Autor Wątek: Kto to jest STRAŻAK  (Przeczytany 15237 razy)

Offline abcdef

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Kto to jest STRAŻAK
« dnia: Lipiec 07, 2013, 22:36:21 »
Szanowni bracia i siostry " w dymie" zawsze czytając forum i prowadząc rozmowy na zmianie domagam sie pytania? (jak kiedyś jeden amerykański aktor pytał żeby wytłumaczyć jemy jak dla dwu latka) KTO TO JEST STRAŻAK czy strażakiem jest kadrowiec czy strażakiem jest  wykładowca na szkole czy strażakiem jest bibliotekarka bo uważam że ten prawdziwy strażak jest nie doceniany jest pomiatany i nikt go nie szanuje jest bo jest bo musi być ale śmietankę spija ktoś inny. Ale jak trzeba wejść do studni ( jak w Raczkach) to kto musi zrobić tę robotę, ciekaw jestem kto dostanie nagrody.   

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2013, 09:15:58 »
Zaczynasz śliski temat. Podział vs biuro. Nie jest to lubiany temat zwłaszcza wśród naszych kolegów i koleżanek zza biurka. Jeżeli masz cokolwiek wspólnego z PSP to jesteś sobie sam w stanie odpowiedzieć na własne pytania.

Offline abcdef

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2013, 11:00:07 »
Ale czemu nie? jak widzę jak są traktowani podziałowcy to scyzoryk sie otwiera, i uważam że my sami sie nie szanujemy. Wszyscy chcą reformy straży to może trzeba zrobić taką reformę, poco przywileje emerytalne mojej księgowej kadrowcowi którzy nigdy nie wyjadą do zdarzenia. Nie żebym im żałował

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2013, 11:28:38 »
A czy dyspozytor jest strażakiem ?  :straz:

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:06:32 »
Ale czemu nie? jak widzę jak są traktowani podziałowcy to scyzoryk sie otwiera, i uważam że my sami sie nie szanujemy. Wszyscy chcą reformy straży to może trzeba zrobić taką reformę, poco przywileje emerytalne mojej księgowej kadrowcowi którzy nigdy nie wyjadą do zdarzenia. Nie żebym im żałował

Strażacy z podziału to nieroby, które przychodzą się wyspać raz na trzy dni żeby potem móc pracować gdzie indziej. Pan 8mio godzinny musi wydawać kupę pieniędzy na paliwo aby dojeżdżać codziennie i ma bardzo stresującą pracę. Dlatego wcześniejsza emka i 4ro krotny dodatek Strażaka z PB należy się jak psu buda.
Nic nie jesteś w stanie zmienić ponieważ do powiedzenia tutaj mają coś jedynie osoby, które do własnego gniazda srać nie zamierzają. Dodam do tego że osoby, które wcześniej pracowały na PB bardzo często chorują na Alzheimera i szybko zapominają co wyprawiały rok wcześniej. 

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2013, 14:48:46 »

Cytuj
Strażacy z podziału to nieroby, które przychodzą się wyspać raz na trzy dni żeby potem móc pracować gdzie indziej. Pan 8mio godzinny musi wydawać kupę pieniędzy na paliwo aby dojeżdżać codziennie i ma bardzo stresującą pracę. Dlatego wcześniejsza emka i 4ro krotny dodatek Strażaka z PB należy się jak psu buda.
Nic nie jesteś w stanie zmienić ponieważ do powiedzenia tutaj mają coś jedynie osoby, które do własnego gniazda srać nie zamierzają. Dodam do tego że osoby, które wcześniej pracowały na PB bardzo często chorują na Alzheimera i szybko zapominają co wyprawiały rok wcześniej.
Skąd u ciebie po raz kolejny tyle jadu, fałszywości i w pewnym stopniu ..........sam sobie dopowiedz?? A kto 8h pracownikowi każe dojeżdżać codziennie, przecież mając 4x dodatek z PB może sobie kupić lub wynająć na miejscu, to żaden problem poza chwilą myślenia. Poza tym sam sobie zaprzeczasz: nie zamierzasz srać we własne gniazdo, ale jednak to robisz. I nie tylko Z PB mają Alzheimera, większość tych którzy zaczynali od dołu/nie ważne od którego szczebla/dopada to schorzenie wcześniej czy później. Myślisz że jak ty wdrapiesz się na szczeble bliższe niebu to cię to choróbsko nie dosięgnie??? Ja bym się na twoim miejscu już zaczął obawiać......
A wracając do tematu: strażak to taka istota od wszystkiego i  do wszystkiego, to tak by się nie rozdrabniać.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline abcdef

