Autor Wątek: Dyżur Domowy.  (Przeczytany 183802 razy)

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #425 dnia: Lipiec 12, 2018, 18:42:58 »
Czy w zasadach funkcjonowania oficera w dyspozycji zapis o tym ze osoba pelniaca dyżur musi znajdować się na terenie powiatu jest zgodna z prawem?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #426 dnia: Lipiec 12, 2018, 19:02:58 »
Przecież bardzo wielu funkcjonariuszy pełniących służbę oficera w wielu JRG jest spoza powiatu!!!

leszno

  • Gość
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #427 dnia: Lipiec 12, 2018, 21:59:07 »
Czy na Uw można wpisać dyżur? Właśnie mnie olśniło mam 3 dni Uw i wpisano mi dużur co mam zrobić?Czy zadzwonić do dowódctwa ?nie zwróciłem wcześniej na to uwagi

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #428 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:18:32 »
Ciekawe co za inteligent Ci to wpisał jak na urlopie wypoczynkowym możesz mieć dyżur  :gwiazdki:

leszno

  • Gość
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #429 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:23:45 »
1 raz mi sie zdarzyło coś takiego a w sobote chciałem wyjechać ... i mam dylemat.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 22:02:42 wysłana przez leszno »

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #430 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:38:20 »
Dzwonisz i informujesz, że nie możesz wziąć dyżuru bo masz urlop i wyjeżdżasz. Niech sobie radzą! A swoją drogą jest połowa miesiąca, więc co robiłeś przez ten cały czas? :wall:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #431 dnia: Lipiec 13, 2018, 11:47:37 »
Czy na Uw można wpisać dyżur? Właśnie mnie olśniło mam 3 dni Uw i wpisano mi dużur co mam zrobić?Czy zadzwonić do dowódctwa ?nie zwróciłem wcześniej na to uwagi
Fakt dziwne ale czy nie zacząłeś od U i potem z harmonogramu wskoczyła Ci w a potem dalej U. Bo jeśli tak to dowódca zrobił Ci pod górkę wpisując dyżur przed W.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #432 dnia: Lipiec 13, 2018, 22:26:00 »
Tyle się o tym mówi i dalej dowództwo i kierownictwo pokazuje jak są głupi w tym temacie. Gdzie jest nadzór z KW? Przecież jakiś gościu z KW musi czytać forum i powinna mu się zaświecić lampka, że w danej komendzie dzieją się takie rzeczy. Szybka kontrola, wnioski i rekontrola. Proste jak budowa cepa. Tylko trochę chęci... A jak nie, to zebrać w KW wszystkich dowódców - zrobić szkolenie co i jak i powinno być ok....


EGO = 1 / wiedza

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #433 dnia: Lipiec 14, 2018, 07:43:22 »
Dzwonisz i informujesz, że nie możesz wziąć dyżuru bo masz urlop i wyjeżdżasz. Niech sobie radzą! A swoją drogą jest połowa miesiąca, więc co robiłeś przez ten cały czas? :wall:
Czym Ty sie przejmujesz ne odbierasz telefonu i tyle !!
A dali Ci telefon słuzbowy ?
Płaca Ci dodatkowo za czekanie jak ktoś sie rozpierdoli lub pojdzie na fuche dorobic bo straz ma w dupie i zadzowni ze ma L4 ?
Ich problem takie zarobki niech sami sobie radza ,chetnych do Strazy coraz mniej za chwile z Urzdow Pracy beda łatac!!

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #434 dnia: Lipiec 14, 2018, 16:19:35 »
Dzwonisz i informujesz, że nie możesz wziąć dyżuru bo masz urlop i wyjeżdżasz. Niech sobie radzą! A swoją drogą jest połowa miesiąca, więc co robiłeś przez ten cały czas? :wall:
Czym Ty sie przejmujesz ne odbierasz telefonu i tyle !!
A dali Ci telefon słuzbowy ?
Płaca Ci dodatkowo za czekanie jak ktoś sie rozpierdoli lub pojdzie na fuche dorobic bo straz ma w dupie i zadzowni ze ma L4 ?
Ich problem takie zarobki niech sami sobie radza ,chetnych do Strazy coraz mniej za chwile z Urzdow Pracy beda łatac!!
Ditto !
Nauczyli się komendanci że sobie zrobią stany z ludzi na wolnej służbie, za DARMO !!!! A może by powiedzieli swoim przełożonym że ludzi mało i jak ktoś chory albo wypadek na służbie to jest kibel, ale po co jak mogą być minimaxy ( co to w ogóle jest żeby cos takiego wymyślić i wprowadzić  ), żeby tylko ludziom nie płacić i nie zgłaszać problemu. Tu tez patola a związki "wymownie" milczą.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #435 dnia: Lipiec 14, 2018, 22:15:33 »
wcześniej o tym pisałem na przykładzie swojej JRG te  dyżury muszą sie skończyć, kolega ostatnio rano zadzwonił uprzedzając telefon kontrolny z MSK i powiedział że źle się czuję i dyżuru w dniu dzisiejszym nie może pełnić. A zrobił tak dlatego że miał zaplanowany urlop i ostatnią służbę zamienili mu z urlopu na WS z dyżurem bo nie było komu go dać.

