Autor Wątek: Sekretarz W Osp  (Przeczytany 5399 razy)

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Sekretarz W Osp
« dnia: Styczeń 20, 2006, 13:33:50 »
Czy możecie napisać jak w Waszych jednostkach wypełniana jest ta funkcja? Jakie posiada obowiązki?  Czy posiadacie w Waszych jednostkach jakies pomocnicze (przede wszystkim dla SEKRETARZA) wzory druków w formatach txt do komputera.
 

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2006, 21:28:29 »
Jako sekretarz- a jestem od 10 lat nim w mojej jednostce, raczej działania polegaja na sporzadzaniu protokołów z zebrań i sprawozdań  z działalności statutowej, raczej tego nie da się z formatyzować do wzoru bo za każdym  razem jest inaczej.Pomomo, że wstęp może być identyczny!!  
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:29:10 »
Dzięki, jesli pozwolisz to w razie potrzeby odezwe sie w jakiejs konkretnej sprawie zwiazanej z ta funkcja.  

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2006, 10:23:37 »
W mojej jednostce sekretarz nie pokazuje sie juz od dwoch lat... Z tego co slyszalem to pracuje i nie ma czasu na przychodzenie do OSP, tylko ze jak cos od niego chcemy to trzeba latac do niego do domu a on mieszka troche daleko od OSP :(  

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2006, 10:35:48 »
W mojej OSP sekretarzem jest mój ojciec. Robi to samo co już napisaliście powyżej, a także pisze wszelkie pisma.

Offline strazak92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2006, 14:05:40 »
Czy mógłby mi ktos napisac jaką funkcje w osp pełni sekretarz?  

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2006, 16:34:25 »
W OSP sekretarz pełni funkcję sekretarza - inaczej być nie może.

Offline strazak92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2006, 17:53:34 »
Chodzi mi o konkrety....co nalezy do jego funkcji? Archiwowanie..sprawozdania itp.??

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2006, 07:44:58 »
Statuty tego nie określają, ale moim zdaniem najważniejsze zadanie sekretarza to współpraca z prezesem i, w pewnym stopniu, jego obsługa od strony prowadzenia dokumentów. Typowe zadania sekretarza to prowadzenie ewidencji osobowej, ewidencji medali, protokołów posiedzeń zarządu, dokumentacji walnych zebrań, wydawanie legitymacji członkowskich itp. Tak to widzę. Ale to tylko piękna teoria. Trudno spotkać idealny zarząd, gdzie każdy robi co do niego należy.  

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2006, 14:34:24 »
hm no niestety sekretarz czasem ma "przesrane" delikatnie mówiąc. Ciągle sa od niego wymagane jakieś raporty, sprawozdania itp. Sama jestem od 4 lat sekretarzem i czasem mnie wkurza, że aż tyle mam do roboty a inni to się tylko obijaja i czekają na gotowe. Ale jak kolega wspomniał wcześniej to nie ma idealnego zarządu.
A wiecie może czy sekretarz Gmiinego Zarządu robi to samo co zwykły w OSP, bo teraz mnie chcą na tą funke delegować??dzięki za odp
karola998

Offline k.wicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2016, 09:48:07 »
Podbijam temat.

Czy jest jakiś dobroduszny sekretarz, który podzieliłby się ze mną wzorami, przykladowymi raportami itp.(ogolnie jakimikolwiek dokumentami) które obowiązują sekretarza ? Dopiero zaczynam pracę na stanowisku i zakres obowiazkow znam, ale jedynie w teorii  ;)

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2016, 10:30:50 »
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline k.wicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2016, 10:53:47 »
To wszystko juz dokładnie przestudiowalam ;) ale dziekuje za odpowiedz i chec pomocy

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Sekretarz W Osp
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2016, 19:02:50 »
Warto zajrzeć do archiwum OSP i zobaczyć jak robili to poprzednicy. Mam trochę przydatnych plików. Mogę podesłać paczkę. W razie pytań - priv.