Autor Wątek: Sprzet Dla Mdp  (Przeczytany 12398 razy)

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Sprzet Dla Mdp
« dnia: Luty 11, 2006, 16:00:44 »
W mojej jednostce MDP ma swoj sprzet do cwiczen oraz sprzet na zawody i pokazy, maja oddzielny sprzet: kilka odcinkow W52, W75, W110, dwa rozdzielacze, kilka prądownic do tego dochodzi przyczepka na ten sprzet, motopompa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2007, 22:02:02 wysłana przez Emil »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2006, 20:06:08 »
W mojej jednostce nie mamy (jako MDP) własnego wydzielonego sprzętu. Korzystamy z węży, rozdzielaczy i innych przyrządów, które są nam udostępniane przez starszych kolegów.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2006, 11:26:34 »
Nasza MDP ma swój sprzęt do ćwiczeń na zawody CTiF. Na pokazy, do ćwiczeń i szkoleń bierzemy sprzęt z magazynu, albo z samochodów. Jak bierzemy sprzęt z wozów, mamy zajęcia w garażach - jakby trzeba było jechać do wezwania - sybko się sprzęt uzupełnia zanim jeszcze zbiegną się ratownicy.  
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Guest

  • Gość
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2006, 13:19:12 »
Moja drużyna  MDP posiada, 2 węże W-52, 2 W-75, rozdzielacz, 2 prądownice wodne, prądownice pianową ,wytwornice pianową i siodełko. Jeśli chodzi o sprzet dodatkowy to aparaty powietrzne podcisnieniowe, które uzywamy na cwiczenia w obiektach osp.

Offline Szefunio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2006, 15:08:16 »
Moja druzyna posiada na wyposazeniu wszystko czego dusza zapragnie. Poczawszy od wezy konczywszy na wyposazeniu aparatów dróg oddechowych :)  
STRAŻAK

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2006, 15:22:55 »
Cytuj
aparaty powietrzne podcisnieniowe, które uzywamy na cwiczenia
Cytuj
Poczawszy od wezy konczywszy na wyposazeniu aparatów dróg oddechowych

i tak wam pozawlaja cwiczyc w aparatach ODO ?? pierwsze slysze zeby MDP cwiczylow AODO  :blink: kto wam na to pozwala?? bo jak dla mnie to jest to dziwne ...


pozdr
 

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2006, 19:47:02 »
dla mojej jednostki aparaty powietrzne to troche za drogi sprzet zeby mdp mogla na nich cwiczyc

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2006, 20:03:08 »
Różnie bywa, każda jednostka jest inna i każda ma inne obyczaje, chodzi mi o metody ćwiczeń MDP.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2006, 20:06:00 »
Nie wolno członkom MDP ćwiczyć w Sprzęcie Ochrony Dróg Oddechowych! BHP się kłania.

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2006, 23:43:23 »
Dokładnie. MDP nie może ćwiczyć z ODO!!! Co innego zaznajomienie z ODO, ale ćwiczenia - toż to nawet wagowo za ciężkie dla MDP.

 Nasza MDP może ćwiczy na czym tylko potrzebujemy - jeżeli Regulamin zezwala.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2006, 07:17:41 »
o sprzecie ktory jest uzywany na cwiczeniach MDP jest wyraznie napisane w regulaminie, pisze tez do jakiego ciezaru sprzet moze uzywac MDP, a regulamin to podstawa i nalezy sie go trzymac

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2006, 13:44:12 »
a gdzie znaleźć coś takiego jak regulami MDP i gdzie sie taką drużyne rejstruje u mnie działa ale od tak sobie??

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2006, 14:03:23 »
Regulamin MDP mozesz dostac w Zwiazku OSP (bezplatnie) lub poszukac gdzies na stronie ZOSP, musisz zrobic caloroczny plan zajec ktory musi uchwalic Zarzad waszej OSP.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2007, 22:03:44 wysłana przez Emil »

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2006, 14:41:55 »
U nas na stronie  internetowej masz wzorcowy Regulamin, który obowiązuje moją MDP. Wejdż w zakładkę MDP.

Pozdro. :P
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2006, 14:42:50 wysłana przez wons »
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Guest

  • Gość
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2006, 14:49:00 »
Dzieki chlopaki ze powiedzieliscie mi o tym ze mlodziezowka nie moze nosic aparatow wczesniej o tym  nie wiedzialem wielkie dzieki.Pozdro :)  

Offline Szefunio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2006, 14:52:36 »
Dzieki za te informacje bede wiedzial na przyszlosc co do tych aparatow . Tez nie wiedzialem o tym ze mlodziki nie moga nosic.
 :(  
STRAŻAK

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2006, 11:30:22 »
Najpierw jest teoria, a później praktyka, jeżeli chcesz szkolić MDP, najpierw warto dowiedzieć się, co im wolno, a co nie.

P.S

Wons, na waszej stronie w opisie wozu Jelcz 5/24 jest błąd -  powinno być GCBA Jelcz 5/24, a nie 5/32?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2006, 17:41:32 »
Jesli miał by ktoś namiary na firme która produkuje sprzęt na zawody CTiF dla MDP to prosze o linka lub adres, teleefon.Głównie chodzi o noszaki, hydronetki i węże 15 metrowe!!!

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2006, 19:14:14 »
Jeśli chodzi o węże to kupisz je bez problemu np w suponie, kadimexie, horpolu itd. My stare zużyte węże 20 metrowe skróciliśmy i są ok. Należy zauważyć że młodzież na CTiF budują linię na sucho.
hydronetki też w w/w firmach powinieneś znaleźć. A noszaki to wiem że produkuje firma "mały strażak". Wpisz w googlach "mały strażak". Tylko ze tam są dość drogie. Ja pożyczyłem jeden noszak od zaprzyjaźnionej jednostki i dałem dobremu fachowcowi, który zrobił mi dobre noszaki wzorując się na tym pożyczonym.

Offline areczek MDP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2006, 09:41:42 »
U nas nasza MDP pozycza wszystko od starszych kolegów wlasnego sprzętu nie posiadamy niestety. Umundurowania jeszcze nie mamy, dlatego ze nasza MDP istnieje 6 miesiecy i dopiero 1 raz bedziemy jechac na zawody. Starsi koledzy mysla o umundurowaniu dla nas, ale osobiście nie wiem co z tego wyniknie -_-

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2006, 23:12:43 »
Pytanie do SenseY i wons.

Jeżeli MDP nie może ćwiczyć w aparatach ODO, to jak druzyna MDP przy JRG 2 Warszawa brała udział w zawodach wieżowiec i ukończyła konkurencję, czego nie udało się 4 ekipom.

http://www.warszawa-straz.pl/biul/protokol.htm (ftp://http://www.warszawa-straz.pl/biul/protokol.htm)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2006, 16:10:12 »
MDP nie może ćwiczyć w SODO.
A pytanie, które skierowałeś  również do mnie, pozostawię bez odpowiedzi, ponieważ ja nie mam na swoich drzwiach wejściowych napisane "Rzecznik prasowy KM PSP w Warszawie". Ale jeżeli byłbyś bardziej uważny to znalazłbyś na tej stronie namiar na rzecznikia. On Ci na pewno odpowie.


Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 08, 2006, 13:31:50 »
 Nie mnie to oceniać. Regulamin zakazuje ćwiczenia w ODO i tyle.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2006, 22:41:16 »
U nas jest wszystko razem bo jak by chciał kto osobno to komus bybrakło ^_^
a serio to mamy na stanie mdp weze rozdz. hydronetki jedna zepsuta jak zalepić dziure w takim sprzęcie i czym?? o to moje pytanie.

No i tunel prymitywny ale własny ze sznurków - dlatego wszyscy z mdp szoruja u nas nosami po ziemi bo jak jeden sie wychylił groziło mu przyciecia gardła ale to juz opanowane -_-
mamy ławeczke własna tablice i reszta pozbijana z drewna jakoś sie trzyma(sezon) ^_^i fajnie jest nie chodzi o jakiś bajerancki sprzęt ale o to czy ma sie zgrany zesół ja taki doprowadziłem do 2-krotnego mistrzostwa gminy i 3 miejsca w powiecie.
pozdrowionka
:rolleyes:

Offline Maciek OSP Gorce

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sprzet Dla Mdp
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 23, 2007, 02:11:51 »
Jeśli chodzi o MDP i Aparaty ODO to pozwolę sobię przypomnieć że choćby u nas na ten przęt trzeba było robić dodatkowe papiery a co tu mówić o MDP