Autor Wątek: czy strażak może .. ?  (Przeczytany 3309 razy)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
czy strażak może .. ?
« dnia: Kwiecień 22, 2013, 20:01:44 »
Tak sie zastanawiam czy strażak może odziedziczyć po rodzicach ziemie i grunty czy nie ? bo jeśli tak to musiał by opłacać jeden z piramidy tgz. KRUS :)

wiecie coś w temacie ?

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: czy strażak może .. ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2013, 21:42:29 »
Tego nie wiem, więc sie zastanawiam.

Co do policji to wiem że nie może prowadzić działalności gospodarczej Krusowcem pewnie też nie.

dlatego sie zastanawiam jak to jest ze strażakami.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: czy strażak może .. ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:13:46 »
Tego nie wiem, więc sie zastanawiam.

Co do policji to wiem że nie może prowadzić działalności gospodarczej Krusowcem pewnie też nie.

dlatego sie zastanawiam jak to jest ze strażakami.

O Policji to wiesz jeszcze mniej niż o PSP; kto Ci takich głupot naopowiadał o rolnikach policjantach i prowadzących działalność gospodarczą? Funkcjonariusz-rolnik pod krus nie podlega, a prowadzący działalność pozarolniczą podlega tylko ubezpieczeniu zdrowotnemu;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: czy strażak może .. ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:08:04 »
odnośnie policji to kolega mówił że nie możę prowadzić zadnej działalności gospodarczej, chyba że sie mylił .

A odnośnie PSP bedąc funkcjonariuszem można być też rolnikiem, nie koliduje to w żąden sposób ?

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: czy strażak może .. ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2013, 22:07:16 »
a strażak ? działalność podobno może jak otrzyma zgode komendanta. a czy może być rolnikiem ?

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: czy strażak może .. ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2013, 09:08:58 »
warunkiem przejecia ziemi jest opłacanie składek KRUs wiec dlatego pytam jak to jest w PSP czy taki funkcjonariusz płaci cały,cześć czy może wcale ?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: czy strażak może .. ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2013, 08:28:22 »
ty pytasz o to, czy strażak może prowadzić gospodarstwo rolne, czy o renty strukturalne lub inne uprawnienia rolników z tytułu przekazania gospodarstwa młodszemu pokoleniu? to jest forum strażackie, a nie rolnicze; ustawa "krusowska" też mnie nie interesuje, ale na logikę rzecz biorąc, to funkcjonariusz prowadzący działalność rolną nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu rolników, skoro w przypadku prowadzenia działalności pozarolniczej nie podlega po ZUS; dlatego odpowiedź na Twoje pytanie o to czy strażak może być rolnikiem brzmi: TAK; ale ubezpieczeniu rolniczemu nie podlega, tak jak każdy rolnik będący jednocześnie pracownikiem; jeżeli z innych przepisów wynika, że beneficjentem różnych programów w ramach funduszy strukturalnych, spójnościowych czy innych chujnijnych, może być tylko osoba będąca wyłącznie rolnikiem po obu stronach relacji, to jest to Twój problem i nie ma on związku z tym, czy strażak może prowadzić gospodarstwo rolne; ale z tego co kojarzę, nie trzeba być "krusowcem", żeby korzystać z tych programów; znajomy jest na etacie, gospodarkę przejął w ramach programu rent strukturalnych i nie ma problemu z dostępem do programów pomocowych; popytaj w krusie i agencjach zajmujących się obsługą tych programów;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie