Autor Wątek: urlop szkoleniowy a harmonogram służb  (Przeczytany 6236 razy)

Offline zipo69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« dnia: Listopad 05, 2013, 14:01:32 »
Witam, mam taki dylemat otóż, na zjazdy do szkoły będę otrzymywał tak zwany ,, urlop szkoleniowy,,
oraz zwrot kosztów dojazdu itd (delegacja). moje pytanie brzmi co w sytuacji gdy zjazd wypadnie mi w dzien służby albo po służbie, jak zostaną mi naliczone godziny? A więc czy wyjdę na minus, czy plus ,czy na zero. 

Offline GK_Jano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2013, 15:15:24 »
Witam, mam taki dylemat otóż, na zjazdy do szkoły będę otrzymywał tak zwany ,, urlop szkoleniowy,,
oraz zwrot kosztów dojazdu itd (delegacja). moje pytanie brzmi co w sytuacji gdy zjazd wypadnie mi w dzien służby albo po służbie, jak zostaną mi naliczone godziny? A więc czy wyjdę na minus, czy plus ,czy na zero.

Doprecyzuj. Czy ta służba o której piszesz jest służbą wg zatwierdzonego przez 01 harmonogramu półrocznego?

Offline zipo69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2013, 15:48:49 »
Tak, według harmonogramu i podobno mimo zjazdu mam liczone tak jak bym był na służbie,

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2013, 17:33:49 »
To bardzo proste... Na minus napewno nie wyjdziesz to po pierwsze. Po drugie jesli zjazd wypada w dzień zaplanowanej służby to masz na plus, jesli nie masz wtedy służby to zero. Minus nie może powstac.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Student123

  • Gość
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2013, 20:30:17 »
A jednak możesz wyjść na minus...
np. masz delegacje do SGSP na piątek, sobota, niedziela tak jak trwają zajęcia.
Wypada Ci planowana służba w niedziele, wtedy 16h jest pokryte z delegacji a 8h po północy czyli de facto w poniedziałek masz na minusie... i odbierane jest to z nadgodziny No chyba, że przyjdziesz o północy do pracy a ktoś inny pójdzie do domu Ale to raczej uciążliwe
W czwartek też jest mały problem bo delegacja zaczyna się od piątku od północy czyli ktoś Cie musi zmienić o tej godzinie jeśli masz daleko do szkoły i musisz wcześniej wyjechać
A jeśli masz naprawdę daleko i  musisz wyjechać przed północą to znowu jesteś na minus bo ktoś przychodzi jeszcze w czwartek na twoje godziny...
Pozdrawiam

Offline zipo69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2013, 21:43:02 »
A jednak możesz wyjść na minus...
np. masz delegacje do SGSP na piątek, sobota, niedziela tak jak trwają zajęcia.
Wypada Ci planowana służba w niedziele, wtedy 16h jest pokryte z delegacji a 8h po północy czyli de facto w poniedziałek masz na minusie... i odbierane jest to z nadgodziny No chyba, że przyjdziesz o północy do pracy a ktoś inny pójdzie do domu Ale to raczej uciążliwe
W czwartek też jest mały problem bo delegacja zaczyna się od piątku od północy czyli ktoś Cie musi zmienić o tej godzinie jeśli masz daleko do szkoły i musisz wcześniej wyjechać
A jeśli masz naprawdę daleko i  musisz wyjechać przed północą to znowu jesteś na minus bo ktoś przychodzi jeszcze w czwartek na twoje godziny...
Pozdrawiam
W moim przypadku to nie SGSP a uczelnia cywilana ( zajecia sobota i niedziela) i nie mam delegacji na zjazdy tylko urlop szkoleniowy wraz ze zwrotem kosztów podróży w formie ryczaltu, tak mam napisane w umowie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2014, 12:17:45 wysłana przez robn »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2013, 22:15:22 »
A jednak możesz wyjść na minus...
np. masz delegacje do SGSP na piątek, sobota, niedziela tak jak trwają zajęcia.
Wypada Ci planowana służba w niedziele, wtedy 16h jest pokryte z delegacji a 8h po północy czyli de facto w poniedziałek masz na minusie... i odbierane jest to z nadgodziny No chyba, że przyjdziesz o północy do pracy a ktoś inny pójdzie do domu

Przecież jak w harmonogram wpisujesz w piątek sobote i niedziele wg. twojego pomysłu
Pt    Sob      Nd
8                 16            Harmonogram
k       k         k              Wykonanie
Wiec jesli masz delegację od piatku do niedzieli to powinno być tak rozpisane i mi jak w morde strzelił wychodzi 24 a nie 16!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Student123

  • Gość
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2013, 23:22:39 »
Urlop szkoleniowy przyznaje się na ostatnim roku studiów na napisanie pracy i jej obronę w wysokości 21 dni
Co do tego minus 8h
To kolego Eqinox ok piątek sobota niedziela 24h mam policzone ale dalej poniedziałek -8h wtorek 0 środa 16h
Bo delegacja jest do niedzieli do 24:00 Więc o tej godzinie powinienem stawić się na służbę... Tyle że wracając ze szkoły parę dobrych godzin nie jestem wstanie do tej godziny dojechać do jednostki i zwykle jestem stratny 8h poniedziałkowych
Myślę , że dobitnie to wytłumaczyłem...
Pozdrawiam bez strzelania w mordę

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2013, 00:42:24 »
Nie zrzędźcie panowie. Kupa chłopaków kombinuje jeżdżąc na zjazdy bez skierowania, tylko ze zgodą 01 (posiłkując się wolnymi służbami czy też urlopem wypoczynkowym). Ci co mają skierowanie oszczędzają urlop wypoczynkowy i inny czas wolny od służby. Taka niedogodność jak się zdarzy, że komuś weźmie te parę godzin z bieżących godzin to mały pryszcz...
Podpowiedź: nie chcesz tracić godzin  weź w dni poprzedzające wyjazd urlop wypoczynkowy rozpisany godzinowo. Masz do tego prawo. Patrz Ustawa o PSP.
EGO = 1 / wiedza

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2013, 09:55:37 »
U nas jeszcze prościej ustawiam grafik tak, żeby mój dyspozytor nie musiał się martwić o studia.
W czwartek schodzi ze służby a w poniedziałek melduje się w pracy. I tak to trwa od trzech lat.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2013, 11:08:44 »
U nas jeszcze prościej ustawiam grafik tak, żeby mój dyspozytor nie musiał się martwić o studia.
W czwartek schodzi ze służby a w poniedziałek melduje się w pracy. I tak to trwa od trzech lat.
Tylko nie każdy może "ustawić tak grafik", bo harmonogram tworzysz raz, a terminy zjazdów często i gęsto pojawiają się dopiero w trakcie trwania roku akademickiego.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2013, 12:36:28 »
Pewnie masz rację. Mój dyspozytor przynosi mi harmonogram i wiem kiedy ma zjazdy i zaliczenia.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2013, 18:36:17 »
Powiem Tobie inaczej.

Jeżeli masz w grafiku półrocznym wpisaną np w niedzielę WS, to nawet w delegacji będziesz miał WOLNĄ SŁUŻBĘ!!!

Co do brania urlopu.

Można u was brać urlop w delegacji?
Jak to później rozlicza kadrowa jako urlop czy delegację?

Offline zipo69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2013, 10:31:51 »
Mój dowódca JRG próbuje mi powiedzieć że jak mam zaplanowaną służbę a jestem w szkole to i tak on musi wpisać 0 w godzinach pracy, bo jak mi wstawi 8 lub 16 ( tak jak bym był na słuzbie) to generuję nadgodziny a nie moge,  więc w rubryce ,,godziny pracy,, w  swoim programie wstawia mi ,,0,, :cooo:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2013, 13:30:28 »
ma wstawić ci nie "0" czy "8" tylko normalnie literkę "k" - kurs. I wtedy w zależności czy miałeś mieć służbę czy odbiór, program zliczy to, co jest powyżej (czyli albo nic w przypadku wolnego, albo 16 i 8 w przypadku służby). Żadnych nadgodzin tu nie generujesz, a twój przełożony to debil.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2013, 17:49:15 »
Mój dowódca JRG próbuje mi powiedzieć że jak mam zaplanowaną służbę a jestem w szkole to i tak on musi wpisać 0 w godzinach pracy, bo jak mi wstawi 8 lub 16 ( tak jak bym był na słuzbie) to generuję nadgodziny a nie moge,  więc w rubryce ,,godziny pracy,, w  swoim programie wstawia mi ,,0,, :cooo:
Co to za d-ca co czytać nie potrafi??Czytać ze zrozumieniem oczywiście. Zero to sobie niech wpisze w swojej rubryce.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline tauzen10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2013, 17:48:32 »
Czy przypadku zjazdów w SAP mogę mieć niedoróbki??
Podam przykład
Tygodniowy zjazd w sapie od poniedziałku do piątku - jestem tam delegowany.
Służba według harmonogramu wolna w wtorek i zaplanowana w piątek.
Według mojego przełożonego z tytułu pobytu w Sapie przysługuje mi 16 godzin czyli 24 w plecy.
Wracam po zjeździe na służby i odrabiam braki.
Czy można mieć w przypadku delegacji do szkoły nadgodziny albo niedoróbki???? Chyba nie wg mnie powinna wyjść norma czyli 40h tygodniowo???
Proszę o pomoc i jakieś podstawy prawne.
Pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2013, 19:51:09 »
niestety tak właśnie jest; chore odrobinę, ale z drugiej strony nikt nie zmusza do szkoły:) powinno być to wprawdzie traktowane jak każda inna delegacja (czyli generalnie tak jak dla strażaków systemu codziennego); przy dłuższych delegowaniach ilość godzin dążyć będzie do zera, ale przy pięciodniowych delegacjach tylko w dwóch kombinacjach na osiem wyjdzie 48h wobec trzech po 24 i po jednej 8, 16 i 32;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2013, 17:14:40 »
no właśnie, to taki ślepy traf...
40h w tygodniu. Raz pojedziesz i wygenerujesz jedynie 16h, innym razem 48h (służba w poniedziałek i czwartek), czyli więcej niż 8-godzinni.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: urlop szkoleniowy a harmonogram służb
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2013, 10:37:56 »
Bo tak naprawdę system wyliczania nadgodzin /sposób/ jest atrakcyjny jedynie dla 8godzinnych. Na PB to w takim przypadku ślepy traf...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.