Autor Wątek: Tatuaże i wynagrodzenie ?  (Przeczytany 50255 razy)

Offline ad/hd121

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Tatuaże i wynagrodzenie ?
« dnia: Czerwiec 20, 2013, 15:19:12 »
Witam mam 2 pytania


Jedno dotyczy tatuaży , posiadam już kilka jak narazie nie przeszkadzają na badaniach w tym roku chciałbym wytatuować całą rękę do samego nadgarstka możecie mi powiedzieć komu to będzie wadziło D-cy JRG komendantowi czy chodzi tylko o lekarza na badaniach MSW ?? Z kim powinienem rozmawiać o zgodę na taki tatuaż

Jakie są zarobki mł.aspiranta po SAPSP w jednostce Powiatowej która rocznie ( jeśli to wogóle ma wpływ )1600 wyjazdów grupa 4 starszy ratownik co się składa na wypłatę ??

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2013, 15:52:21 »
Cytuj
Jakie są zarobki mł.aspiranta po SAPSP w jednostce Powiatowej która rocznie ( jeśli to wogóle ma wpływ )1600 wyjazdów grupa 4 starszy ratownik co się składa na wypłatę ??
Pytasz poważnie??? Robisz w firmie i nie wiesz co się składa na pensje i od czego jest zależna? A na która masz do pracy wiesz??? :gwiazdki:

Offline ad/hd121

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2013, 16:03:36 »
Pytam bo nie zacząłem jeszcze pracy ...

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2013, 19:47:13 »
Sam mam kilka tatuaży i wiem jedno, jeśli wzorki nie wystają Ci spod mundury wyjściowego to mogą Ci nadmuchać. Czyli nie pakuj wzorku poniżej lini nadgarstka ani powyżej miejsca gdzie zapinasz ostatni guzik koszuli mundurowej. Na badaniach lekarzowi odpowiadasz to co ja i lekarz -najlepiej jak jest to kobieta - jest załatwiony i nie zadaje więcej głupich pytań, czyli jak zaczyna bredzić coś o samookaleczeniach pod które co niektórzy lekarze próbują podciągać tatuaże zadajesz jej pytanie o kolczyki które też są samookaleczeniem, makijażem i malowaniem paznokci. Dwie lekarki które badają nas na okresowych odpuściły zaraz po wzmiance o kolczykach, lekarz facet odpuścił zaraz po tym jak zapytałem go skąd ma profil psychologiczny każdego wytatuowanego człowieka a mój 02  i dca JRG nie potrafili znalejść jakiejkolwiek wzmianki w regulaminie i statucie PSP który zabraniałby tatuowania.
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline ad/hd121

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2013, 20:31:47 »
Dzięki wielkie o takie wytłumaczenie mi chodziło :)

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2013, 21:55:44 »
ja mam kilka,najlepszy jest na karku, gdzie sięga do brzegu koszuli służbowej.był taki moment,kiedy to moja była szefowa interweniowała kiedy to wyczaiła nad koszulka dziarkę.oczywiście bez skutku.w sumie to mogła mi nadmuchać.także chciałbym wydziergać sobie rękawek i to zrobię aż pyknie 15

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2013, 09:40:14 »
Jeśli chodzi o tatuaże to moim zdaniem niezbyt to wygląda jak stoi koles w krótkiej koszulce, prowadzi pogawędkę z dziećmi a cała ręka wydzirgana. Panowie zróbcie sobie tatuaż i na fiu... wisi mi to ale na widocznych miejscach (odkrytych) nie powinno się robić. Może jeszcze kolczyk w nos wsadzić i usta pomalować- przecież kobiety mogą. panowie trochę powagi i rozsądku. Co do drugiego pytania to ręcę opadają.

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2013, 09:44:02 »
Oficer jesteś wyznawcą że osoba wydziarana to bandyta, złodziej, morderca i może coś jeszcze gorszego? Myślenie z końca lat 80....chłopie wracaj do rzeczywistości wieku 21 .
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline InfoOdBoga

  • SAPSP Krk
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2013, 09:54:47 »
Sam mam kilka tatuaży i wiem jedno, jeśli wzorki nie wystają Ci spod mundury wyjściowego to mogą Ci nadmuchać. Czyli nie pakuj wzorku poniżej lini nadgarstka ani powyżej miejsca gdzie zapinasz ostatni guzik koszuli mundurowej. Na badaniach lekarzowi odpowiadasz to co ja i lekarz -najlepiej jak jest to kobieta - jest załatwiony i nie zadaje więcej głupich pytań, czyli jak zaczyna bredzić coś o samookaleczeniach pod które co niektórzy lekarze próbują podciągać tatuaże zadajesz jej pytanie o kolczyki które też są samookaleczeniem, makijażem i malowaniem paznokci. Dwie lekarki które badają nas na okresowych odpuściły zaraz po wzmiance o kolczykach, lekarz facet odpuścił zaraz po tym jak zapytałem go skąd ma profil psychologiczny każdego wytatuowanego człowieka a mój 02  i dca JRG nie potrafili znalejść jakiejkolwiek wzmianki w regulaminie i statucie PSP który zabraniałby tatuowania.

Wyjściowy w krótkiej koszuli i też nie bd widać powyżej nadgarstka?:)
Wgl tatuaże są "okej" ale na ile?:) 5-10 lat skóra się rozciąga czy marszczy... potem wygląda jak wygląda:)

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2013, 10:01:03 »
Krótka koszula może być problemem ale ja nigdy jeszcze przez 23 lata nie miałem okazji w takiej wystepować. :straz: Pracownicy komendy owszem ale PB nie używa takich więc nie ma tego problemu.
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2013, 10:58:56 »
widzę officer masz prostacki tok myślenia ale to w naszym kraju typowe

Offline ad/hd121

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2013, 12:00:30 »
Typowe dla osób uważających się za lepszych od innych , wszystkie osoby mające odmienne zdanie odmienne poglądy czy to tatuaże muzyka inne rodzaju pasje w tym kraju są zawsze szykanowane . Ostatnio widziałem Policjanta która miał tatuaż na służbie i wystawał przynajmniej 10 cm za koszulkę letnią i co on też jest kryminalistą ?

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2013, 13:58:20 »
Norwegia  :mellow:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2013, 14:55:06 »
Jakie są zarobki mł.aspiranta po SAPSP w jednostce Powiatowej która rocznie ( jeśli to wogóle ma wpływ )1600 wyjazdów grupa 4 starszy ratownik co się składa na wypłatę ??

Czyli jesteś na etapie kończenia SAPSP, niebawem promocja, a Ty nie wiesz co będzie składać się na Twoją pensję i ile może wynieść?
Wyrazy współczucia, naprawdę. Przecież to są podstawy podstaw, kolega chyba nie wie nawet o istnieniu ustawy o PSP.  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Którą SA kończyłeś?  :pyt: :fiuu:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2013, 21:38:21 »
ARGA zanim coś odpiszesz to się zastanów. Twoja odpowiedż nie ma nic wspólnego z moim komentarzem a Ty rzucasz błotem to samo masiun. Szanowni koledzy nie jestem prostakiem itp. Poprostu dla mnie jest to nie do przyjęcia i wygląda ochydnie przy umundurowaniu co widać na zdjęciu poniżej. No ale cóż każdy ma swoje zdanie tylko z tą różnicą, że ja nigdy człowieka z tatuażem nie nazwałem bandytą , kryminalistą

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2013, 22:05:19 »
Kwestia gustu, znam ludzi którzy sztuke tatuażu uważają za sztuke i to przez duże S. Tatuaż jest juz czymś normalnym i nie powinien nikogo szokowac a czy to że lekarz, strażak, policjant ma tatuaż powoduje że jest gorszy w tym co robi???  Oczywiście że nie , wiec moje ciało, moj wybór i moje prawo aby wyrażać się tak jak uważam to za stosowne.
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2013, 22:09:06 »
czasem tylko na badaniach (zwłaszcza przed przyjęciem do służby) psychiatra może stwierdzić, że masz coś z głową, skoro okaleczasz swoje ciało i skreśli cię na samym początku. i już się zdarzało.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2013, 11:57:56 »
ratownictwo to moje hobby i sposób na życie tak jak i tatuaże, a najlepsze byłoby to, aby te dwie rzeczy połączyć.więc co do tatuaży zdania nie zmienię i byłoby idealnie aby to połączyć z pracą

