Autor Wątek: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze  (Przeczytany 158188 razy)

Offline ja2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2014, 11:25:19 »
witam, mam pytanie czy ktoś się spotkał podczas czytania materiałów przed naborami w jakiejkolwiek jednostce PSP czy za przynależność do OSP (np. za 3 czy 5 lat) dają dodatkowe punkty preferencyjne. z góry dzięki

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2014, 11:50:07 »
wyszkolenie pożarnicze w OSP tj. SP + KPP – 10 pkt.

wyszkolenie pożarnicze w OSP tj. SP + KPP + RT– 15 pkt.

wyszkolenie pożarnicze w OSP tj. SP + KPP + RT + RW – 20 pkt.

z OSP są punkty tylko za kursy. Za samą przynależność nie ma żadnych profitów ;)

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 25, 2014, 19:53:45 »
Skoro po SA, CS, SGSP ma się pewną pracę w PSP w najbliższej jednostce jeśli są miejsca, to punkty przy rekrutacji:
Cytuj
3)   wyszkolenie pożarnicze w PSP tj. technik pożarnictwa – 25  punktów,
4)   wyszkolenie pożarnicze w PSP tj. inżynier pożarnictwa  – 30  punktów,
Dotyczą jakich momentów? Jak np. mnie wyleją bo SA i będę od nowa szukał?

technika pożarnictwa można zdobyć pracując w wojskowej straży pożarnej.... tak samo kurs podstawowy psp
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 25, 2014, 20:37:26 »
witam, mam pytanie czy ktoś się spotkał podczas czytania materiałów przed naborami w jakiejkolwiek jednostce PSP czy za przynależność do OSP (np. za 3 czy 5 lat) dają dodatkowe punkty preferencyjne. z góry dzięki

Nie dają. Już.
Przed zmianą przepisów jak najbardziej, ale teraz już nie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 03, 2014, 17:43:11 »
kurs na podonoścnik jakiem ma być kategori ? :


KATEGORIA II P

    podesty ruchome wiszące,
    podesty ruchome masztowe,
    podesty ruchome stacjonarne,

KATEGORIA I P

    podesty ruchome przejezdne wolnobieżne (tzw. podnośniki nożycowe),
    podesty ruchome przewoźne (tzw. pająki podczepiane pod samochód),
    podesty ruchome samojezdne (montowane na pojeździe - podnośniki koszowe).

chyba drugiej ?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 03, 2014, 18:24:04 »
w straży wymagana jest kategoria 1P.

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 03, 2014, 18:31:55 »
Dokładnie to wymagana jest kat. IP podesty ruchome przejezdne: samojezdne montowane na pojeździe.
To jest punktowane w wiekszości naborów ale najlepiej sprawdź archiwalne nabory komendy do której masz zamiar się dostać bo co kraj to obyczaj :D.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 03, 2014, 01:55:21 »
Wie ktoś jakie kursy najwiecej są punktowane w Kielcach ? Cztery jednostki każda inne ratownictwo. może ktoś coś podpowiedzieć ?

Zastanaia mnie jeszcze jedna kwestia, jeżeli człowiek ma np. Kurs podstawowy+KPP+RW+RT czy dostanie coś wiecej punktów czy tylko 15 ?
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2014, 10:23:38 wysłana przez b3tomek »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 03, 2014, 11:21:30 »
Wie ktoś jakie kursy najwiecej są punktowane w Kielcach ? Cztery jednostki każda inne ratownictwo. może ktoś coś podpowiedzieć ?
Zadzwoń do jednostek i się zapytaj. Ewentualnie przejrzyj ogłoszenia ostatnich naborów, albo podpytaj tych, którzy dostali się na ostatnim naborze.

Zastanaia mnie jeszcze jedna kwestia, jeżeli człowiek ma np. Kurs podstawowy+KPP+RW+RT czy dostanie coś wiecej punktów czy tylko 15 ?
20. Stoi to jak byk w każdym ogłoszeniu, nie wiem jak można tego nie zrozumieć.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 03, 2014, 16:57:23 »
Wie ktoś jakie kursy najwiecej są punktowane w Kielcach ? Cztery jednostki każda inne ratownictwo. może ktoś coś podpowiedzieć ?