Offline ryszard.nowak77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #436 dnia: Lipiec 14, 2018, 22:37:35 »
Po pierwsze jak kolega się źle czuje to powinien przedstawić zwolnienie lekarskie.A po drugie jak można zamienić urlop na wolną służbę.Zmiana harmonogramu służby jest nie zgodna z rozporządzeniem dot. czasu służby strażaka!

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #437 dnia: Lipiec 14, 2018, 23:16:31 »
Kolega pewnie służby z dwa tygodnie ? W tej instytucji wszystko można, jak to mówią" kto w straży służył ten się w cyrku nie śmieje "
Dyżur domowy to skrajne s ...... stwo, próba łatania niedoborów kadrowych bez jakichkolwiek kosztów finansowych i udawanie że jest super.   

Offline Antoni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #438 dnia: Lipiec 14, 2018, 23:44:35 »
Sytuacja z życia.
Pewnego dnia miałem DD (zaczyna się od 8 rano) parę po 7 dzwoni tel. Oddzwaniam po 8 i słyszę że mam się wytłumaczyć u 01 NOTATKĄ za to że nie odebrałem tel. a mam DD. Ale jak któregoś biurowca trzeba podwieźć na szkolenie służbowym autem w czasie służby,obniżając stany osobowe to już DD nie jest potrzebny. Ot nasza kochana straż pożarna :szalony: :straz:

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #439 dnia: Lipiec 15, 2018, 00:23:04 »
Wypadało by napisać    " Sz P komendancie, ze względu że telefon jakim dysponuje i jaki podałem w adresatce należy do mojej żony. Ja ( jak to mówią we wojsku dupa  ^_^ ) ze względu na słabe zarobki nie mogłem sobie na taki pozwolić, a co z tym idzie nie jestem w pełnym tego słowa znaczeniu jego dysponentem/właścicielem, i żona chcąc mnie ukarać za brak zaangażowania w pożycie małżeńskie mi go zabiera i wyłącza . Proszę o udostępnienie mi środka do komunikacji podczas przebywania na dyżurze domowym w celu utrzymywania stałego kontaktu z jednostka organizacyjna "   ^_^
 

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #440 dnia: Lipiec 15, 2018, 06:35:23 »
Po pierwsze jak kolega się źle czuje to powinien przedstawić zwolnienie lekarskie.A po drugie jak można zamienić urlop na wolną służbę.Zmiana harmonogramu służby jest nie zgodna z rozporządzeniem dot. czasu służby strażaka!

żadnego zaświadczenia,L4 itp nie musisz przedstawiać,po co ? to twój czas wolny i możesz w tym czasie źle się czuć np. dostać sraczki.Poza tym z L4  przeskakujesz na 80% to po co masz być wyjeb.... dodatkowo.
To że mu zmienili to następna patologia bo oni mogą z polecenia 13-tego w celu zachowania utrzymania gotowości do ciągłości służb, a jak to napisał @Antoni998 wysyła sie kierowcę na pół dnia z kadrową na szkolenie i jest ok.U nas to też się często zdarza.

Kolega pewnie służby z dwa tygodnie ? W tej instytucji wszystko można, jak to mówią" kto w straży służył ten się w cyrku nie śmieje "
Dyżur domowy to skrajne s ...... stwo, próba łatania niedoborów kadrowych bez jakichkolwiek kosztów finansowych i udawanie że jest super.   

kolega z kilkuletnim stażem, ale ma jaja i nie pęka umie sie postawić.A co to za rożnica czy ma 1 czy 10 lat służby, czego sie boicie, że 01 zabierze wam 20 czy 50 zeta dodatku,że wstrzyma awans w stopniu za 30 zł że was na aspirantke nie wyśle?Jak kom.dostanie miejsce to 01 właściciel folwarku wyśle swojego przydupasa.Kiedy w straży skończy się patologia?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #441 dnia: Lipiec 15, 2018, 19:48:32 »
Znam JRG w której na DD chcieli dać tel. służbowy z tym iż trzeba było sobie po ten telefon przyjechać w dniu dyżuru i oddać go po 24h oczywiście osobiście u d-cy JRG

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 16, 2018, 10:03:16 »
u nas tez padł taki pomysł,nawet miały być dwa telefony, żeby nie trzeba było przyjeżdżać na 8 go rano zdawać. Większym problemem jest dojazd do jrg gdy cię wezwą.Utarło się że masz mieć samochód do dyspozycji i jak najszybciej dojechać. Przykład z ostatnich dni wezwali chłopaka, który normalnie na co dzień dojeżdża na służbę busem,ściągnęli go w sobotę po południu,  odebrał telefon i powiedział że szybko się zbierze i jedzie. Dotarł po 2,5h no i się zaczęło dlaczego tak długo? czy nie mógł go ktoś podwieźć, itd.Nie wspominając że w tym czasie dzwonili do niego ze trzy razy czy już jedzie. Nawet jak mam samochód to zawsze może zabrać go żona bo potrzebuje coś załatwić. No i co w tym przypadku niech zrobią wszystkim uprawnienia i  dają samochód plus telefon.Rozwiązaniem jest też wysłanie kierowcy samochodem po dyżurnego.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #443 dnia: Lipiec 16, 2018, 11:01:11 »
Ja nie będę się powtarzał....jak za przeproszeniem dajecie się tak gnoić to tak macie....

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #444 dnia: Lipiec 16, 2018, 18:21:31 »
Znam JRG w której na DD chcieli dać tel. służbowy z tym iż trzeba było sobie po ten telefon przyjechać w dniu dyżuru i oddać go po 24h oczywiście osobiście u d-cy JRG
znam JRG w której strażak zgłosił brak zasięgu telefonu komórkowego, zaproponowano mu stację nasobną...

Offline groszki75-73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #445 dnia: Lipiec 16, 2018, 18:38:22 »
To podam przykład jaki u nas miał miejsce,otóż jeden że strażaków nie podał numeru telefonu bo twierdził że takowego nie posiada i jaka była reakcja? Kazano mu się meldować co dwie godziny(oczywiście jak miał DD) w celu sprawdzenia czy nie jest potrzebny. Koniec końców chłopina podał numer telefonu.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #446 dnia: Lipiec 16, 2018, 21:22:54 »
To podam przykład jaki u nas miał miejsce,otóż jeden że strażaków nie podał numeru telefonu bo twierdził że takowego nie posiada i jaka była reakcja? Kazano mu się meldować co dwie godziny(oczywiście jak miał DD) w celu sprawdzenia czy nie jest potrzebny. Koniec końców chłopina podał numer telefonu.
przelicytowałeś wszystkich!
Normalnie mogą się od nas uczyć w Korei Północnej!

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #447 dnia: Lipiec 17, 2018, 06:48:08 »
U mnie standardem jest, ze dd ma jeden zastęp. Też działa to na zasadzie przyjedź najszybciej jak możesz i jakoś to funkcjonuje. Forma wyzysku duża, ale osobiście nie czuję potrzeby ,,stawiania sie" w tej kwestii d-cy JRG. Nikt nie wprowadza u nas takiego terroru jak kolega napisał powyżej. Wyzysk musi się skończyć,  ale czemu mam robić pod górkę d-cy JRG, skoro to wina samej góry. Każdy kij ma dwa końce i czasem lepiej się po prostu dogadać. Oczywiście jak ktoś ma takie akcje, jak powyżej to już inna bajka.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #448 dnia: Lipiec 17, 2018, 13:43:57 »
To podam przykład jaki u nas miał miejsce,otóż jeden że strażaków nie podał numeru telefonu bo twierdził że takowego nie posiada i jaka była reakcja? Kazano mu się meldować co dwie godziny(oczywiście jak miał DD) w celu sprawdzenia czy nie jest potrzebny. Koniec końców chłopina podał numer telefonu.

Dlaczego co 2h a nie co 20min? Dojdzie do tego że ten na dyżurze będzie siedział na jadalni i czekał na wezwanie, a z czasem znajdzie mu się jakąś robote np.koszenie trawy,może płytki położy jak kumaty i tak po cichu zapcha się dziurę.
Jak na razie to mogą dzwonić,nie ma obowiązku przebywania w miejscu zamieszkania,a choćby nawet był to u nas 70% ludzi mieszka w znacznej odległości od jrg i dojazd publicznymi środkami transportu to co dla niektórych kosmos, a i nie ma czasu w którym strażak ma się stawić,tak że......
Trzeba z tym walczyć bo jak większość zauważyła to skurwysyństwo i wyzysk w czystej formie

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #449 dnia: Lipiec 17, 2018, 20:09:22 »
A u nas w jednostce każdy strażak z PB ma 72h dyżuru w miesiącu,,,, a dlaczego, bo przepis pozwala więc wala maximum