Autor Wątek: Ćwiczenie testu Harward  (Przeczytany 67635 razy)

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 18, 2016, 15:52:02 »
O przepraszam.miało być 6.60😄a dokładnie 6.56 na fotokomorce z samostartem

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 18, 2016, 16:12:45 »
O przepraszam.miało być 6.60😄a dokładnie 6.56 na fotokomorce z samostartem

Nie szkodzi:p a masz jakiś trening dozo dni biegasz?

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 18, 2016, 16:32:05 »
3-4 razy w tygodniu po zmiennym terenie.podobiegi  i zbiegi.staram się biegać w górnych zakresach tętna Max.ostatni mój trening to 8.5km po takim terenie a tempo mi wyszło 4.29 na km.biegam z zegarkiem tak że trochę łatwiej to kontrolować.Raz w tygodniu robię sprinty 10x100m lub bieganie po schodach z dużą częstotliwością. 24stopnie x15-20powtórzeń(szybkie skipy A)to jest mój plan który sam stworzyłem oparty na moich predyspozycjach i możliwościach.Nie mogę zagwarantować efektów u kogoś innego.mi pomógł poprawić szybkość i siłę.NIech mi ktoś powie że Harvard to sprawiedliwy test na wydolność który nie zawsze zaliczam...
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 16:43:09 wysłana przez arecki222 »

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 18, 2016, 17:25:37 »
Nie ma reguły. Ja na pierwszym naborze, 10 minut po harvardzie jak organizm doszedl do siebie to zwymiotowałem. I nie zaliczyłem rzecz jasna ;p tylko ciągłe próby chyba są sposobem. Każdy jest inny i każdy inaczej odczuwa różne rodzaje zmęczenia.

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 18, 2016, 22:52:05 »
Jezeli masz styczność ze sportem. To nie zdajesz tylko i wyłącznie przez Twoją głowę i organizm który odczuwa stres. Może nie czujesz go ale puls to jest (taki Twój licznik jak w samochodzie mozesz predkości przy 100Km/h nie czuć i wdawać Ci się ze wolno jedziesz ale ona cały czas bedzie)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 19, 2016, 17:31:08 »
3-4 razy w tygodniu po zmiennym terenie.podobiegi  i zbiegi.staram się biegać w górnych zakresach tętna Max.ostatni mój trening to 8.5km po takim terenie a tempo mi wyszło 4.29 na km.biegam z zegarkiem tak że trochę łatwiej to kontrolować.Raz w tygodniu robię sprinty 10x100m lub bieganie po schodach z dużą częstotliwością. 24stopnie x15-20powtórzeń(szybkie skipy A)to jest mój plan który sam stworzyłem oparty na moich predyspozycjach i możliwościach.Nie mogę zagwarantować efektów u kogoś innego.mi pomógł poprawić szybkość i siłę.NIech mi ktoś powie że Harvard to sprawiedliwy test na wydolność który nie zawsze zaliczam...

Trening dobry do siły i szybkości biegowej ale nie dla wydolności...
Chcesz budować wydolność - rób długie i spokojne wybiegania...
Krótkimi i intensywnymi treningami, bez zbudowanej bazy, nie zrobisz wydolności.

Offline Koniu7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 19, 2016, 18:05:56 »
3-4 razy w tygodniu po zmiennym terenie.podobiegi  i zbiegi.staram się biegać w górnych zakresach tętna Max.ostatni mój trening to 8.5km po takim terenie a tempo mi wyszło 4.29 na km.biegam z zegarkiem tak że trochę łatwiej to kontrolować.Raz w tygodniu robię sprinty 10x100m lub bieganie po schodach z dużą częstotliwością. 24stopnie x15-20powtórzeń(szybkie skipy A)to jest mój plan który sam stworzyłem oparty na moich predyspozycjach i możliwościach.Nie mogę zagwarantować efektów u kogoś innego.mi pomógł poprawić szybkość i siłę.NIech mi ktoś powie że Harvard to sprawiedliwy test na wydolność który nie zawsze zaliczam...

Trening dobry do siły i szybkości biegowej ale nie dla wydolności...
Chcesz budować wydolność - rób długie i spokojne wybiegania...
Krótkimi i intensywnymi treningami, bez zbudowanej bazy, nie zrobisz wydolności.
popieram, bez zbudowanej objętości tlenowej nie ma co się rzucać na krótkie intensywne treningi. Nie przeniesie to efektu na dłuższą metę.

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 19, 2016, 18:25:03 »
Nie uważam że 8-10km to krótkie odcinki a poza tym to podczas tego biegu bardziej ustabilizowane  tętno mam w drugiej części niż w pierwszej.siłowy trening robię tylko raz w tygodniu tak jak napisałem więc bardziej jestem skupiony na długości trwania niż intensywności.Co do bazy tle nowej to mam zbudowana gdyż nie biegam od wczoraj czy od tygodnia.Zazwyczaj biegam od 40do 50minut.Dzięki za sugestie koledzy.spróbuje trochę zmodyfikować mój trening,i zobaczę co się będzie działo.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 18:36:26 wysłana przez arecki222 »

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 28, 2016, 15:46:38 »
A próbowaliście wstrzymywać powietrze przy rozpoczęciu mierzenia tętna (pomiar ręczny)? :)
 Nie mogłem przejść Harvardu mimo treningów, biegania, pływania - po prostu stres. :) Udało się go przejść właśnie przez wstrzymywanie powietrza, nie wiem jak to zadziała na innych, ale może warto spróbować.

Offline kluczyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • wiklina to nie oficer ;)
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 28, 2016, 20:11:47 »
W moim przypadku, w dniu otwartym (bez żadnego przygotowania, w dżinsach  :P) zabrakło mi sporo, bo aż ze 20 pkt.. Kiedy przyszedłem na egzamin (również bez żadnych specjalnych treningów), z chłodną głową, brakło mi dosłownie 3 pkt.. Zmierzam do tego, że bez katowania się można kolosalnie poprawić wynik. W przyszłym roku nie startuję, ale życzę Wam przede wszystkim spokoju. Chyba to nerwy mają tutaj największe znaczenie  :straz:
Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy...

Offline fire camp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 03, 2016, 20:51:35 »
http://agnieszkafigula.com/fire-camp-2/

[załącznik usunięty przez administratora]