Autor Wątek: Katowice - Runął Dach Mtk  (Przeczytany 61819 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 14, 2006, 08:55:04 »
Cytuj
Uzi nie chce mi się dyskutować na ten temat - najpierw przeczytaj dokładnie co napisałem a dopiero później takie bzdury wypisuj!
Rozumiem już na czym zabawa polega i jakie są reguły gry - trzeba pisać ładnie o strażakach i broń boże rzucać na nich cień podejrzenia!
http://wiadomosci.onet.pl/1260265,11,item.html
Katowice: Nieuzasadnione oskarżenia o kradzież
"Gazeta Wyborcza":
Śląska policja odnalazła wczoraj w gruzach hali ponad 110 tys. zł, należące do dwóch belgijskich firm. Kilka dni temu belgijska prasa zarzuciła pracującym na miejscu tragedii ratownikom kradzieże.
Późnym popołudniem pełnomocnik firmy odebrał z policyjnego depozytu ponad 110 tys. zł. Pieniądze odzyskał także ocalały z katastrofy mieszkaniec Głowna. Kilka dni temu złożył zawiadomienie o kradzieży 30 tys. zł. Dopiero teraz w ruinach natrafiono na jego saszetkę z gotówką.

Do wczoraj prokuratura otrzymała pięć zgłoszeń o rzekomym okradaniu ofiar katastrofy. Prowadzący śledztwo nie chcą na razie niczego przesądzać, bo każdego dnia spod gruzów policja wyciąga mnóstwo sprzętu, ubrań, dokumentów, telefonów i pieniędzy. Utworzony przez nią w jednej z ocalałych hal MTK depozyt jest już zapchany. Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Jakiś komentarz Aniołku??
Zresztą wielu pisze o sobie w drugiej osobie...
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2006, 08:58:50 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 14, 2006, 09:30:52 »
Brawo  OGNIOWY  o dobre imie trzeba dbać  . Co z domysłami anioła.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 14, 2006, 12:15:26 »
Cytuj
Jakiś komentarz Aniołku??
Cytuj
Brawo OGNIOWY o dobre imie trzeba dbać . Co z domysłami anioła.
Domysły są już nie ważne - sytuacja się wyjaśniła i jest wszystko OKI. Dobrze że to w ten sposób się zakończyło i wszelkie podejrzenia z ratowników zostały ściągnięte :)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 14, 2006, 14:50:59 »
Tak lecz to ty pierwszy byłeś powiętpujący.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 14, 2006, 16:07:04 »
Nieładnie, etycznie itd...  tyle nt.:angry: Cóż każdy ma niby prawo ?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 15, 2006, 11:34:55 »
Cieniu

o ile dobrze sie orientuje, to w PSP pracuje ok. 28 tys. ludzi.
Dalbys sobie obciac dlon za kazdego z nich ? Bo ja nie.
Wszedzie sa czarne owce, to jest pewne.
Dlatego popieram wypowiedz aniolastróza, który nikogo
nie oczernial, tylko wskazal mozliwosc kradziezy.
Jezeli reczysz za siebie to dobrze (ciesze sie) ale nie mozesz tego
robic za cala "firme".

Jest to przykre cos pisza gazety, ale to juz "normalne".
BTW: Na opinie o Polakach zlodziejach trzeba bylo "zapracowac"
- z palca sobie tego nie wyssali.

Ale bardzo sie ciesze, ze obalono te glupie i prymitywne stereotypy/uprzedzenia.

(Nie mieszkam w Polsce, wiec wiem co mówie)
 
Pozdrawiam

Klamstwo zdazy obiec pól swiata, zanim prawda wlozy buty [James Callaghan]


Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 15, 2006, 11:46:16 »
Ręczyć za wszystkich nie sposób - to fakt. Tylko w kontekście takiej tragedii i pomówień w związku z nią, najlepsze co możemy zrobić, to nie komentować tych pomówień do wyjaśnienia. Bo w przeciwnym wypadku, komentarze w stylu "takie coś mógł zrobić strażak" są po prostu niesmaczne... i chyba tego należy unikać.

Osobiście ani przez chwile wierzyłem i nie będę wierzył, że to mógł zrobić strażak.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2006, 11:47:33 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 15, 2006, 18:50:50 »
Witold

Mój pewien znajomy pracowal w PR jako ratownik, okradal pacjentów i nawet w kosciele z koszyka bral pieniadze. Taka to byla jego..."natura".
PR opuscil z powodu nietrzezwosci, ale jego fachowy poziom byl niekwestionowany (o ile byl trzezwy).
M.in. skandal w lódzkim PR (Pavulon) pokazal, ze po kazdym mozna
sie spodziewac czegos zlego i ze w kazdej "firmie" (nawet tych ratujacych zycie)
sa czarne owce.
Oczywiscie jestem swiadomy, ze pomiedzy PR a PSP sa pewne róznice (o których nie bede pisal, zwlaszcza pod tym tematem).

Pozdrawiam

Do moderatorów: Jezeli mój komentarz odbiega zbytnio od tematu to prosze
o jego usuniecie.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 16, 2006, 11:16:06 »
Cytuj
Ręczyć za wszystkich nie sposób - to fakt. Tylko w kontekście takiej tragedii i pomówień w związku z nią, najlepsze co możemy zrobić, to nie komentować tych pomówień do wyjaśnienia. Bo w przeciwnym wypadku, komentarze w stylu "takie coś mógł zrobić strażak" są po prostu niesmaczne... i chyba tego należy unikać.

Osobiście ani przez chwile wierzyłem i nie będę wierzył, że to mógł zrobić strażak.
Zgadzam się co do Witka .Co do Norberta to jeszcze jeden PO..... bus się trafi z kąd ty jesteś  że dopiero zaczynasz nikt cię nie zna a wyskakujesz z takimi wnioskami pisałem już że oskarżyć jest łatwo oczyścić trudniej  jeśli jesteś od nas powstrzymaj sie od takich komentarzy chyba że jesteś jeszcze jednym cywilnym dupkiem. A wogóle wracaj pod swuj kamień.


Cytuj
Miałem  już więcej nie pisać tu ale ostatni raz ku rozpaczy coniektórych to zrobię.
Cieniu drogi nie przesadzaj w tym wychwalaniu pod niebiosa biorących udział w tej akcji w Katowicach/Chorzowie bo dam se członki odciąc że za miesiąc góra  dwa zarówno ty jak i nie jeden "niewierzący" będziecie mieszać z szambem każdego myślącego inaczej bez względu na to czy brał udział w tej akcji czy nie. Nie mówiąc już o tym że pewnie już niejednen z nich nieraz został już tu błockiem obrzucony.

Pozdrawiam Anioła i Norberta!
Rozumiem twoje rozgoryczenie na PSP lecz jeśli tak myślisz to może i lepiej że opuściłeś nasze szeregi . Udeż się w pierś i tak nie miałeś zamiłowania do tej roboty  i lojalności do kolegów więc może i dorze sie stało na pewno na innym polu się sprawdzisz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 12:52:09 wysłana przez Butel »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 16, 2006, 12:24:39 »
Cieniu

1. Uwazaj co piszesz, bo to tylko swiadczy o tobie
2. Naucz sie ortografii
3. Czytaj ze zrozumieniem
4. Jestes naiwny i slepy. Czas abys opuscil ta banke mydlana.
5. A kim TY jestes ? Bucem i burakiem chyba  ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2006, 12:29:18 wysłana przez Norbert »

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 16, 2006, 16:50:06 »
Cytuj
Co do Norberta to jeszcze jeden PO..... bus się trafi
Cieniu weź się uspokój trochę i nie wyzywaj ludzi od po...busów tylko dlatego że bardziej realnie patrzą na życie od Ciebie!

Cytuj
pisałem już że oskarżyć jest łatwo oczyścić trudniej jeśli jesteś od nas powstrzymaj sie od takich komentarzy chyba że jesteś jeszcze jednym cywilnym dupkiem.
A czy takie coś ładnie pisać? "Po wydobyciu tak tyle ludzi mogło to zrobic bardziej bym cień położył na zakładzie pogrzebowym."
Rozumiem że Ty oczerniać kogoś możesz, natomiast ktoś inny już nie ma prawa.

I skończmy już tą dyskusję na ten temat, gdyż sprawa zaginięcia pieniędzy się wyjaśniła.


