Autor Wątek: U kogo kupować ? Tylko fakty  (Przeczytany 18373 razy)

Offline strazosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
U kogo kupować ? Tylko fakty
« dnia: Luty 21, 2013, 21:03:59 »
Witam, poruszam temat, gdzie robić zakupy dla OSP jak najtaniej. Chodzi mi o prywatne firmy, nie ZOSP, chciałbym poznać wasze opinie na temat kosztów, realizacji, jakości itd.
Na rynku jest masa firm, które handlują sprzętem p.poż., chciałbym poznać wasze sugestie.

Jeżeli powielam temat, proszę admina o scalenie.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2013, 21:19:11 »
Pytanie co chcesz kupić. Do niedawna kupowaliśmy zazwyczaj w Horpolu, obecnie coraz więcej na  strefa998, co nie znaczy  ze przy każdym poważnym zakupie nie sprawdzamy gdzie tylko idzie cen.

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2013, 21:21:32 »
faktycznie na rynku jest sporo firm i sklepów które sprzedają sprzęt dla straży pożarnej. Osobiście polecam sklep http://strefa998.pl/, bardzo dobry kontakt z właścicielem, miła i rzetelna obsługa, czas realizacji zamówienia nawet następne dnia jeśli towar jest na składzie a standardowo to 7-14 dni, dużo zależy od producentów. Jestem bardzo zadowolony z zakupów w tym sklepie i gorąco polecam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2013, 21:24:09 »
Najlepiej tak jak napisał @madmax29 porównywać ceny w różnych sklepach, a przy większych zamówieniach poprostu negocjować ceny. U nas również ostatnio przerzuciliśmy się na strefę998 i jak najbardziej mogę polecić, mają sporo fajnych promocji także jeśli cały czas się śledzi ich stronę można wyrwać kupe sprzętu w dobrych cenach, na koszty przesyłki też nie można narzekać. Sklep nowy ale już chyba zabrał horpolowi sporo klientów :)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2013, 21:33:00 »
Kolego tylko Strefa 998 naprawdę ceny niższe niż w Horpolu . Kontakt bardzo dobry polecam  :kwit:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline strazosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2013, 21:48:40 »
Uzupełniając wątek, pytam, bo właśnie zawiodłem się mocno na Horpolu. Ten cały ich dyrektor to myśli, że pozjadał wszystkie rozumy. Niby maja jakiś sprzęt na wyłączność, ale czas realizacji to dramat. Powiem szczerze, że wolę parę złotych zapłacić więcej i mieć towar prawie od ręki. Ze strfa98 miałem raz przyjemność handlować ( uchwyty na butle ) i ocena 5.

Pytanie moje powtórzę, chodzi mi o obiektywną ocenę sklepów czy firm, gdzie uważacie można zakupić towar w jak najlepszych warunkach.
Pytam z poziomu kom. gm., więc zależy mi na każdym sprzęcie!
Pozdr.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2013, 21:54:31 »
Ja powiem ci kolego ze dostalem oferte cenową z horpolu i sterfa998 i bez porobwnania. Strefy998 włascicielem jest chlopak,ktory zna problemy osp "od podszewki" mozna sie dogadac,na bardzo duze promocje,bardzo gorąco polecam.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Robsonjrg2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
    • OSP Garwolin
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2013, 22:00:43 »
A co myślicie o system plus w Poznaniu?
Zapraszam do odwiedzenia strony www.osp.garwolin.org

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2013, 22:07:59 »
Z System plus tez handlowalem ,przemila obsluga narzekac nie moge,jednak jak dla mnie strefa998 cenowo ich przebila.Kolejna sprawa w strefie ostatnio sporo nowosci maja , od klinów poczynajac na podporach itd. koncząc Pozdrawiam
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2013, 22:15:21 »
Cytuj
Niby maja jakiś sprzęt na wyłączność, ale czas realizacji to dramat.
no nie przesadzajmy. Nie wiem co kupowałeś, ale żadnej z firm nie stać żeby cały asortyment trzymać na magazynie, więc trzeba czekać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2013, 23:48:57 »
Moja mała rada... Jak strazak strazakowi....
Nigdy nie spotkałem gorszej firmy jak HORPOL! Zrezygnujcie z niej.
Gwarancja tej firmy nie została uznana w salonie producenta.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2013, 23:57:36 »
Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić tak jak poprzednicy strefę998. Dodam też, że ze "sklepem ogniowym" również miałem do czynienia i również szczerze polecam.  :kwit:
Brotherhood - work together, survive together...

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2013, 00:04:50 »
Jak mało kupujecie to w Horpolu macie małe rabaty , które z czasem rosną . Obecnie w Horpolu mamy lepsze ceny na większość rzeczy niż w strefie .
Nigdy nie miałem z Horpolem problemów , zawsze jakieś gratisy świetna obsługa nie mogę nic im zastrzec . i będę bronił tej firmy .
A to kiszkę dorzucą a to jakieś inny asortyment w większej ilości przy większych zakupach jak zamawialiśmy latarki do hełmów to dostaliśmy dwa komplety więcej, więc panowie nie przesadzajcie, Moja jednostka jest lojalna Horpolowi i to procentuje .
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 00:14:30 wysłana przez Gatou »

Offline Mariuszpoz

  • Marpoz
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Marpoz
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2013, 01:46:27 »
zależny w jakim regionie jest wasze OSP, wiadomo in dalej tym drożej i dłóżej trzeba czekać.
odnośnie ubrań koszarowych, polarów, koszulek polo itp:
polecam firmę http://www.hop-poz.szczecin.pl/
ale tak jak mówię zależy jaka odległość.
Chyba że jest zamówienie na 70 polarów to na pewno się dogadacie :)
pozdrawiam

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2013, 09:35:24 »
Cytuj
zależny w jakim regionie jest wasze OSP, wiadomo in dalej tym drożej
możesz rozwinąć swoją myśl? W dobie internetu i dostaw kurierskich odległość przecież nie odgrywa żadnej roli.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 22, 2013, 10:58:08 »
Osobiście polecam strefa998.pl - miła obsługa, przede wszystkim szybka itp.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2013, 13:22:34 »
A co myślicie o system plus w Poznaniu?

Jak dla mnie najlepsi na rynku, zwłaszcza jeśli odwiedzi się ich osobiście. Jeden wielki rabat :)
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2013, 13:29:42 »
co Wy wszyscy z tą strefą 998? Kolega jak zamawiał Gallety ze słynnej dostawy, to do tej pory nie dostał a firma nie odpowiada na maile.

Adam G.

  • Gość
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2013, 13:43:27 »
Hmm... zamawiałem u wielu i jakoś Pan ze strefy rozumie co potrzeba, rozumie jakie OSP ma fundusze, zawsze porządnie doradzi a sprzęt jak przyjdzie to jest doskonale zabezpieczony. Super jakoś, przemiła i doświadczone obsługa. A te ceny, często są takie promocje, że głowa boli.

Co do hełmów to jak by kolega zadzwonił i się dopytał to hełmy miały być z niemiec ale ilość zgłoszeń przebiła magazyn a Pan z Niemiec przestał odbierać telefony. Były to używki a nie sklep w Niemczech, więc można się wszystkiego spodziewać.

STANOWCZO STREFA998 :straz:
A dużo bardziej polecam telefon niż e-maile, zawsze to inaczej jak się z kimś rozmawia a inaczej jak pisze :)

ospkromnow

  • Gość
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2013, 13:56:55 »
Polecam system plus z Poznania, sprawdziłem ceny w strefie  a w systemie np. zestawy PSP R1 o wiele tańsze i naprawdę można się dogadać. My wszystko kupujemy z Poznania a kontakt oczywiście najlepszy.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2013, 16:58:43 »
Odnośnie strefy998 to tak jak kolega powyżej napisał również miałem problemy z dostawą Galletów. Czekałem długo, dużo pisałem, nękałem ale dostałem. Nie napiszę, że nie polecam, bo Gallety były naprawdę w przestępnej cenie i zapewne strażacka brać się rzuciła jak wygłodniałe wilki na stado owiec. Uzłościłem się co nie miara....ale Gallety dostałem:)
Także mimo iż miałem takie przeboje to podchodzę do strefy998 neutralnie.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2013, 19:55:13 »
Najlepiej jak Wiesz co chcesz kupić wysyłasz do firm zapytanie o cenę i wybierasz najlepszą ofertę . Ja w ten sposób pozyskałem dla swojej jednostki więcej sprzętu niż planowałem  -_- Polecam  ^_^
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2013, 21:49:54 »
Najlepiej jak Wiesz co chcesz kupić wysyłasz do firm zapytanie o cenę i wybierasz najlepszą ofertę . Ja w ten sposób pozyskałem dla swojej jednostki więcej sprzętu niż planowałem  -_- Polecam  ^_^

Tak właśnie się to odbywa najczęściej. Przecież z KSRG są niezłe sumy i zaproponowany zestaw zakupów wysyłam do sklepów, wybieram najlepsza ofertę a nawet się jeszcze targuję znając oferty cenowe konkurencji.
Najczęściej:
1. Horpol (Agnieszka Jurczyńska <a.jurczynska@horpol.com>)
2. Sprzęt-poż (biuro@sprzet-poz.pl)
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Złotko

  • Gość
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2013, 16:11:08 »
Ja polecam sklep ,,REFLEX" w Nowym Sączu :D
http://www.reflex-zenkner.pl/

Offline naczelnik1983

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: U kogo kupować ? Tylko fakty
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2013, 09:50:38 »
Polecam system plus z Poznania, sprawdziłem ceny w strefie  a w systemie np. zestawy PSP R1 o wiele tańsze i naprawdę można się dogadać. My wszystko kupujemy z Poznania a kontakt oczywiście najlepszy.

Popieram kolegę!!! ja handluję z Nimi już ładnych parę lat i nigdy się nie zawiodłem!!! polecam ich. a w szczególności ich przedstawiciela Łukasza!!!