Autor Wątek: Pilarz a obsługa pilarek łańcuchowych  (Przeczytany 1571 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Pilarz a obsługa pilarek łańcuchowych
« dnia: Październik 30, 2013, 20:06:00 »
Witam mam pytanie otóż posiadam kurs obsługi pilarek mechanicznych (łańcuchowych), i prezes mojej OSP powiedział że prawdopodobnie na akcji nie będę mógł obsługiwać pilarki ponieważ muszę mieć kurs Pilarza. Dziwne jak startowałem do komendy PSP to kurs obsługi pilarek mechanicznych (łańcuchowych) był brany pod uwagę. Nie mogę obsługiwać pilarki łańcuchowej na akcji po tym kursie? 
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Pilarz a obsługa pilarek łańcuchowych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2013, 20:14:28 »
Masz szkolenie podstawowe? Tak? To gratulacje, możesz z tego tytułu używać pilarki podczas akcji ratowniczych :)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Pilarz a obsługa pilarek łańcuchowych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2013, 21:00:52 »
Jesli masz ukonczony II stopien kursu podstawowego gdzie byl temat 'Mechaniczny sprzet ratowniczy' to masz prawo uzywac pilarki i przecinarki w trakcie dzialan. Kurs operatora pilarki w zaleznosci od tego ile trwal i jakie zawieral zagadnienia uprawnia Cie do:
1. Jesli kurs trwal ok 30 godzin do uzywania pilarek nie wlaczajac w to wycinki drzew czyli nie mozesz 'klasc' drzew.
2. Kurs trwajacy ok 145 godzin uprawnia Cie do obalania drzew itp czyli mozesz pracowac jako pilarz w lesie.
W trakcie dzialan mozesz uzywac pilarki zgodnie z jej przeznaczeniem czyli jesli jakies drzewo powoduje zagrozenie to mozesz je sciac. Odwazylbym sie powiedziec, ze majac kurs operatora Tobie powinna byc powiezona pilarka w trakcie dzialan, chyba ze w zastepie jest ktos bardziej doswiadczony w pracy tym narzedziem.
Prezesowi mozesz przedlozyc swoje zaswiadczenie o ukonczeniu kursu podstawowego :)
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...