Autor Wątek: Umundurowanie Mdp  (Przeczytany 58912 razy)

Offline Wilkowice

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 12, 2007, 17:24:45 »
U nas podczas jakis uroczystosci my dy py nosi normalne mundury takie jakie maja dorosli OSP + ( jesli ktos sobie zalatwi :D ) czapeczka oraz sznur i wszystkim to odpowiada i nikt nie musi sie wstydzic, a podczas zawodow nosza dresy i jest git  :mellow:

Offline strazak88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2007, 20:02:45 »
Dokładnie dresy są nie zbędnym atrybutem MDP, jest bez sensu wydawać kupę kasy na koszarówki w mini rozmiarze, lepiej takie pieniądze przeznaczyć na inny bardziej potrzebny cel, a tak po za tym dresy są o wiele tańsze i bardziej praktyczne. A co do czerwonych mundurów wydaje mi się że są w porządku, z resztą nie możemy dawać dzieciakom od razu wszystkiego, niech się na uczą że na prawdziwe umundurowanie należy sobie zasłużyć, przejść podstawowe szkolenia i od pracować kilka lat w szeregach MDP.     

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 28, 2007, 13:38:49 »
Witam my dla naszej MDP zamówiliśmy ubrania koszarowe takie jak my mamy ale bez gumek na dole przy spodniach w Żmigrodzie  za 14 mundurów zapłaciliśmy 1100 zł tanio

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 28, 2007, 13:47:26 »
Witam my dla naszej MDP zamówiliśmy ubrania koszarowe takie jak my mamy ale bez gumek na dole przy spodniach w Żmigrodzie  za 14 mundurów zapłaciliśmy 1100 zł tanio

Hmm bardzo tanio, może po godzinach zajmiesz się handlem? Z czego to było zrobione z waty?

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 29, 2007, 15:44:44 »

Hmm bardzo tanio, może po godzinach zajmiesz się handlem? Z czego to było zrobione z waty?
[/quote]

Słuchaj kolego to nie jest z waty jeśli mi nie wierzysz to sobie sprawdź tam zadzwoń czy co oni robią mundury ale bez atestu i dlatego tak tanio. A zanim coś napiszesz to pomyśl czy w Polsce nikt nie robi taniej jak WUS Brzeziny .
Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 30, 2007, 17:08:13 »

Hmm bardzo tanio, może po godzinach zajmiesz się handlem? Z czego to było zrobione z waty?

Słuchaj kolego to nie jest z waty jeśli mi nie wierzysz to sobie sprawdź tam zadzwoń czy co oni robią mundury ale bez atestu i dlatego tak tanio. A zanim coś napiszesz to pomyśl czy w Polsce nikt nie robi taniej jak WUS Brzeziny .
Pozdrawiam

[/quote]

Możesz mi rzec o jakich atestach Ty mówisz? Co do WUS Brzeziny zostawię to może bez komentarza.... a może jednak - WUS robi to niby tanio! Gdybyś nie dał się robić w konia to byś wiedział, że WUS w 50% jest dofinansowywany z budżetu !!! Oto ich sekret. Tobie wydaje się, że placisz mało bo wydajesz połowe sumy ale ogólnie i tak to idzie z Waszej kasy !

Pozdrawiam


Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 31, 2007, 09:54:10 »

Hmm bardzo tanio, może po godzinach zajmiesz się handlem? Z czego to było zrobione z waty?

Słuchaj kolego to nie jest z waty jeśli mi nie wierzysz to sobie sprawdź tam zadzwoń czy co oni robią mundury ale bez atestu i dlatego tak tanio. A zanim coś napiszesz to pomyśl czy w Polsce nikt nie robi taniej jak WUS Brzeziny .
Pozdrawiam


Przeczytaj wyraźnie co ja piszę.
A zresztą wiem że WUS Brzeziny nie robią tanio dlatego lepiej sobie znaleźć firmę co zrobi to za tanie pieniądze właśnie jak my zrobiliśmy oto nr do szefa ze Żmigrodu 660910689 zadzwońcie sobie Naprawdę robią tanio może się komuś z was przydać.
Pozdrawiam wszystkich gasiorów

Możesz mi rzec o jakich atestach Ty mówisz? Co do WUS Brzeziny zostawię to może bez komentarza.... a może jednak - WUS robi to niby tanio! Gdybyś nie dał się robić w konia to byś wiedział, że WUS w 50% jest dofinansowywany z budżetu !!! Oto ich sekret. Tobie wydaje się, że placisz mało bo wydajesz połowe sumy ale ogólnie i tak to idzie z Waszej kasy !

