Autor Wątek: U kogo kupować ? Tylko fakty  (Przeczytany 18422 razy)

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2013, 20:22:47 »
Odnośnie firmy System Plus - to miałem przyjemność z nimi współpracować i gorąco polecam. Jedyny minus firmy to aktualne ceny bo są mało konkurencyjne, ale można się potargować.

Aktualnie współpracuje z firmą FIREMIN z Poznania. Mają stronkę, ale trochę w budowie, jednak warto z nimi się kontaktować mailowo. Ja jak coś potrzebuje to mówię o co mi chodzi i nie będę ukrywał, że dostaję szczegółową ofertę na kilka produktów, a jak czegoś brakuje to na prośbę doślą. Mają naprawdę bardzo dobre ceny, wiem bo zawsze porównuje je z innymi jak kupuje i są najniższe, a jak nie są to można się potargować. Wysyłka również w sumie zaraz po zamówieniu. Także gorąco polecam.

Offline maruda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 10, 2014, 13:48:43 »
Nie polecam firmy FIREMIN z Poznania - nieuczciwi. Moja sprawa zakonczyła się pozwem sądowym

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 10, 2014, 20:06:40 »
No cóż, mogę polecić Strefa998.pl ;-) Szybko, dobry kontakt.
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 10, 2014, 20:38:47 »
Ja osobiście robię zakupy w firmie Mat-Poż

http://mat-poz.pl/

Zawsze jestem zadowolony z obsługi i jakości towaru. Przy większych zakupach dostajesz rabat w formie dodatkowej np. koszulki lub coś w podobie.
A teraz zerknąłem na stronę system plus, i od razu mogę wam powiedzieć, że na samych "nomexa-ch" ponad 100 zł różnicy na korzyść mat-poż.

I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 11, 2014, 08:16:16 »
Do tej pory miałem przyjemność współpracować z trzema firmami zajmującą się dystrybucją towarów dla SP. Były to: strefa998.pl, mat-poz.pl oraz arpapol.pl.

strefa998.pl - z czystym sumieniem mogę polecić. Dobry kontakt i szybka realizacja zamówienia.
mat-poz.pl - jakoś nie mogę narzekać, chociaż niektóre ceny mało konkurencyjne. Ale na plus to, ze można się potargować :)
arpapol.pl - też nie mam większych zastrzeżeń. Szybka realizacja, dobry kontakt. I rabacik na towar za większa ilość dzengów :mellow:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 11, 2014, 08:37:12 »
polecam sprzęt-poz oraz subor szybko solidnie dobry kontakt b.dobre podejście do klienta możliwość negocjacji cen rozsądnych negocjacji nie typu np. 10-20 złoty na motoroli przenośnej

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 12, 2014, 19:44:04 »
Polecam system plus. Super obsługa, bardzo dobre ceny.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline pudzian7771

  • Prezes M-G OSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 20, 2014, 21:03:01 »
JA polecam sprzęt-poż mają bardzo konkurencyjne ceny

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 04, 2014, 20:59:21 »
Dobrze, szybko i co najważniejsze w bardzo dobrych cenach można zakupić w firmie PRAES z Bydgoszczy. Oprócz asortymentu na stronie internetowej mają praktycznie wszystko co chcemy. Ostatnio zgodnie z nowymi wymogami KSRG zakupiłem sprzęt do ratownictwa wodnego (suche kombinezony z osprzętem itd.) Gorąco polecam. Podpowiadam, że warto ponegocjować. To duża hurtownia sprzętu więc mogą zejść z ceny.

http://www.praes.pl
Kontaktowałem się ze specjalistą Maciejem Orlikowskim: maciej.orlikowski@praes.pl
tel. 783-052-006

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 10, 2014, 12:24:59 »
Jeżeli chodzi o koszulki to z czystym sumieniem mogę polecić firmę Dzianko z Łodzi.
Jedyne koszulki jakie udało mi się znaleźć z naprawdę dobrego materiału, które nie tracą koloru po 3 praniach.
Szybka wysyłka i dobry kontakt. Trzeba tylko brać rozmiar mniejsze bo są troszkę przyduże.

 http://www.dzianko.pl/

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 10, 2014, 13:40:47 »
Ja aktualnie kupuję w sumie tylko w SYSTEM-PLUS. Ktoś napisał powyżej, że porównując ceny na stronach to nie są konkurencyjni.
Zazwyczaj robię większe zakupy, więc wielokrotnie wysyłałem zapytania ofertowe do większości sklepów o wycenę. Z tego co wiem, to chyba z tych większych sklepów tylko ze strefą 998 nie miałem styczności, a tak to raczej z większością.
Mogę naprawdę uczciwie powiedzieć, że ceny mają bardzo konkurencyjne i przy dużych zakupach widać różnicę. Co więcej teraz, jak nawet kupuje jakieś drobiazgi to jako stały klient mam indywidualnie ustalaną cenę. Także polecam.

Offline strazakzewsipolska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 19, 2014, 20:17:57 »
faktycznie Horpol porażka , w nas w terenie najlepiej Reflex u Pana Leszka
Horpol nam jakieś ciemnoty wciskał

Offline ocbor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 25, 2014, 19:51:10 »
Ile się płaci za marketing szeptany w branży strażackiej, wie ktoś?   :tuba:

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 25, 2014, 20:57:08 »
Polecam kadimex mają dużo promocji również i rabaciki  ^_^ oraz bardzo dobry kontakt jesteśmy bardzo zadowoleni z tej firmy
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 26, 2014, 08:20:20 »
Ile się płaci za marketing szeptany w branży strażackiej, wie ktoś?   :tuba:

Nie wiem jak w PSP ale w OSP płaci się najczęściej dobrą obsługą, niezłym sprzętem i rabatami, czyli tym co generalnie nazywamy dobrą ofertą.