Zastanaia mnie jeszcze jedna kwestia, jeżeli człowiek ma np. Kurs podstawowy+KPP+RW+RT czy dostanie coś wiecej punktów czy tylko 15 ?
wyszkolenie pożarnicze w OSP, tj. SP+KPP+RT +RW – 20 punktów
komenda również może stosować swoją punktacje, np. SP+KPP+RT +RW – 15 punktów
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mk1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 03, 2014, 18:06:49 »
Panowie wie ktoś może jak zrobić kurs RW; SP+KPP+RT +RW w Kielcach, Świętokrzyskim? Z tego co wiem tutejsza komenda nie organizuje takich kursów.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 03, 2014, 19:08:14 »
to chyba jakoś inaczej to rozumiemy bo 15 jest za przeszkolenie PSP bez innych szkoleń.
Szkolenia z OSP + wymienione dają też pkt.
Dlatego pytam czy mogą coś dożucić za kurs medyczny lub ratownictwo techniczne.

mniejsza z tym co komenda to jest pewnie inaczej, zastanawia mnie tylko teraz ile można dostać pkt. za dodatkowe uprawnia 15? czy może być wiecej ?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 03, 2014, 20:06:34 »
to chyba jakoś inaczej to rozumiemy bo 15 jest za przeszkolenie PSP bez innych szkoleń.
Szkolenia z OSP + wymienione dają też pkt.
Dlatego pytam czy mogą coś dożucić za kurs medyczny lub ratownictwo techniczne.

mniejsza z tym co komenda to jest pewnie inaczej, zastanawia mnie tylko teraz ile można dostać pkt. za dodatkowe uprawnia 15? czy może być wiecej ?
Kolego proszę przeczytaj ten dokument to wszystko będziesz wiedział  http://www.straz.gov.pl/data/other/wyty_.pdf
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2014, 02:49:38 »
nie wiem czy pisze nie zrozumiale czy nie możemy sie w tej kwesti kompletnie zrozumieć

Wyszkolenie pożarnicze PSP kurs podstawowy 15 pkt

od punktu 5 do 7 OSP są pkt od 10 do 20 dlatego zastanawiam sie czy z kursem podstawowym w PSP i dodatkowo zrobionym RT+KPP bedzie coś wiecj czy tylko 15.

Natomiast odnośnie naborów i sprawdzenia co było punktowane w Swietorzyskim ogólnie to nie ma archiwum na stronie wogóle switokrzyskiego.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2014, 09:33:08 »
Ty kolego chyba mylisz kurs podstawowy PSP ze szkoleniem podstawowym strażaków w OSP.

Cytuj
Wyszkolenie pożarnicze PSP kurs podstawowy 15 pkt

od punktu 5 do 7 OSP są pkt od 10 do 20 dlatego zastanawiam sie czy z kursem podstawowym w PSP i dodatkowo zrobionym RT+KPP bedzie coś wiecj czy tylko 15.

jeśli już chcesz mieć ten kurs podstawowy PSP  i do tego zrobione RT i KPP ( skoro masz RT to oczywiste jest że masz też SP - szkolenie podstawowe z OSP) to punktów dostajesz na starcie tak czy inaczej 15 punktów.

Jest tak dlatego że punktacja za kursy z PSP i szkolenia z OSP nie sumują się. (Dostaje się je z jednego tytułu, albo PSP albo OSP) Rzecz jasna jest że dostajesz tą punktację za którą wychodzi więcej punktów, w tym przypadku jednak kurs podstawowy PSP - 15 pkt.  SP + RT + KPP = 15 pkt. także nie ma różnicy.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 04, 2014, 09:34:43 »
nie wiem czy pisze nie zrozumiale czy nie możemy sie w tej kwesti kompletnie zrozumieć

Wyszkolenie pożarnicze PSP kurs podstawowy 15 pkt

od punktu 5 do 7 OSP są pkt od 10 do 20 dlatego zastanawiam sie czy z kursem podstawowym w PSP i dodatkowo zrobionym RT+KPP bedzie coś wiecj czy tylko 15.

