Autor Wątek: Akcja protestacyjna OSP 2013  (Przeczytany 23668 razy)

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 29, 2013, 23:58:25 »
Daj sobie spokój. Zwołujesz "wielki" protest i prosisz ludzi o przysyłanie postulatów, nie podając żadnego celu "protestowania" ?
Jak dla mnie się ośmieszyłeś...
Lepiej jak poświęcisz ten czas na działanie na rzecz rozwoju swojego stowarzyszenia.
Wielka polityka na miarę Konanowicza...

Druhu kolego z tego co przeczytałem to już chciałbyś nie wiadomo co już żeby pieniądze rozdawali, powoli, ja pierwszo słucham was co wy żądacie, wybieram mądre sprawy i powstaje cel protestowania. To będzie trwało długo, ale ja się nie poddam, na pewno przez takich jak ty szanse się zmieszają, nie chcesz to nie, tylko potem żebyś pierwszy ręki po kase nie wyciągał, ale właśnie nic zrobisz, ręke po kase wyciągniesz i powiesz że za mało.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 30, 2013, 00:05:14 »
Tylko, że ja mam świadomość tego, że brak pieniędzy to żaden problem, a jedynie wytłumaczenie, choć Ty nigdy tego nie zrozumiesz. Nie chce "Twoich" pieniędzy i nie wyciągam po nic rąk. A Ty jeśli masz zamiar pisać list do Premiera najpierw wróć do podstawówki i naucz się poprawnie pisać po Polsku. Koniec dyskusji z mojej strony.

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 30, 2013, 00:43:27 »
Tylko, że ja mam świadomość tego, że brak pieniędzy to żaden problem, a jedynie wytłumaczenie, choć Ty nigdy tego nie zrozumiesz. Nie chce "Twoich" pieniędzy i nie wyciągam po nic rąk. A Ty jeśli masz zamiar pisać list do Premiera najpierw wróć do podstawówki i naucz się poprawnie pisać po Polsku. Koniec dyskusji z mojej strony.

Brak pieniędzy to wytłumaczenie??? Prawda nie rozumiem bo niezrozumiale piszesz. "Twoich" pieniędzy oni nie są ani moje ani twoje tylko straży lecz straż ich nie dostaje. Uważasz że nie umiem pisać? Umiem, może profesorem nie jestem, ale pisać umiem. Nie wiem po czyjej jesteś stronie, ale na pewno nie po stronie straży.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 30, 2013, 23:09:29 »
Tylko, że ja mam świadomość tego, że brak pieniędzy to żaden problem, a jedynie wytłumaczenie, choć Ty nigdy tego nie zrozumiesz. Nie chce "Twoich" pieniędzy i nie wyciągam po nic rąk. A Ty jeśli masz zamiar pisać list do Premiera najpierw wróć do podstawówki i naucz się poprawnie pisać po Polsku. Koniec dyskusji z mojej strony.

Brak pieniędzy to wytłumaczenie??? Prawda nie rozumiem bo niezrozumiale piszesz. "Twoich" pieniędzy oni nie są ani moje ani twoje tylko straży lecz straż ich nie dostaje. Uważasz że nie umiem pisać? Umiem, może profesorem nie jestem, ale pisać umiem. Nie wiem po czyjej jesteś stronie, ale na pewno nie po stronie straży.

Przeczytaj to co napisałeś. Najlepiej dwa razy. Jesteś zwykłym anarchistą-zadymiarzem bez żadnego zamysłu, bez jakiejkolwiek koncepcji. Szybki skok na kasę. Dużo hałasu. URA BURA SZEF PODWÓRA. Nie próbuj nas dzielić bo w najlepszym wypadku zostaniesz sam.
Wskazaliśmy Ci błędy w toku rozumowania, w Twoim wypaczonym światopoglądzie, a Ty udajesz że to świat jest zły.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 30, 2013, 23:33:04 »
Tylko, że ja mam świadomość tego, że brak pieniędzy to żaden problem, a jedynie wytłumaczenie, choć Ty nigdy tego nie zrozumiesz. Nie chce "Twoich" pieniędzy i nie wyciągam po nic rąk. A Ty jeśli masz zamiar pisać list do Premiera najpierw wróć do podstawówki i naucz się poprawnie pisać po Polsku. Koniec dyskusji z mojej strony.

