Autor Wątek: Umundurowanie Mdp  (Przeczytany 58934 razy)

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Umundurowanie Mdp
« dnia: Luty 05, 2006, 20:49:38 »
Gdzie można jeszcze zakupić mundur dla młodzików ponieważ ten z firmy WUS jest wg mnie beznadziejny - "Materiał: Drelich bawełniany"
Czy  korzystacie z innych firm?
Czy mundury waszych MDP odbiegają od regulaminu umundurowania.
Pozdro.




I jeszcze taka mała porada bądź pomysł dla admina aby pod ten dział podpiąć wszystkie tematy jakie pojawiły się o MDP w innych zakładkach.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2006, 13:20:13 »
U mnie odbiegają, ale nieznacznie. My dogadaliśmy się ze zwykłym zakładem krawieckim i nam robią dużo taniej niż w Związku.

Offline luk@s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2006, 17:08:14 »
U nas MDP biega w koszarowkach

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2006, 18:00:46 »
KUPUJCIE KOSZARÓWKI !!!! BIERZCIE PRZEYKŁAD Z ZACHODU. TAM MŁODZIKI MAJĄ NAWET UBRANIA BOJOWE !!!
DAJCIE COŚ MŁODZIEŻY

Offline luk@s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2006, 18:17:59 »
Dokładnie popieram to co napisal BRAVEHEART , u nas starsi chłopcy po 16-17 lat mają pełne? wyposarzenie osobiste

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2006, 08:38:57 »
Cytuj
Dokładnie popieram to co napisal BRAVEHEART , u nas starsi chłopcy po 16-17 lat mają pełne? wyposarzenie osobiste
Cytuj
KUPUJCIE KOSZARÓWKI !!!! BIERZCIE PRZEYKŁAD Z ZACHODU. TAM MŁODZIKI MAJĄ NAWET UBRANIA BOJOWE !!!
DAJCIE COŚ MŁODZIEŻY


unas tak samo jest

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2006, 13:25:52 »
Dzięki rozumiem. O koszarówkach już myśleliśmy ale dla 12 -13 latków to raczej nie ma tak małych rozmiarów bo strasznie są  te dzieciaki mizerne.
Pomyslę o zamówieniu u krawca cos na styl tych starych niebieskich mundurków.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2006, 13:26:11 wysłana przez Adriano »
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline luk@s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2006, 15:03:13 »
Z tymi koszarowkami to powiem Ci że mogą zrobic na zamowienie na takiego 12-13 latka , wystarczy tylko ich zmierzyć i wyslać miary np. u nas tak było. Co prawda koszty są wieksze ale lepsze to niż zeby biegali w dresach. Z tego co pamiętam zajmowała sie tym firma w Brzezinach http://www.zosprpwus.com.pl/

Gość_zenek

  • Gość
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2006, 21:41:12 »
Te czerwone mundurki sa beznadziejne one sie nie nadawaja na zawody. Powinni nam dac szersze i z lepszego materialu mundury.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2006, 15:52:09 »
z tego co wiem to te czerwone mundurki zostaly wprowadzone za komuny i ogolnie to sa do du... w mojej jednostce MDP chodzi juz w koszarowkach tylko ci naktorych koszarowki sa za duze musza chodzic w czerwonych albo w dresach, a o ile dobrze mi sie wydaje to mundury dla MDP mozna znalezc na : www.osprota.pl

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2006, 17:33:31 »
te czerwone koszule nie zostały wprowadzone" za komuny " tylko obowiązują wg. nowego regulaminu z 2000 roku. Wcześniej były koszule koloru niebieskiego.Cały mundur to bluza koloru czarnego, koszula kol czerwonego , spodnie krótkie i dlugie kol. czarnego. Sama koszula pełni rolę munduru wyjściowego a do ćwiczeń jest czarna bluza. Dodatkowo jeszcze dochodzi koszulka letnia. Co do wykonania to wiem że jest kilka firm co szyją te mundury nie trzeba kupować w Brzezinach . Co do koszarówek to jest to tańsze rozwiązanie i w naszej OSP mamy zamiar je wprowadzić. Mamy już firmę która uszyje koszarówki w małych rozmiarach bez dopłaty .    

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2006, 15:58:25 »
moze z ta komuna to przesadzilem a co do koszarowek to mysle ze to jest najlepsze rozwiązanie, chociaz z tego co wiem to MDP (wedlug przepisow) nie moze chodzic w koszarowkach (ale przepisy sa po to zeby je lamac) tylko jak by to wyglądalo zeby chlopcy w wieku 17 lat biegali w czerwonych ubrankach... :D  

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2006, 16:04:19 »
Bojowe dla MDP? A po cholerę im? Koszarówki? No może, ale dla tych już starszych. Ludzie nie rozumiem was, OSP ma inne potrzeby i inne problemy, niż ubranie dla MDP. Rozumiem, coś się czasami kupi, ale żeby o to dbali, a ubrania bojowe to nie dla nich!  
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2006, 16:41:40 »
Porta widze ze jestes zapalonym przeciwnikiem MDP wiec dam ci przyklad: jest Dzien Strazaka, w związku z tym trzeba sie ubrac w mundur, ale sa tylko czerwone, i co zalozysz taki? Wedlug mnie to ty jeszcze jestes za malo w strazy i malo wiesz, ale jak odejdą ci starsi strazacy to kto zostanie w jednostce?! W twojej to chyba tylko ty!!!!

