Autor Wątek: zarobki w związkach  (Przeczytany 9317 razy)

Zwiżakowiec 123

  • Gość
zarobki w związkach
« dnia: Luty 17, 2013, 20:28:06 »
Witam !!!
Jestem członkiem Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" interesuje mnie jedna rzecz ile zarabia Członek Rady KSP NSZZ będący jednocześnie czynnym funkcjonariuszem.
Wiem jaki jest statut i krajowa uchwała finansowa ale nie wiem konkretnie panowie znajdujący się na tej stroniehttp://www.skpnszz.org/viewpage.php?page_id=46  otrzymują jakieś wynagrodzenie z tytułu piastowania tych funkcji.
szukałem na stronie jakiegoś sprawozdania finansowego ale nic nie znalazłem będę bardzo wdzięczny za informację.
Niestety swojego związkowca wolę o to nie pytać bardzo drażni go ten temat i nigdy nie ma czasu na odpowiedz.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: zarobki w związkach
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2013, 18:27:31 »
członkowie Rady, jeżeli są związani z obowiązku świadczenia pracy (służby) w związku z pełniona funkcją w ZZ zachowują prawo do uposażenia należnego na zajmowanym stanowisko; z tytułu pełnienia funkcji żadnych apanaży nikt nie pobiera - nie tylko w przywołanym związku, ale również w pozostałych; cała Twoja wypowiedź zalatuje jakąś niezrozumiała dla mnie zawiścią i kojarzy mi się z niedawną miną, na która został wsadzony pewien Pan Poseł z Wejherowa, jak również ze skargą do OIRP w Poznaniu na radcę pełniącego jednocześnie funkcję w Radzie KSP NSZZ "S"; komuś chyba ten kol. mocno nadepnął na odcisk:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: zarobki w związkach
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2013, 11:21:45 »
Nie da głowy, ale o ile wiem, to z tytułu członkostwa we władzach struktur strażackiej S wynagrodzenia nie ma. A przynajmniej w moim kole nic nie wiedzą o czymś takim.
A z ciekawości czemu to Twój przewodniczący rzekomo nie ma dla Ciebie czasu. Po to jest żeby miał - jeśli jesteś członkiem związku.
Gdzież to takie sytuacja mają miejsce?

Offline miras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: zarobki w związkach
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2013, 11:52:25 »
Mam wrażenie że jest to pytanie od antyzwiązkowca a nie związkowca. Chciałby wiedzieć dużo o związkach tylko wstydzi się zapisać lu brak kasy na składkę.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: zarobki w związkach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2013, 10:39:37 »
członkowie Rady, jeżeli są związani z obowiązku świadczenia pracy (służby) w związku z pełniona funkcją w ZZ zachowują prawo do uposażenia należnego na zajmowanym stanowisko; z tytułu pełnienia funkcji żadnych apanaży nikt nie pobiera - nie tylko w przywołanym związku, ale również w pozostałych; cała Twoja wypowiedź zalatuje jakąś niezrozumiała dla mnie zawiścią i kojarzy mi się z niedawną miną, na która został wsadzony pewien Pan Poseł z Wejherowa, jak również ze skargą do OIRP w Poznaniu na radcę pełniącego jednocześnie funkcję w Radzie KSP NSZZ "S"; komuś chyba ten kol. mocno nadepnął na odcisk:)
jeżeli jesteś członkiem Rady Krajowej to po co takie pytania zadajesz??? :gwiazdki:
zapytaj na najbliższej Radzie to Ci powiedzą!!
Według mnie wcale nie jesteś związkowcem więc nie siej zamętu!
A kolegę "naciskającego na odciski" POZDRAWIAM!!