Autor Wątek: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?  (Przeczytany 6506 razy)

Offline baja

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« dnia: Marzec 22, 2013, 21:29:09 »
Witam serdecznie.

Mam pytanie co do praktyk w PSP . Czy wie ktoś czy można jako licealista mieć praktyki, chciałbym mieć bardzo ale nie wiem czy jest to mozliwe, interesuje sie straża od małych lat . Prosze o pomoc.  ^_^

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2013, 21:31:18 »
Praktyki jako co?

Offline baja

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2013, 22:39:20 »
Praktyki aby szkolić sie w tym fachu , chodze do LO Mundurowego i chcialbym na takie praktyki isc tylko nie wiem czy bym sobie zalatwil, czy można.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2013, 22:50:16 »
Nie myślałeś może o osp?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2013, 23:26:19 »
Praktyki aby szkolić sie w tym fachu , chodze do LO Mundurowego i chcialbym na takie praktyki isc tylko nie wiem czy bym sobie zalatwil, czy można.
Na jaki profil chodzisz dokładnie? jeżeli pożarniczy to nie macie zajęć z wiedzy pożarniczej? jak nie to wstąp do najbliższej OSP wystarczy pogadać z prezesem lub naczelnikiem tej jednostki
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2013, 10:34:45 »
Można próbować w KP. Rejonów wystarczy dla każdego :D

Offline kaska

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2013, 12:41:21 »
I co byś chciał robić na tych praktykach, co? Jaką masz wizje? :)
Walczysz od zawsze, tutaj tylko z samym sobą.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2013, 13:17:59 »
Znam chłopaków, którzy w technikum chemicznym mięli praktyki w JRG specjalizującej się w chemii. Tylko musisz sobie odpowiedzieć czy warto, bo praktyki to bardzo ważny element kształcenia, który może później Ci w życiu pomóc. A od kiedy w LO są praktyki?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2013, 13:51:36 »
Cytuj
chodze do LO Mundurowego i chcialbym na takie praktyki isc tylko nie wiem czy bym sobie zalatwil, czy można.

powtórzę pytanie piotr92strazak, jaki profil klasy? Jeśli myslisz że będziesz mógł jeżdzić do akcji, z góry mówię, wybij sobie to z głowy :wall:

Offline baja

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2013, 13:52:17 »
To jest LO mundurowe o wszystkich profilach w jednym, o kazdej pracy mundurowych sie uczymy tylko , że chodzimy w mundurach wojskowych i pod takim wzgledem wojskowym mamy poligony. Uczeszczam od mlodych lat do OSP i nadal jestem, ale chcialbym sprubowac czegos innego na praktykach, poduczyc sie troche i wgl i zakresie straży. Unas w liceum nie m praktyk. ;/  i dlatego chcialbym sobie zalatwic na okres tygodniowy w wakacje jakos tak. ;d  Ale pogadam z naczelnikiem OSP i co on mi doradzi .? ;d

Offline baja

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2013, 13:53:36 »
Ale mi nie chodzi zeby jeździć do akcji, nawet to jest nie możliwe ale chcilbym zobaczyc jak to jest tam w PSP i podszkolic sie troche.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2013, 14:08:24 »
Więc odpowiedź brzmi NIE. Nie można...
Gdyby jeszcze na praktyki kierowała Cię szkoła, byłoby to oparte o dziennik praktyk i Twój program nauczania to jeszcze, ale JRG nie jest miejscem gdzie można sobie przyjść, posiedzieć i zobaczyć jak to jest. Nie jesteś pierwszą taką osobą na forum.
Jak ktoś chce się "pobawić" w strażaka, spróbować na czym polega pożarnictwo, zastanowić się czy chce się z tym wiązać zawodowo, to ma do tego instytucje pod nazwą OSP.
Aleee..... nie myślcie też, że OSP są miejscami, które z chęcią przyjmują ludzi, którzy chcą się rozejrzeć w sytuacji i zniknąć. Albo się ze strażą wiążesz, albo nie. Straż Cię wyszkoli, wyposaży, ale w zamian oczekuje poświęconego czasu i zapału do pracy.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2013, 14:54:52 »
Ale mi nie chodzi zeby jeździć do akcji, nawet to jest nie możliwe ale chcilbym zobaczyc jak to jest tam w PSP i podszkolic sie troche.
Jak podszkolić się trochę to bierz udział w kursach OSP np kurs podstawowy stopnia I i II, przeszkolenia na aparaty ODO które odbywają się w PSP
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline baja

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2013, 16:44:49 »
Dopiero pod koniec roku bd mógł chodzic na takie szkolenia ponieważ dopiero ukończe 18 lat. I bd na te kursy chodzic napewno a z ODO aparatami mialem już doczynienia i mam w jednostce to sie niekiedy ćwiczy. ;p

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Praktyki w PSP jako licealista, jest to możliwe .?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2013, 18:11:18 »
Swego czasu kolega z OSP załatwił sobie via Urząd Pracy staż w KM PSP jako pracownik biurowy. Jakiś czas później, gdy ja po szkole nie mogłem przez dłuższy czas znaleźć pracy również załatwiłem sobie przyjęcie do komendy na taki staż, tyle że w tym wypadku to Urząd Pracy nie docenił moich starań i nie przyznano mi funduszy i wyszły z tego nici. Choć z perspektywy czasu wyszło mi to na dobre, ale to inna historia.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."