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2013, 15:11:55 »
Cytuj
A wracając do tematu: strażak to taka istota od wszystkiego i  do wszystkiego, to tak by się nie rozdrabniać.
Czyli do niczego
Wcale nie mam zamiaru kłócić sie kto jest a kto nie jest strażakiem ale widzę w tej firmie że ten z PB jest nikim straż opanowały szkoły komendy wojewódzkie, miejskie strażaków w telewizji to widzę tylko z miotłą jak w 30 stopniowym upale w pełnym uzbrojeniu zamiatają ulicę bo KDR boi się podjąć decyzję bo regulamin
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2013, 17:14:32 wysłana przez robn »

szatan127

  • Gość
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2013, 15:20:59 »
Pan 8mio godzinny musi wydawać kupę pieniędzy na paliwo aby dojeżdżać codziennie i ma bardzo stresującą pracę.

A dlaczego uważasz ze praca za biurkiem jest stresująca. Czym ona się rożni od biurowego np w prywatnej firmie. To w takim razie cywil u prywaciarza w biurze tez powinien mieć wcześniejszą emke.???
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2013, 17:15:57 wysłana przez robn »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2013, 15:28:03 »
Pytasz się w złym miejscu. Idz do przedszkola i zapytaj co robi strażak, mało tego, zapytaj jakiegokolwiek szarego obywatela na ulicy. Odpowie ci, niestety ta odpowiedz raczej nie będzie zgodna z odpowiedzią udzielona na to samo pytanie niektórym panom z gwiazdkami  :gwiazdki:

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2013, 15:43:05 »

Cytuj
Strażacy z podziału to nieroby, które przychodzą się wyspać raz na trzy dni żeby potem móc pracować gdzie indziej. Pan 8mio godzinny musi wydawać kupę pieniędzy na paliwo aby dojeżdżać codziennie i ma bardzo stresującą pracę. Dlatego wcześniejsza emka i 4ro krotny dodatek Strażaka z PB należy się jak psu buda.
Nic nie jesteś w stanie zmienić ponieważ do powiedzenia tutaj mają coś jedynie osoby, które do własnego gniazda srać nie zamierzają. Dodam do tego że osoby, które wcześniej pracowały na PB bardzo często chorują na Alzheimera i szybko zapominają co wyprawiały rok wcześniej.
Skąd u ciebie po raz kolejny tyle jadu, fałszywości i w pewnym stopniu ..........sam sobie dopowiedz?? A kto 8h pracownikowi każe dojeżdżać codziennie, przecież mając 4x dodatek z PB może sobie kupić lub wynająć na miejscu, to żaden problem poza chwilą myślenia. Poza tym sam sobie zaprzeczasz: nie zamierzasz srać we własne gniazdo, ale jednak to robisz. I nie tylko Z PB mają Alzheimera, większość tych którzy zaczynali od dołu/nie ważne od którego szczebla/dopada to schorzenie wcześniej czy później. Myślisz że jak ty wdrapiesz się na szczeble bliższe niebu to cię to choróbsko nie dosięgnie??? Ja bym się na twoim miejscu już zaczął obawiać......
A wracając do tematu: strażak to taka istota od wszystkiego i  do wszystkiego, to tak by się nie rozdrabniać.

Poćwicz kolego najpierw czytanie ze zrozumieniem. Bo interpretujesz mój post tak jak ci się podoba. Przeczytaj jeszcze ze 20 razy to co napisałem bo mi się nawet nie chce zaczynać polemiki z tobą...

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2013, 16:12:14 »
Ponawiam pytanie. Czy dyspozytorzy również są strażakami ? Pytam ponieważ nie raz słyszałem niepochlebne opinie na temat naszej pracy ( wygłaszane często przez kolegów z PB). "Ciecie, nieroby, radiotelefoniści" itd. , to tylko niektóre z określeń...