Pozdrawiam


[/quote]

Offline Opiekun MDP

  • MDP Master ;)
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Trenujcie Młodzi...
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 04, 2007, 12:04:12 »
U nas jest troszeczke inaczej, troszeczke lepiej... MDP nosi umundurowanie koszarowe dlatego młodzież jest chętna do tego aby wstępować w nasze szeregi... (Tutaj przykładowy tekst jednego gostka z naszej wsi.:Wstąpiłbym do was ale czy będe mógł nosić TAKI mundur?? Taki= koszarówka) I już 2 lata do nas należy... Pozdrawiam
Zapraszam na naszą stronę internetową www.ospgostyn.pl...

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:11:14 »
u nas też mdp nosi koszarówki tylko że te z 100% bawełny inpregnowanej a ci dorośli strażacy te śliskie koszarówki :mellow:

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 29, 2007, 21:36:45 »
mdp powinno nosic noermalne koszarowki jedynie moze miec jakies oznaczenie ze to mdp bo wymyslanie jakis dresow,drelichow to strata czasu i pieniedzy... i niech to mdp jakos wyglada tez...

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 30, 2007, 18:55:47 »
zupełnie się z tobą zgadzam ,mam mały i niedrogi pomysł na oznaczenie koszarówek dla mdp, poprostu na tarczce na ramieniu zamiast osp to mdp

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 30, 2007, 20:55:52 »
no dokladnie... u nas "mdp" ma koszarowki normalne i wszystko na ten temat... zreszta mdp jest tylko teoretycznie bo kazdy ma od 16 do 17 lat wiec za rok nie bedzie chyab nikogo w mdp.. a co do tych mundurkow to tylko koszarowki...chyba ze wymysla jakies inne mundurki jak np. pan giertych  ^_^ zobaczymy jak to bedzie ja sie tym nie martwie bo przechpdze juz z mdp do JOT

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 01, 2007, 18:01:13 »
 Koszarówki owszem, ale nie jako jedyny mundur. Przecież w koszarówce nie wypada zjawić się na jakiejś uroczystości. Po to są mundury wyjściowe - więc te czerwone.
 Moje spojrzenie - jako opiekuna MDP jest równiez takie - zwróćcie uwagę na wiek członków MDP - jest to czas najintensywniejszego rozwoju człowieka. Dlatego lepiej chyba kupić tańsze dresy i mieć troszkę  "nadwyżki" na wzrost niż koszar, który za rok będzie za mały. Wiek 16-18 bardziej już pasuje do koszarówek, ale to też jest czas wzrostu organizmu. Jak dla mnie - pieniądze wywalone niepotrzebnie...
 Można kupować na początku roku koszary dla siedemnastoletnich członków MDP, którzy w tym roku przechodzą do starszych - wszak już są na progu 18-tki i będą potrzebowali koszarówek. Ale czy jest sens optować za tymi mundurami dla młodszych ? Jak dla mnie - nie.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 01, 2007, 18:18:49 »
no tak ;) rozumiem cie...ale ja mysle ze lepiej pokazac sie na uroczystosci w koszarowce niz w dresie;) te czerwone...hmm..nie wiem... moze  idobre... ale my tego nie stosujemy..ja juz wychodze z mdp... i moim zdaniem niech maja te koszarowki mlodziki...wiadomo ze to nie bedzie zniszczone bo nie biora udzialu w akcjach itd. Ale no to juz mniej wazne..wiec niech kazdy robi jak lubi;)

