Autor Wątek: Zawody Sportowo-poŻarnicze  (Przeczytany 15078 razy)

Offline lubik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Zawody Sportowo-poŻarnicze
« dnia: Luty 09, 2006, 21:03:53 »
Nowe wytyczne to lipa nawet ludzie tak o tym mówia ze nie jest ciekawie nie ma wody więc u nas zostaliśmy przy starym. A jak  by tak wprowadzić musztre przeciez kiedys była moze ktos pamieta jak to wyglądało jakie były zestawy cwiczeń co wy na to pozdrowionka :rolleyes:  

Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2006, 10:16:52 »
Zawody w starym systemie oraganizujemy tylko na terenie gminy. Na powiatowych i wyżej są zawody w systemie CTiF. Co do systemu zawodów to istnieje tylko kwestia  sprzętu. Szczerze mówiąc to mnie podobają się bardziej zawody CTiF. Jak to zawody bez wody, przecież w CTiF-ie używa się hydronetek :D Dla moich gaduł którym się buzie nie zamykają, najlepsze jest to że od startu do mety nie mogą powiedzieć słowa, dla nich to walką z samym sobą  :D ale dają radę :P czasem :unsure:
Pozdrawiam.  

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2006, 08:28:21 »
Nareszcie ktoś tu kuma temat!!! Już od dłuższego czasu staram się rozkręcić CTIF na tym forum ale słabo mi to poszło! Szacuneczek dla tych co podjęli się ćwiczenia tą dyscyplinę, ja jestem w dróżynie gr.A i czasami szkolę MDP w tym regulaminie. Pozdrówka dla Firewoman
 
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline antoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2006, 11:20:50 »
Według mnie zawody w systemie CTIF powinny być bardziej promowane niż w starym systemie czyli na mokro. W CTIF nie jesteśmy zależni od sprzętu taki jak motopompa - raz zassa wodę ,czsami nie chce zapalić innym razem jest podrasowana. Tutaj najważnejsza jest sprawnośc zawodników. A przecież sprawnośc to w przyszłości szybkość działań ratowniczo-gaśniczych

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2006, 11:59:50 »
I w tym jest cała filozofia, wszyscy ćwiczą na jednakowym sprzęcie to jest jednoznaczne z równymi szansami. A czas jest zatrzymywany gdy tlko ostatni zawodnik stanie na baczność. Liczy sie sprawność ficyczna całej ekipy a nie popy przerobionej na porszaka..., no i poza tym w naszym regulaminie tradycyjnym nie ma szans reprezentować naszego kraju poza jego granicami. Co regulamin CTIF nam umożliwia gdyż jest jak sama nazwa wskazuje międzynarodowy. Już nawet Korea Południowa wystawiła swą reprezentację na ostatniej olimpiadzie w Chorwacji. Warto ćwiczyć następna olimpiada pożarnicza odbywać będzie się w 2009 roku w Czechach w Ostrawie.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2006, 08:15:06 »
My propagujemy zawody CTiF obie drużyny tzn. dziewczyny i chłopcy 3 razy dostali się na mistrzowstwa Polski i całkiem nieżle im poszło. Dla tych dzieciaków jest to spore przeżycie i duże doświadczenie. Własnie w tych zawodach chodzi o sprawność fizyczną oraz szybkość i o to w sumie chyba powinno chodzić w zawodach o zdrową rywalizację sportową. :D  Sprzęt często się psuje i czasem jest tak że najlepsza jednostka odpada bo załóżmy pompa nie odpaliła. A tu są równe szanse, sprzęt jest taki sam. Wiem że sprzęt sporo kosztuje, ale sporo jednostek które znam częsciowo sami sobie wykonali takie przeszkody. Ale są jednostki które powiedziały że w nowym systemie nie wystawią drużyn, ale to już ich sprawa. My jesteśmy za. :D
Pozdrowionka dla Maximusa :P
 

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2006, 13:36:36 »
Szczerze mowiac to niewiele wiem o CTiF, gdzie mozna znalezc regulamin tych zawodow?

