Autor Wątek: zyciorys cv i list motywacyjny.  (Przeczytany 41127 razy)

Offline aras_22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
zyciorys cv i list motywacyjny.
« dnia: Kwiecień 13, 2013, 13:42:20 »
Witam napiszcie jakie macie spostrzezenia podczas pisania swoich dokumentow na co nalezy zwrocic uwage i co powinno na penwo sie znalesc w tych dokumentach.

Dzis postanowilem zabrac sie do napisania swoich dokumentów wiec  z checia pochlone wasza wiedze. Pozdrawiam.

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2013, 19:06:27 »
Wujek google powinien pomóc. W sieci jest wiele przykładowych listów CV i listów motywacyjnych. Poszukaj, a na pewno znajdziesz.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2013, 23:15:21 »
Lepiej sobie odpuść straż jak CV i listu motywacyjnego napisać nie umiesz :gwiazdki:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2013, 23:49:54 »
na twoim miejscu zwrocilbym uwage na bliska obecnosc slownika ortograficznego zebys czasami nie napisał "znaleść"

Offline aras_22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2013, 12:06:54 »
Typowi odpowiadacze na forum wpisz sobie w google. w google nie ma listow motywacyjnych do PSP raczej miliony osób codziennie nie pisza listow do straży pożarnej .
A po to jest forum by sie wymianiać informacjami mózgi.
Co do błedu ty sie nigdy nie pomyliłeś pisząc coś? Matka urodziła cię a pużniej słowniki zaczeła rodzić.
Wekter nie napisałem że nie umiem człowieku załozylem temat by też inni mogli skorzystać z informacji, więc czytaj ze zrozumieniem.

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2013, 13:21:46 »
Cytuj
Wekter nie napisałem że nie umiem człowieku załozylem temat by też inni mogli skorzystać z informacji, więc czytaj ze zrozumieniem.

To jak jesteś wszechwiedzący, to po ch.j piszesz, że potrzebujesz pomocy. Nikt ci gotowej pracy nie da, można dać wskazówki."Inteligencie" list motywacyjny do każdej pracy robi się na tych samych zasadach, tak, że jeśli ty chcesz typowo do "straży" to już widzę, że się do niej nie nadajesz.

PS: A pisząc "Typowi odpowiadacze na forum" miałeś na myśli tylko i wyłącznie siebie, każdy inny użytkownik potrafi podejść do sprawy z szacunkiem do innego użytkownika forum, jednak widząc ciebie to się tobie nie opłaca pomagać, bo jesteś zwykłym prostakiem.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2013, 13:26:44 »
aras_22 niestety, ale koledzy mają trochę racji. W internecie jest pełno listów motywacyjnych do policji, straży granicznej itd. wystarczy złapać takowy i "ustawić" pod siebie.
Życiorys: wstęp (twoje dane-imie, nazwisko, data ur, gdzie mieszkasz itp) następnie piszesz o wykształeceniu (nazwa szkół (daruj sobie podstawówke/gimnazjum, daty rozpoczecia, zakonczenia itd.) kolejny akapit sukcesy sportowe-jeśli brak umiejetnośći/kwalifikacje. Następny akapit zainteresowania/hobby. Tylko, żeby całość była raczej w formie opowiadania, np:
   Nazywam się Florian Gaśnica jestem synem Homobonusa i Kunegundy, mam 20 lat, mieszkam w Remizie. Urodziłem sie w Strażnicy i tam mieszkałem przez 10 lat. Posiadam wykształcenie średnie.
   Edukacje w szkole średniej zacząłem w 2000 roku a zakończyłem w 2003. Uczęszczałem do liceum............
Wystarczy wziąć długopis i kartkę... próbować coś napisać, później poskładać i już.
http://www.listmotywacyjny.net/dla-strazaka,5.html
http://www.list-motywacyjny.org.pl/66,list-motywacyjny-na-strazaka.html

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2013, 13:47:28 »
Nazywam się Florian Gaśnica jestem synem Homobonusa i Kunegundy, mam 20 lat, mieszkam w Remizie. Urodziłem sie w Strażnicy i tam mieszkałem przez 10 lat. Posiadam wykształcenie średnie.

Tu się nie zgodzę.
Co interesuje komendanta, że urodził sie gdzieś tam i 10 lat tam mieszkał?
Życiorys zawodowy - CV, to jest istotne dla pracodawcy.
Gdzie pracowałeś, ile, jaki ta praca miała charakter (pełnione stanowisko), inne dośiwadczenia, kursy, szkoły, zainteresowania to są najcenniejsze informacje.
I piszesz to punktorami, nie w formie opowiadania. W formie opowiadania jest list motywacyjny.

No ale jak widzisz masz już dwie osoby o odmiennych zdaniach. Sam zdecyduj w jakiej formie to napiszesz...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2013, 15:12:56 »
Kogut jak to nie istotne? Uwierz mi, że komendant/komisja lubi wiedzieć kto gdzie mieszka, a jeżeli zmienił adres zamieszkania to dlaczego- tylko na nabór? Pytano mnie o to już na dwóch rozmowach także ten fakt uważam za ważny.
Druga sprawa forma zyciorysu. Aplikowałem już zyciorys do ważniejszej instytucji niż PSP i przy wymaganych dokumentach pojawił się właśnie  życiorys, który wymagany był tylko w formie opowiadania. Choć tutaj pewnie można od tej formy odstąpić.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2013, 17:06:38 »
Dowiedzą się tego na rozmowie kwalifikacyjnej. Nawet jeśli przeprowadziłeś się tylko pod nabór to chyba nie będziesz tego pisał w życiorysie :)?
Życiorys ma stworzyć jak najlepszy wizerunek - ma ukazywać to co pracodawca chce zobaczyć.
To gdzie mieszkasz aktualnie oczywiście w życiorysie zamieszczasz, razem z resztą danych i kontaktem do siebie, nie mówie, że nie...ale po co się rozczulać nad tym dlaczego tam mieszkasz i jak długo?

Komendanta interesuje czy masz styczność ze strażą, czy może chcesz nosić mundur dla frajdy.
Czy przechodziłeś niezbędne kursy, czy będzie musiał w Ciebie inwestować kupę kasy.
Czy masz jakieś osiągniecia i uprawnienia dodatkowe, czy może nie...

Generalnie nie możesz dawać pracodawcy powodów do niezatrudnienia Ciebie, tym bardziej na piśmie :)
Napiszesz w życiorysie, że od roku mieszkasz w danym powiecie, to Ci KP powie, że szuka osoby, która mieszka tu całe życie i zna dobrze okolicę (a plecak zna). Na rozmowie zawsze masz okazję się wytłumaczyć i przede wszystkim nie dostarczysz mu wcześniej argumentów.
Chociaż tak na prawdę jak nie będzie chciał to i tak Cię nie zatrudni..czy napiszesz to czy nie.

Szczerze powiedziawszy zastanawiam się czy w straży w ogóle te życiorysy i listy czytają, tym bardziej pisane odręcznie..
Po niektórych znajomych mogę wnioskować, że choć by pustą kartkę dali to też by przeszli  :wall:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2013, 17:09:59 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2013, 17:54:50 »
Szczerze powiedziawszy zastanawiam się czy w straży w ogóle te życiorysy i listy czytają, tym bardziej pisane odręcznie..
Po niektórych znajomych mogę wnioskować, że choć by pustą kartkę dali to też by przeszli  :wall:
I na tym można byłoby już właściwie zakończyć bo extra list motywacyjny i bujny życiorys nie pomogą. Ostatnio jedyną rzeczą, którą wyczytali z listu motywacyjnego był mój adres zamieszkania-to przeczytał komendant i odłożył moje dokumenty, reszta przypadkowe pytania o uprawnienia, szkołe itp.

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2013, 22:53:59 »
Co do błedu ty sie nigdy nie pomyliłeś pisząc coś? Matka urodziła cię a pużniej słowniki zaczeła rodzić.
Wekter nie napisałem że nie umiem człowieku załozylem temat by też inni mogli skorzystać z informacji, więc czytaj ze zrozumieniem.

no no 'puzniej" widze ze sie rozkrecasz brawo takich potrzeba w strazy

Offline angus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2013, 10:56:36 »
Wzory CV są w internecie powszechnie dostępne, a chyba każdy, kto musi je napisać zawsze ma jakiś problem :)

Offline jajan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2014, 11:40:18 »
Jak to jest obecnie z ta rekrutacją?
Gdzieś czytałem że już nie zatrudniają po znajomości tylko z rodziny? - Żart  -_-.
Czy o pracę w PSP jest trudno? Szkoły jako takiej nie posiadam kierunkowej (ale maturę mam), pracowałem jedynie w 2 lata w Ochronie.
Do pisania LM czy CV polecam kreatory - m.in.  https://otokariera.pl/kreator-listu-motywacyjnego
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2019, 14:04:17 wysłana przez jajan »

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2014, 15:54:06 »
Sprawność Fizyczna kolego to podstawa, potem kursy i kwalifikacje. Znajomości na samym końcu.

Pozdroo

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2014, 16:04:18 »
Sprawność Fizyczna kolego to podstawa, potem kursy i kwalifikacje. Znajomości na samym końcu.

Pozdroo

http://www.youtube.com/watch?v=ZOlnx7oyOTI

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2014, 07:12:14 »
Większość co mówią plecy, znajomości  biegają tysiąca w 4 minuty, na drążku podciągają się 2 razy. Zrobisz swoje wskakujesz na listę rezerwową i masz naprawdę dużą szansę na prace w PSP.


