Autor Wątek: Umundurowanie Mdp  (Przeczytany 48625 razy)

Offline Emil

• Weteran
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2006, 07:27:13 »
Komandosie! Niewiem czy wiesz ale druhowie w jednostkach OSP wiecznie zyc nie bedą, MDP to druzyna ktora sie przygotowuje do wstapienia w szeregi OSP, przyklad: wszeregi OSP wstąpil Jasiu-byly czlonek MDP oraz Krzysiu- chlopak prosto "z ulicy", pewnego dnia jada na akcje, jak myslisz kto lepiej wykona swoje zadania podczas akcji? Jasiu ktory przez 6 lat sluzyl w MDP i ma jakies doswiadczenie czy Krzysiu ktory ze straza mial tyle wspolnego co piernik z wiatrakiem

Offline Komandos

• Stary Wyga
  • **
  • Impossible is nothing...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2006, 23:13:28 »
Zapewne masz racje. Zwracam honor.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline ttomipsp

• Strażak Sam
  • Cały czas do przodu!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2006, 17:39:16 »
MDp są po to aby wprowadzic w szeregi OSP pewną grupe ludzi która ma pojęcie co to jest smok i wąż ssawny . No bo dla laika po co strażakowi smok??A co do umundurowania to sam w tym roku będę stał przed dylematem co zakupić aby było sdobrze. Na zawody maja dresy więć może te czerwone??hym hym dylemat jak nic!!!

Offline Straszak

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2006, 23:31:55 »
Komandos MDP jest po to , aby w przyszłości miał kto Ciebie zastąpić. Taki młody połknie bakcyla i zostanie.

Przeważnie jest problem z umundurowaniem MDP, czerwone może tylko dla tych najmłodszych, starsi nawet nie myslą , żeby to założyć, co będziecie sie z nimi targowali, odejdą i nikt ich nie przyciągnie.

Założą koszarówki podczas Dnia Strażaka i czują sie dorosłymi strażakami.

Ja ich rozumiem, 17 - 18 latek, oglada się za dziewczynamii i założy taki strój, nidgy!

Rok temu, zaproponowałem, aby Ci, którym zabrakło koszarówek, przy wyjściu do kościoła w Dzień Strażaka, założyli "moro", myślicie że założyli, nie założyli poszli w cywilnych ciuchach.
Problemu nie ma z dziewczętami, chętnie zakładają dresy.

Offline SenseY

• Moderator
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2006, 16:24:54 »
Nie bardzo jestem za tym, aby MDP chodziła w tych samych strojach co dorośli.
Jeżeli wstydzą się czerwonych koszulek, to niech sami zaprojektują jakiś wzór koszulki, zakładów krawieckich jest wiele które wykonałyby takie koszulki i to w nie tak strasznych cenach. A jeżeli młodzież też się nie zgodzi to niech chodzą w cywilkach, nie można młodzieży na wszystko pozwalać.

Offline Emil

• Weteran
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 06, 2006, 21:28:33 »
Wlasciwie kolega SenseY ma racje, mlodziez musi sie jakos odrozniac od starszych strazakow, moze niech MDP (starsza grupa) chodzi w koszarówkach ale zamiast miec napisow STRAŻ zamowic napisy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wedlug mnie to dobry pomysl.
Pozdrawiam!

Offline Porta

• VIP
  • Zgred
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2006, 13:37:36 »
Zwykła, czarna koszulka z napisem "Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP ...", można też mieć polo etc.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl

Offline Emil

• Weteran
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2006, 07:20:08 »
Nie zapominaj ze MDP dziala takze zimą a przy minusowej temperaturze ciezko jest chodzic w samej koszulce ^_^

Offline ttomipsp

• Strażak Sam
  • Cały czas do przodu!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2006, 09:54:14 »
Zamierzam dla mojej MDP ( głównie dziewcząt) uszyć mundury w zaprzyjaźnionym  zakładzie krawieckim. Chciałbym żeby odróżniały się od mundurów OSP czy macie jakieś wzory??jakieś kroje??Robiliście coś takiego w waszych jednostkach?? :huh:

Offline ttomipsp

• Strażak Sam
  • Cały czas do przodu!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 30, 2006, 23:32:05 »
Hym nie doczekałem sie odpowiedzi na moje pytanie. Więc zrobiłem w ten sposób że mundury dla MDP będą takie jak bluza olimpijka w PSP, tylko że w jasnym granacie, no i oczywiście do tego spudniczka bo mówie tu o dziewczęcej drużynie. Szycie zaczyna się w poniedziałek na święta mają być gotowe.Tylko zastanawiam się jakie nakrycie głowy?Mamy czapki jokeyki ale w czarnym kolorze i nie iwem czy będa pasować.?Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2006, 23:34:43 wysłana przez ttomipsp »