 

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 16, 2006, 16:54:01 »
Miałem  już więcej nie pisać tu ale ostatni raz ku rozpaczy coniektórych to zrobię.
Cieniu drogi nie przesadzaj w tym wychwalaniu pod niebiosa biorących udział w tej akcji w Katowicach/Chorzowie bo dam se członki odciąc że za miesiąc góra  dwa zarówno ty jak i nie jeden "niewierzący" będziecie mieszać z szambem każdego myślącego inaczej bez względu na to czy brał udział w tej akcji czy nie. Nie mówiąc już o tym że pewnie już niejednen z nich nieraz został już tu błockiem obrzucony.

Pozdrawiam Anioła i Norberta!

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 17, 2006, 09:13:56 »
Cytuj
Cieniu

1. Uwazaj co piszesz, bo to tylko swiadczy o tobie
2. Naucz sie ortografii
3. Czytaj ze zrozumieniem
4. Jestes naiwny i slepy. Czas abys opuscil ta banke mydlana.
5. A kim TY jestes ? Bucem i burakiem chyba  ;)
Lepszy burak niż kutasina.  A w straży nie pracuje 28 tys tylko 35  wogóle skąd ty się tu wziołeś złamasie za długo w tym robie bym miał jaką kolwiek bańkę opuszczać  to nie sprawa bańki lecz teraz wiem że jesteś złamanym cywilem i o honorze nie wiesz nic  jak i o naszej robocie . Początek swojej bytności tu masz udany nie ma co nara złamasie.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2006, 09:14:47 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 17, 2006, 09:24:25 »
Cień

„Niestety pozorna anonimowość netu sprawiła, że ludzie czują się wyzwoleni i plotą co komu ślina na język przyniesie. Nie wiem czy czytasz grupy dyskusyjne... tam to dopiero jest ciekawie.
Rzucają błotem i najgorszymi obelgami w siebie...Szkoda słów“ [oto wypowiedź pewnego strażaka o rozmowach prowadzonych przez strażaków, jadących bezwzględnie po swoich ludziach jak i „niezrzeszonych“]

Odnośnie twojej profesji: Mam gdzieś takich ludzi jak ty, którzy szczycą się ratowaniem ludzi, gaszeniem pożarów, ale za to nie mają odrobiny taktu i szacunku dla innych.
Więc naucz się kultury chamie, to możliwe, że później porozmawiamy na ludzkim poziomie.
Masz szczęście, że żyjesz w kraju, w którym ciężko jest egzekwować prawo.

Ale nie przejmuj się, jestem tylko przelotnym ptaszkiem, który zrobił kupkę do twojego gniazda.
Zapewne masz miotłę i szufelkę na podziale, więc szybko i sprawnie po mnie posprzątasz ;-)

Czy twoją jednostką jest wrocławska ósemka ?
Jeżeli tak to wpadnę do ciebie i pogadamy w cztery oczy.

Aha, jestem cywilem, szanuję i cenię strażaków z całego świata, ale jestem też realistą i podatnikiem. Więc bądź już cicho...młotku

---------------------------
Dolaczone:

Znam wiele portalów gdzie rozdaje się bany za różne przewinienia (m.in. za złośliwe, wulgarne, obrażliwe wypowiedzi – zwłaszcza w kierunku pojedyńczych osób).
Uważam, że i w przypadku Cienia taka opcja by się przydała.
Zrobiłby sobie przerwę od klawiatury i podjął się terapii leczenia umysłowego.

Domyslam sie skąd masz nick o nazwie Cień:

Cień personalny (cień indywidualny, cień osobowy) to obszar psychiki tożsamy z nieświadomością indywidualną w ujęciu jungowskim. Podstawowe definicje cienia personalnego, jakie podaje Jung, określają go jako : cienista strona psychiki, stłumione /ja/, wyobcowane /ja/, czyjaś gorsza osobowość, inny w nas, wstrętny podwładny w nas.
Formowanie cienia personalnego przebiega równolegle do procesu kształtowanie ego osobowości, tj. persony. Jest stłumionym /ja/, w jego obszarze znajduja sie wyparte przeżycia, cechy i własności psychiczne uznane z perspektywy ego za niewłaściwe lub niekonwencjonalne a także niezróżnicowane funkcje psychiczne.
Przybiera kształt kompleksu emocjonalnego – autonomicznej osobowości zdolnej zakłócić procesy świadome. Jego wpływ doświadczany jest w stanach obniżonego progu świadomości (spowodowanego afektem, alkoholem, środkami narkotycznymi) Przeżywany jest jako lęk, poczucie winy, poczucie mniejszej wartości, agresja.
Opętanie, tzn. utożsamienie się ego-osobowości z cieniem personalnym charakteryzują następujące zachowania : posiadanie dobrego mniemania o sobie samym, skłonność do wywierania niekorzystnego wrażenia na innych, życie poniżej progu swych możliwości, tendencja do stwarzania problemów.

Rozpoznanie cienia personalnego i jego włączenia w strukturę osobowości jest wstępnym warunkiem procesu indywiduacji.

Życzę pomyślności
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2006, 10:40:40 wysłana przez Norbert »

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 17, 2006, 09:27:53 »
Cytuj
Cytuj
Co do Norberta to jeszcze jeden PO..... bus się trafi
Cieniu weź się uspokój trochę i nie wyzywaj ludzi od po...busów tylko dlatego że bardziej realnie patrzą na życie od Ciebie!

Cytuj
pisałem już że oskarżyć jest łatwo oczyścić trudniej jeśli jesteś od nas powstrzymaj sie od takich komentarzy chyba że jesteś jeszcze jednym cywilnym dupkiem.
A czy takie coś ładnie pisać? "Po wydobyciu tak tyle ludzi mogło to zrobic bardziej bym cień położył na zakładzie pogrzebowym."
Rozumiem że Ty oczerniać kogoś możesz, natomiast ktoś inny już nie ma prawa.

I skończmy już tą dyskusję na ten temat, gdyż sprawa zaginięcia pieniędzy się wyjaśniła.
Nie bardzo cię pojmuje jeśli jesteś jednym z nas to powinneś płynąć razem nie na przeciw  .A przypominam że nie jest to forum zakładów pogrzebowych tylko strażaków.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 17, 2006, 09:47:35 »
jeśli to wszystko czytają ludzie z zewnątrz, to niech nas Bóg ma w opiece... bez komentarza naprawdę żałosne ,to ma być brać strażacka? jak nas maja szanować skoro sami tego nie potraficie
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2006, 09:54:04 wysłana przez strazak69 »

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 17, 2006, 09:53:03 »
Cytuj
jeśli to wszystko czytają ludzie z zewnątrz, to niech nas Bug ma w opiece... bez komentarza naprawdę żałosne ,to ma być brać strażacka?
No nie do konca ta brać  jeden się przyznał  że jest cywilem drugi go poparł choć podobno strażak .
Pozdrawiam Cięń em.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Odp: Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 18, 2006, 17:55:08 »
W związku z żałosnymi "wycieczkami" personalnymi uczestników forum pod adresem innych o odmiennych poglądach, odbiegających od tematu jako autor wątku zamykam go.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:28:38 »
Zawalenie się dachu pod naporem śniegu widziane od środka: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-16735047

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 26, 2012, 17:35:22 »
27.01.2012 - Discovery Channel godz. 22:00 - dokument "Ocaleni" o ludziach którzy przeżyli katastrofę budowlaną w hali MTK, podczas wystawy gołębi pocztowych. Kto by pomyślał że to już 6 lat


p.s. no niestety nie mam możliwości nagrywania z dekodera na dysk kompa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 21:07:55 wysłana przez daro »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 26, 2012, 17:42:24 »
27.01.2012 - Discovery Channel godz. 22:00 - dokument "Ocaleni" o ludziach którzy przeżyli katastrofę budowlaną w hali MTK, podczas wystawy gołębi pocztowych. Kto by pomyślał że to już 6 lat
Miałbyś może możliwość nagrania tego filmu i wrzucenie tutaj? Bylibyśmy serdecznie wdzięczni! :rolleyes:
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 26, 2012, 17:48:16 »
27.01.2012 - Discovery Channel godz. 22:00 - dokument "Ocaleni" o ludziach którzy przeżyli katastrofę budowlaną w hali MTK, podczas wystawy gołębi pocztowych. Kto by pomyślał że to już 6 lat
Miałbyś może możliwość nagrania tego filmu i wrzucenie tutaj? Bylibyśmy serdecznie wdzięczni! :rolleyes:
Chcesz żeby Cię ACTA zaatakowała?