Brak pieniędzy to wytłumaczenie??? Prawda nie rozumiem bo niezrozumiale piszesz. "Twoich" pieniędzy oni nie są ani moje ani twoje tylko straży lecz straż ich nie dostaje. Uważasz że nie umiem pisać? Umiem, może profesorem nie jestem, ale pisać umiem. Nie wiem po czyjej jesteś stronie, ale na pewno nie po stronie straży.

Przeczytaj to co napisałeś. Najlepiej dwa razy. Jesteś zwykłym anarchistą-zadymiarzem bez żadnego zamysłu, bez jakiejkolwiek koncepcji. Szybki skok na kasę. Dużo hałasu. URA BURA SZEF PODWÓRA. Nie próbuj nas dzielić bo w najlepszym wypadku zostaniesz sam.
Wskazaliśmy Ci błędy w toku rozumowania, w Twoim wypaczonym światopoglądzie, a Ty udajesz że to świat jest zły.

Ja wiem co ja napisałem, ale ty to źle przeczytałeś. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa mi nie chodzi o kase, chodzi o nasze prawa i prawa straży, które nikogo nie interesują. Zadymiarzem? Ciekawe, choć jak będzie trzeba to i zawalczę o te prawa, nie o pieniądze. Ja nikogo nie dzielę. Zostanę sam? Wątpię bo wiele osób jest za mną za moimi poglądami i mi pomagają, więc sam nie zostanę i się nie poddam. A jeżeli nie mogę liczyć na m.in. twoją pomoc to trudno nikogo nie mam zamiaru prosić. Więc na koniec zapytam jak Gierek: To jak Pomożecie?
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 31, 2013, 03:05:02 »
zawalczę o te prawa
które?!

To jak Pomożecie?

przeciwnie....

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 31, 2013, 09:13:20 »
hahaha..... ale kabaret :D

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 31, 2013, 09:24:54 »

zawalczę o te prawa
które?!
Te które się nam należą

To jak Pomożecie?

przeciwnie....
I właśnie przez takich jak m.in.ty straż wszyscy będą mieli w .... , jak walczyli z ACTA to się wszyscy złączyli i protestowali i wygrali, ale my mamy małe szanse, bo po co to, na co to komu, itd. z taką waszą postawą zawsze OSP będzie niczym i nikt nie będzie traktował nas poważnie będziemy tylko żeby założyć antenę, i posprzątać drogę po fachowcach.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2013, 09:59:38 »
hahaha..... ale kabaret :D

Cakiem niezły :D


zawalczę o te prawa
które?!
Te które się nam należą


 :gwiazdki:

Cytuj
zawsze OSP będzie niczym i nikt nie będzie traktował nas poważnie będziemy tylko żeby założyć antenę, i posprzątać drogę po fachowcach.

Pozostaje mi tylko współczuć Twojej jednostce, a Tobie proponuję znaleźć inny sposób na leczenie kompleksów.

Chyba temat nadaje się powoli do zamknięcia...


Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:11:31 »


Pozostaje mi tylko współczuć Twojej jednostce, a Tobie proponuję znaleźć inny sposób na leczenie kompleksów.

Chyba temat nadaje się powoli do zamknięcia...

To ja współczuje twojej jednostce. Ja jestem zdrowy, ale ty chyba nie bardzo. Wasza krytyka mnie jeszcze bardziej motywuje do działania, zobaczymy czy się uda wy uważacie że nie ja i nie tylko ja że się uda.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:53:27 »


Pozostaje mi tylko współczuć Twojej jednostce, a Tobie proponuję znaleźć inny sposób na leczenie kompleksów.

Chyba temat nadaje się powoli do zamknięcia...

To ja współczuje twojej jednostce. Ja jestem zdrowy, ale ty chyba nie bardzo. Wasza krytyka mnie jeszcze bardziej motywuje do działania, zobaczymy czy się uda wy uważacie że nie ja i nie tylko ja że się uda.

