Autor Wątek: Dopłata do wypoczynku po ślubie.  (Przeczytany 5941 razy)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Dopłata do wypoczynku po ślubie.
« dnia: Sierpień 19, 2013, 09:22:04 »
Witam. Jest taka sytuacja, zawarłem związek małżeński 17.08.2013, a od 19.08 jestem na urlopie wypoczynkowym. Raport napisałem uwzględniając już małżonkę. Czy kadrowa ma rację żądając ode mnie akt małżeństwa przed wypłatą dopłaty? Wiadomo że na ten dokument czeka się około 2 tygodnie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dopłata do wypoczynku po ślubie.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2013, 09:37:55 »
Witam. Jest taka sytuacja, zawarłem związek małżeński 17.08.2013, a od 19.08 jestem na urlopie wypoczynkowym. Raport napisałem uwzględniając już małżonkę. Czy kadrowa ma rację żądając ode mnie akt małżeństwa przed wypłatą dopłaty? Wiadomo że na ten dokument czeka się około 2 tygodnie.

Składając wniosek byłeś już po ślubie?

Cytuj
Akt małżeństwa sporządza się niezwłocznie, nie później jednak niż w następnym dniu roboczym, po dniu, w którym do urzędu stanu cywilnego nadeszły dokumenty.

Cytuj
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 25 września 2001 r. w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń socjalnych i bytowych, przysługujących strażakowi Państwowej Straży Pożarnej oraz członkom jego rodziny.

2. Liczbę osób uprawnionych, na które przysługuje dopłata do wypoczynku, ustala się według stanu rodzinnego strażaka, na dzień złożenia przez niego pisemnego wniosku o przyznanie dopłaty do wypoczynku.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Dopłata do wypoczynku po ślubie.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2013, 10:13:28 »
Wszystko jasne. Składając wniosek trzeba być po ślubie. Dzięki za odpowiedź. Ja niestety byłem przed.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Dopłata do wypoczynku po ślubie.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2013, 18:24:28 »
Może spróbuj wniosek wycofać i złożyć dopiero po powrocie z urlopu - jeśli jesteś z powiatówki a nie miejskiej to nie powinno być problemów, ale różnie to bywa....

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Dopłata do wypoczynku po ślubie.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:00:16 »
A przepraszam, cóż to za różnica ?

Offline cam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Dopłata do wypoczynku po ślubie.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2015, 14:28:17 »
Odświeżę.
Biorę ślub 7 czerwca br. Urlop zaczynam od 4 czerwca. Chcąc uzyskać dopłatę do wypoczynku również na żonę muszę owy wniosek złożyć po 7 czerwca? Wcześniej muszę przekazać jeszcze ksero aktu małżeństwa?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Dopłata do wypoczynku po ślubie.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2015, 23:18:56 »
   W tej konkretnej sytuacji musisz złożyć po 7 czerwca, oczywiście dokument również powinieneś dostarczyć.
Jeżeli np. spodziewacie się dziecka (np. będzie na świecie w grudniu tego roku) i również chcesz mieć dopłatę na dziecko to składasz wniosek po urodzinach czyli w grudniu i dostajesz dodatkową "porcję".
Urlop wypoczynkowy w odpowiedniej ilości do wzięcia dopłaty możesz wybrać np. w styczniu a wniosek o dopłatę złożyć pod koniec roku. Nie ma obowiązku składania wniosku o dopłatę równocześnie z rozpoczęciem urlopu.
pozdrawiam   

Offline cam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Dopłata do wypoczynku po ślubie.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2015, 17:23:51 »
Dzięki. No to trochę namieszam w moich kadrach.