bez tego przeszkolenia, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami dla komendy. Z reszta tak jak każdy pracodawca wolałby mieć gotowego pracownika do pracy, więc oznacza to,iż na dzień dzisiejszy dostanie się do służby bez podstawowych szkoleń w OSP jest praktycznie niemożliwe.
Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 18, 2014, 16:56:40 »
To sporo tłumaczy.Dzięki. Czyli realnie patrząc bez kursu OSP nie ma szans na dostanie się a szkoda, bo z moimi osp mi nie po drodze :rolleyes:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 19, 2014, 12:45:40 »
Tylko że nie każdy ma możliwość uczestniczenia w życiu OSP nie wspomnę już o zdobyciu przeszkolenia podstawowego. Jak dla mnie ten przepis mocno ogranicza i tym samym krzywdzi osoby mieszkające daleko od remizy.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 19, 2014, 15:39:25 »
no tu masz racje ale nie jest to niemożliwe oczywiście wystarczy troche chęci czasu i wytrwałości, trzeba jeszcze trafić na fajną osp z fajnym naczelnikiem

Offline Bartosz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 19, 2014, 20:02:04 »
Dokładnie to mam na myśli. Mam w okolicy 3 OSP, jednak wszystkie są na tyle daleko , że nie mam szans aktywnie uczestniczyć w ich życiu a ekipy ludzi w nich zasiadające to zamknięte towarzystwo z okolic remizy. Jeśli dobrze myślę, tego kursu nie można zrobić we własnym zakresie, za własne pieniądze bo potrzebne jest skierowanie z OSP/PSP co skutecznie ogranicza liczbę kandydatów do PSP.

Offline piotr120

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 22, 2014, 19:15:57 »
u mnie to wygląda tak:
- OSP - SP + RT + KPP
-Prawko C
- HDS i Podesty
- nurek
- sternik
- pilarz
- uprawnienia SEP do 1kV
-napełnianie gaśnic

Zastanawiam się jeszcze nad kursem archiwizacji i napełniania zbiorników ciśnieniowych ale to ciężko gdziekolwiek zlokalizować. Jak myślicie opłaca się inwestować czy wystarczająco żeby wystartować w naborze?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 22, 2014, 21:00:12 »
u mnie to wygląda tak:
- OSP - SP + RT + KPP
-Prawko C
- HDS i Podesty
- nurek
- sternik
- pilarz
- uprawnienia SEP do 1kV
-napełnianie gaśnic

Zastanawiam się jeszcze nad kursem archiwizacji i napełniania zbiorników ciśnieniowych ale to ciężko gdziekolwiek zlokalizować. Jak myślicie opłaca się inwestować czy wystarczająco żeby wystartować w naborze?

Nie spotkałem się jeszcze żeby gdziekolwiek punktowali czynności eksploatacyjne gaśnic, ale kto wie...
Jeżeli już Ci bardzo zależy, to zrób bicie flaszek, bo kurs archiwizacji punktują przy naborach na stanowiska biurowe (chyba, że masz na uwadze takie stanowisko - wtedy jak najbardziej). Postaram się też o zrobienie RW - jakby nie patrzeć pewne 5 punktów.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 22, 2014, 21:08:18 »
Pakiet dobry, można oczywiście jeszcze dołożyć napełnianie zbiorników ciśnieniowych i prawo jazdy kat. C+E.
Ja robiłem kurs na napełnianie zbiorników ciśnieniowych w Lublinie. Jest opcja też w Gliwicach i gdzieś w Pomorskim z tego co pamiętam.
Napełnianie gaśnic - ja nie spotkałem się jeszcze aby były punktowane takie uprawnienia.
Kursu archiwizacji - raczej potrzebny do pracy w biurze, a patrząc na Twoje uprawnienia to raczej w biuro nie celujesz:)
No i nie zapominaj, że te kursy zapunktują jeśli przejdziesz sprawnościówkę...


Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 22, 2014, 21:24:28 »
Ja robiłem kurs na napełnianie zbiorników ciśnieniowych w Lublinie. Jest opcja też w Gliwicach i gdzieś w Pomorskim z tego co pamiętam.

+Elbląg
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr120

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 22, 2014, 21:38:47 »
podrzuciłbyś namiary na ten Lublin? :)


Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 23, 2014, 10:38:28 »
ile kosztuja agregaty prądotwórcze i napełnianie butli ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 23, 2014, 15:22:47 »
Widziałem ostatnio ofertę na "butle" - 500-550 za kurs + 152 zł egzamin (trójmiasto).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 24, 2014, 19:26:50 »
agregaty 500, butle 400, 450 z egzaminem