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 01, 2007, 18:58:43 »
dres od koszarówki zniszczy się 2 eazy szybciej a te czerwone to niezbyt pasyjom tym starszym w wieku 16-17 lat

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 03, 2007, 21:11:42 »
czy młodzieżówka może nosić ups?? przy sprzątaniu magazymu znalazło się parę które nie są już nam potrzebne więc wpadliśmy na taki pomysł aby im je dać

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 03, 2007, 21:51:03 »
piotrek co ty z nich chcesz zrobić :huh: za mądrych pomysłów to wy nie macie. Weź chłopie sam sobie załuż kiedyś UPSa i pochodż w nim troche to zobaczysz czy jest to przyjemne. Ugotujesz sie w ciągu godziny przy cieplejszym dniu. Jadąc na akcje w UPSie daję reke że 99% strażaków marzy aby wrucić jak najszybciej do bazy i zdjąć te gówno.

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:52:34 »
no racja latem to rozumiem że niebardzo ale na zimę np do odśnieżania akurat

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 03, 2007, 23:02:39 »
boshe czy wy nie macie innych problemów. Zadałeś bardzo głupie pytanie czy MDP może nosić UPSy odpowiem ci że tak mogą nosić ale tak jak napisałeś zimą do odśnieżania terenu przed strażnicą, jak znalazł i w tym przypadku można ten mundur traktować jako ubranie gospodarcze skoro nie jest używany do działań ratowniczych. Wystarczy trochę pomyśleć a to nie boli i nie trzeba o każdej głupocie pisać na forum bo naprawdę syf się tu zaczyna robić jakich mało.

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 03, 2007, 23:10:27 »
dobra dzieki za odpowiedż temat z mojej strony już zamknięty :mellow:

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 04, 2007, 15:34:16 »
Do PiotrekMDP!!

O ile sie nie mylę to ty tez jesteś młodzikiem i ty mówisz ze ''wy" wpadliście na pomysł aby dać drużynie młodych UPS???Chyba sobie chciałeś tez dać bo przecież tez jesteś w tej MDP!!przynajmniej na takiego mi wyglądasz  ^_^!!!
                               
                                                              Pozdro for all!!
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 04, 2007, 19:27:13 »
Do PiotrekMDP!!

O ile sie nie mylę to ty tez jesteś młodzikiem i ty mówisz ze ''wy" wpadliście na pomysł aby dać drużynie młodych UPS???Chyba sobie chciałeś tez dać bo przecież tez jesteś w tej MDP!!przynajmniej na takiego mi wyglądasz  ^_^!!!
                               
                                                              Pozdro for all!!
wiesz może do ilu lat jest się w mdp?? jeśli nie to ci powiem kończysz 18 to już nie jesteś zobacz sobie mój profil to zobaczysz ile mam lat

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 04, 2007, 22:45:59 »
Dobra Sorry ale po zdjęciu wydawało mi sie ze masz może 15-16 lat!!nie musisz mi mówić do ilu lat jest sie w MDP bo wiem!!A tak do wieku to ja mogę wpisać sobie 54 ale to tak na marginesie!! :mellow:
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 24, 2007, 07:23:46 »
Te czerwone ubranka "galowe" MDP kojarzą mi się z czasami KOMUNY i ZSRR - cholera tylko nie pamiętam dlaczego.....  .....buahahahahahahhah :)

Brakuje tylko krótkich spodenek i białych skarpetek :P Widać ZOSP ma gest i dobrze wspomina tamte czasy. Teraz to już wiem dlaczego OSP unikają zakupów tego gówna.

Offline Martyna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 08, 2007, 14:18:42 »
Cytuj
Dokładnie popieram to co napisal BRAVEHEART , u nas starsi chłopcy po 16-17 lat mają pełne? wyposarzenie osobiste
Cytuj
KUPUJCIE KOSZARÓWKI !!!! BIERZCIE PRZEYKŁAD Z ZACHODU. TAM MŁODZIKI MAJĄ NAWET UBRANIA BOJOWE !!!
DAJCIE COŚ MŁODZIEŻY



U nas w mdp mamy jednakowe dresy i to mi sie podoba... ^_^