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2006, 18:47:39 »
Zawody bez ryku motopomp ? Nie stary zwyczaj zawodów był bardziej widowiskowy niż CTiF.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline lubik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2006, 21:47:59 »
Zawody bez ryku motopomp ? Nie stary zwyczaj zawodów był bardziej widowiskowy niż CTiF.
:wacko:Tez tak myslę   bo ludzie nie znający ctif-u nie będą wiedzieli o co chodzi w tej bojówce tyle piszecie o sprawności fizycznej uważacie ze sztafeta po staremu nie była zbyt meczaca a ja uwazam ze była nawet bardziej niz ta nowa a co do motopomp to nawet te najbardziej podrasowane nieraz nawet nie zapalą na podeści a te które ledwo dysza wygrywają z tymi które tak pchają ze az weze pekaja pozdrawiam nie wiedziałem ze rozpeta sie taka burza zwiazana z ctif-em a co do regulaminu to mam  jego skan  ^_^

Offline grzejnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • http://
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2006, 23:42:34 »
Cze. Szczerze mówiąc to z CTIFem jest troszke trudniej zwłaszcza dal małych OSP bo do ćwiczeń MDP potrzebny jest sprzęt który troszke kosztuje  :huh: Nam udało się zrobić większość we własnym zakresie no i jakoś ćwiczymy ale wiem że są z tym problemy w innych jednostkach.
A regulamin CTIF znajdziecie tu  http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=55

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2006, 12:26:16 »
Jeśli ktoś z zainteresowanych ma jakieś konkretne pytania od nośnie CTIF-u, to w miarę moich możliwości służę radą i fotkami z ostatniej olimpiady.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2006, 14:48:32 »
 Zawody w/g wtarego regulaminu były bardziej widowiskowe - wiele osób cywilnych tak mówi i ja też   -_- . Natomiast nowy reg. umożliwia branie udziału w zawodach za granicą.
 Tor dla MDP zrobiliśmy sobie sami i ćwiczą na nim wszystkie MDP z naszej gminy. W tym roku znów startujemy do zawodów CTiF.
 
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2006, 20:22:09 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 21:04:13 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2006, 21:10:04 »
Strazak Sam- swieta prawda, niema to jak po staremu! ^_^ po przeczytaniu regulaminu CTiF to odrazu stwierdzilem ze to jedna wielka lipa! nie chodzi mi tylko o te hydronetki ale ogolnie to jest do bani, my mamy w tym roku zawody powiatowe ale niewiem czy beda sie odbywac wedlug starego czy nowego regulaminu

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2006, 13:25:28 »
Widzę że wkradło się tu małe nieporozumienie, nie wiem jaka średnia wiekowa forumowiczów panuje w tym temacie ale ja bynajmniej nie piszę o CTIF dla MDP tylo dla dorosłych. A co do przydatności zawodów w życiu codziennym straży pożarnych to już zupełnie inna bajka. Na temat tego regulaminu każy z nas ma prawo mieć własne zdanie. Ja jestem zachwycony CTIF-em. Jeszcze małe uściślenie do moich przedmówców, że jeśli uważają że CTIF jest jakimś nowym regulaminem, to są w dużym błędzie gdyż CTIF jest może 3 razy starszy od regulaminu polskiego, tradycyjnego. Bo pewnie mało kto z was pamięta jeszcze tak zwanego rusa gdzie nie było punktów karnych za sprawianie sprzętu a tylko za rozmowy. Pozdrawiam
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2006, 15:45:22 »
No ale wprowadzenie CTIF to tylko kwestia czasu. Po co startować "po staremu" skoro w powiatowych i tak trzeba się nauczyć CTIF.
A to, że i jeden i drugi regulamin są niepozbawione wad to racja.

Niestety chyba nie mamy na to wpływu. Skoro regulamin jest europejski to nie wiim czy można go zmieniać na potrzeby naszego kraju.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2006, 18:00:51 »
Jesli chodzi o zawody CTIF dla MDP jestem rekami i nogami za i bardzo walcze o to w zarzadzie powiatowym
Sam szkole dzieciaki i przyznam ze podoba im sie to po wytlumaczeniu dokladnym o co biega :-) i przecwiczeniu kilka razy wolnym krokiem kazdy nawet nowicjusz sie wdrozy poza tym jest tu szansa rywalizacji z innymi druzynami nie tylko na terenie powiatu gminy czy wojewodztwa
Co do CTIF dla doroslych to puki bedzie to sport dziadków bedzie trudno o ujednolicenie poniewaz jesli ktos przez cale zycie widzial motopompe ktora musi byc koniecznie po tiuningu nie chce on startowac na regulaminowym Foxie przypadajacym z losowania a co tu dopiero mowic o zmianie zasad
Sam mialem okazje startowac na zawodach wojewodzkich CTIF i zajelismy nasza druzyna ostatnie zaszczytne miejsce  ^_^ ^_^ ^_^ ALE WIELE SIE PRZY TYM NAUCZYLISMY
Z cala pewnosacia mysle ze wprowadzenie CTIFu jest to kwestia czasu a ja jestem bardzo ZA

Offline masakła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 11, 2006, 12:29:18 »
Ludzie kochani, przecież ten cały CTI-F jest smutny i nudny, na sucho to możecie rozwijać się w parku, albo pod remizą, a zawody powinny być tradycyjne, z wodą i rykiem motopomp jak napisał Marcin.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2006, 12:05:24 »
Witam jeśli ktoś szuka regulaminów CTIF to są do pobrania na
http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=55
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2006, 12:51:35 »
Jestem zdania że zawody CTIF są dobre dla MDP sa tam podstawy do dalszego rozwoju w zawodach w grupie dorosłych.
Tak jak poprzednicy uważam ze bez motopomp , wody i tej loterii bo jak by nie bylo troche w tym szczęcia tez musi byc to zawsze jest dreszczyk emocji i dla startujacych i lepsze widowisko dla ludzi.

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2006, 12:56:30 »
Moim zdaniem CTIF powinno sie wprowadzac tylko w MDP.jak dorosna do starszych kategorii to mozna to na te starsze kategorie przenosic.bo nie tak latwo nauczyc czlowieka 30 letniego CTIF-u gdzie przez 15 lat cwiczyl w naszym systemie.mlodzi jak od malego beda to cwiczycz to jak dorosna to beda mistrzami.tak jest w austrii.my jezdzimy jako druzyna z Polski i tylko w sztafecie dorownujemy ekipom austriackim.w bojowce jestesmy 300 lat za nimi.ich czasy w ich systemie CTIF-u sa ok.33 sekund,nasz najlepszy czas to bylo 48 sekund.gdzie u nas srednia wieku wynosi prawie 25 lat.i my to trenujemy od niedawna a oni od malego.dlatego uwazam ze u nas powinno sie zaczynac wprowadzanie CTIF-u od MDP.
pozdrawiam
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2006, 14:30:32 »
Tak ze sie spytam co to za zmiany w tym roku bo jak mówicie wstane któregoś dnia  i nie zobacze na zawodach teleranka (wody) prosze o krótkie wyjaśnienie mam sie czołgać jak mdp  ^_^ troche za stary jestem na to!!

i czy to jest obowiązujace na wszystkich szczeblach???

Offline komarek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2006, 00:21:18 »
witam my wlasnie wybieramy sie na zawody wojewódzki i od x czasu wygrywamy zawody gminne i wojedwodzkie. i to dziki jednemu 18-letniemu chlopakowi mktory ma pompe w malym paluszku i potrafi zrobic z nia cuda ^_^!! a regulamin to naprawde sie rozni ja jestem z woj zachodniopomorskiego i np ssawnika sklada 2 strazaków rota2 z kluczami i sa to 2weze 110. a najlepszy czas bojuwki to troche ponizej42sekundu i zawsze wyprzedzalismy inne zalogi o minimum 5 sekund wiec o co chodzi jezeli piszecie o wynikach np36sekund gdy na naszym wojewodzkim regulaminie jest to niemozliwe! nasz wynik 41,8 to jest naprawde bardzo dobry wynik i z lepszym sie nie spotkalem...!!:)     CO WY NA TO???? -_-

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2006, 07:52:39 »
No właśnie. Pomału dochodzimy do sedna sprawy. Czyli motopompy.  Kilka lat temu kupiliśmy motopompę Tohatsu M16/8 do tego motopompę szlamową i pływającą oraz zrezygnowalismy ze starej piątki całkowicie.  Z Japonką raz nas dopuścili do zawodów, raz zdyskwalifikowali i raz zarzadzili głosowanie dowódców drużyn czy nas dopuścić (bardzo regulaminowo!) odpowiedź była - nie. Tematem tabu jest to, że rasowane M 8/8 wcale nie muszą być gorsze.    Wypadliśmy z rytmu zawodów, spadły wyniki.  Ostatecznie w tym roku kupiliśmy 20-letnią motopompę żeby w końcu normalnie startować w zawodach.  To jest odrobinę chore. Za kilka lat większość starych piątek padnie, bo w końcu sto lat nie będą chodzić.   I co wtedy ?  Każda OSP będzie mieć inną maszynę, parametry będą bardzo różne.  Nic innego tylko czekają nas zawody wg. regulaminu CTIF bo to rozwiazuje ten kłopot.  Po prosu parametry motopompy nie mają znaczenia.  Chociaż tak naprawdę to ja też wolę zawody na mokro.  Ale z czasem będziemy musieli startować na międzynarodowo. Nie będzie innego rozwiązania. Pozdrawiam Krzysiek.

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Zawody Sportowo-poŻarnicze
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 28, 2006, 20:13:34 »
No właśnie. Pomału dochodzimy do sedna sprawy. Czyli motopompy.  Kilka lat temu kupiliśmy motopompę Tohatsu M16/8 do tego motopompę szlamową i pływającą oraz zrezygnowalismy ze starej piątki całkowicie.  Z Japonką raz nas dopuścili do zawodów, raz zdyskwalifikowali i raz zarzadzili głosowanie dowódców drużyn czy nas dopuścić (bardzo regulaminowo!) odpowiedź była - nie. Tematem tabu jest to, że rasowane M 8/8 wcale nie muszą być gorsze.    Wypadliśmy z rytmu zawodów, spadły wyniki.  Ostatecznie w tym roku kupiliśmy 20-letnią motopompę żeby w końcu normalnie startować w zawodach.  To jest odrobinę chore. Za kilka lat większość starych piątek padnie, bo w końcu sto lat nie będą chodzić.   I co wtedy ?  Każda OSP będzie mieć inną maszynę, parametry będą bardzo różne.  Nic innego tylko czekają nas zawody wg. regulaminu CTIF bo to rozwiazuje ten kłopot.  Po prosu parametry motopompy nie mają znaczenia.  Chociaż tak naprawdę to ja też wolę zawody na mokro.  Ale z czasem będziemy musieli startować na międzynarodowo. Nie będzie innego rozwiązania. Pozdrawiam Krzysiek.
dosc to dziwne bo u nas wszyscy startuja na pompach tohatsu i nigdy nie bylo problemu nawet gdy inne jednostki startowaly nawet na PO5.ale potem pozyczlismy innym jednostka z gminy nasza pompe tohatsu.i na powiatowych tez nigdy nie bylo problemu.pozdrawiam
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..