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2013, 12:24:41 »
tatuaż to sztuka, ratownictwo to hobby podobnie jak tatuażem itp.- zgadzam się z tym tylko Panowie czy można to połączyć z wizerunkiem ogólnie mówiąc strażaka? Kolczyki w uszach, brwiach, nosie etc., szogun na głowie, 5 dniowy zarost to nie rodzaj sztuki wyglądu? Czy to Wam się podoba? Może tak ktoś wrysuje strażaka w mundurze z tatuażem na ręku, zarostem 5 dniowym, kolczykami w nosie, uszach i jeszcze z pod czapki niech wystaje warkocz, a co tam idzmy dalej z pomalowanymi paznokciami, oczami i ustami. ZAJEBISTY WZÓR STRAŻAKA- JESTEM ZA!!!!!!
Pozdrawiam

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:52:38 »
Kwestia gustu, znam ludzi którzy sztuke tatuażu uważają za sztuke i to przez duże S. Tatuaż jest juz czymś normalnym i nie powinien nikogo szokowac a czy to że lekarz, strażak, policjant ma tatuaż powoduje że jest gorszy w tym co robi???  Oczywiście że nie , wiec moje ciało, moj wybór i moje prawo aby wyrażać się tak jak uważam to za stosowne.
Znani są też ludzie którzy wypychanie ludzkiego ciała nazywają sztuką... też byłbyś za??? Są granice sztuki, mundur coś jednak znaczy i niestety nie widzę powodu by dodatkowo do munduru coś wnosić od siebie. Jak sam napisałeś : tatuaż jest JUŻ sztuką - czyli kiedyś nie był - dlaczego????Jak myślisz skąd pochodzi i dlaczego ma taką reputację ta twoja ,,sztuka". Może trochę ci podpowiem:
,,Wielu psychoanalityków i lekarzy podkreśla, że tatuaż ma znaczenie seksualne.
Motywem podświadomym jest najczęściej konflikt z potrzebami seksualnymi, kompensacja poczucia słabości, niepełnej wartości męskiej. Część młodzieży poprzez tatuaż wyraża potrzebę buntu i inności wobec starszego pokolenia, potrzebę przynależności do paczki rówieśniczej – w tym ostatnim przypadku tatuowanie się może wyrażać tłumione lub ujawniane cechy agresji.
Psychoanalitycy podkreślają także, iż wzajemne tatuowanie się przez więźniów wyraża zarówno sfrustrowane potrzeby heteroseksualne (w wyniku dłuższej przerwy we współżyciu z kobietami), jak i tendencje homoseksualne. Sam fakt przenikania ostrej igły przez skórę i wstrzykiwania płynu pod skórę może być substytutem kontaktu seksualnego. Tatuaż może być też często wyrazem łączenia potrzeb seksualnych i agresywnych, co jest dość typowe wśród przestępców seksualnych mających nieprawidłową osobowość (dawniej zwaną psychopatią). treść łączy wówczas jawne lub ukryte symbole seksualne z cechami agresji."
To tylko wycinek psychoanalizy dotyczącej sztuki według ciebie???
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2013, 03:58:44 »
  Jak myślisz skąd pochodzi i dlaczego ma taką reputację ta twoja ,,sztuka". Może trochę ci podpowiem.....

Jak juz podpowiadasz to rob to zgodnie z prawda a nie wybieraj tylko to co tobie jest wygodne.

Tatuaz istnial tysiace lat przed tym zanim pojawily sie wiezienia czy pierwsi psychologiwe probujacy dopisac swoja teorie na ten temat.