Natomiast odnośnie naborów i sprawdzenia co było punktowane w Swietorzyskim ogólnie to nie ma archiwum na stronie wogóle switokrzyskiego.
http://www.straz.gov.pl/data/other/wyty_.pdf
Pisze pod punktami za uprawnienia "Wyjaśnienie sposobu liczenia punktów":
- Za kwalifikacje wymienione w w punktach od 1-7 przyznaje się punkty jedynie z jednego tytułu
- Do punktów za kwalifikacje wymienione w punktach 8-9 dolicza się punkty za kwalifikacje wymienione w punktach 5-7. Jeżeli ich suma jest większa niż 30 to do dalszego postępowania przyjmuje sie 30 punktów.
Przeczytaj dokładnie wytyczne
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 04, 2014, 11:41:04 »
włąsnie o to mi chodziło czy po Podstawowym jeśli zrobie ratownictwo czy doliczą coś pkt. ale wychodzi że nie i max za uprawnienia może być 15 pkt.

Offline Luigi4444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 04, 2014, 11:48:03 »
Kolego a jak chcesz zrobić kurs podstawowy PSP nie mylić z OSP ?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 04, 2014, 13:46:39 »
Kursu podstawowego PSP od tak nie da się zrobić, trzeba być już strażakiem PSP, jednostka wtedy wysyła na kurs.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 04, 2014, 13:57:01 »
Pierwsze z kolei ogłoszenie o naborze i:

Cytuj
UWAGA:
* za kwalifikacje wymienione w punktach 1-7 przyznaje się punkty jedynie z jednego tytułu

a w punktach 1-7 jest punktacja za wyszkolenie pożarnicze, jakby ktoś miał wątpliwości.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 06, 2014, 20:44:14 »
Wie ktoś może czy studia typu bezpieczeństwo publiczne bądź zarzadzanie bezp. publicznym  mogą coś zapunktować przy naborze? Jak nie punktwo to chociaż w sensie lepszego wrażenia :) Posiadam tez praktyki w PSP. Mam nadzieje, ze takie rzeczy na rozmowie choć zaplusują , ze przyszła osoba nie z przypadku od tak, oczywiście po za innymi kursami i prawkiem, bo OSP nie mam.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 06, 2014, 21:08:50 »
Wie ktoś może czy studia typu bezpieczeństwo publiczne bądź zarzadzanie bezp. publicznym  mogą coś zapunktować przy naborze? Jak nie punktwo to chociaż w sensie lepszego wrażenia :) Posiadam tez praktyki w PSP. Mam nadzieje, ze takie rzeczy na rozmowie choć zaplusują , ze przyszła osoba nie z przypadku od tak, oczywiście po za innymi kursami i prawkiem, bo OSP nie mam.
Czy ten kierunek studiów coś da to nie wiem a że lepsze wrażenie to może  ^_^ Powiedz jak wyglądały te praktyki? co robiłeś itd, nie masz kursów z OSP to nie dobrze od 15 do 20 punktów w plecy.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 06, 2014, 21:14:05 »
Głównie to były wykłady o ratownictwie, nic takiego ale zawsze. No OSP miastowemu ciężko, nawet jakbym przez kilka lat zebral ze 2-3 kursy OSP to i tak akcji bym zadnej nie zaliczyl(odleglosc ze 20 km do najbliższej), a samo zapisanie się dla pkt nie ma sensu raczej. :-\

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 06, 2014, 22:53:01 »
Głównie to były wykłady o ratownictwie, nic takiego ale zawsze. No OSP miastowemu ciężko, nawet jakbym przez kilka lat zebral ze 2-3 kursy OSP to i tak akcji bym zadnej nie zaliczyl(odleglosc ze 20 km do najbliższej), a samo zapisanie się dla pkt nie ma sensu raczej. :-\
Co do praktyki "dopuszcza się przyznanie punktów za zatrudnienie powyżej 12 miesięcy w służbie cywilnej lub na stanowisku pomocniczym lub obsługi w jednostce organizacyjnej PSP, przy realizowaniu zadań zbliżonych do zadań na stanowisku na które prowadzony jest nabór —15 punktów. " Skoro masz tak daleko do jednostki to możesz się inaczej udzielać uroczystości, ćwiczenia lub nawet prace w remizie.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 06, 2014, 23:42:39 »
o to wiedze że byłem w błędzie, myślałem że jak ide na kurs podstawowy który jest w PSP bo bedzie po ukonczeniu te 15 pkt a to jest ten z OSP i do tego jeszcze trzeb dorobić dodatkowe na punkty.