Offline maldrin

• Weteran
  • Strach ma wielkie oczy ;)
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 31, 2006, 21:11:44 »
U mnie za ubiór MDP służą nam czarne spodnie, czerwone koszule, czapka z daszkiem no i w razie niepogody czarna kurtka. Jeśli przychodzi nam wykonywać prace społeczne lub ćwiczyć na podwórku to ubieramy się w stare moro wyciągnięte z magazynku :)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Porta

• VIP
  • Zgred
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:29:47 »
Emil kombinacji jest wiele, jednak wszystko wymaga nakładów finansowych, a nas co niektóra na to nie stać. Młodziki wstydzą się munduru ?!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl

Offline maldrin

• Weteran
  • Strach ma wielkie oczy ;)
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:35:09 »
Tak, niestety taka jest prawda, że niektórzy wstydzą się założyć mundur MDP. Ale na szczęście z wiekiem to mija.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline wons

• Stary Wyga
  • **
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 06, 2006, 13:22:38 »
Tak, niestety taka jest prawda, że niektórzy wstydzą się założyć mundur MDP. Ale na szczęście z wiekiem to mija.

Też tak kiedyś miałem - jedna z moich podopiecznych nie chciała założyć munduru na święto 11 listopada, aby w klasie sie z niej nie śmieli. Jakoś udało mi się ją przekonać, że założyć ten mundur mogą tylko wybrani ludzie, że ci co się śmieją w rzeczywistości zazdroszczą jej tego wyróżnienia. Zadziałalo i od tej pory nie ma problemu z założeniem jakiegokolwiek munduru :D

Pozdro
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Emil

• Weteran
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2006, 14:25:03 »
Ja nigdy nie wstydziłem sie munduru bo zawsze czułem sie wyrózniony, a ojciec tłumaczył mi, ze mundur jaki by niebyl trzeba nośić go z dumą i szacunkiem obojętnie czy będzie czerwony czy różowy, zielony czy czarny. Nie powiem, ze koledzy z podworka sie zemnie nie naśmiewali bo zawsze kiedy kolonich przechodziłem w czerwonym mundurku zawsze slyszalem ich smiech ale wiedzialem, ze oni poprostu mi tego zazdroszczą. Teraz juz nie biegam w czerwonej koszuli tylko w koszarówce ale mundur jaki by nie byl zawsze jest tak samo ważny bo jest to żecz wyjątkowa i nie kazdego "stać" na to by nościć mundur. 

Offline karola998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 10, 2006, 17:34:04 »
Koledzy macie rację, u mnie chlopaki tez nie chcą nosić czerwonych mundurków bo uważają je za obciach dlatego noszą mora. A dziewczyny noszą bez oporu. Sama wiem z swojego doświadczenia, że jak ja nosilam czerwony mundurek to od ludzi słyszałam różne rzeczy i to nie było nic przyjemnego. Jednak dla mnie mundur to mundur.
Młodzi przydają się w OSP bo w koncu to oni powinni podtrzymywać tradycję.
karola998

Offline zwirekfireman

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 19, 2006, 18:52:41 »
Ja tam nie wiem w czym kto widzi problem :wacko: jesli u nas ktos juz wstepuje do MDP to poprostu sie dostosowuje :mellow:i bardzo rzadko bywa zeby komus sie cos nie podobalo ^_^dziewczeta tak samo jak i chlopcy sa dumne z tego ze naleza do strazy

Offline pastor

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 14, 2006, 12:23:34 »
Witam w mojej jednostce MDP chodzi w galowych mundurach osp tyle że na rękawach mają naszywki "Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza"
a do brudniejszych prac zakładają koszarówki

Offline orzech

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 14, 2006, 14:24:32 »
Moja jednostka MDP na ostatnich zawodach była w mundurach maro bo nikt nie chce nas za sponsorować :angry:

Offline Rafał998

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 15, 2006, 18:22:13 »
Witam Szanowni koledzy zrozumcie jedno nie róbcie samowolki z osp to jest związek i są jakieś przepisy a przepis mówi wyraźnie o tym jak powinni być ubrani MDP i nie wolno tego robić odwrotnie
http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=27 tu masz regulamin umundurowania poczytac sobie a potem sie wypowiadać bo to jest bez sensu gadac o glupotach ludzie przestancie jest regulamin i trzeba sie jego trzymac.
Pozdrawiam wszystkich