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2013, 16:18:00 »
Dyspozytorzy wykonują bardzo trudną i odpowiedzialną pracę. Ludzie piszący takie rzeczy nie mają pojęcia na ten temat. To jest ciężki chleb, którego im nie zazdroszczę.

waka_waka

  • Gość
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2013, 17:10:47 »
A ja Wam powiem, że to nie wina gwiazdek, stażu, czy funkcji, tylko mentalności naszego narodu. Każdy Polak nie widzi swoich przywilejów tylko cudze nawet jeżeli sam ma lepsze.  :gwiazdki:

gustaw

  • Gość
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2013, 18:50:16 »
A ja powiem tak,strażakiem jest się do stopnia starszego ogniomistrza, a później to już tylko urzędnikiem pracującym w Straży

Offline abcdef

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:50:43 »
Co do dyspozytorów to ja uważam że powinien tam pracować  człowiek z najmniej 5 -10 lat na podziale bojowym to powinno być takie schronienie dla ludzi z problemami zdrowotnymi którym lekarz nie pozwoli pracować na PB i wiedzą jak wygląda akcja. Mam w pracy dziewczynę dyspozytorkę która pracuje z 10 lat z tego 5 na zwolnieniach na dzieci i ma takie same przywileje jak ja i uważam żeby przywilej emerytalny dotyczył tylko ludzi z PB to byśmy my sami na siebie inaczej patrzyli i ludzie z naszej firmy nas inaczej postrzegali chodzi mi o taki pijar czy jak to sie tam nazywa

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2013, 12:02:04 »
Strażaka widać na "ulicy" , reszta to pasożyty żerujące na przywilejach które powinny należeć się TYLKO strażakom.
Krew mnie zalewa jak moja Pani kwatermistrz jęczy jak to ona jest przepracowana i powinna już iść na  "zasłużoną" emeryturę  :angry:

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 09, 2013, 12:46:27 »
hasici99 - to nie była żadna polemika z tobą a raczej troska o ciebie..... :milcz:
Co do dyspozytorów to ja uważam że powinien tam pracować  człowiek z najmniej 5 -10 lat na podziale bojowym to powinno być takie schronienie dla ludzi z problemami zdrowotnymi którym lekarz nie pozwoli pracować na PB i wiedzą jak wygląda akcja. Mam w pracy dziewczynę dyspozytorkę która pracuje z 10 lat z tego 5 na zwolnieniach na dzieci i ma takie same przywileje jak ja i uważam żeby przywilej emerytalny dotyczył tylko ludzi z PB to byśmy my sami na siebie inaczej patrzyli i ludzie z naszej firmy nas inaczej postrzegali chodzi mi o taki pijar czy jak to sie tam nazywa
Tylko nie wszyscy którzy mają jakieś problemy zdrowotne mają odpowiednie predyspozycje na dyspozytora, niestety. Reszta może do biura, tyle że tam  nie przychodzi się  bez pleców i nikt nie chce odejść na PB by zrobić miejsce temu z problemami zdrowotnymi i koło się zamyka.
Strażaka widać na "ulicy" , reszta to pasożyty żerujące na przywilejach które powinny należeć się TYLKO strażakom.
Krew mnie zalewa jak moja Pani kwatermistrz jęczy jak to ona jest przepracowana i powinna już iść na  "zasłużoną" emeryturę  :angry:
Nic dodać nic ująć. PB - tutaj jedynie powinny zostać przywileje, niestety KG i KW i KM nie pozwolą na to.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 09, 2013, 13:33:54 »
Moim zdaniem nie powinniśmy się kłócić komu z Nas należą się przywileje. Powinniśmy teraz walczyć o utrzymanie tych przywilejów, które mamy.
Jeżeli komukolwiek ze straży je odbiorą  to możemy być pewni, że wkrótce potem przyjdą po przywileje reszty strażaków a wtedy może już nie mieć kto protestować. W dzisiejszych czasach z małymi grupami nikt się nie liczy. 

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."

Martin Niemöller

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 09, 2013, 14:57:26 »
"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."