Pozdro

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2014, 09:52:33 »
kolega ma jakieś dziwne dane !

teraz na zaliczenie trzeba min 3:30 na 1000 coś kolo 6,7 na 50 i min 11 drążek wcześniej troche mnie trzeba było aby zaliczyć
Teraz masz   telefony o niesmowitej rozdzielczości aparatach ludzie filmują nikt Ci sie nie podstawi. kiedyś to sie działy cuda wianki teraz już nie. Miniumum musisz zaliczyć bez tego znajomości Ci nie pomogą. dzikeuje

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2014, 12:45:41 »
Tu się zgadzam, ale podczas rozmowy patrzą na wyniki Spr. Fizycznej. Ktoś kto zaliczył rzutem na taśmę mając 56 pkt - ocena dobra a ktoś kto ma wybitną, od razu inaczej patrzą. Takie jest moje zdanie. A Ci co gadają plecy, układy itp nic od siebie nie dają a oczekują. ;


Pozdro

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2014, 14:39:18 »
Tu się zgadzam, ale podczas rozmowy patrzą na wyniki Spr. Fizycznej. Ktoś kto zaliczył rzutem na taśmę mając 56 pkt - ocena dobra a ktoś kto ma wybitną, od razu inaczej patrzą. Takie jest moje zdanie. A Ci co gadają plecy, układy itp nic od siebie nie dają a oczekują. ;
Pozdro

Sprawnościówka na rozmowie kwalifikacyjnej? No nie wiem - jak zdałeś to zdałeś, a o ile rozmawiałem z kilkoma osobami po naborach, to uwagę zwracają na doświadczenie, umiejętności i całą resztę "motywacji do pracy w PSP".
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2014, 15:52:49 »
tak jest 56 i idziesz do przodu, masz plecy to rozmowa to formalność.. i jesteś  :straz:

jest to żenujące niekiedy bo naprawde zmotywowaniu ludzie z kupą papierów i bardzo dobra sprawnością fizyczna startuja nawet od kilku lat gdzie sie tylko da bez skutku ale sie nie poddaja.

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2014, 17:05:13 »
To po co się starać skoro na starcie wiesz ,że się nie dostaniesz?

Kolego pozytywne myślenie to 51% sukcesu.


Pozdro

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2014, 18:11:59 »
Nie ma chyba osoby, która idąc na nabór do PSP nie myśli pozytywnie. Jakby ktoś miał z góry nastawienie, że to nic nie da, ze marnuje czas to po co wogóle tam iść? Idą bo chcą, a to już jest jakiś pozytyw :)
Wracając do wypowiedzi wcześniejszych to też wiem z pewnego źródła, że nawet jeśli znasz samego komendanta to nie znaczy że masz fory na sprawnosciowce. Jakis poziom musisz reprezentować sobą żeby Cię przyjęli. Ludzie też wiedzą że skoro ktoś kto ledwo biegnie albo ledwo do drazka doskakuje i się dostaje dalej to znaczy że coś jest nie tak. A 01 nie może sobie pozwolić na taką wpadkę.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2014, 21:28:54 »
Większość co mówią plecy, znajomości  biegają tysiąca w 4 minuty, na drążku podciągają się 2 razy. Zrobisz swoje wskakujesz na listę rezerwową i masz naprawdę dużą szansę na prace w PSP.


Pozdro

gdy rodzice dali mi nadzieje na zostanie strażakiem płacąc za laserową korekcje wzroku, w niecały rok zrobiłem więcej kursów i uprawnień niż mają niektórzy zawodowcy. Powiedziałem sobie że dam z siebie wszystko, łapy zawsze miałem dość silne, dotrenowałem je i  maxa robie 30 podciągnięć. Biegi mam w miare dobre,  kilometr biegne w granicy 3:15 - 3:10. 50m nie jest moją najmocniejszą stroną ale z testu sprawności jestem w stanie osiągnąć ocenę wybitną.  Co z tego jak rozmowa jest na 30 punktow i jak ktoś ma być przed Tobą to nie jest to żaden problem żeby był. W moim przypadku urwali mi ponad 14 pkt na rozmowie jednak z powodu (wydaje mi się) odległości od miejsca zamieszkania a Komendą w innym mieście. Jednak mam kolegów którzy są równie dobrze wysportowani i "uprawnieni"  i dostawali tzw "liścia" po rozmowie i nagle z pierwszego miejsca spadaja na 3,4. W przypadku gdy wakaty są tylko dwa.
Nawet u mnie w miescie w komendzie miał być nabór w zeszłym roku a nagle informacja że naboru nie będzie bo nie ma wakatu. Okazało się że przyjęto kolejną osobę z listy (o numerze 14) z naboru który miał miejsce w 2011 roku. Chłopak miał tylko prawko C i kurs podstawowy.  Przypadek ? nie sądzę.

Na nabory owszem będę jeździł, napewno nie wszędzie są "plecaki". Może w końcu się uda, jednak jestem uprzedzony i wiem że po mimo zdecydowanego prowadzenia po rozmowie kwalifikacyjnej mogą okazać się "lepsi"

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: zyciorys cv i list motywacyjny.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2014, 08:44:21 »
właśnie tak jest ludzie maja nadzieje i ambicje i próbują dalej chociaż jak kolega napisał wystarczy po patrzeć a takich przypadków jest masa i raczej szybko sie nie zmieni w tej formacji.