Autor Wątek: Pytania egz. kurs podstawowy  (Przeczytany 20066 razy)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Pytania egz. kurs podstawowy
« dnia: Lipiec 28, 2013, 14:07:30 »
Witam, niedlugo bede miec egzamin teoretyczny na kursie podstawowym. Pamietacie jakie mieliscie przykladowe pytania? Drugie pytanie, czy jesli brakuje sprzetu na naszym wozie to moze miec znaczenie dla koncowego wyniku egzaminu praktycznego? Np. brak bliczkow stabilizujacych

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:25:57 »
Nawet udzielalem sie w tym temacie, ale szukajka mi nie dziala. A tak w ogole tylko ty podales przyklady :P U mnie podobno jest test a,b,c,d + kilka otwartych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2013, 14:31:20 wysłana przez REEN »

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:37:47 »
Ja miałem egzamin chwile temu ale coś pamiętam było np co znaczy oznaczenie GCBA 6/32? jak powinien być napięty łańcuch na pilarce do drzewa? gotowość bojowa jednostki osp jest to? holmatro combi to? podstawowym działaniem wody jest? trójkąt spalania to? itp... polecam kolego zaznajomić się z ta strona ciekawe testy i podobne do egzaminu http://www.straz.swiebodzin.pl/testy_osp/
a właśnie u mnie był test tylko nie było pytań otwartych -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2013, 16:06:16 »
Drugie pytanie, czy jesli brakuje sprzetu na naszym wozie to moze miec znaczenie dla koncowego wyniku egzaminu praktycznego? Np. brak bliczkow stabilizujacych
Nie. Wszystko da się dogadać - u nas przykładowo szkolenie i egzamin prowadzi się na sprzęcie PSP. Wyjątkiem była komora dymowa, ale koledzy z innej jednostki pożyczyli mi AODO, jako że szkoliłem się jako "sierotka" przyczepiona do kursu innej gminy i byłem tam sam jeden bez znajomych :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2013, 15:56:48 »
A ile osób sprawia drabinę słupową, wysuwaną? Nasadkową wiem, że 4.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2013, 16:00:39 wysłana przez REEN »

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:02:52 »
A ile osób sprawia drabinę słupową, wysuwaną? Nasadkową wiem, że 4.
Obawiam się że nie ma takiej drabiny - przynajmniej ja o takiej nie słyszałem.

Jest albo słupkowa albo D10W - tą drugą (o którą Ci zapewne chodzi) sprawiają 4 osoby. Słupkowych strażacy nie używają :)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:11:18 »
No chodzi mi o słupkową D3,1 i D10W. Ok, czyli wszystko wiem, dzięki.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:13:53 »
Słupkowych strażacy nie używają :)
Co nie znaczy że nie można zapytać o szerokość szczebla, długość przed i po rozłożeniu oraz to, ile osób może na niej przebywać :) Ja tego nie miałem, ale byłem przy egzaminie praktycznym, gdzie padały takie pytania.
Plus ratio quam vis

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2013, 10:57:59 »
Słupkowych strażacy nie używają :)
Co nie znaczy że nie można zapytać o szerokość szczebla, długość przed i po rozłożeniu oraz to, ile osób może na niej przebywać :) Ja tego nie miałem, ale byłem przy egzaminie praktycznym, gdzie padały takie pytania.
Pytanie o szerokość szczebla i długość przed rozłożeniem w stylu nowego egzaminu na prawo jazdy :D Jakie są wymiary tablicy rejestracyjnej jednorzędowej w milimetrach? Jaką długość powinien mieć drążek zmiany biegów? Itd, itp... ;) Takie informacje nie są do szczęścia nikomu potrzebne, chyba że projektuje mocowanie na taką drabinę ;)

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2013, 11:45:37 »
Mam nadzieje, ze akurat nie beda tacy wredni bo za chwile zdaje i nie doucze sie tego  :szalony:

Offline k.wicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2014, 11:42:21 »
podbijam wątek. miałam założyć nowy ale wiem, że to strasznie denerwuje, więc myślę że i tu dostane to czego potrzebuje ;)

Jestem nową osobą na forum i mam ogromną prośbę. Proszę jeśli ktoś posiada o jakieś przykładowe testy na kurs podstawowy. Te ze Swiebodzina posiadam. Chodzi mi bardziej o taki dany zestaw testowy ;) wiem że na innych watkach pojawiały się osoby które wstawiały linki ale niestety one już nie działają ;)


Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2014, 12:40:18 »
Na takim kursie zazwyczaj to lokalna KM/KP układa pytania. Pouczcie się lepiej tej teorii z prezentacji to zdacie. Egzaminy są proste..
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline k.wicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2014, 12:52:03 »
Prezentacje przeglądniete ;) jednak lepiej idzie mi nauka na testach :D a mógłbyś mi chociaż przybliżyć na czym zazwyczaj skupiają się układając test, wiem że dużo pytań dotyczy grup pożarów i czym powinno się je gasić to akurat ciągnie się od OTWP więc z tym problemu nie ma. najbardziej boję się pytań o parametry sprzętów np. hydraulicznych. czy takie pytania też mogą się pojawić ?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2014, 13:02:19 »
Prezentacje przeglądniete ;) jednak lepiej idzie mi nauka na testach :D a mógłbyś mi chociaż przybliżyć na czym zazwyczaj skupiają się układając test, wiem że dużo pytań dotyczy grup pożarów i czym powinno się je gasić to akurat ciągnie się od OTWP więc z tym problemu nie ma. najbardziej boję się pytań o parametry sprzętów np. hydraulicznych. czy takie pytania też mogą się pojawić ?
Parametrów sprzętu rat. technicznego nie ma, bo to osobny kurs. Jeśli w skład kursu podstawowego wchodziła tematyka działań wewnętrznych i sprzętu ODO (szk.podst. cz.2), to tutaj mogą się pojawić jakieś pytania dotyczące tych zagadnień.

Chociaż w sumie nie wiem, ja robiłem kurs podstawowy 8 lat temu, teraz to może wyglądać inaczej.

W każdym razie: http://www.straz.swiebodzin.pl/testy_osp/pytania.php

Wujek Google nie gryzie, działa fraza "testy kurs podstawowy osp" :P

Gorzej może być na praktyce :rofl:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2014, 13:07:08 »
Prezentacje przeglądniete ;) jednak lepiej idzie mi nauka na testach :D a mógłbyś mi chociaż przybliżyć na czym zazwyczaj skupiają się układając test, wiem że dużo pytań dotyczy grup pożarów i czym powinno się je gasić to akurat ciągnie się od OTWP więc z tym problemu nie ma. najbardziej boję się pytań o parametry sprzętów np. hydraulicznych. czy takie pytania też mogą się pojawić ?

http://www.strazak.pl/index.php/topic,20650.msg229069.html#msg229069

U mnie były zamknięte:
1. Czym jest osp
2. Jaki jest kryptonim SKKM
3. Co oznacza skrót drabiny
4. Dwa pytania o gestykulację czyli "zwiększ ciśnienie" itp.
5. Rodzaje pożarów (rozwinięcie A,B,C,D,F)
6. Jak odwodnisz linię ssawną z motopompą
Z otwartych:
1. Z czego składa się linia ssawna
2. Rozwinięcie skrótów GBA 2,5/32 itp
3. Wymienić podstawowe uzbrojenie strażaka (conajmniej 5)

Więcej nie pamiętam. Po zdanym egzaminie dowiedziałem się dlaczego ludzie z osp nie chcieli zbytnio mi pomóc w zdaniu kursu podstawowego bo w sumie  teoria pokazuje jak komu zależy, ale znam ten stres przed egzaminem  :fiuu: Ogólnie nie ma czego się bać, same podstawy, nikt nie będzie pytał o rozstaw szczebli drabiny, ale o długość tak, zwłaszcza na praktykach. Też polecam zaznajomić się w budowie oraz rodzajach ODO.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline k.wicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2014, 13:20:17 »
Wujek google pierwsze z brzegu  :kwit:  :fiuu:

Wujek Google nie gryzie, działa fraza "testy kurs podstawowy osp" :P
potrafię korzystać z wyszukiwarek i wszystkie owe testy sobie już znalazłam. pisząc tu mam nadzieje że otrzymam bezpośrednie informacje ;) rzadko piszę na jakichkolwiek forach bo zazwyczaj spotykam się z takimi odpowiedziami, fora są chyba od tego żeby wzbogacać to co już mamy ;)

REEN - dziękuję ;)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2014, 13:27:17 »
Te pytania nie są układane centralnie raz do roku, żeby "otrzymać jakieś bezpośrednie informacje".

Na takim kursie zazwyczaj to lokalna KM/KP układa pytania. Pouczcie się lepiej tej teorii z prezentacji to zdacie. Egzaminy są proste..

Kurs miałem z 2-3 lata temu. Pytania na teorii były mniej więcej takie:
- rodzaje prądownic
- znaczenie oznaczeń pojazdów
- trójkąt spalania
- drabiny (nie pamiętam co dokładnie, ale o drabinach było...)
- obliczanie czasu pracy w AODO
- kryptonimy (łączność)
- rodzaje linii i ich budowa (gaśnicza, ssawna, główna)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2014, 13:31:56 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline k.wicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytania egz. kurs podstawowy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 08, 2014, 13:30:18 »
nie chodziło mi bezpośrednio do mojego testu ;) no ale mniejsza już o to, co potrzebowałam to już mam ;)

dziękuje ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2014, 13:37:01 wysłana przez k.wicz »