Martin Niemöller
no byli ci, którzy przychodzili..  :szalony: 

taki off dla rozluźnienia atmosfery ;)

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline abcdef

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 09, 2013, 15:10:22 »
A jeszcze co mnie "zastanawia" nie chcę używać brzydkich słów, jest kryzys wszędzie tną koszty wszędzie przekładają kasę z płacówki na rzeczówkę a dam rękę uciąć że wszyscy komendanci miejscy powiatowi mają na max dodatki + motywacyjny i co kryzys dotyczy tylko PB?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 09, 2013, 16:24:40 »
Cytuj
A ja powiem tak,strażakiem jest się do stopnia starszego ogniomistrza, a później to już tylko urzędnikiem pracującym w Straży
Czyli wychodzi na to, że większość dowódców zmian, zastępów, sekcji czy nawet jrg to już nie strażacy? Jeżdżą na akcje tak jak i Ty, odpowiedzialność mają znacznie większą, bo i masę papierów do przewertowania, szkoleń do zaliczenia...
A w razie draki nie będą się czepiać tego z tyłu wozu, tylko dowódcy czy dyspozytora? (patrz, wątek z akcji na jeziorze powidzkim) O tym już nie wspominasz?
No bo co Cię to obchodzi, prawda?  :wall:  :wall:  :wall:
Cytuj
Co do dyspozytorów to ja uważam że powinien tam pracować  człowiek z najmniej 5 -10 lat na podziale bojowym to powinno być takie schronienie dla ludzi z problemami zdrowotnymi którym lekarz nie pozwoli pracować na PB i wiedzą jak wygląda akcja.
Wiemy dobrze jak jest z dyspozytorami. Zapytaj takich 10-letnich strażaków z PB kto chce iść na dyżurkę. System 12 godzinny, brak 0,5%, praca na pewno nie mniej stresująca i odpowiedzialna... Widzisz las rąk? Ja się jeszcze nie spotkałem   :-\ 
Jak temat jest tylko po to, żeby po raz kolejny tworzyć konflikt PB-biuro, chyba lepiej od razu go zamknąć.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2013, 15:04:34 »
Cytuj
Wiemy dobrze jak jest z dyspozytorami. Zapytaj takich 10-letnich strażaków z PB kto chce iść na dyżurkę. System 12 godzinny, brak 0,5%, praca na pewno nie mniej stresująca i odpowiedzialna... Widzisz las rąk? Ja się jeszcze nie spotkałem   :-\ 
Jak temat jest tylko po to, żeby po raz kolejny tworzyć konflikt PB-biuro, chyba lepiej od razu go zamknąć.
Nie czarujmy się to także nie jest łatwy kawałek chleba, nie każdy jest w stanie tam dobrze funkcjonować i nie każdy ma na to stanowisko predyspozycje. Już nie wspominam o 0,5%. Dlatego niewielu tam się garnie, tak jak na PB. Łatwiej zagrzać krzesełko i ,, Narobić się " w KM czy wyżej niż ,,poleżakować " na PB.
A jeszcze co mnie "zastanawia" nie chcę używać brzydkich słów, jest kryzys wszędzie tną koszty wszędzie przekładają kasę z płacówki na rzeczówkę a dam rękę uciąć że wszyscy komendanci miejscy powiatowi mają na max dodatki + motywacyjny i co kryzys dotyczy tylko PB?
Zawsze tak było, ja służąc od prawie początku 92 nie pamiętam innego rozumowanie KM, KW, KG i niektórych 11,12
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2013, 22:39:24 »
A jeszcze co mnie "zastanawia" nie chcę używać brzydkich słów, jest kryzys wszędzie tną koszty wszędzie przekładają kasę z płacówki na rzeczówkę a dam rękę uciąć że wszyscy komendanci miejscy powiatowi mają na max dodatki + motywacyjny i co kryzys dotyczy tylko PB?
TO WŁASNIE STRACIŁEŚ ŁAPĘ ZA GADANIE GŁUPOT!!! ZNAM TAKICH KTÓRYM DO MAKSA BRAKUJE SPORO, CO PRAWDA NA ICH STOŁKU INACZEJ MAKS WYGLADA ALE TO TEZ INNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ (celowo napisane dużymi literami)
Komendant miejski/powiatowy nie ma z automatu maxa a rozdział doadtków zalezy od tak wielu czynników ze szkoda o tym gadac.
*abcdef jestes na forum po to żeby mącić....!!! bo wyobraź sobie że przeczytałem wszystkie twoje 7 postów i we wszytskim cos ci chłopie nie pasuje!!
PS. Wiesz jakich paragrafów budżetowych nie da sie "przłożyć"..... radze troche poczytać....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2013, 22:42:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2013, 22:52:33 »
Q..wa mać. A po zmianach w przepisach emerytalnych to gdzie wylądujecie żeby do 55 dosłużyć jak nie za biurko. Całe życie będziecie kichy ciągać po schodach? Ci co mają stopnie wylądują za biurkiem wcześniej czy później. A co zrobicie jak was lekarz nie dopuści do służby na PB? Z godnością na emeryturę? Nie. Będziecie błagać 01 żeby wam pozwolił dosłużyć do pełnej za biurkiem. Teraz szczekacie w pełni sił. Zobaczymy co będzie dalej jak zdrówko zaszwankuje albo sytuacja się zmieni. Będziecie wtedy strażakami czy nie? Obłuda i jeszcze raz obłuda. Jakież to polskie srać we własne gniazdo. Niech każdy robi swoje i nie zagląda do innych. O tym gdzie dany strażak trafi czy na PB czy na 8 h mają wpływ nieliczni, najczęściej sam zainteresowany nie ma nic do powiedzenia. Ot choćby absolwenci. A skoro tak jest fajnie na 8h to dlaczego nikt z PB nie chce się przenieść? Są koledzy w biurach, którzy chętnie pójdą na PB wystarczy zapytać. Tylko nikt z PB jakoś nie chce uciec, ale szczekać na forum to pierwszy.
A nawiasem mówiąc odnoszę wrażenie że "kolega" abcdef specjalnie założył profil żeby siać ferment i wątpliwym jest czy jest z naszych szeregów. A jeśli jest już to ciekaw jestem jaki ma staż służby. I ciekawe co go będzie czekać po kilku latach.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2013, 08:11:25 wysłana przez strazak998 »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Kto to jest STRAŻAK
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2013, 09:45:02 »
Q..wa mać. A po zmianach w przepisach emerytalnych to gdzie wylądujecie żeby do 55 dosłużyć jak nie za biurko. Całe życie będziecie kichy ciągać po schodach? Ci co mają stopnie wylądują za biurkiem wcześniej czy później. A co zrobicie jak was lekarz nie dopuści do służby na PB? Z godnością na emeryturę? Nie. Będziecie błagać 01 żeby wam pozwolił dosłużyć do pełnej za biurkiem. Teraz szczekacie w pełni sił. Zobaczymy co będzie dalej jak zdrówko zaszwankuje albo sytuacja się zmieni. Będziecie wtedy strażakami czy nie? Obłuda i jeszcze raz obłuda. Jakież to polskie srać we własne gniazdo. Niech każdy robi swoje i nie zagląda do innych. O tym gdzie dany strażak trafi czy na PB czy na 8 h mają wpływ nieliczni, najczęściej sam zainteresowany nie ma nic do powiedzenia. Ot choćby absolwenci. A skoro tak jest fajnie na 8h to dlaczego nikt z PB nie chce się przenieść? Są koledzy w biurach, którzy chętnie pójdą na PB wystarczy zapytać. Tylko nikt z PB jakoś nie chce uciec, ale szczekać na forum to pierwszy.
A nawiasem mówiąc odnoszę wrażenie że "kolega" abcdef specjalnie założył profil żeby siać ferment i wątpliwym jest czy jest z naszych szeregów. A jeśli jest już to ciekaw jestem jaki ma staż służby. I ciekawe co go będzie czekać po kilku latach.

Po zmianach w przepisach emerytalnych nawet jakby ludzie z PB chcieli się przenosić to uda się to co 10temu. Biuro nie jest w stanie przyjąć wszystkich. Nie wspomnę już o tym że w biurze jest dużo specjalistycznych stanowisk na które nie każdy się nadaje a na pewno nie jest w stanie się przekwalifikować po kilkunastu latach służby, choćby księgowość czy kadry. Druga sprawa to jeżeli chodzi o moją komendę to w biurze pracują ludzie, którzy już odgórnie wiedzieli że będą tam pracować. Niektórzy ogień widzieli tylko u siebie na grillu. Więc nie gadaj że biuro to takie zesłanie dla wszystkich. Nie każdy chce pracować w biurze. Ale to dotyczy również podziału i PSK. Na każde stanowisko znajduje się chętny.
Podsumowując w biurze często pracują ludzie bardziej wykształceni, którzy jak najbardziej powinni otrzymywać godne wynagrodzenie, ale nie można nazwać ich Strażakami...