Autor Wątek: Drzwi Ewakuacyjne  (Przeczytany 3040 razy)

Offline lutek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • http://
Drzwi Ewakuacyjne
« dnia: Luty 10, 2006, 09:23:38 »
Budynek ZL III ma 2 wyjscja ewakuacyjne, jedno czynne bez-przerwy, drógie zamknięte, obok zamkniętych drzwi jest w specjalnej oszklonej skrzynce klucz do tych drzwi, Ostatnio co dzień mam telefony czy tak może być, ludzie się obawiają. Już sam nie wiem co o tym mysleć. Wydaje mi się ze jest dobrze.

Proszę o komentarze

pozdrawiam

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2006, 10:44:30 »
W wielu obiektach taka sytuacja się zdarza, czasem jest nawet gorzej: drzwi na dwa zamki do tego krata na kłódkę i obok trzy kluczki w jednej skrzynce.
Co zrobić to, zależy od Ciebie, jeśli uznasz, że drzwi są zamknięte w sposób uniemożliwiający natychmiastowe otwarcie to nakazuj zmianę takiego stanu. Chociaż w moim uznaniu byłaby to bardzo duża skrupulatność w egzekwowaniu przepisów.

Jeszcze jedno rozwiązanie przychodzi mi do głowy: wymuś na zarządcy praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji. Raczej nie robił tego w ciągu 2 ostatnich lat, więc nie będzie problemu. W trakcie ćwiczeń okaże się, czy drzwi zamknięte na klucz to poważne utrudnienie, wówczas łatwiej będzie podjąć decyzję i sumienie będzie spokojniejsze.
 

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2006, 16:17:33 »
Lutku, jeżeli piszesz jako prewentysta to nie powinno ci się wydawać .
Powinieneś rozpatrywać zagadnienie w kategoriach  zgodności z przepisami przeciwpożarowymi.
Stan opisany przez ciebie nie daje podstaw wydania werdyktu o zgodności lub nie z przepisami przeciwpożarowymi.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2006, 22:52:58 »
Cytuj
drzwi są zamknięte w sposób uniemożliwiający natychmiastowe otwarcie

jak to rozumieć?

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2006, 16:02:50 »
To jest pytanie do autora rozporządzenia o ochronie ppoż.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2006, 17:19:45 »
Tylko, że autor nie chodzi na kontrole i co za tym idzie, nie bierze odpoweidzialnosci za interpretację przepisu przez poszczególnych funkcjonariuszy.

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2006, 17:57:27 »
Można wysłać prośbę o interpretację do KG. Stawiam że odpowiedź będzie w stylu:


Drzwi ewakuacyjne służą do ewakuacji, w związku z powyższym nie powinny być zamykane w sposób uniemożliwiający natychmiastowe otwarcie

 :D  :D  :D  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2006, 20:03:32 »
Dobre :D
Ja bym moze spróbował nakazać decyzją żeby drzwi były cały czas otwarte i podpuścił gościa żeby się odwołał do KW. Coś by pewnie napisali ;)  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2006, 15:56:20 »
Cytuj
Ja bym moze spróbował nakazać decyzją żeby drzwi były cały czas otwarte
much naleci :P  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2006, 16:00:23 »
Kiedyś chodziłem do pewnego Gimznajum, teraz dzięki Bogu jest ono daleko za mną. Wyjścia ewakuacyjne w tej szkole pozamykane, a kto ma klucze? Niewiadomo, napewno jakiś pracownik, który rzadko w szkole bywa. Oprócz tego brak oznaczenia, gaśnic etc. Paranoja! Najgorsze jest to panowie, że kiedy była kontorola strażaków z PSP, to wszystko było, oznaczenia, dzwii otwartę oraz nie wiadomo skąd gaśnice. Na drugi dzień znów wszystko po staremu. Teraz w tym tygodniu postaram się zrobić sam małą kontrolę, a gdy będzie wszystko jak kiedyś, pójdę do dyrektora i wyszczekam mu wszystko co mam na jego temat.  
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Drzwi Ewakuacyjne
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2006, 19:58:52 »
@wodnik
No właśnie, brakowało mi zwykłej strazackiej serdeczności :D
Co, kolega z KW? :P