A mozesz powiedziec o jakie prawa ktore nam sie naleza chcesz walczyc panie Don Kichot?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 31, 2013, 11:16:33 »
A mozesz powiedziec o jakie prawa ktore nam sie naleza chcesz walczyc panie Don Kichot?
Oczywiście, że nie może.
ze strony: "Proszę was o przesyłanie swoich postulatów, jakich zmian wy się domagacie i czego żądacie od władz związku i rządu RP."

Oznacza to, że @dh.michal nie ma pojęcia o należnych mu prawach, które nie są respektowane i ma nadzieje, że wyręczą go inni.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:03:46 »
Kol. dh.michal-e przeczytaj swoje posty w tym wątku, przeanalizuj je (nie bierz pod uwagę tego co masz w głowie, a nie napisałeś) i może zobaczysz, że nie napisałeś niczego konstruktywnego, poza rzucaniem pustych haseł, niczym polityk przed wyborami. Porównywanie Cię do anarchisty ma pewne uzasadnienie.


Co do wskazówek odnośnie nauki języka polskiego to przeczytaj pierwsze zdanie na swojej stronie. Interpunkcja ma duże znaczenie (przypomna mi się anegdota o Stalinie i przecinku).
Poza tym styl też powinien być odpowiedni, zwłasza gdy się chce być poważnie traktowanym.


Przede wszyskim dokształć się z zakresie prawa i nauk polityczno-społecznych, bo moim pierwszym skojarzeniem, jak przeczytałem Twoje wypowiedzi, było to, że się urwałeś z choinki, nie wiesz za co się bierzesz, po co to robisz i jak to robić.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2013, 12:28:54 wysłana przez malpa151 »

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:05:37 »

zawsze OSP będzie niczym i nikt nie będzie traktował nas poważnie będziemy tylko żeby założyć antenę, i posprzątać drogę po fachowcach.

Może czas na rozmowę z psychiatrą bo ja widzę schizofrenika :D Odpowiem Ci na ten zarzut: jak dbasz - tak masz.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:37:38 »
A mozesz powiedziec o jakie prawa ktore nam sie naleza chcesz walczyc panie Don Kichot?
Oczywiście, że nie może.
ze strony: "Proszę was o przesyłanie swoich postulatów, jakich zmian wy się domagacie i czego żądacie od władz związku i rządu RP."

Oznacza to, że @dh.michal nie ma pojęcia o należnych mu prawach, które nie są respektowane i ma nadzieje, że wyręczą go inni.

Też chciałbym być jasnowidzem, bo chyba tak to można nazwać, a przy okazji fajna nazwa zero-11 chociaż wystarczyłoby u ciebie samo zero.
Mam pojęcie o prawach które się mi i wam należą. Trochę nie rozumiecie ja widzę różnicę między prawami a postualatami, nie którzy z was tej różnicy nie widzą.Prościej mówiąc prawa to to co mamy, a postulaty to to co chcemy mieć. Ja nie liczę na to że ktoś mnie wyręczy. Zapytałem czego wy się domagacie np. takie zero-11 może napisać że domaga się żeby wszyscy go wyręczali, albo np. pol102 może domagać się dodatkowych badań psychiatrycznych dla członków OSP. I wtedy z tych postulatów wybiorę mądre i umieszczę w listach, itd. i np. postulat żeby wszyscy wyręczali zero-11 zostałby odrzucony bo jest krótko mówiąc głupi, ale nad postulatem pol102 bym się zastanowił bo z jednej strony dla niektórych z was by takie badania się przydały, ale z drugiej strony trzeba by było po tych badaniach wyrzucić niektórych z was bo nie jesteście zdrowi. Więc nad tym bym się zastanowił.

A o jakie prawa chcę walczyć jest tego trochę i wciąż coś co jest nie tak wyszukuję, więc w najbliższym czasie wszystko zostanie umieszczone na stronie  www.protestosp.pl
Zaraz napiszecie że nie wiem o jakie prawa walczę więc to co napisałem to wymyśliłem na szybko, a potem jakoś będzie. Jak tak myślicie to się mylicie.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 31, 2013, 13:04:20 »
To zamiast manipulowac odpowiedziami po prostu podaj na szybko przyklady bo z twoich poprzednich wypowiedzi wynika, ze chcesz zrobic protest "bo sie nalezy, ale nie wiem co". A tak z ciekawosci, ile juz dzialasz w osp?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 31, 2013, 13:08:59 »
ehh..
to zacznij może od poprawienia strony.
"małymi krokami zaczynamy nasz protest, strona w chwili obecnej jest w etapie projektowania,
a dokładnie baner który jest obecnie jest tylko na jakiś czas, a w najbliższym czasie zostanie ulepszony proszę także was o pomoc jeżeli ktoś się zna może zrobić projekt i przesłać na e-mail który zostanie podane pod koniec.
"

Strasznie długimi zdaniami operujesz. Wiesz co to za symbol "." ?
strona jest "na etapie", a nie "w etapie".
"baner który jest obecnie jest" - to nie brzmi logicznie (z resztą podobnie jak ty).
e-mail, który zostanie "podany", a nie "podane".

A na początek sprawdź w słowniku co oznacza słowo "ochotnik", bo nikt cię na siłę w OSP nie trzyma i raczej nikt cię nie przymusił do wstąpienia w te struktury. Także przemyśl czego możesz chcieć żądać od władz.
Jeśli twoje prawa, które posiadasz, są łamane to napisz o tym, ale widać ty chcesz tworzyć własny system prawny i narzucić go innym.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 31, 2013, 13:51:32 »
kolego @dh.michal;

1. Podsumowując wypowiedzi moich kolegów:

Chcesz protestować - ale nie masz postulatów. - To po co chcesz protestować? Są wakacje, odpręż się, wyjedź gdzieś pod namiot, może ci przejdzie.

2. Jeśli zamierzasz być "obrońcą" strażaków czy ich "przedstawicielem" to, moja rada, nie zaczynaj od obrażania ich - nie tędy droga. Jak na wszystkich się poobrażasz to kto ci zostanie? Większość osób piszących w założonym przez ciebie wątku to zasłużeni strażacy i ja protestuję przeciwko ich obrażaniu lub naśmiewaniu się z nicków!

3. Poważnie rzecz biorąc - w Ochotniczych Strażach Pożarnych jest wiele rzeczy dobrych ale też, na pewno zdarzają się rzeczy złe. Dyskutujemy o tym w wątku "OSP - Jaka przyszłość?". Tam masz kopalnię różnych naszych "bolączek". Poczytaj.

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 31, 2013, 16:41:13 »
ehh..
to zacznij może od poprawienia strony.
"małymi krokami zaczynamy nasz protest, strona w chwili obecnej jest w etapie projektowania,
a dokładnie baner który jest obecnie jest tylko na jakiś czas, a w najbliższym czasie zostanie ulepszony proszę także was o pomoc jeżeli ktoś się zna może zrobić projekt i przesłać na e-mail który zostanie podane pod koniec.
"

Strasznie długimi zdaniami operujesz. Wiesz co to za symbol "." ?
strona jest "na etapie", a nie "w etapie".
"baner który jest obecnie jest" - to nie brzmi logicznie (z resztą podobnie jak ty).
e-mail, który zostanie "podany", a nie "podane".

A na początek sprawdź w słowniku co oznacza słowo "ochotnik", bo nikt cię na siłę w OSP nie trzyma i raczej nikt cię nie przymusił do wstąpienia w te struktury. Także przemyśl czego możesz chcieć żądać od władz.
Jeśli twoje prawa, które posiadasz, są łamane to napisz o tym, ale widać ty chcesz tworzyć własny system prawny i narzucić go innym.

Dziękuję druhowi za pomoc, właśnie tylko, a nawet aż o taką pomoc mi chodziło, ja profesorem nie jestem, błędy zdarzają się każdemu, więc Dziękuję za pomoc. Natomiast nie rozumiem dalszej twojej wypowiedzi, gdybym należał do twojej OSP mógłbyś to do mnie powiedzieć, ale należy do innej jednostki to twoje słowa są nie odpowiednie. Wiem co to znaczy ochotnik i sam z własnej chęci wstąpiłem w szeregi OSP.


To zamiast manipulowac odpowiedziami po prostu podaj na szybko przyklady bo z twoich poprzednich wypowiedzi wynika, ze chcesz zrobic protest "bo sie nalezy, ale nie wiem co". A tak z ciekawosci, ile juz dzialasz w osp?

Jutro strona będzie przygotowana wejdziesz, zobaczysz, przeczytasz i ocenisz. To ile lat działam w OSP wiąże się z tym ile mam lat, a  według tego co podałeś w swoim profilu, to ja jestem o rok młodszy. Ale działam w zarządzie od 3 lat. Zaraz oczywiście zacznie się sypać postami, że gówniarz bierze się za protest choć nie wie co to strajk. To że młody to nie znaczy że może mniej, wręcz przeciwnie może więcej, bo młodemu się chce, a starszemu to się nie chce, bo tak dobrze, a "przedtem" to jeszcze lepiej.  Ja dla swojej OSP wiele zdziałałem przez 3 lata, niż wszyscy inni członkowie przez dużo więcej lat. Więc można, ale trzeba chcieć.

kolego @dh.michal;

1. Podsumowując wypowiedzi moich kolegów:

Chcesz protestować - ale nie masz postulatów. - To po co chcesz protestować? Są wakacje, odpręż się, wyjedź gdzieś pod namiot, może ci przejdzie.

Kto mówi/pisze że nie mam postulatów? Mam jak wyżej wspomniałem jutro już będą na stronie.

2. Jeśli zamierzasz być "obrońcą" strażaków czy ich "przedstawicielem" to, moja rada, nie zaczynaj od obrażania ich - nie tędy droga. Jak na wszystkich się poobrażasz to kto ci zostanie? Większość osób piszących w założonym przez ciebie wątku to zasłużeni strażacy i ja protestuję przeciwko ich obrażaniu lub naśmiewaniu się z nicków!

Niestety, albo stety, jestem takim człowiekiem, że jak ktoś obraża mnie to ja jego. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
Zasłużeni strażacy, mógłbyś podać ich Zasługi?
Jak sam napisałeś protestujesz, moja propozycja wyjedź na wakacje może ci przejdzie.

3. Poważnie rzecz biorąc - w Ochotniczych Strażach Pożarnych jest wiele rzeczy dobrych ale też, na pewno zdarzają się rzeczy złe. Dyskutujemy o tym w wątku "OSP - Jaka przyszłość?". Tam masz kopalnię różnych naszych "bolączek". Poczytaj.

Na pewno poczytam.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 31, 2013, 19:30:58 »
I wtedy z tych postulatów wybiorę mądre i umieszczę w listach, ......
Ok, nawiedziło Cię, uparłeś się, nie ma sprawy. Może to i ma jakiś sens. Ok. Ale nie rozumiem jednego. Nie rozumiem tego, że to Ty wybierzech postulaty. Madre postulaty. A skąd będziesz wiedział że te co Ty wybrałeś są madre a te które odrzuciłeś są mniej mądre?. A skąd my będziemy wiedzieli że też tak jest? Dla mnie jakiś postulat będzie obojętny bo mnie nie dotyczy, a dla kogoś będzie bardzo ważny. Więc jaką miarą je zważyć? Bez urazy, ale czytajac Twoje wpisy dochodzę do wniosku, że nie powierzyłbym Ci oceny wagi postulatu. Co niektórym tu na tym forum tak. Ale nie Tobie. Sam z moim wieloletnim doświadczeniem nie odważyłbym się segregować postulatów na ważne i mniej ważne. Więc wybacz, ale trochę w swojej chęci zmian zabrnąłeś za daleko i za bardzo pojeździłes tu po chłopakach których szanuję za ich podejście do straży, wiedzę i kulturę osobistą tu na forum.

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 31, 2013, 20:08:43 »
I wtedy z tych postulatów wybiorę mądre i umieszczę w listach, ......
Ok, nawiedziło Cię, uparłeś się, nie ma sprawy. Może to i ma jakiś sens. Ok. Ale nie rozumiem jednego. Nie rozumiem tego, że to Ty wybierzech postulaty. Madre postulaty. A skąd będziesz wiedział że te co Ty wybrałeś są madre a te które odrzuciłeś są mniej mądre?. A skąd my będziemy wiedzieli że też tak jest? Dla mnie jakiś postulat będzie obojętny bo mnie nie dotyczy, a dla kogoś będzie bardzo ważny. Więc jaką miarą je zważyć? Bez urazy, ale czytajac Twoje wpisy dochodzę do wniosku, że nie powierzyłbym Ci oceny wagi postulatu. Co niektórym tu na tym forum tak. Ale nie Tobie. Sam z moim wieloletnim doświadczeniem nie odważyłbym się segregować postulatów na ważne i mniej ważne. Więc wybacz, ale trochę w swojej chęci zmian zabrnąłeś za daleko i za bardzo pojeździłes tu po chłopakach których szanuję za ich podejście do straży, wiedzę i kulturę osobistą tu na forum.

Jak sam wspomniałeś czytałeś moje wpisy, więc przytoczę jeden z nich
 
Cytuj
np. takie zero-11 może napisać że domaga się żeby wszyscy go wyręczali,
Więc gdybym dostał taki postulat to on odpada, i takie właśnie podobne które nie mają żadnego sensu zostaną prze zemnie odrzucone.
Dla zainteresowanych wyślę te które odrzucę, na razie z tych które dostałem, nie dużo ale kilka maili przyszło nie odrzuciłem żadnego.
Jak to ująłeś "za bardzo pojeździłeś tu po chłopakach których szanuję", właśnie jak kolegów ktoś obraża to się widzi, ale jak kolega obraża to się nie chce widzieć. Jestem w pewnym sensie nowy na tym forum, a już na starcie mnie wyrzucacie za to że mam inne poglądy niż wy.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 31, 2013, 20:40:18 »
Jak to ująłeś "za bardzo pojeździłeś tu po chłopakach których szanuję", właśnie jak kolegów ktoś obraża to się widzi, ale jak kolega obraża to się nie
chce widzieć. Jestem w pewnym sensie nowy na tym forum, a już na starcie mnie wyrzucacie za to że mam inne poglądy niż wy.
Błędnie to oceniasz. Wszyscy jesteśmy tu kolegami. Niektórzy zapewne określili by że mają tu przyjaciół.
Ale wiesz, jak trzeba to i koledze, przyjacielowi trzeba powiedzieć coś dobitnego.
Bo czasami, jak ja to mówię, ludzie nie widzą gwiazd bez trzaśnięcia w zęby.
To że jesteś tu w jak to ująłeś w pewnym sensie nowy na forum to nikomu nie robi to różnicy.
Młody, stary, bardziej nowy lub mniej nowy. Większości nie robi to różnicy.
I nikt nie wyrzuca Cię za poglądy. Nawet jak sam to tak odbierasz.
Po to jest forum aby wymieniać poglądy. Ale poglądy a nie narzucanie swojej woli.
Bo kiedy piszesz, że jak ktoś jest przeciw to jest be, kiedy na próby wskazania Ci braku logiki w Twym rozumowaniu od razu sie denerwujesz,
to nie dziw się ze ludzie zaczynają reagować na Ciebie alergicznie.
Sam osobiście wytykałem błędy w Twym podejściu.
I tu i na tym drugim forum.
A Ty za każdym razem od razu skaczesz do oczu z zaczepką.
Czy to w kwestii uwag merytorycznych czy ortograficznych.
Za chwilę nikt już Ci nic nie odpisze bo zaczą Cię ignorować. I sam będziesz sobie winien.

Wiesz czym się zdobywa szacunek na forum?
Mądrością, szacunkiem dla innych, znajomością tematu, pomocą innym.
A Ty oczekujesz pomocy jednocześnie kąsając wszystkich dookoła.

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 31, 2013, 21:40:40 »

Po to jest forum aby wymieniać poglądy. Ale poglądy a nie narzucanie swojej woli.

W którym miejscu cokolwiek ci narzucam?

Bo kiedy piszesz, że jak ktoś jest przeciw to jest be, kiedy na próby wskazania Ci braku logiki w Twym rozumowaniu od razu sie denerwujesz,

Może trochę rzeczywiście jestem za nerwowy, ale gdzie pisze bez powodu, że jak to ująłeś ktoś jest be. Ja ktoś mnie obraził wypsnęło mi się, ale bez powodu, nic złego nie mówię.

Sam osobiście wytykałem błędy w Twym podejściu.
I tu i na tym drugim forum.
A Ty za każdym razem od razu skaczesz do oczu z zaczepką.
Czy to w kwestii uwag merytorycznych czy ortograficznych.


Także tutaj jak możesz podaj przykład, mojego "złego" zachowania.

„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:08:16 »

3. Poważnie rzecz biorąc - w Ochotniczych Strażach Pożarnych jest wiele rzeczy dobrych ale też, na pewno zdarzają się rzeczy złe. Dyskutujemy o tym w wątku "OSP - Jaka przyszłość?". Tam masz kopalnię różnych naszych "bolączek". Poczytaj.

Dziękuję koledze druhowie za polecenie wątku "OSP - Jaka przyszłość" zacząłem czytać od początku, oni też mieli plany, podobne do moich, ale tam było większe pozytywne zainteresowanie. Ale najbardziej spodobała mi się wypowiedź moderatora SenseY

Cytuj
Panie Tomku jak jedziesz do pożaru i widzisz wielki ogień to zawracasz?
Jeśli tak - to zdejmij ten mundur i nie przynoś nam wstydu.
A jeśli nie - to nas przynajmniej nie zniechęcaj.


Jak chcesz gadać o polityce to wejź na oneta i wpisuj sobie komentarze pod wiadomościami, a tego forum populistycznymi tekstami nie zaśmiecaj. Bo to co piszesz to nic innego jak populizm.

Chcemy jak najlepiej dla wszystkich ochotników i zamiast to wspierać to niszczysz nam chęci w samym zarodku. Ale wiedz że Ci się to nie uda. Aczkolwiek nauka dla nas że będą opory nie tylko na Wiejskiej ale i wśród samych strażaków, to boli, ale dobrze wiedzieć to teraz.

Nikt z nas się nie spodziewa że ustawa lada moment ma być, jak będzie za parę lat to będzie i tak sukces.

Jeżeli nie widzisz szans, to przynajmniej nie pisz tu głupot. Bo my nie możemy do śmierci czekać aż pojawi się w sejmie 460 uczciwych i wyrozumiałych posłów. Zawsze będą problemy, ale to nie oznacza że mamy zrezygnować. I potem co powiemy przyszłym pokoleniom? że pewien Tomek2 powiedział nam że nie da się nic wskurać więc nawet nie próbowaliśmy? Żenujące.

Więc wszyscy którzy mnie krytykujecie potraktujcie to jako odpowiedź ode mnie do was.


„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:12:46 »
dh.Michale miałem nie wypowiadać się w tym temacie ale zmuszasz.

Piszesz, że działasz w zarządzie od 3 lat - na oficjalnej stronie OSP, nie jesteś wymieniony jako członek zarządu podobnie w KRS (to akurat nie powinno dziwić gdyż 15-latek nie mógł być w zarządzie-tu kłania się znajomość statutu ). W dobie internetu nawet najdrobniejsze kłamstewko wychodzi na wierzch a to wpływa na wiarygodność danej osoby szczególnie przy organizacji tego typu działań.

Zgadzam się z Tobą, że w OSP są równi i równiejsi, że źle się dzieje, że mogłoby być lepiej. Istnieją OSP z ogromnymi budżetami, super sprzętem i wyszkoleniem, ale również są takie jak moja z rocznym budżetem gminy na 6 OSP - około 20tys.. Faktycznie, patrząc na te różnice człowiek zaczyna zastanawiać się jak to zmienić lecz tak jak sugerowali koledzy, warto na początek zadbać o własne podwórko. Jednak Don Kichot to nie te czasy i nie ta bajka, a na Mickiewiczowskiego 40 i 4 jeszcze nie pora. Dlatego proponuję zacząć od "zbawiania" własnego podwórka i na tą działalność poświęcić czas i energię-pozyskiwanie sprzętu, ćwiczenia w jednostce, pozyskiwanie nowych członków. Sam przekonasz się jakie to przyniesie efekty a sukcesywna praca zaraża innych :)

Pytanie mam jedno, co chcesz tym wszytskim osiągnąć???