Autor Wątek: Strażak Uczciwy  (Przeczytany 5717 razy)

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Strażak Uczciwy
« dnia: Luty 17, 2006, 21:40:03 »
Co sądzicie o strażaku ochotniku, który nagłośnił sprawe okradzenia martwej osoby przez lekarza z pogotowia ratunkowego. Strażacy byli pierwsi na miejscu zdarzenia i wyciągneli trupa z rozbitego samochodu. Akcja ratunkowa nadal trwała. Przyjechało pogotowie, a strażacy oświetlali miejsce zdarzenia. Gdy włączyli światło strażak ujrzał lekarza który wyjmował z kieszeni nieboszczyka zwitek pieniędzy. Jak wiadomo trupa może przeszukać tylko policjant i to w obecności prokuratora. Strażak nie powiadomił policji o zdarzeni jakie miało miejsce, ale puźniej gryzło go sumienie i powiadomił media o sprawie. Strażak został wyżucony z szeregów OSP. Zaczęto mówić że chciał on wokół siebie zrobić szum zamiast sprawe załatwić po cichu. Moim zdaniem zrobiono z niego poszkodowanegoi pokrzywdzono wyżucając go ze straży.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2006, 23:05:42 »
Powinien pójść najpierw na policje wielki jego błąd.....!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2006, 17:38:39 »
Nie raz spotykałem się z różnym "dobrem" w czasie wielu akcji :angry:Jednak nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby cokolwiek sobie przywłaszczyć - napewno zdecydowanej wiekszości wielu również. Nie powiem wszystkim, bo zawsze i wszędzie tzw. "czarna owca" może się niestety trafić. Osobiście gdybym coś podobnego zauważył - napewno nie wachałbym się powiadomić Policję lub Prokuratora na miejscu. Co dalej ... trudno ich sprawa. Z doświadczenia wiem, że różnie to kiedyś bywało :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2006, 18:35:09 »
Ta sytuacja jest opisywana tutaj
http://uwaga.onet.pl/1312825,1,archiwum.html

Trudno wypowiedzieć się w tej kwestii gdyż nie wiadomo jak to było naprawdę i czego tak naprawdę szukał ten sanitariusz. Bo samo wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni nie czyni z człowieka złodzieja - sprawa się wyjaśnia w zależności co dalej zrobi ta osoba z tymi pieniędzmi.
Strażak trochę źle postąpił - gdyż takie coś najpierw z Policją się załatwia a nie z prasą. Kara poprzez dyscyplinarne usunięcie ze służby jest napewno zbyt surowa.


Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2006, 18:56:31 »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2006, 19:51:22 »
Dla mnie osobiście - jeżeli to prawda, po prostu zgroza :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2006, 13:28:08 »
Jeżeli coś takiego się widzi to od razu się łapie gościa za rękę. A jeśli nie złapał, to "niech zamilnie na wieki". Teraz to on tylko się ośmieszył i wyszedł na głupca, nawet jeśli ma rację to nic pozytywnego nie wskóra, co widać.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2006, 11:07:29 »
Oglądałem to w telewizji.  Mam mieszane uczucia co do postępowania strażaka. Wychodzi na to, że chciał zrobić z siebie gwiazdę medialną, przynajmniej ja tak to widzę i tak to odebrał zarząd OSP.  Powinien zawołać policjanta od razu, na miejscu wypadku.  Zarząd też postąpił pochopnie, bo gwiazdorstwo nie jest karalne.  Sprawa nie jest wcale prosta, pewnie każdy z nas postąpiłby inaczej. Ja jednak nie zaczynałbym od gazety. Już po fakcie niczym nie można podeprzeć swojej opowieści. Ale zostawić tego też nie można, więc nawet z opóźnieniem wypadałoby zawiadomić Policję.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2006, 11:27:44 »
Oglądałem to w telewizji.  Mam mieszane uczucia co do postępowania strażaka. Wychodzi na to, że chciał zrobić z siebie gwiazdę medialną, przynajmniej ja tak to widzę i tak to odebrał zarząd OSP.  Powinien zawołać policjanta od razu, na miejscu wypadku.  Zarząd też postąpił pochopnie, bo gwiazdorstwo nie jest karalne.  Sprawa nie jest wcale prosta, pewnie każdy z nas postąpiłby inaczej. Ja jednak nie zaczynałbym od gazety. Już po fakcie niczym nie można podeprzeć swojej opowieści. Ale zostawić tego też nie można, więc nawet z opóźnieniem wypadałoby zawiadomić Policję.
    O czym o domniemanym przywłaszczeniu pieniędzy  kiedy nie ma ani pieniędzy ani świadków  raczej nie możliwe. Jeśli miał to zrobić to mógł zaraz po fakcie  to jego błąd  i obecne kłopoty
Pozdrawiam Cięń em.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2006, 11:53:37 »
Strażak ten popełnił błąd nie mówiąc o zdarzeniu obecnej tam policji. Moim zdaniem zarząd bojąc się nacisków z góry mając pełne gacie wyrzucił strażaka z OSP aby mieć czyste ręce.

Offline ARBUZ100

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2006, 12:22:38 »
W 100% popieram strażaka który odważył się powiedziec o takim zajsciu !!! aż mnie cos trafiło jak usłyszałem że za uczciwość został wydalony z OSP a facet z pogotowia który w zadnym wypadku nie miał prawa grzebać po kieszeniach ofiary dostał upomnienie WSTYD !!! dla pogotowia. :angry:     

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2006, 17:41:39 »
Oto cytaty z forum programu UWAGA

Cytuj
Znam osobiście tego ratownika, ponieważ z nim pracuje... Ma ogromne zasługi w ratowaniu ludzkiego życia i nieraz dziękowali mu ludzie ze łzami w oczach...   Jak Boga kocham jest on moim autorytetem w dziedzinie ratwonictwa!! Nierzadko bywało tak, że trzeba było poszukać u poszkodowanego dokumentów choćby nawet ze względu na fakt, żeby poinformować rodzine...  A kiedy pojawia się taka menda, "społeczniak Alf", szukający rozgłosu i podważa autorytet tego ratownika i zarazem całego pogotowia to powinna go spotkać kara... Moim zdaniem wydalenie z OSP to za mało!!!
 
~ktoś kto wie jak to było, 16.02.2006 21:03
 

Cytuj
znam osobiście tego ratownika... 
 
albo jesteś skończonym b... albo a..., przeczytaj jeszcze raz:"...Drugi ze strażaków opowiada, że widział, jak sanitariusz wyciągnął z kieszeni kobiety plik banknotów...".
 
 

~poganin, 20.02.2006 14:34

Widoczniw w tym kraju nie opłaca się być dobrym człowiekiem i reagować na otaczające nas z każdej strony zło. Każdy na górze przypisuje sobi tylko dobre rzeczy, a jak coś złego się przydarzy wmawiają wszystkim to napeno to nie my.

Polecam przeczytać:
http://uwaga.onet.pl/1312825,3,archiwum.html
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2006, 17:44:12 wysłana przez miggru »

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2006, 11:45:31 »
Po obejrzeniu filmu z uwagi, dowiedziałem się czegoś więcej. Teraz jestem za tym strażakiem. Szkoda tylko że od razu nie wzywał policji. Ale wyrzucenie go z OSP było zagraniem bardzo krzywdzącym. Co to za Zarząd? Prezes nie zna się wogóle na podstawach działania ratowników, więc do kitu z takim prezesem OSP, przecież on jako pierwszy wraz za naczelnikiem powinien pomóc temu strażakowi a nie go wywalać, nie mając żadnych argumentów. Powołują się na gazetę, że tamten chce być na pierwszych stronach, a z tego co widać to chyba zarząd jest na pierwszych stronach teraz - kojarzy mi się to z zazdrością.
Ale tak to jest gdy w zarządzie zamiast fachowców działają nieudacznicy. Powoływanie się prezesa na brak szkolenia śmieszy mnie, przecież prezes ten przyznał się jawnie że jest głupi. O co na to wszystko naczelnik? Nie wiadomo.
A wyciąganie czegoś z samochodu, z ubrań itd winna robić policja w obecności świadków, policja powinna to wszystko zabezpieczyć, a nie sanitariusz pogotowia. Sam byłem przy takim wypadku policjanci poprosili mnie o to żebym obserwował ich gdy wyciągali z auta wartościowe rzeczy. Wszytko zabezpieczyli i spisali, a więc z pełną kulturą to się odbyło.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2006, 11:57:11 »
A wyciąganie czegoś z samochodu, z ubrań itd winna robić policja w obecności świadków, policja powinna to wszystko zabezpieczyć, a nie sanitariusz pogotowia. Sam byłem przy takim wypadku policjanci poprosili mnie o to żebym obserwował ich gdy wyciągali z auta wartościowe rzeczy. Wszytko zabezpieczyli i spisali, a więc z pełną kulturą to się odbyło.
Policja może przeszukać ofiare wypadku jeżeli umarła tylko w obecności prokuratora!!! Zarząd źle postąpił ale mi się zdaje że nie są w nim strażacy tylko jakieś laleczki które boją się wszystkiego i udają że są odważni bo wyjadą czsem ugasić stodołe. Zarząd postąpił bardzo pochopnie bojąc się chyba o własną skóre ale przecież im by się nic nie stało.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2006, 12:04:51 »
No wiesz, nie do każdego wypadku przyjeżdża prokurator. W każdym bądź razie przeszukiwanie kieszeni i pojazdu nie powinien wykonywać sanitariusz, zwłaszcza że ponoć szczególnie zainteresował się banknotami.
Co do Zarządu to dobrze ich opisałeś. wg mnie to brak merytorycznego przygotowania członków zarządu jest przyczyną tego że woleli uciec od problemu. Cieszę się że Zarządowi się to nie udało. Teraz wpadli w ten problem po samą szyję.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2006, 15:59:21 »
Skoro prezes tej jednostki (sądząc po obejrzeniu filmu) nie wie czy można przeszukać ofiarę czy nie , to skąd ten prezes może wiedzieć czy można za to wyrzucić strażaka .On jest tam prezesem czy tylko garaże zamiata?
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2006, 16:59:15 »
Moim zdaniem to prezes chyba bał się stracić swego stanowiska chociaż nie wiem z jakich powodów. Dziwi mnie zachowanie pozostałych druhów którzy praktycznie nie protestowali jak wyżucano strażaka z OSP. Na walnym zebraniu prawie wszyscy głosowali za wyżucaniem strażaka!!! Myśle że jak zmieni się kiedyś władza w tej OSP to poszkodowany wróci w ej szeregi ale nie będzie już druchem czynnym, ale wspierającym.

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Strażak Uczciwy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 28, 2006, 09:38:29 »
Popieram moich przedmówców co do kwestii iż powinien powiedzieć o tym odrazu,jednak wyrzucenie go z szeregów to chyba największy z możliwych błędów. Ale takie polskie prawo...