Pierwsze tatuaze mogli sobie zrobic tylko najlepsi, wybrancy...wojownicy, kaplani, elita.
Samo slowo tattoo pochodzi od slowa tatau z jezyka samoanskiego bo to wlasnie na polinezyjskich wyspach tatuaze nosila elita. Podobnie bylo wsrod celtow wikingow I innych walecznych narodow.
W Japonii swiadczyl o pozycji w mafii I stad wywodzi sie jego negatywne postrzeganie.
Tatuaze nie musza sie wszystkim podobac ale jak juz kogos pouczasz to fajnie by bylo jak bys zglebil temat.
Co do samych tatuazy I munduru...jesli nie sa obrazliwe to nie widze w nich nic zlego.
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2013, 06:34:59 »
BOLOJUNG..  Podajesz jakieś chore przykłady wywodów lekarzy,psychoanalityków..raczej popatrz w historie tatuażu..przykład dał Ci Rubicon..Sam mam tatuaż.na klatce piersiowej..i hahaha sory..ale nigdy nie robiłem tego z potrzeby seksualnej..dowartosciowania się jako mężczyzna..wręcz przeciwnie nie mam z kobietami problemu..mam dziewczyne..jestem zaspokojony dzięki niej a nie przez tatuaz.dodam ze zrobilem go mając dziewczyne..Twoje podejscie jest strasznie dyskryminujace..
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2013, 10:02:02 »
czasem tylko na badaniach (zwłaszcza przed przyjęciem do służby) psychiatra może stwierdzić, że masz coś z głową, skoro okaleczasz swoje ciało i skreśli cię na samym początku. i już się zdarzało.

Proponuje przeczytać co pisałem o badaniach lekarskich i jaki był skutek takiej rozmowy. Ja czytając nie skacze a zapoznaje się z całością poruszanego wątku.
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2013, 10:06:42 »
tatuaż to sztuka, ratownictwo to hobby podobnie jak tatuażem itp.- zgadzam się z tym tylko Panowie czy można to połączyć z wizerunkiem ogólnie mówiąc strażaka? Kolczyki w uszach, brwiach, nosie etc., szogun na głowie, 5 dniowy zarost to nie rodzaj sztuki wyglądu? Czy to Wam się podoba? Może tak ktoś wrysuje strażaka w mundurze z tatuażem na ręku, zarostem 5 dniowym, kolczykami w nosie, uszach i jeszcze z pod czapki niech wystaje warkocz, a co tam idzmy dalej z pomalowanymi paznokciami, oczami i ustami. ZAJEBISTY WZÓR STRAŻAKA- JESTEM ZA!!!!!!
Pozdrawiam

No to może stworzymy wzór strażaka, niech jest taki jak gładki jak dupa niemowlaka, uszyty na miare żeby łądnie w gazetkach wygladać i podobac się panienkom w urzedach , taki powiedzmy unisex lub metrosexualny ...słodziutki jak tancerze na wieczory panieńskie  co to ubierają strażackie nomexy...nawet włosy na klacie wygolone maja ...jesteś za? Niech przypadkiem żaden nie próbuje miec swojego sposobu widzenia siebie i wyrażania.
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2013, 10:09:59 »
 boloyang pojechałeś z tą analizą psychologiczną, nie dośc że bzdurna i bezpodstawna i zaczęrpnieta chyba z kółka rózańcowego to jeszcze oparta na takich przykładach że lepiej nie komentować...szukałeś jej w podręczniku dla psychologów wydanym z lat 60? Juz kiedys komus tu mówiłem ..skręc w lewo a potem długo prosto i wracaj do 21 wieku bo operujesz standartami z epoki głebokiego socializmu ikomunizmu...a przykład z homoseksualizmem...super, jestem hetero a jako dobry człowiek życze Ci szczerze żebys miał chociaż 20% z tych kobiet które miałem ja to możesz uważać że Ci sie poszczęściło....hahaha tatuaz i homoseksualne podłoze...dobre.
Zeby uniknąc głupich pytań to jestem normalnym człowiekiem i nie mam nic przeciw homoseksualistą, nie interesuje mnie kto kogo i w jaki sposób ale że tatuaż to znak rozpoznawczy dla ludzi o skłonnościach homo jeszcze nie słyszałem a tak zabrzmiały Twoje fantastyczne pomysły oparte na jakże rzeczowej analizie  :gwiazdki: psychologicznej jakiegos chyba sflustrowanego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 10:24:21 wysłana przez ARGA »
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.