Autor Wątek: SAPSP i CSPSP - plusy i minusy  (Przeczytany 10485 razy)

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
SAPSP i CSPSP - plusy i minusy
« dnia: Sierpień 30, 2013, 23:17:49 »
Witam wszystkich. W przyszłym roku po maturze będę startował do szkoły aspirantów w Krakowie, Poznaniu lub Częstochowie. Chciałbym aby w tym poście wypowiedziały się osoby które skończyły którąś z tych szkół i podzieliły się informacjami na temat: szkoły, wykładowców, atmosfery, naboru, unitarki, praktyk itp. Stoję przed trudnym wyborem, ponieważ nie wiem na którą ze szkół się zdecydować. Odległość od domu nie ma żadnego znaczenia bo i tak wszędzie mam daleko. Z informacji które ja posiadam mogę podać tyle:

Poznań:
+praktyki odbywają się w większych miasta (Sopot, Olsztyn, Elbląg), czyli można się sporo nauczyć,
+szkoła ma swój obszar bojowy na którym jeździ do akcji,
+u komendanta tej szkoły nie ma w ogóle mowy o jakichkolwiek plecakach czy tego typu rzeczach - czysta rywalizacja,

-szkoła nie ma na swoim terenie poligonu, trzeba dojeżdżać,
-60 miejsc

Częstochowa:
+90 miejsc,
+poligon na terenie szkoły,

-dosyć spora ilość plecaków,
-na rekrutacji np. podciąganie na drążku (informacje od kolegi który skończył CSPSP) mogą Cię specjalnie udupić, czyli nie zaliczają powtórzeń,
-ciężko o dobre praktyki,
-ciężka unitarka

Kraków:
o tej szkole nie mam żadnych informacji i jeśli ktoś by mógł coś napisać byłoby miło.

Pozdrawiam.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: SAPSP i CSPSP - plusy i minusy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2013, 00:36:56 »
Poligon w Poznaniu jest rzut beretem od szkoły. A skąd wiesz o plecakach? Kumple mówili? Bo z tego co mi wiadomo to odkąd wprowadzili fotokomórki, a za szkołę wzięła się komisja edukacyjna to już ich w ogóle nie ma @_@

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: SAPSP i CSPSP - plusy i minusy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2013, 23:28:08 »
HAHAHA kolego czy ty kiedyś byłeś na naborze w Czewie ?? Jak sie podciągasz jak C***** to wiadomo że cie nie policzom. Jakoś tak dziwne że niektórzy to i maksa wykręcili. Zamiast zbierać jakies informacje obierz sobie jeden kurs proponuje Częstochowe (tam jest najtrudniej w całej polsce) no i zacznij się do tego przygotowywać.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: SAPSP i CSPSP - plusy i minusy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2013, 12:10:54 »
Ja bym proponował zamknąć temat... Są tematy "kto do SA PSP XXXX" i dużo można się z nich dowiedzieć, właściwie wszystkie informacje są w niej zawarte. Gdybym mieszkał blisko Krakowa czy Poznania to startowałbym do tamtych szkół, bliżej = lepiej. Wszędzie są wyrównane szanse dostać się, progi punktowe zbliżone do siebie. Z tego co tutaj na forum przeczytaliśmy najlepsze badania ma SA PSP Poznań, robią w jeden dzień badania i spokój, a w zasadzie wakacje :) Jeśli ktoś myśli o CS PSP, to musi się liczyć, że do końca sierpnia może latać "za komisją MSW" bo zgubi wyniki EKG, zgubi wyniki Krwi czy orzeczenie psychologa, lub akurat nie będzie terminu lub nie będzie pracować, zabraknie lekarza okulisty lub dentysta na urlopie i badania mogą potrwać ponad tydzień czasu + dużo nerwów.

Jedyną receptą dostać się do aspirantki dziennej to utrzymywać dobrą formę (trzeba się podciągać PRAWIDŁOWO do pełnego zwisu) byłem dwa razy na naborze do CS i za każdym razem policzyli mi prawidłowo ilość podciągnięć, przygotować się do biegu na 1000m w wysokiej temperaturze i na "zmęczeniu", uczyć się chemii i fizyki i w miarę możliwości mieć dobrą ocenę z angielskiego / niemieckiego i prawko kat. C. W tym roku zwiększyli ilość osób przyjętych do szkół, za rok mogą jeszcze zwiększyć lub naglę "obciąć" ileś miejsc, tego nie przewidzi nikt.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: SAPSP i CSPSP - plusy i minusy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2013, 17:10:15 »
Dzięki Ice-Man