Offline ospkostrz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 04, 2014, 13:44:55 »
Ja wysyłam zapytania do Kadimexu, Horpolu, Arapapolu, Supronu 1, Sprzet-pozu i sprawdzam Strefe 998.

Horpol i Kadimex to molochy i duże marże sobie narzucają. Ale dobrze popatrzeć kto jest producentem albo dystrybutorem na Polskę wtedy zawsze dostaniecie lepsze ceny niż u posredniaczków. Jakos tak to sie u nas ukladalo ze z tymi srednimi  firmami to jakos dogadujemy sie zawsze i tam lepsze ceny dostajemy niż w sklepach internetowych.  :kwit:

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 18, 2014, 13:15:33 »
Ja polecam PROCOM i KADIMEX. Może mało medialne i reklamujące się firmy ale naprawdę idzie się dogadać i coś ugrać przy dużym zamówieniu. Przede wszystkim sympatyczna i miła obsługa. Dorzucają nawet gratisy :)

Jednak czasem jest się uzależnionym np od Horpolu bo jedyni mieli najmocniejszą szlamówkę na rynku subaru 401 . Teraz przebił ich kadimex z hondą PH 2400.

FireMax mnie natomiast bardzo zraził podejściem podczas Edury do potencjalnego nabywcy zestawu hydraulicznego. Przed targami i po urywały się tylko telefony od natrętnego przedstawiciela a na edurze olewka, trzeba latać za niebieskim Panem i ciągnąć go za język.

No i czasem najdroższy sklep ZOSP RP w którym trzeba realizować dotacje bo jak nie to się narazisz.

Offline eirek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 18, 2014, 22:26:16 »
Ja polecam Spec-Poż. Rabaty ekstra, kontakt super i i terminy wysyłki ekspresowy.
Sklepy ZOSP to wielka porażka. Ceny po niby dopłatach wyższe niż w innych sklepach po cenach detalicznych.

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 23, 2014, 20:56:34 »
polecam sklep STRAŻACZKI.PL  (www.strazaczki.pl)
bogata oferta, miła obsługa, znajomość tematu (a nie wciskanie "kitu"),

Offline eirek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 29, 2014, 20:26:20 »
Czy nie robiąc zakupów w sklepach związkowych traci się możliwość dofinansowania np. nowego wozu?
Czy jednostki które nie wspierają sklepów i utracili jakieś przywileje?

W sklepach związku przepłaca się min. 20-30% a spotkałem się ze 100% przebitką, a w dodatku nie ma co się chce tylko brać to co jest i na siłę wciskanie sprzętu marnej jakości lub drogiego w utrzymaniu.
 

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 30, 2014, 09:07:06 »
Czy nie robiąc zakupów w sklepach związkowych traci się możliwość dofinansowania np. nowego wozu?

Oficjalnie taki proceder nie istnieje - no bo jak to tak? Ale jak jest każdy wie... o wszelkiego rodzaju dofinansowaniach można zapomnieć. :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline DzielnyWiraszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 30, 2014, 18:34:41 »
Nawiązując do tematu chciałbym zauważyć, że podczas kupowania samochodu ze sprzętem warto spojrzeć na cenę wyposażenia które wykonawca dostarcza wraz z samochodem. Wykonawca samochodu zarabia na tym "wałku" nie małe pieniądze. Proponuje sprzęt do nowego samochodu pozyskiwać z innych źródeł w innym przypadku można nieźle przepłacić. sprawdzone :)

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 30, 2014, 20:13:43 »
Nie musi zarabiać wystarczy zamawiając dobrze napisać SIWZ i potem egzekwować od dostawcy aby sprzęt spełniał wymagania. Jak kupowaliśmy nowy samochód wraz z wyposażeniem owszem chcieli nam dać sprzęt ale taki który nie spełniał wymagań SIWZ a przy odbiorze wszytko wymieniali i nie było problemu. Kupowaliśmy samochód na którym sprzętu było za 80 000 zł.
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline DzielnyWiraszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 01, 2014, 10:33:36 »
Nie musi zarabiać wystarczy zamawiając dobrze napisać SIWZ i potem egzekwować od dostawcy aby sprzęt spełniał wymagania. Jak kupowaliśmy nowy samochód wraz z wyposażeniem owszem chcieli nam dać sprzęt ale taki który nie spełniał wymagań SIWZ a przy odbiorze wszytko wymieniali i nie było problemu. Kupowaliśmy samochód na którym sprzętu było za 80 000 zł.

sprawdzaliście ile by to kosztowało u kogoś innego? biorąc pod uwagę zniżki przy tak dużym zakupie :)

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 01, 2014, 11:43:39 »
Jak zamawiasz auto i masz na nie pieniądze to nie możesz gdzie indziej kupować bo możesz mieć tylko jedna fakturę do rozliczenia :) albo będziesz się tłumaczył z wielu faktur a na to nie miałem ochoty. Mając dofinansowanie z kilku źródeł to kogo wskażesz że zapłacił za sprzęt a kogo za auto???
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl