Autor Wątek: MDP  (Przeczytany 5110 razy)

Offline Piotrek1473

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
MDP
« dnia: Luty 11, 2013, 20:39:43 »
Czy członkowie MDP mają głos w wyborach na walnym zebraniu? Posiadamy statut wzorcowy.
Pozdrawiam

Offline daro

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 890
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MDP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2013, 20:55:56 »
zgodnie ze statutem wzorcowym §10 pkt 2 członkowie MDP mają czynne i bierne prawo wyborcze co oznacza że mogą wybierać jak również być wybieranymi do władz OSP
Dodatkowo §8 mówi o czlonkostwie w OSP. Wśród członków zwyczajnych wymienia się osoby pełnoletnie jak również małoletnich w wieku 16 - 18 lat. A §11 pkt 2 mówi o prawie udziału jak i prawie głosu.

A więc odpowiem:
Tylko i wyłącznie członkowie w wieku 16-18 lat posiadają prawo uczestniczenia w Walnym Zebraniu OSP z prawem głosu. Dodatkowo osoby w tym wieku mogą być wybieranymi do władz i mogą wybierać władze OSP
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Piotrek1473

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MDP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2013, 22:18:32 »
Członkowie w wieku od 12 do 16 lat nie są członkami czynnymi? W sumie dla członków czynnych ogólnie nie ma granicy wiekowej pod względem głosu.

Offline daro

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 890
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MDP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2013, 08:44:55 »
Członkowie w wieku od 12 do 16 lat nie są członkami czynnymi? W sumie dla członków czynnych ogólnie nie ma granicy wiekowej pod względem głosu.
w wieku 12-16 lat jest się członkiem czynnym, ale nie zwyczajnym. A tylko zwyczajni mogą głosować
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz