Autor Wątek: SGSP po CSPSP  (Przeczytany 2569 razy)

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
SGSP po CSPSP
« dnia: Sierpień 11, 2013, 13:28:54 »
Witajcie, mam pytanie. Idę do trzeciej klasy liceum i będę pisał maturę, planuje iść do Czewy na aspirantkę i tu mam pytanie. Jeśli napisze same podstawowe przedmioty, dostanę się do Częstochowy, to później jednostka może mnie wysłać na kurs oficerów na zaoczne SGSP? Bo wiem, że kilku moich kolegów z PSP którzy są po SAPSP zostali wysłani do Warszawy na zaoczne. Z tego co czytałem wynika na to, że muszę mieć zdaną maturę z chemii lub fizyki. Jak to jest?

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2013, 13:52:38 »
Musisz mieć napisaną fizę lub chemię, a zdaną z matmy i obcego.
Walcz !

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2013, 14:18:26 »
napisaną, czyli nie zależnie od wyniku? mogę mieć fizykę na 90% rozszerzenie lub 30% na podstawie - to nie ma znaczenia na zaoczne dla strażaków?

Offline lotnik637

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2013, 14:30:34 »
Ważne jest to czy masz wpisane na świadectwie dojrzałości, że zdawałeś. Wynik to inna sprawa. Na ten moment progi punktowe na studia zaoczne na SGSP nie są tak wyśrubowane ale za te 3 - 4 lata ciężko przewidzieć jak będzie. Jeśli skoczą w góre znacznie to te 30 % z podstawy chemii lub fizyki może nie wystarczyć.

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2013, 10:02:46 »
No właśnie, dlatego pytam, jak napisze słabo mature z fizyki to czy jednostka mnie by wysłała.

Offline lotnik637

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:51:32 »
To zależy od komendanta i od tego czy nie bedzie lepszych kandydatów od Ciebie na jednostce.

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:00:05 »
A odnosnie studiow zaocznych na SGSP dla strazakow w sluzbie czynnej, ile wynosi oplata za semestr studiow, wie ktos? Chodzi mi o sytuuacje, gdy sami chcemy pokryc koszta, a nie jednostka.
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline dk19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:46:02 »
Koszty studiów masz na stronie SGSP. Od następnego roku zmieniają się zasady rekrutacji i nie trzeba miec zzdnej matury z chemi czy fizyki.... Jak ktoś nie ma to bd przeliczać z oceny ze świadectwa ukonczenia szkoły sredniej :)

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2013, 17:36:03 »
Koszty studiów masz na stronie SGSP. Od następnego roku zmieniają się zasady rekrutacji i nie trzeba miec zzdnej matury z chemi czy fizyki.... Jak ktoś nie ma to bd przeliczać z oceny ze świadectwa ukonczenia szkoły sredniej :)

Tzn ? Możesz podać link, gdzie o tej informacji mogę poczytać ? :)
Walcz !

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2013, 17:39:06 »
dk19 z tymi ocenami ze szkoly sredniej to rozumiem że tylko na studiach zaocznych?

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: SGSP po CSPSP
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:06:34 »
Koszty studiów masz na stronie SGSP. Od następnego roku zmieniają się zasady rekrutacji i nie trzeba miec zzdnej matury z chemi czy fizyki.... Jak ktoś nie ma to bd przeliczać z oceny ze świadectwa ukonczenia szkoły sredniej :)

Skad masz takie info ;o przeciez wtedy cala masa ludzi bedzie brnela na zaoczne