Autor Wątek: Tatuaże i wynagrodzenie ?  (Przeczytany 50168 razy)

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 17, 2014, 14:51:27 »
Powiem wam jedno..Dla mnie jako osobie która posiada tatuaż i czytającą ten wątek, to ten temat nie ma sensu.Tym bardziej dyskusja z Panem "officerem" oraz Panem "boloyung". Ja rozumiem że każdy ma prawo do własnego zdania,własnych poglądów, ale własny pogląd a typowa nietolerancja to naprawde duża różnica. Wiem że zaraz Panowie napiszecie że przecież jesteście tolerancyjni ale macie swoje zdanie na temat tatuażu i jemu stnowczo mówicie NIE..Więc dla mnie i myślę większośći ludzi wygląda to tak, że niestety ale do tolerancji to jeszcze daleko.Bo skoro jesteście Panowie Tolerancyjni to uszanujcie ludzi z tatuażem ale naprawde "normalnym" (bo mam wrażenie że cały czas macie przed oczami człowieka który od stóp do głowy jest wydziarany), taki który nikogo nie obraża, jest  w miejscu ogólnie nie widocznym pod mundurem czy ubraniem, może lekko wystającym na ramieniu np. Bo taka osoba nie koniecznie jest homo,małointelekualna, czy nie ma poczucia własnej wartości. Tak jak wy uważacie. I to czy taska osoba zaliczy psychologa to jest taka sama jak wy wszyscy normalna. A nie sądze by kiedykolwiek psychologowie przepuścili do pracy w strazy człowieka wydziaranego na całym Ciele. I tego naprawde nie musicie sie obawiać. Dlatego Kończąc Panowie wyciagnijcie ręce na zgode, nie kłoccie się. Bo Prawo do własnego zdania może mieć każdy,ale nie koniecznie do obrażania i nietolerancji. Pozdrawiam wszystkich aktywnych w tym wątku :straz:
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 17, 2014, 14:51:29 »
W znanym akademickim podręczniku Anatomii patologicznej pod reakcją Stefana Krusia czytamy:
,,Tatuaż najczęściej nie zakłóca stanu zdrowia, ale potwierdza defekt intelektu"
oraz :
,,W środowiskach o niskim poziomie intelektualnym istnieje zwyczaj wstrzykiwania do skóry chińskiego tuszu (tatuaż)"

Dodam, że podręcznik został wydany w roku 1980 o ile się nie mylę.

Warto odnieść się do aktualniejszych prac naukowych traktujących o tatuażu... Chociażby te roczniki psychologiczne.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 17, 2014, 16:54:28 »
Cała ta dyskusja ponowiła się gdy natrafiłem na ten wątek, szukając wątku z ciekawymi fotami strażackich dziar..
Stety - niestety takiego wątku nie znalazłem, ale go założyłem.

Zatem wszystkich amatorów "samokaleczenia się" i innych posiadających "defekt intelektualny" zapraszam do chwalenia się ciekawymi strażackimi motywami :straz: :

http://www.strazak.pl/index.php/topic,22764.0.html
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 17, 2014, 19:08:46 »
W znanym akademickim podręczniku Anatomii patologicznej pod reakcją Stefana Krusia czytamy:
,,Tatuaż najczęściej nie zakłóca stanu zdrowia, ale potwierdza defekt intelektu"
oraz :
,,W środowiskach o niskim poziomie intelektualnym istnieje zwyczaj wstrzykiwania do skóry chińskiego tuszu (tatuaż)"

Dodam, że podręcznik został wydany w roku 1980 o ile się nie mylę.

Warto odnieść się do aktualniejszych prac naukowych traktujących o tatuażu... Chociażby te roczniki psychologiczne.
Niestety podręcznik z którego zaczerpnąłem ten tekst wydany został w 2000 roku, to tak na marginesie znawco tematyki medycznej. Publikacja jest przede wszystkim przeznaczona dla studentów akademii medycznych, ale jej odbiorcami są  również lekarze anatomopatolodzy oraz lekarze innych specjalności.
Levy przeczytaj uważnie całość przytoczonej  przez ciebie publikacji to zrozumiesz że większość z tych stron przedstawia osoby z tatuażem w niezbyt jaskrawym świetle. No i ta publikacja akurat jest bardzo młoda.
Fireman 22 na szczęście ludzi w PSP z tatuażami jest garstka, nie wiadomo także czym kierowali się  robiąc tatuaż na tym polega nie komfortowość pracy z takim człowiekiem.
Zbrodniarz z tobą szkoda nawet polemizować, nie zniżę się do takiego dna.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 17, 2014, 19:22:22 »
Niestety podręcznik z którego zaczerpnąłem ten tekst wydany został w 2000 roku, to tak na marginesie znawco tematyki medycznej. Publikacja jest przede wszystkim przeznaczona dla studentów akademii medycznych, ale jej odbiorcami są  również lekarze anatomopatolodzy oraz lekarze innych specjalności.

Być może są dwa podręczniki anatomii patologicznej pod redakcją Krusia. Jeden z nich został wydany w 1980, chociaż katalog NLM, znajdujący się na stronie NCBI może się mylić... :maska: ncbi.nlm.nih.gov


Levy przeczytaj uważnie całość przytoczonej  przez ciebie publikacji to zrozumiesz że większość z tych stron przedstawia osoby z tatuażem w niezbyt jaskrawym świetle. No i ta publikacja akurat jest bardzo młoda.
Większość? Skoro tak uważasz...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 19:33:35 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 17, 2014, 19:31:38 »
Wydanie 2 aktualne jest z 2000 roku i na nim bazują studenci medycyny: http://www.bibliokutno.pl/katalog/ini.php?str=tabelka&dol=0&gora=0&przod=0&wstecz=0&katalog=1&indeks=3&opis_ile=10&opis=1&sgf=&sgf2=&snf=&szukaj=Anatomia%20patologiczna%20-%20podr%EAcznik%20akademicki
Z twojego przykłady najbardziej /chociaż nie tylko to/ spodobała mi się klasyfikacja  Wohlraba, szczególnie grupy: 4,5,6,8,9,10. Doczytałeś???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 19:32:03 wysłana przez robn »
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:28:08 »
Cytuj
Zbrodniarz z tobą szkoda nawet polemizować, nie zniżę się do takiego dna.

Fajnie, że chociaż ty prezentujesz tutaj "wysoki" poziom. Uwagi na temat nicków oraz IQ innych użytkowników to były "wyżyny" polemiki. Grunt to dobre samopoczucie i wysokie mniemanie o sobie.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 18, 2014, 17:32:09 »
Kilka osób w tym temacie zabierających głos bardzo podniosło moje mniemanie o sobie, ale za to dziękuję i pozdrawiam. Na tym koniec mojego głosu w tym temacie.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 18, 2014, 20:09:07 »
Najwyższy czas żebyś zamilknął i nie wypowiadał się o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia.

Buziaczki :*

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 19, 2014, 10:33:55 »
Masz rację ,,ekspercie" na ciemnotę nic nie poradzę więc nie będę więcej dyskutował z betonem.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 19, 2014, 12:52:19 »
Miałeś się już nie odzywać, panie "mądry inaczej". Zero konsekwencji.

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 10, 2014, 01:04:26 »
Widze że temat jednak dalej zyje swoim zyciem...panowie..olać nawiedzonych , przepisy mówią dokładnie co wolno a co nie - przeciwnicy mogą sobie paplac bzdury ile tylko chcą, krew może ich zalewac ale tyle mają do powiedzenia co naplują naokoło siebie, mądrzejsi ludzi od nich ustalają przepisy i sprawe okreslili dokładnie a im zostaje tylko pluć jadem ...tyle ich...nikt ich zdaniem przejmować się nie będzie.
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 10, 2014, 14:17:32 »
Zero podniesione do potęgi zawsze pozostanie zerem - najkrótsze określenie waszych jakże inteligentnych wypowiedzi. Identyfikując się z  ludźmi stanowiącymi durne przepisy sami sobie wystawiacie taką opinię. Prowokując innych swoimi bełkotami sprawiacie że można przynajmniej się pośmiać z waszych przemyśleń jakże merytorycznych.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 10, 2014, 14:42:43 »
Uderz w stół, a Alfa i Omega tego forum się odezwie  :rofl: Niekonsekwencja jaką się tu popisujesz wskazuje, że możesz cierpieć na jakieś zaburzenia natury emocjonalnej. Dodam, że mowa o zaburzeniach cięższych od tych, które rzekomo posiadają właściciele tatuaży.
Lubisz włazić w życie innych ludzi z brudnymi buciorami ? Zajmij się sobą i swoimi kompleksami.
Na szczęście nie jesteś ani bogiem, ani prezydentem; nie jesteś najprawdopodobniej nikim ważnym ani decyzyjnym, masz po prostu dostęp do internetu. Korzystaj.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 14:46:54 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 10, 2014, 20:53:31 »
Największy problem to próba dorwania sie do władzy niepoparta żadnym mozliwościami...chętnie ustawiałoby się wszystkich i wszędzie ale....możliwości nie ma..zostaje plucie jadem, obrażanie i próby poniżania...typowy przerost formy nad mozliwościami...ale całe szczęście bo co jakby się kilku takich małych adolfków :szalony: do władzy dorwało...daliby popalic kazdemu kto miałby inne zdanie niż oni...ale cieszmy się ze poza sfere marzeń o władzy dyktatorskiej nigdy nie wyjdą :wall:
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 11, 2014, 09:09:52 »
Żeby z kimś dyskutować to po pierwsze trzeba mieć partnera do dyskusji, niestety żaden z was tego warunku nie spełnia. Przykre że piszecie o obrażaniu was, widzicie drzazgę w czyichś oczach ale belki we własnych już nie. ARGA piękne masz motto w swoim profilu, tylko dlaczego nie odzwierciedla to w twoich wypowiedziach, czyżbyś nie rozumiał???? Ikonka na końcu twojego ostatniego postu wiele wyjaśnia, rozpędziłeś się i ściana sama cię znalazła. Pokaż jeden post w którym pisałem o moich próbach dorwania się do jakiejkolwiek władzy, pewnie będzie tego tak wiele jak wiele było twoich merytorycznych wypowiedzi dot tatuażu. Zbrodniarz w niczyje życie nie wchodzę a już na pewno nie twoje, ono już dawno sięgnęło dna i to bez względu czy masz tatuaż czy nie. Najlepiej zabierzcie zabawki i zmieńcie piaskownicę. Tutaj jest temat tatuaży i ......
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 11, 2014, 11:22:27 »
Serio, różnej maści wynalazki pałętały się przez wszystkie lata po tym forum, ale patrząc na to wszystko z perspektywy czasu stwierdzam, że jesteś niekwestionowanym królem zakompleksionych osobników w sieci i już dawno urwałeś się od peletonu, a grupa pościgowa choćby zżarła teraz całą cysternę Epo nie jest ci jeszcze przez długi czas nawet deptać po piętach. To nie chodzi już nawet o te twoje chore poglądy, bo nie każdy musi się ze wszystkim zgadzać, ale to co ty wypisujesz tu po kablach jest przecież odbiciem jakiejś kompletnie nieudanej, mrocznej egzystencji solidnie opętanej fobiami, chorymi wyobrażeniami i dziką nienawiścią połączoną ze ślepym, bezkrytycznym uwielbieniem własnej osoby. Weź się w końcu w garść, to może jeszcze przy odrobinie szczęścia wyjdziesz dzięki ciężkiej pracy za ileś lat na intelektualną prostą i pozbędziesz się trochę tych swoich lęków rodem z zapyziałego kąta gdzieś na peryferiach gatunku homo sapiens...Serio, nie wiem czy nawet byłbym w stanie ludzi tak cierpiących nienawidzić, wzbudzasz u mnie jedynie gorzki śmiech i politowanie, mimo tego, że czasem patrząc na te twoje wypisywane kretynizmy zdarza mi się brzydko do ciebie odzywać :)

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 11, 2014, 11:37:16 »
Cytuj
wzbudzasz u mnie jedynie gorzki śmiech i politowanie, mimo tego, że czasem patrząc na te twoje wypisywane kretynizmy zdarza mi się brzydko do ciebie odzywać
To tylko odzwierciedla twoje upośledzenie intelektualne.
Cytuj
To nie chodzi już nawet o te twoje chore poglądy, bo nie każdy musi się ze wszystkim zgadzać, ale to co ty wypisujesz tu po kablach jest przecież odbiciem jakiejś kompletnie nieudanej, mrocznej egzystencji solidnie opętanej fobiami, chorymi wyobrażeniami i dziką nienawiścią połączoną ze ślepym, bezkrytycznym uwielbieniem własnej osoby. Weź się w końcu w garść, to może jeszcze przy odrobinie szczęścia wyjdziesz dzięki ciężkiej pracy za ileś lat na intelektualną prostą i pozbędziesz się trochę tych swoich lęków rodem z zapyziałego kąta gdzieś na peryferiach gatunku homo sapiens...
Wielu słów z twojej w/w wypowiedzi zapewne nie pochodzi od ciebie, ponieważ wielu użytych z nich po prostu nie rozumiesz. Płytkość twych słów jedynie utwierdziła mnie w przekonaniu że nie potrafisz skupić się na temacie postu, więc zawijaj się pocić na inne forum. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrówka. 
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 11, 2014, 13:48:42 »
Chłopy, dajcie sobie na luz i idźcie razem na piwo. Mam wrażenie że admini tylko trzymają jeszcze ten wątek, bo mają niezły ubaw z waszych wrzutów  :rofl:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 11, 2014, 16:41:06 »
Benq- od czasu do czasu przyda się trochę soczystej polemiki :)

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 11, 2014, 21:56:14 »
Problem w tym że co niektórzy wychodzą z założenia że maja prawo obrażać i krytykować innych ale sami słów krytyki znieść nie potrafią , chętnie jezdzić po plecach innych próbując ośmieszać, poniżać i robić z ludzi idiotów..gorzej spojrzeć w lustro i przekonać się że jedyne co zostało to zgorzkniały niespełniony dyktator bez szansy na dyktature...
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 12, 2014, 10:56:10 »
Problem w tym że co niektórzy wychodzą z założenia że maja prawo obrażać i krytykować innych ale sami słów krytyki znieść nie potrafią , chętnie jezdzić po plecach innych próbując ośmieszać, poniżać i robić z ludzi idiotów..gorzej spojrzeć w lustro i przekonać się że jedyne co zostało to zgorzkniały niespełniony dyktator bez szansy na dyktature...
Teraz będziesz grał pokrzywdzonego, na którego rzucano błotem, wyzywano itd. To może na twoją krótką pamięć przytoczę twoją pierwszą jakże błyskotliwą i merytoryczną odpowiedź na post w którym przytoczyłem opinię specjalistów:
Cytuj
boloyang pojechałeś z tą analizą psychologiczną, nie dośc że bzdurna i bezpodstawna i zaczęrpnieta chyba z kółka rózańcowego to jeszcze oparta na takich przykładach że lepiej nie komentować...szukałeś jej w podręczniku dla psychologów wydanym z lat 60? Juz kiedys komus tu mówiłem ..skręc w lewo a potem długo prosto i wracaj do 21 wieku bo operujesz standartami z epoki głebokiego socializmu ikomunizmu...a przykład z homoseksualizmem...super, jestem hetero a jako dobry człowiek życze Ci szczerze żebys miał chociaż 20% z tych kobiet które miałem ja to możesz uważać że Ci sie poszczęściło...
Oczywiście kilka postów później otrzymałeś dokładną informację że nie są to lata 60 jak ci się wydawało lecz okres dużo bliższy rzeczywistości, więc nie mając kontrargumentów wyjechałeś z zaściankiem, wiochą , kółkami różańcowymi itd. Ja przytaczałem ludzi którzy mają coś do powiedzenia w temacie tatuażu, poparte doświadczeniami , badaniami. Więc kto tu pierwszy kogo zaczął obrażać. Kolejne porównani do Adolfa i inne to już tylko wynik twojej frustracji , nietolerancji o której tak dużo piszesz no i braku jakichkolwiek argumentów dotyczących tematu. Fakt moje niektóre posty zniżyłem do twojego poziomu ale to tylko dlatego by nie odstawały od całości konwersacji. Poza tym nikogo nie obrażałem ani nie miałem takiego zamiaru, wypowiadałem swoje zdanie tak jak kilku innych kolegów na forum, to że niektórych moje zdanie bardzo razi to już jest ich problem, nie mój. A co do tylu kobiet które podobno miałeś......szybko przekonywały się jakim sfrustrowanym i chwiejnym emocjonalnie jesteś człowiekiem? Stąd chyba ta duża ich liczba. Na koniec te twoje bzdety na temat dyktatury,pisane kilkukrotnie....może jednak to twoje jakieś niespełnione marzenia???
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 11:08:57 wysłana przez boloyung »
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 12, 2014, 13:01:01 »
boloyoung jest niespełnionym osobnikiem, który swym adwersarzom zarzuca wiele niegodziwości. Gdy jemu robi się to, co on innym czuje się skrzywdzonym niewiniątkiem. Wzruszające.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 12, 2014, 13:57:38 »
Może chociaż raz poprzyj swoje przemyślenia dowodem a nie śliń się osobniku. Temat wątku dla przypomnienia:Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 14:17:28 wysłana przez boloyung »
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Tatuaże i wynagrodzenie ?
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 14, 2014, 23:08:20 »
ameba..w porywach pantofelek....tyle w temacie...a podsumowując ...w sprawie tatuaży w służbie i ich zakazu to.... możesz sobie pogdakać..tyle Twojego i tylko to Ci zostało..wpływu na nic nie masz i mieć nie będziesz...za wysokie progi , no i pewnie krew z tego powodu Cie zalewa...ale jakoś to przeżyjesz...jak zawsze gdy chciałoby się ale...dupa z tego...nie da się.
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.