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2006, 16:46:45 »
Źle siebie rozumiemy, nie jestem przeciwnikiem MDP, ale jestem przeciwnikiem tego, żeby MDP nie posiadało Nomexów, czyli ubrań bojowych. A co do koszarówek to powiedz mi, które dziecko w nie wejdzie, nie wspominając już o nomexach.

Proszę się rozejrzeć, w mojej okolicy istnieje MDP i ładnie im w tych czerwonych ... Niekiedy chocą w zwykłych dresach, ale o nie dbają. A co do koszarówek, nomexów? Jeden zapodzieje to, drugi tamto ... Powtarzam, są to rzeczy dla strażaków, którzy biorą udział w akcjach, bo po to to jest, a że większość ma braki w umundurowaniu to już inna sprawa.


Masz 12 członków MDP, proszę bardzo, zakup im 12 nomexów, jeśli posiadasz na to fundusze.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2006, 16:54:53 »
Jasne ze nikt ci niekupi nomewxow dla MDP, koszarowki wzieli z magazynu, brali te ktore sa podarte i nie nadają sie do uzytku przy pozarach wiec kazdy sobie wzial do domu i naprawil. Dwoch czlonkow MDP kupilo sobie koszarowki za swoje pieniadze. A w naszej MDP koszarowki nosza ci ktorzy sobie na to zasluzyli i na ktorych koszarowki beda pasowaly (chodzi mi o rozmiar) w nomexach nikt niechodzi, a MDP niesklada sie tylko z dzieci w wieku 10-12 lat ale tez tych starszych

Offline Szefunio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2006, 15:15:20 »
Nomexy jak wiadomo służa dla strazakow juz starszych ktorzy uczestnicza w pozarach ,wypadkach itp. Po co młodzieżówce taki mundur, ktory ma ochraniac  przed wypadkiem    w czasie akcji ?   :)  
STRAŻAK

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 19, 2006, 16:27:33 »
 Moim zdaniem MDP ładnie wygląda w tych czerwonych mundurach. Problemem jes materiał, z którego są one wykonane.
 Mundury koszarowe dla MDP? Pomysł niby ciekawy, lecz są pewne ograniczenia. Wolałbym swoją MDP w czerwonych niż koszarowych ubiorach - wtedy widać, że są to młodzi, a nie dorośli. U nas bywa to magnesem dla pozyskania nowych członków.
 Niestety nie mamy kompletu umundurowania dla MDP. :angry:
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 19, 2006, 20:30:02 »
U nas tez nie wszyscy maja mundury, grupa w wieku do 15 lat posiada te czerwone mundurki zas ci w wieku 16-18 lat chodza w koszarowkach bo te czerwone sa nanich za male a nie oplaca sie juz kupowac tych czerwonych bo jeszcze rok i przechodza w szeregi OSP

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2006, 21:46:44 »
Nomexy jak wiadomo służa dla strazakow juz starszych ktorzy uczestnicza w pozarach ,wypadkach itp. Po co młodzieżówce taki mundur, ktory ma ochraniac  przed wypadkiem    w czasie akcji ?   :)  
Po co wogóle jest Mdp jeśli nie uczestniczą w akcjach???
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2006, 07:27:13 »
Komandosie! Niewiem czy wiesz ale druhowie w jednostkach OSP wiecznie zyc nie bedą, MDP to druzyna ktora sie przygotowuje do wstapienia w szeregi OSP, przyklad: wszeregi OSP wstąpil Jasiu-byly czlonek MDP oraz Krzysiu- chlopak prosto "z ulicy", pewnego dnia jada na akcje, jak myslisz kto lepiej wykona swoje zadania podczas akcji? Jasiu ktory przez 6 lat sluzyl w MDP i ma jakies doswiadczenie czy Krzysiu ktory ze straza mial tyle wspolnego co piernik z wiatrakiem

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2006, 23:13:28 »
Zapewne masz racje. Zwracam honor.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2006, 17:39:16 »
MDp są po to aby wprowadzic w szeregi OSP pewną grupe ludzi która ma pojęcie co to jest smok i wąż ssawny . No bo dla laika po co strażakowi smok??A co do umundurowania to sam w tym roku będę stał przed dylematem co zakupić aby było sdobrze. Na zawody maja dresy więć może te czerwone??hym hym dylemat jak nic!!!

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2006, 23:31:55 »
Komandos MDP jest po to , aby w przyszłości miał kto Ciebie zastąpić. Taki młody połknie bakcyla i zostanie.

Przeważnie jest problem z umundurowaniem MDP, czerwone może tylko dla tych najmłodszych, starsi nawet nie myslą , żeby to założyć, co będziecie sie z nimi targowali, odejdą i nikt ich nie przyciągnie.

Założą koszarówki podczas Dnia Strażaka i czują sie dorosłymi strażakami.

Ja ich rozumiem, 17 - 18 latek, oglada się za dziewczynamii i założy taki strój, nidgy!

Rok temu, zaproponowałem, aby Ci, którym zabrakło koszarówek, przy wyjściu do kościoła w Dzień Strażaka, założyli "moro", myślicie że założyli, nie założyli poszli w cywilnych ciuchach.
Problemu nie ma z dziewczętami, chętnie zakładają dresy.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2006, 16:24:54 »
Nie bardzo jestem za tym, aby MDP chodziła w tych samych strojach co dorośli.
Jeżeli wstydzą się czerwonych koszulek, to niech sami zaprojektują jakiś wzór koszulki, zakładów krawieckich jest wiele które wykonałyby takie koszulki i to w nie tak strasznych cenach. A jeżeli młodzież też się nie zgodzi to niech chodzą w cywilkach, nie można młodzieży na wszystko pozwalać.