Zawalenie się dachu nad lodowiskiem:

http://www.youtube.com/watch?v=7EThcXD6h3U&feature=player_embedded

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 27, 2012, 12:16:59 »
@up: ten filmik jest w ostatnim poście na poprzedniej stronie :rolleyes:
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 28, 2012, 12:33:12 »
Oto cytat z forum sprzed 6 lat:
Cytuj
"Przed chwilą skończyła się konferencja prasowa komendantów:
Panowie sporo mówili, między innymi powiedzieli, że wszystkiego mają pod dostatkiem.
Po pytaniach dziennikarzy dlaczego nie wprowadzono nawiewu ciepłego powietrza komendanci stwierdzili, że nie mogli bo spalinowe, więc wiadomo - spaliny.
Padło pytanie dlaczego nie elektryczne
- Bo nie było, choć szukali (!!!)
Potem trochę się z tego wycofali, twierdząc, że i tak nie zdecydowali się na dmuchanie ciepła, bo roztopi się śnieg na dachu i może się budynek dalej zawalić.
Nie rozumiem tego, skoro w budynku przed zawaleniem było ciepło, na tyle, żeby ludzie chodzili w samych koszulach i śnieg na dachu spokojnie leżał, to jak roztopią go dmuchawy, które i tak dadzą radę co najwyżej o parę stopni podnieść ujemną temperaturę i to punktowo.
Pisze to, na gorąco, bo jutro pewnie tej relacji już nie będzie, wątpliwości nie będa podnoszone, a cała sprawa oblezie papką dziennikarską.
Moim zdaniem dmuchaw elektycznych brakuje, lub wogóle niema, co nieopatrznie chlapnął komendant
Proszę o opinie kogoś kto był i widział."
I oto w programie Discovery po 6 latach na końcu jest napis małymi literkami, że nikt nie zmarł z powodu wychłodzenia... Czyli cud albo genialna i nieomylna  myśl strategiczna kierownictwa... I nawet żaden z naukowców tego nie opisał, chociaż byłby to bardzo ciekawy przypadek. Tak czy owak, kolego pszemek, nie potrzebujemy tutaj żadnych defetystów i sypaczy piasku w tryby, jak również nagrzewnic, no ! 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 12:42:39 wysłana przez bulon »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 28, 2012, 17:06:35 »
Należy zauważyć że poszkodowani w trakcie opisywania swoich odczuć kładli duży nacisk na problem związany z temperaturą . Można wysnuć nawet wniosek że z opisów wynikało że 4 godziny to był czas graniczny . Rozważano dość drastyczne ( amputacje ) działania z uwagi na hipotermię .

Z tego co kojarzę sygnalizowano od początku KDR problem , oraz możliwe metody – chyba zlekceważył , można było podjąć choć próby punktowego ogrzewania  zlokalizowanych poszkodowanych .

Również z tego co pamiętam powstały w konsekwencji wytyczne KG które zalecają ogrzewanie gruzowisk po tego typu katastrofach . Mało kto pamięta je dziś . Po ostatniej katastrofie budowlanej na Śląsku nie ogrzewano , a ciało odnaleziono po kilku godzinach .

Szkoda że nie poddano wnikliwej analizie akcji z hali. W tym np. nie złożono doniesienia do Prokuratury w sprawie i nie prowadzono podczas sekcji zwłok badań w kierunku oceny wpływu hipotermii.  A co z tym związane brak jest do dziś jednoznacznej opinii , a co z tym związane akcja nie wniosła za dużo do rozwoju ratownictwa . Nikt nie słyszał do dziś np. o wytycznych ilości tarczy do przecinarek , czy zapasach desek , kołnierzy itp. 

„Sukces” był jednak zbyt głośny , niektórzy długo na nim jechali może do dziś – a wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi – w tym czy zrobiono wszystko by ratować i ograniczyć liczbę ofiar.

Szkoda bo wnikliwa analiza wpływa na rozwój ratownictwa