Autor Wątek: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?  (Przeczytany 119188 razy)

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« dnia: Kwiecień 03, 2013, 20:03:19 »
Witam. Kto z Was będzie starał się o przyjęcie do Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie w roku 2013 ? Jak idą wam przygotowania ? Ile razy już próbowaliście ?  Skąd jesteście ?  :straz:

Offline tewkojstraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:26:04 »
Witaj.
Przygotowania całkiem nieźle. Próbowałem w zeszłym roku, jednak nie poszło. Zrobiłem kilkanaście razy drążek, ale zaliczono mi tylko 4 :) bywa. Nie poddawałem się. 8 miesięcy wyrzeczeń po co? a no po to żeby dowiedzieć się dzisiaj, że osoby urodzine przed 2 września 1990 roku nie będą uwzględniane. Niestety rocznikowo jestem '90, jednak wcześniejszy miesiąc. Co o tym sądzicie? to była moja ostatnia szansa, tyle wyrzeczeń.. dużo jest takich osób co myślało o przystąpieniu do naboru z tych urodzonych przed w/w datą? czy to nie jest swego rodzaju "dyskryminacja"? jednia mają 4 próby w życiu, inni 5. a wiadomo,nie zawsze za 1 razem się uda? Proszę, wyraźcie swoją opinię. Pozdrawiam!:)

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:34:04 »
No sytuacja faktycznie smutna i nieciekawa. Osobiście uważam, że data urodzenia w danym roczniku nie powinna być brana pod uwagę, tylko rok urodzenia, bo co to za różnica jeśli ktoś urodził się 1 września a drugi 3 i ten pierwszy nie jest brany pod uwagę.
To jest Polska, tego nie zrozumiesz.

W tym roku mój pierwszy start. Zobaczymy jak to będzie. Startuje ktoś z Podkarpacia ? Okolice Krosna ?

Offline Mati1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:41:51 »
W tym roku mój pierwszy raz i będę próbował swoich sił w częstochowie bo jestem z okolic i najbliżej mi tu :) Co o przygotowania to na ile mi czas pozwala na tyle się przygotowuje

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:44:07 »
Mati jak się przygotowujesz do teorii? testy z poprzednich lat czy matura ?

Offline Mati1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:50:10 »
Testy testy, w szkole miałem rozszerzoną chemie powiedzmy więc mam troche w zeszytach potrzebnych materiałów które sobie trzeba po przypominać, z fizyką jest dużo gorzej ale nie poddaje się i próbuje ogarniać :)

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:54:29 »
No ja niby mat-fiz w liceum, zobaczymy jak matura pójdzie z fizyki. No i testy też coś trzeba ruszać :) W każdym razie do zobaczenia 9,10 :D 

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:56:55 »
Wiecie może kiedy są dni otwarte? Próbowałem znaleźć coś na stronie, ale bezskutecznie.

Offline Matthiew

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:57:20 »
Zrobiłem kilkanaście razy drążek, ale zaliczono mi tylko 4 :) bywa. Nie poddawałem się. 8 miesięcy wyrzeczeń po co? a no po to żeby dowiedzieć się dzisiaj, że osoby urodzine przed 2 września 1990 roku nie będą uwzględniane. Niestety rocznikowo jestem '90, jednak wcześniejszy miesiąc. Co o tym sądzicie? to była moja ostatnia szansa, tyle wyrzeczeń..

Nie rozumiem, jak jesteś z '90 roku to czemu nie pojedziesz do Poznania ?  Tam cały rocznik '90 może startować. 

A co do tematu to sam już nie wiem czy jednak do tej Częstochowy składać skoro tam tyle osób się rzuci.  -_-  Poczekam jednak ze składaniem podania do końca miesiąca i wtedy jeszcze to przemyślę. Przygotowuję się czytając książki z LO, vademecum oraz testy z zeszłych lat. Wszystkiego po trochu. Co z tego wszystkiego wyjdzie okaże się w Lipcu...

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:59:44 »
Wszędzie jest duża konkurencja :) ale to dobrze, przynajmniej jest ciekawiej.

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2013, 10:25:10 »
W tym roku mój pierwszy raz i będę próbował swoich sił w częstochowie bo jestem z okolic i najbliżej mi tu :) Co o przygotowania to na ile mi czas pozwala na tyle się przygotowuje

Mati1 a dokładnie skąd jesteś?

Offline Mati1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2013, 17:55:27 »
Teraz tylko czekac na dni otwarte, i bedzie się można spotkać i pogadać :)

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 08, 2013, 19:47:43 »
W sumie można się wybrać :)

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2013, 19:55:48 »
zeby tak jeszcze było wiadomo kiedy te dni otwarte

Offline Mati1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2013, 20:02:44 »
chyba w zeszłym roku w maju były, tak mi się wydaje

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2013, 20:14:08 »
prawda. ale dokładnie w tym roku się jeszcze nie określili

przewodnik

  • Gość
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:44:39 »
Witam, o szkole dowiedziałem się i zainteresowałem dopiero kilka dni temu (wcześniej wiedziałem tylko ze jest jakaś tam strażacka szkoła w Częstochowie), teraz przy każdej możliwej okazji coś szukam w necie na ten temat. Chc bardzo spróbować ale dopiero w przyszłym roku wiec chyba nie jesteśmy konkurencja  -_-  Chciałbym się dowiedzieć trochę o samej szkole, bo to nie do końca jest dla mnie jasne, może ktoś mi tu trochę pomoże  ^_^  Czy dostając się do szkoły jest się już od razu strażakiem, skoszarowanym (tak jak jest to w wojsku czy w SGPSP),czy zakwaterowanie jest płatne, jak sprawa wygląda z przepustkami itp. No i druga sprawa jak wygląda sprawa przydziału do jednostek po szkole. czy można to sobie jakoś wybrać, czy kierują według miejsca zamieszkania mniej-więcej, czy może zupełnie przypadkowo. Dzięki  z góry za wszelkie informacje  -_-

Offline Bart94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2013, 13:51:50 »
Czy dostając się do szkoły jest się już od razu strażakiem, skoszarowanym (tak jak jest to w wojsku czy w SGPSP),czy zakwaterowanie jest płatne, jak sprawa wygląda z przepustkami itp. No i druga sprawa jak wygląda sprawa przydziału do jednostek po szkole. czy można to sobie jakoś wybrać, czy kierują według miejsca zamieszkania mniej-więcej, czy może zupełnie przypadkowo. Dzięki  z góry za wszelkie informacje  -_-

Strażakiem jest się od ślubowania (po unitarce), zakwaterowanie nie jest płatne (jesteś skoszarowany [na unitarce "znamiotowany" :szalony:] i dostajesz żołd około 400zł miesięcznie). Pod koniec drugiego roku idziesz do wybranej jednostki na praktyki i po jakimś czasie jest promocja. Jeżeli komendant danej jednostki wyrazi zgodę, żebyś został na stałe to zostajesz a jak nie to szkoła znajduje ci jednostkę ale wtedy wywalają cię już gdzie chcą.

To tak w skrócie.

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2013, 21:17:12 »
Jeśli któryś z nas się dostanie to opiszemy dokładnie jak tam się żyje :)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2013, 22:53:20 »
Pod koniec drugiego roku idziesz do wybranej jednostki na praktyki
To teraz się pozmieniało i można wybrać sobie jednostkę obojętnie w jakim województwie?

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 12, 2013, 14:50:36 »
Pod koniec drugiego roku idziesz do wybranej jednostki na praktyki
To teraz się pozmieniało i można wybrać sobie jednostkę obojętnie w jakim województwie?

Praktyki w CS PSP są na terenie województwa śląskiego
A do pracy to gdzie sobie załatwisz

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2013, 19:22:33 »
Praktyki w CS PSP są na terenie województwa śląskiego

Wiem o tym, jednak ktoś tam wcześniej napisał że w całej Polsce, więc myślałem, że jakieś zmiany ;)

Offline kamilek13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2013, 12:48:36 »
ja startuje też do Częstochowy, tylko testy nie uczyłem się jeszcze, a podobno są dość trudne

Offline kendrus94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 27, 2013, 11:54:12 »
Witam. Mam kilka pytań.
Kiedy zaczynają się praktyki i ile trwają? Kiedy kończy się rok szkolny? (od kiedy do kiedy trwają wakacje) No i czy komendant zsyła mnie do pracy gdzie mu się żywnie podoba czy mogę sobie sam znaleźć etat np w miejscu mego zamieszkania?

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:09:30 »
"Zsyła" na Syberię!!!
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)