Autor Wątek: Dodatek motywacyjny  (Przeczytany 13806 razy)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Dodatek motywacyjny
« dnia: Listopad 01, 2013, 15:10:47 »
Witam mam pytanie czy w Waszych komendach istnieje jeszcze takie coś jak dodatek motywacyjny... w mojej komendzie dodatek motywacyjny umarł jakieś 3-4 lata temu, jak to u Was wygląda ? Pozdrawiam

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2013, 17:35:05 »
Zdaje się że gdzieś, ktoś już ten temat poruszał....Dodatek jako dodatek istnieje, przynajmniej na papierze, może w KM lub KW nie jest rzeczą wirtualną. W mojej JRG niestety to tylko coś co nie istnieje. To tylko marzenia ściętej głowy.Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

ogienek

  • Gość
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2013, 20:20:11 »
najczęściej sytuacja w sprawie motywacyjnego  jest typowa. Biuro ma , a podział nie.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2013, 09:46:17 »
W Łódzkim cały czas istnieje i to na podziale(średnio co 3-4 m-ce),kwestia 01 i wykazywania się.POZDRAWIAM

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2013, 14:18:09 »
W Łódzkim cały czas istnieje i to na podziale(średnio co 3-4 m-ce),kwestia 01 i wykazywania się.POZDRAWIAM
No to masz szczęście, oby jak najdłużej twój 01 się utrzymał na stanowisku
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2013, 17:58:39 »
Dokładnie  :huh: w łódzkim nie wszędzie jest tak kolorowo  :angry:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2013, 20:00:41 »
W mojej komendzie na Dl. Śl. cały czas funkcjonuje ... co roku ustalana jest pula środków przeznaczanych na ten cel i są one nie do przesunięcia bez zgody ZZ ..
I o dziwo jest przyznawany nie tylko w komendzie , ale i w jogurtach również ...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2013, 20:57:57 »
@mirek1
Cytuj
W mojej komendzie na Dl. Śl. cały czas funkcjonuje ... co roku ustalana jest pula środków przeznaczanych na ten cel i są one nie do przesunięcia bez zgody ZZ ..
I o dziwo jest przyznawany nie tylko w komendzie , ale i w jogurtach również ...
mylisz chyba fundusz nagród z dodatkiem motywacyjnym.To dwa rożne paragrafy i rożne pieniądze.

Dodatek

  • Gość
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2013, 09:13:40 »
A u nas mamy kilka wakatów i komendant podobno nie może z tymi pieniedzmi zrobić czego chce. Dlatego co jakis czas "rozdaje" nam je zwiększając np na miesiąc-dwa dodatki służbowe lub co jakis czas dostajemy dodatek motywacyjny. W tym roku jakby policzyć to co dwa miesiące jakieś dodatki były
Ale na finansach się nie znam, mówi po prostu jak to u nas wygląda.

Offline GK_Jano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2013, 09:32:28 »
@mirek1
Cytuj
W mojej komendzie na Dl. Śl. cały czas funkcjonuje ... co roku ustalana jest pula środków przeznaczanych na ten cel i są one nie do przesunięcia bez zgody ZZ ..
I o dziwo jest przyznawany nie tylko w komendzie , ale i w jogurtach również ...
mylisz chyba fundusz nagród z dodatkiem motywacyjnym.To dwa rożne paragrafy i rożne pieniądze.

A dlaczego niby myli? Dodatek motywacyjny jest ustalany na określony czas, max. do 639 zł. miesięcznie. Nie widzę przeszkód, aby w komendach ustalić pulę środków na ten cel. Fundusz nagród jest ustalany rozporządzeniem, a w przypadku dodatku motywacyjnego - komendant może w uzgodnieniu z załogą/ związkami zawodowymi/lub własnego uznania ustalić taki fundusz w jednostce. I nie jest to chyba głupie rozwiązanie ale z pewnym ALE  :szalony: - FUNDUSZ NA DODATKI MOTYWACYJNE OBNIŻA ŚRODKI NA DODATKI SŁUŻBOWE  :-\  Dlaczego? Bo to paragraf płacowy, bo kwota za grupę, dodatek za stopień i wysługa jest wyliczana obligatoryjnie wg rozporządzenia bez względu na decyzje 01.

Tak nas góra motywuje - dodatek janosikowy nie motywacyjny.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2013, 14:13:26 »
Myli dlatego że paragraf płacowy to jedno, tam związki niewiele maja do powiedzenia, a fundusz nagród to całkiem odrębny paragraf, choć zależny procentowo od tego poprzedniego i tu związki mogą ustalić podział tych środków. Zazwyczaj jest to dzień strażaka i 11 listopada ale to nagroda a nie dodatek motywacyjny. Zresztą kiedyś nie było motywacyjnego a na dzień strażaka coś dawało  :straz:

Offline GK_Jano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2013, 14:21:30 »
Myli dlatego że paragraf płacowy to jedno, tam związki niewiele maja do powiedzenia, a fundusz nagród to całkiem odrębny paragraf, choć zależny procentowo od tego poprzedniego i tu związki mogą ustalić podział tych środków. Zazwyczaj jest to dzień strażaka i 11 listopada ale to nagroda a nie dodatek motywacyjny. Zresztą kiedyś nie było motywacyjnego a na dzień strażaka coś dawało  :straz:

Czyli z góry zakładasz, że w dolnośląskim komendanci nie ustalają (nie wyodrębniają z paragrafu płacowego "Uposażenia funkcjonariuszy") puli na dodatki motywacyjne!?
Ja tylko stwierdziłem, że jest to możliwe.

Na marginesie, nie wyobrażam sobie sytuacji aby z okazji Dnia Strażaka otrzymać dodatek motywacyjny.  :o

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2013, 16:08:45 »
Z tego co ja pamiętam, to dodatek motywacyjny jest określany górną granicą procentową do podstawy stawki, więc jest to paragraf płacowy. Chyba że coś się zmieniło???
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2013, 18:04:11 »
20% właśnie o tym mówię. Komendant na pewno planuje jakoś sposób wydawania pieniędzy na dodatki ale nie musi tego konsultować z ZZ

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2013, 18:21:16 »
@mirek1
Cytuj
W mojej komendzie na Dl. Śl. cały czas funkcjonuje ... co roku ustalana jest pula środków przeznaczanych na ten cel i są one nie do przesunięcia bez zgody ZZ ..
I o dziwo jest przyznawany nie tylko w komendzie , ale i w jogurtach również ...
mylisz chyba fundusz nagród z dodatkiem motywacyjnym.To dwa rożne paragrafy i rożne pieniądze.
ZZ w mojej KP wywalczyły sobie prawo do konsultacji  w sprawie środków jakie komendant przeznacza co roku na dodatki motywacyjne . O tym że fundusz nagród i jego podział to  że to inne sprawy i paragrafy w budżecie jest mi oczywiste , a na dodatek znane ..
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2013, 20:46:37 »
Cytuj
ZZ w mojej KP wywalczyły sobie prawo do konsultacji  w sprawie środków jakie komendant przeznacza co roku na dodatki motywacyjne . O tym że fundusz nagród i jego podział to  że to inne sprawy i paragrafy w budżecie jest mi oczywiste , a na dodatek znane ..
Pozazdrościć silnych ZZ i dobrego 01  bo to tylko jego dobra wola.

Offline GK_Jano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2013, 13:05:10 »
Chyba warto doprecyzować informację o dodatku motywacyjnym.

§ 6. 1. Strażakowi może być przyznany na czas określony, ustalany kwotowo, dodatek motywacyjny w wysokości do 30 % najniższego uposażenia określonego w § 1 ust. 2.

§ 1 ust. 2 brzmi "2. Najniższym uposażeniem w rozumieniu rozporządzenia jest uposażenie przewidziane dla najniższego stanowiska służbowego strażaka, obejmujące stawkę przewidzianą dla najniższej grupy uposażenia zasadniczego i dodatek za stopień strażaka."

oznacza to: grupa 1 - 1450,00 + dodatek za stopień 680,00 = 2.130,00 [najniższe zaszeregowanie w PSP]

30% najniższego to aktualnie 639,00 zł. - maksymalna kwota dodatku motywacyjnego miesięcznie.

A teraz za co można otrzymać ww. dodatek.

2. Dodatek motywacyjny może być przyznany za:
1 ) wykonywanie zadań służbowych wykraczających poza zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku;
2 ) szczególną dbałość o powierzone mienie;
3 ) posiadanie wykształcenia ogólnego lub specjalistycznego, kwalifikacji pożarniczych lub przeszkolenia specjalistycznego wykraczającego poza wymagania określone w odrębnych przepisach dla zajmowanego stanowiska służbowego w jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, w której strażak pełni służbę, szczególnie jeśli to wykształcenie, kwalifikacje lub przeszkolenie przyczyniają się do skuteczniejszego wykonywania obowiązków służbowych;
4 ) wykonywanie zadań ratowniczych oraz pomocy humanitarnej poza granicą państwa;
5 ) wykonywanie czynności kontrolnych w podległych, podporządkowanych i nadzorowanych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej;
6 ) szkolenie i opiekę nad psem wykorzystywanym w grupach specjalistycznych;
7 ) udział w akcjach ratowniczych o dużym obciążeniu psychofizycznym;
8 ) prowadzenie szkoleń specjalistycznych dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej;
9 ) prowadzenie szkoleń dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.


Dodatek motywacyjny jest elementem uposażenia funkcjonariusza PSP.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2013, 19:29:45 »
Oczywiście masz rację, podana kwota się zgadza, jest to element uposażenia. Tyle tylko że mówimy o dodatku jako środku płacowym do którego ZZ niewiele mają. To dobra wola 01 by cokolwiek z nimi w tej kwestii ustalać. Tyle w temacie.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.