Autor Wątek: Rozmowa Kwalifikacyjna  (Przeczytany 30706 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Rozmowa Kwalifikacyjna
« dnia: Wrzesień 01, 2013, 20:02:34 »
Witam Panowie i Panie ^_^ mam kilka pytań co do rozmowy kwalifikacyjnej do straży
jak trzeba być ubranym w garnitur czy raczej lekko elegancko koszula spodnie dżinsowe itd?
co do pytań to co odpowiedzielibyście na pytania motywacja do podjęcia służby w PSP, umiejętność planowania i organizowania pracy? jakich pytań można się jeszcze spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline papioczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2013, 20:42:07 »
ubierz sie jak wiesniak (buty gumowe z sloma,jakies widly),a tak na powaznie to temat juz byl...

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2013, 20:53:20 »
ubierz sie jak wiesniak (buty gumowe z sloma,jakies widly),a tak na powaznie to temat juz byl...
jak tak masz odpowiadać to w ogóle nie pisz po za tym nie działa mi wyszukiwarka od kilku dni, jak był już taki temat to podaj linka
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2013, 21:54:32 »
Temat już kiedyś był - fakt.
Szukajka nie działa od kilku dni (jak nie kilku tygodni sic!) - fakt

Zdecydowanie garnitur według mnie. Pokazujesz przez to, że Ci zależy.
Słyszałem, że zdarzały się takie wypadki (bo inaczej tego nazwać nie można), że ludzie przychodzili w koszarówkach na rozmowę kwalifikacyjną, co według mnie jest głupstwem i czy aby nie jest niezgodne z regulaminem? Nieważne...

Nie bądź zdziwiony, kiedy rekruter będzie Cię olewać, rozpraszać czy w jakikolwiek inny sposób będzie próbował Cię zdekoncentrować, całkiem możliwe, że będzie poprzez takie zachowanie będzie sprawdzał Twoją reakcję na stres.

Mogą też pojawić się pytania o tradycje strażackie w rodzinie; czym jest dla ciebie dyspozycyjność albo poświęcenie; na co zwracasz szczególnie uwagę w pracy strażaka; czego oczekujesz od SP; co może zyskać JRG po zatrudnieniu Ciebie; co może zniechęcić cie do podjęcia pracy w SP; czemu akurat ciebie powinni zatrudnić; jaką masz motywację do służby;  jak sobie radzisz ze stresem i masa innych. Do tego mogą się także pojawić pytania z wiedzy na temat straży, doświadczenie (jeśli jesteś ochotnikiem - także czasami gdzieniegdzie pytają o rzeczy związane typowo z twoją OSP, imię i  nazwisko naczelnika czy numery ooperacyjne wozów).
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2013, 22:15:44 »
Witam Panowie i Panie ^_^ mam kilka pytań co do rozmowy kwalifikacyjnej do straży
jak trzeba być ubranym w garnitur czy raczej lekko elegancko koszula spodnie dżinsowe itd?
co do pytań to co odpowiedzielibyście na pytania motywacja do podjęcia służby w PSP, umiejętność planowania i organizowania pracy? jakich pytań można się jeszcze spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?

IV Etap – rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowakwalifikacyjna w trakcie której ocenie podlega w szczególności:
 
    motywacja do podjęcia służby w Państwowej Straży Pożarnej,
    społeczna postawa wobec ludzi,
    spełnianie kryteriów branych pod uwagę przy okresowym opiniowaniu służbowym.

Z rozmowy kwalifikacyjnej kandydat może uzyskać nie więcej niż 30 punktów.

http://www.szczecin.kwpsp.gov.pl/?type=article&action=view&id=49

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2013, 16:18:47 »
Podbijam temat, jakie mjeliście zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej?

zobacz też http://www.strazak.pl/index.php/topic,7962.msg244715.html#msg244715
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2013, 19:01:03 wysłana przez robn »

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2013, 16:24:10 »
Doświadczenie w OSP, dyspozycyjność, zainteresowania
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2013, 19:01:10 »
1. jak to się stało, że złożyłeś papiery do PSP
2. Twoja dyspozycyjność
3. masz kilka zadań do wykonania i określony czas na nie, jednak ten czas jest za krótki na wykonanie wszystkich. co zrobisz?
4. jakieś, którego niestety nie pamiętam
5. cechy dobrego strażaka - na służbie i poza służbą

+
Co znaczy dla ciebie poświęcenie
dlaczego mamy zatrudnić akurat ciebie
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Adorius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2013, 19:41:11 »
Dziś miałem rozmowę, która trwała około 3-4 minut...
Przedstaw się, gdzie mieszkasz, czym się interesujesz i dlaczego straż.

Offline miclip88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2013, 17:58:17 »
hej,
przeszedłem całą sprawnościówke, basen, próbę wydolnościową, drabinę, napisałem test i byłem na pierwszej rozmowie z komisją, powiedzcie mi czy dostanę w takim wypadku zaświadczenie o przejściu (nie wiem jak to nazwać) rekrutacji? wiem że coś takiego można otrzymać jeśli się nie dostało od razu pracy:)

Offline fido1384

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2013, 19:52:32 »
a co myślicie aby na rozmowę iść w mundurze wyjściowym osp? w końcu to formacja mundurowa i oficjalnie to wygląda, proszę o wasze zdanie na ten temat ;)
Dobry ratownik, to bezpieczny ratownik

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2013, 20:50:13 »
To ratownik medyczny powinien zapewne pójść w czerwonym stroju roboczym?
Znasz powiedzenie o nadgorliwości? Bo tak właśnie zostaniesz spostrzeżony...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2013, 20:58:42 »
a co myślicie aby na rozmowę iść w mundurze wyjściowym osp? w końcu to formacja mundurowa i oficjalnie to wygląda, proszę o wasze zdanie na ten temat ;)
w mundurze wyjściowym na pewno nie ale garnitur jak najbardziej
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline StrażakR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2017, 16:51:36 »
Witam , słuchajcie możecie mi odpowiedzieć jak wygląda rozmowa , o co pytają  w większości jakie są zadania matematyczne  i wgl , jak odpowiedziec: umiejętność przekazywania, odbierania i rozumienia informacji w mowie i piśmie oraz jasnego i wyrazistego formułowania wypowiedzi w sposób gwarantujący ich zrozumienie,motywacja do podjęcia służby w Państwowej Straży Pożarnej,umiejętność planowania i organizowania pracy . Dzięki

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2017, 18:23:01 »
Pytania o doswiadczenie o umiejetnosci pytaniu typu prosze powiedziec cos o sobie dlaczego do strazy

Offline JABOL955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2017, 22:28:16 »
Ja siedziałem 25 minut. Wszystko od gdzie mieszkam, przez rodzine, po talenty plastyczne, osp. Plus pytania typu 3 zlety, wady, czemu ty a nie ta 6 co stoi na korytarzu, czy umiem naprawiac rzeczy, jakie prace wykonuje w domu no wszystko

Offline StrażakR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2017, 18:08:25 »
hej , możecie mi powiedziec o co pytaja na rozmowie we Wrocławiu  jak odpowiadac , jakie pytania sa zadawane i jak to wygląda . Dziękuje !

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2017, 18:11:22 »
hej , możecie mi powiedziec o co pytaja na rozmowie we Wrocławiu  jak odpowiadac , jakie pytania sa zadawane i jak to wygląda . Dziękuje !
Mów szczerze i spokojnie. Widać jak ktoś kręci. Często nie chodzi o to co się mówi tylko jak się to mówi np. ja na to bardzo zwracam uwagę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline JABOL955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2017, 22:31:35 »
Rozmowy to już formalność. Lista jest juz pewnie ułożona, ewentualnie ktoś moze sobie zaprzepaścić jakimś tragicznym wystąpieniem. Wiec sie nie stresuj bo na 99% rozmowa nic w Twojej sytuacji nie zmieni.

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 14, 2017, 18:27:11 »
hej , możecie mi powiedziec o co pytaja na rozmowie we Wrocławiu  jak odpowiadac , jakie pytania sa zadawane i jak to wygląda . Dziękuje !

w tamtym roku były pytania - jak się nazywasz, ile masz lat, skąd pochodzisz i gdzie obecnie mieszkasz, czym się zajmujesz i na podstawie tych pytań wyłonili 15 najlepszych kandydatów :)

Offline StrażakR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Rozmowa Kwalifikacyjna
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2017, 22:26:32 »
Bedzie okey , takiej tragedii nie bedzie :P a wy dostaliscie sie do testu wiedzy ?