Autor Wątek: Umundurowanie Mdp  (Przeczytany 48623 razy)

Offline wons

• Stary Wyga
  • **
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:18:21 »
 Zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest regulamin i jego należy się trzymać, ale...
 Należy również zwrócić uwagę na fakt niedofinansowania Straży Ochotniczych... Jak już są pieniądze - to idą na mundury bojowe i sprzęt - bo to najważniejsze...
 Stąd wynika poruszony przez kilku druhów powyżej problem - w co ubrać MDP choćby na zawody :?: Jeżeli chodzi o mundury wyjściowe- mamy czerwone i jest fajnie. Ale ZG powinien również wziąć pod uwagę, że chłopcom się czerwień kojarzy z "obciachem" - i trudno to zmienić...
 Na zawody - regulamin  mówi, że drużyna powinna być ubrana jednolicie i mogą to być dresy.... Nie jest sztywno określone, że muszą to być mundury takie to a takie. Jeżeli jednostka nie posiada kompletu dresów - wyposaża MDP w to, co akurat ma - np. w stare moro.
 Z własnego podwórka wiem, że trudno jest kupić 10 identycznych dresów - sklepy nie mają po tyle i hurtownie też miały problem z dostarczeniem 10 takich samych dresów...

:mellow:

Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline wolicki1

• Strażak Sam
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 16, 2006, 14:11:22 »
 U nas z powodu braku kasy (prawie jak wszędzie) na zawodach drużyna MDP występuje w jednolitym kolorze spodni dresowych - staramy sie by były jak najbardziej podobne i w białych koszulkach /zwykłych/ i nikt nie ma nic przeciwko -( dodam ze młodzieżówka kupuje sama sobie strój,który nie kosztuje za dużo a i po zawodach bedzie im służył )- ani sędziowie ani organizatorzy . :mellow:

Czasami tylko niektórzy z młodych burzą sie ze nie maja takich ciuchów jak my ale wtedy pozostaje tłumaczenie ze takie są realia a na koszarówki przyjdzie im czas jak wejdą w dorosłe życie w ramach OSP .
Dołącze sie do poprzedniej wypowiedzi młodzież nie lubi nosić koloru czerwonego (co niektórzy uważają go za pedalski :rolleyes: ) dlatego w tym mundurku  jaki występuje powinna sie zmienic kolorystyka na niebieski albo czarny

Offline Emil

• Weteran
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 16, 2006, 21:37:23 »
Dołącze sie do poprzedniej wypowiedzi młodzież nie lubi nosić koloru czerwonego (co niektórzy uważają go za pedalski :rolleyes: ) dlatego w tym mundurku  jaki występuje powinna sie zmienic kolorystyka na niebieski albo czarny
hehehe... święta prawda!
U nas do zawodów jeszcze jest troche czasu (09 wrzesnia) więc wszyscy zdąrzą sie w coś ubrać. W ubiegłym roku zostały zakupione dresy (identyczne) 10 sztuk, ale co z tego jak są one w rozmiarach na dzieci w wieku 10-14 lat a w MDP prawie wszyscy chłopcy są w wieku 16-18 lat.
U nas w tym roku zawody będą jeszcze w starym systemie więc chłopcy startowac będą juz jako seniorzy (w koszarówkach) :mellow:, ale są też inne okazje, na które dresy z pewnoscią będą potrzebne.

Offline Adriano

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 15, 2006, 12:00:32 »
No i zakupiłem mundury MDP. I powiem że spotkały się z uznaniem a szczególnie spodnie bojówki. Brakuje tylko w zestawie krawatów - nie wiem (!?)
Jedyny problem to, że nie ma opcji letniej. W czerwonych bluzach jest trochę ciepło. Wpadłem na pomysł aby dokupić koszulki i nanieść logo MDP np. w kolorze białym z kolorowym nadrukiem.
Niestety budżet w tym roku na to nie pozwoli ale w przyszłym roku o tym pomyślimy.
Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie wasze uwagi na rozpoczęty przeze mnie 5 lutego temat.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline Emil

• Weteran
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 15, 2006, 15:13:36 »
Koszulki letnie dla MDP (ze wszystkimi oznaczeniami MDP) możesz dostać
na www.osprota.pl

Offline BRAVEHEART

• VIP
  • hot hot hot...
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 29, 2007, 11:39:20 »
Myślę, że w tej kwestii pora na zmiany. I tak kazda MDP chodzi inaczej ubrana - co widać na zawodach.

Mam mały przeciek, iż wkrótce jedna z firm działających na terenie Polski wprowadzi do ofery jednolity strój, widziałem już wstępny projekt. Cena ma być przyzwoita a ubrania wygladają bardzo obiecująco.
Ubranie: bluza+spodnie, czapka, koszulka z logo MDP, do tego bedzie można dokupić kurtkę zimową 3/4.

Postaram się dowiedzieć konkretów.

pozdrawiam

Offline maldrin

• Weteran
  • Strach ma wielkie oczy ;)
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 29, 2007, 12:53:10 »
Fajnie by było, gdyby ten ubiór był choć trochę przewiewny... w starym umundurowaniu można się zaparzyć np. w Boże Ciało...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

sikor

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 07, 2007, 12:29:59 »
naszee umundurowanie mdp wygląda tak:
-pas
-kask
I TO WSZYSTKO

Offline wolicki1

• Strażak Sam
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:10:17 »
naszee umundurowanie mdp wygląda tak:
-pas
-kask
I TO WSZYSTKO
No to na pocieszenie powiem ci ze nie tylko u ciebie.
Ale mam nadzieje ze i jakieś dresy i koszulki , bo sam pas i kask nie zasłonią wszystkiego  ^_^

Offline Sgt.Jacob

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 10, 2007, 17:41:32 »
u mnie w jednostce MDP posiada umundurowanie zakupione w firmie ZGODZIO (czapka, kurtka, spodnie, T-Shirt, pas) do tego helmy oraz buty sportowe. Puki co mlodziki nie narzekaja :wacko:
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline Wilkowice

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 12, 2007, 17:24:45 »
U nas podczas jakis uroczystosci my dy py nosi normalne mundury takie jakie maja dorosli OSP + ( jesli ktos sobie zalatwi :D ) czapeczka oraz sznur i wszystkim to odpowiada i nikt nie musi sie wstydzic, a podczas zawodow nosza dresy i jest git  :mellow:

Offline strazak88

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2007, 20:02:45 »
Dokładnie dresy są nie zbędnym atrybutem MDP, jest bez sensu wydawać kupę kasy na koszarówki w mini rozmiarze, lepiej takie pieniądze przeznaczyć na inny bardziej potrzebny cel, a tak po za tym dresy są o wiele tańsze i bardziej praktyczne. A co do czerwonych mundurów wydaje mi się że są w porządku, z resztą nie możemy dawać dzieciakom od razu wszystkiego, niech się na uczą że na prawdziwe umundurowanie należy sobie zasłużyć, przejść podstawowe szkolenia i od pracować kilka lat w szeregach MDP.     

Offline Rafał998

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 28, 2007, 13:38:49 »
Witam my dla naszej MDP zamówiliśmy ubrania koszarowe takie jak my mamy ale bez gumek na dole przy spodniach w Żmigrodzie  za 14 mundurów zapłaciliśmy 1100 zł tanio

Offline BRAVEHEART

• VIP
  • hot hot hot...
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 28, 2007, 13:47:26 »
Witam my dla naszej MDP zamówiliśmy ubrania koszarowe takie jak my mamy ale bez gumek na dole przy spodniach w Żmigrodzie  za 14 mundurów zapłaciliśmy 1100 zł tanio

Hmm bardzo tanio, może po godzinach zajmiesz się handlem? Z czego to było zrobione z waty?

Offline Rafał998

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 29, 2007, 15:44:44 »

Hmm bardzo tanio, może po godzinach zajmiesz się handlem? Z czego to było zrobione z waty?
[/quote]

Słuchaj kolego to nie jest z waty jeśli mi nie wierzysz to sobie sprawdź tam zadzwoń czy co oni robią mundury ale bez atestu i dlatego tak tanio. A zanim coś napiszesz to pomyśl czy w Polsce nikt nie robi taniej jak WUS Brzeziny .
Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

• VIP
  • hot hot hot...
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 30, 2007, 17:08:13 »

Słuchaj kolego to nie jest z waty jeśli mi nie wierzysz to sobie sprawdź tam zadzwoń czy co oni robią mundury ale bez atestu i dlatego tak tanio. A zanim coś napiszesz to pomyśl czy w Polsce nikt nie robi taniej jak WUS Brzeziny .
Pozdrawiam

[/quote]

Możesz mi rzec o jakich atestach Ty mówisz? Co do WUS Brzeziny zostawię to może bez komentarza.... a może jednak - WUS robi to niby tanio! Gdybyś nie dał się robić w konia to byś wiedział, że WUS w 50% jest dofinansowywany z budżetu !!! Oto ich sekret. Tobie wydaje się, że placisz mało bo wydajesz połowe sumy ale ogólnie i tak to idzie z Waszej kasy !

Pozdrawiam

Offline Rafał998

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 31, 2007, 09:54:10 »

Pozdrawiam

Przeczytaj wyraźnie co ja piszę.
A zresztą wiem że WUS Brzeziny nie robią tanio dlatego lepiej sobie znaleźć firmę co zrobi to za tanie pieniądze właśnie jak my zrobiliśmy oto nr do szefa ze Żmigrodu 660910689 zadzwońcie sobie Naprawdę robią tanio może się komuś z was przydać.
Pozdrawiam wszystkich gasiorów

Możesz mi rzec o jakich atestach Ty mówisz? Co do WUS Brzeziny zostawię to może bez komentarza.... a może jednak - WUS robi to niby tanio! Gdybyś nie dał się robić w konia to byś wiedział, że WUS w 50% jest dofinansowywany z budżetu !!! Oto ich sekret. Tobie wydaje się, że placisz mało bo wydajesz połowe sumy ale ogólnie i tak to idzie z Waszej kasy !

Pozdrawiam

[/quote]

Offline Opiekun MDP

• MDP Master ;)
  • Początkujący
  • *
  • Trenujcie Młodzi...
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 04, 2007, 12:04:12 »
U nas jest troszeczke inaczej, troszeczke lepiej... MDP nosi umundurowanie koszarowe dlatego młodzież jest chętna do tego aby wstępować w nasze szeregi... (Tutaj przykładowy tekst jednego gostka z naszej wsi.:Wstąpiłbym do was ale czy będe mógł nosić TAKI mundur?? Taki= koszarówka) I już 2 lata do nas należy... Pozdrawiam
Zapraszam na naszą stronę internetową www.ospgostyn.pl...

Offline PiotrekMDP

• Stary Wyga
  • **
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:11:14 »
u nas też mdp nosi koszarówki tylko że te z 100% bawełny inpregnowanej a ci dorośli strażacy te śliskie koszarówki :mellow:

Offline malina998

• Strażak Sam
  • Szef wszystkich szefów :)
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 29, 2007, 21:36:45 »
mdp powinno nosic noermalne koszarowki jedynie moze miec jakies oznaczenie ze to mdp bo wymyslanie jakis dresow,drelichow to strata czasu i pieniedzy... i niech to mdp jakos wyglada tez...