Autor Wątek: Dyżur Domowy.  (Przeczytany 183805 razy)

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwiec 05, 2018, 20:30:30 »
Pod postami powinna być możliwość dawania łapek w górę i w dół. Pokazałoby to jak myśli większość. Szampan byłby popierany nawet przez dowódców jednostek i komendantów, którzy na głos nie mogą powiedzieć że ma racje. Brawo Ty, oby coraz więcej osób które wiedzą gdzie postawić granicę - jestem takiego samego zdania jak szampan.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline warta01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwiec 05, 2018, 21:31:36 »
mistrzostwem jest wpisanie dyżuru domowego na WS pomiędzy urlopami, np. masz na pierwszej sluzbie w miesiacu urlop, na drugiej WS - dyżur a potem na trzeciej i czwartej urlop :) bo MUSISZ mieć minimum jeden dyżur w miesiącu a każdy ma wtedy "coś". Na pytanie dlaczego? - bo tak.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #402 dnia: Czerwiec 05, 2018, 22:01:20 »
https://www.ppoz.pl/zajrzyj-do-srodka/listy-i-polemiki/801-dyzur-domowy-kiedys-i-dzis
Kolego wystarczy poczytać tu masz czarno na białym gdzie szukać....
dziękuję czytałem to już wcześniej, tylko że mnie nie chodzi gdzie i jak strazak ma przebywać,dojechać, a sam fakt wyznaczania terminu dyżuru,a jeżeli jest to lipa co wynika z pow.artykułu to zlikwidować te dyżury, żeby nie było nieporozumień,wprowadzić płatne dyżury na jasno sprecyzowanych zasadach czyli płacę to wymagam.Bo służba to nie jest forma niewolnictwa 
 

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #403 dnia: Czerwiec 09, 2018, 19:26:38 »
U mnie też jest dyżur na WS i nigdy nie usłyszałem ani słowa żeby komuś się nie podobało. Dla mnie też jest ok przyjść na swoją zmianę. A jak chcę mieć pewność wolnego to biorę urlop i nie tracę nadgodzin. Co kto lubi...

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwiec 13, 2018, 17:51:34 »
U mnie też jest dyżur na WS i nigdy nie usłyszałem ani słowa żeby komuś się nie podobało. Dla mnie też jest ok przyjść na swoją zmianę. A jak chcę mieć pewność wolnego to biorę urlop i nie tracę nadgodzin. Co kto lubi...

Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki... Ja osobiście na WS wolę pojechać w góry lub nad morze albo po prostu się nap***lić przy grillu z kolegą. Bo to są moje wypracowane nadgodziny. Ale tak jak napisałeś ważne co kto lubi i żeby wszyscy byli zadowoleni.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwiec 13, 2018, 19:18:16 »
WS to nie są Twoje wypracowane nadgodziny, tylko WS to jest wolne po to, żeby normatyw się zgadzał i nadgodziny nie były wypracowane. WS na podziale to taka sobota w biurze, co wcale nie oznacza, że czasem w sobotę nie trzeba przyjść. Dopiero służba poza harmonogramem tworzy nadgodziny i ich odbiór w dniu służby wg harmonogramu może być na wyjazd w góry. WS to rezerwa dla zapewnienia utrzymania stanu minimalnego. Jakoś osobiście nigdy z tym problemu nie miałem żeby nie pić na wolnej służbie czy też jeździć na wakacje. Od tego mam urlop. Wiadomo sprawa że jeśli na wolnym są 3-4 osoby to można się dogadać i ustalić kogo w pierwszej kolejności ściągać do służby. Trochę chęci i zrozumienia potrzeb służby a wszystko jest do zrobienia. Ale jeśli ktoś ma tylko żądania to nie ma sprawy, lecaca piłka w końcu trafi na ścianę, a im mocniej uderzona tym mocniej się odbije

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwiec 13, 2018, 21:03:56 »
...."taka sobota w biurze"..... to może zaproponuj 8godzinnym,aby siedzieli na telefonie w sobotę i byli do dyspozycji. Po to są ws by nie generować nadgodzin, ale nie po to by siedzieć w domu i być do dyspozycji bo niby czym to sie różni od bycia jedną nogą  na służbie? to może zróbmy tak że strażak na ws,który ma dyżur przyjeżdża do remizy i siedzi  na świetlicy, bo nie na sypialce bo wylegiwać sie nie wolno i czeka na sygnał od pana wtedy nie ma problemu z dojazdem na czas,kontaktem,a jeszcze jak dyżurny sprytny to jakie płytki położy

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwiec 13, 2018, 21:52:51 »
@vade
Zakładam, że idziesz na L4 - daj propozycje uzupełnienia stanu minimalnego.

Na PB "weekend" jest co służbę, a nie raz na tydzień...
Przy normalnym układzie PB na służbie jest jakieś 7 razy w miesiącu czyli ma jakieś 21 dni weekendowych  :rofl:

Słyszałeś kiedyś o jrg w których 11 i 12 mają niepisany dyżur taktyczny przez cały czas?

Także często odnoszę wrażenie, że takie durne pierdo... jak to nie mamy źle na PB to tylko skrajny #+$&#& może napisać. Ciekawe co napiszesz jak wróci temat dwunastek  :gwiazdki: :fiuu: :rofl:

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwiec 13, 2018, 22:24:05 »
Cytuj
Na PB "weekend" jest co służbę, a nie raz na tydzień...
Przy normalnym układzie PB na służbie jest jakieś 7 razy w miesiącu czyli ma jakieś 21 dni weekendowych  :rofl:
Nie pisz takich głupot bo jeszcze ktoś podłapie i zacznie powtarzać. 21 dni weekendowych? Obyś miał same takie weekendy we wtorek, środę  czy czwartek w chwili kiedy twoja żona i znajomi są w pracy a dzieci w szkole. Dodam że większość tych dni weekendowych strażacy idą do innej pracy bo za te 2200 to by pozdychali z głodu.
Cytuj
Ciekawe co napiszesz jak wróci temat dwunastek  :gwiazdki: :fiuu: :rofl:
Nie mają pieniędzy na nadgodziny a co dopiero na takie raritasy :)

Cytuj
mistrzostwem jest wpisanie dyżuru domowego na WS pomiędzy urlopami, np. masz na pierwszej sluzbie w miesiacu urlop, na drugiej WS - dyżur a potem na trzeciej i czwartej urlop :)
Odbierasz w tedy telefon na Hawajach i mówisz że możesz być za 23 godziny :mellow: Masz być w kontakcie podczas dyżuru jeśli dostałeś telefon służbowy i nic więcej.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwiec 13, 2018, 23:09:12 »
...."taka sobota w biurze"..... to może zaproponuj 8godzinnym,aby siedzieli na telefonie w sobotę i byli do dyspozycji.
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie 8-mio godzinni też mają dyżury w weekendy i święta. I jak trzeba przyjść, to przyjdą. Pewnie "popsioczą", bo nikt nie chce przychodzić z dyżuru, ale każdy wiedział na co się pisze przychodząc do służby.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwiec 13, 2018, 23:30:03 »
@vade
Zakładam, że idziesz na L4 - daj propozycje uzupełnienia stanu minimalnego.

Na PB "weekend" jest co służbę, a nie raz na tydzień...
Przy normalnym układzie PB na służbie jest jakieś 7 razy w miesiącu czyli ma jakieś 21 dni weekendowych  :rofl:

Słyszałeś kiedyś o jrg w których 11 i 12 mają niepisany dyżur taktyczny przez cały czas?

Także często odnoszę wrażenie, że takie durne pierdo... jak to nie mamy źle na PB to tylko skrajny #+$&#& może napisać. Ciekawe co napiszesz jak wróci temat dwunastek  :gwiazdki: :fiuu: :rofl:

no to turbocośtam dogryzłeś chłopakom z PB , pięknie to wyliczyłeś i nam opisałeś, a zakładając że idę na L4 to jak najbardziej ściągają gościa z dyżuru,tylko uregulowanego i płatnego.
I tak jak pisałem powyżej  nie piszcie, że służba itd. bo służba to  nie to samo co niewolnictwo.
A 12-stki to na obecną chwilę to tylko mrzonki

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwiec 14, 2018, 01:53:58 »
Dopiero co słyszałem, że system naprzemienny jest takim złotem, a rodzina i dom nie mają tu żadnego znaczenia  :rofl:

@vade
Pytałem jak obecnie to rozwiązujesz a nie jakie masz fantazje. I już to widzę jak na płatnym DD siedzisz w domu i czekasz na telefon. Z Twoim podejściem do służby i dodatkowym zarobkowaniem to zapewne dokładnie tak samo jak obecnie, tyle że za kasę...

Nikomu nie dogryzłem. Chyba wszyscy z PB mają świadomość, że 20 dni w miesiącu są na wolnym... a niektórzy i tak uważają że to za mało.

Co do niewolnictwa to miałeś się już z niego uwolnić?
"Witam wszystkich.
Mój pech to to że 15 lat mija mi w lutym 2018,z zmiany maja nastąpić w styczniu. Raporty o przejście na emeryturę w 2018 przyjmowane są do końca października i mam zamiar takowy złożyć,no ale jak wejdą te zmiany to co? Raporty i chęć odejścia zostanie anulowane?"

Mniemam że złożyłeś raport bo w PSP taka tragedia jest, że i aspirantkę zrobiłeś i stanowisko dostałeś, jakiś "grosz" podwyżki wpadł, a i dorabiać masz możliwość, a na to jeszcze wszystkim odradzasz PSP lub polecasz odejście z formacji, już nawet nie mówiąc że przełożonych masz rodem z folwarku. Nie no... na 100% piszesz już z cywila...  :wall:

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwiec 14, 2018, 06:43:33 »
Vade ty na prawdę nic nie rozumiesz. Właśnie dyżur jest niewolnictwem bo nakazuje ci siedzenie w domu i czekanie na telefon. A pieprzenie jestem na Hawajach będę za 23 godziny też pięknie o was świadczy. A potem płacz bo mnie w awansie pomineli... na ws dyzurowanie jest o wiele lepsze - dogadać się można jak już wcześniej pisałem, no ale jak wśród 3 ludzi na ws jest vade i connecostam to ten trzeci może zapomnieć o dogadaniu z niewolnikiem i obiezyswiatem. Wśród ludzi na ws może spokojnie być ktoś zajmujący się dziećmi i jak mu koledzy pod górę nie robią to nikt go z domu nie ruszy
- jak trzeba to przychodzisz na swoją zmianę
- d-ca sam wie kogo potrzebuje, nie ma zapasu kierowcy to wcześniej dogada się z kierowcą który jest na ws żeby w razie czego dzwonić do niego, a nie do tego kto akurat ma dyżur
- wystarczy spojrzeć w harmonogram półroczny i od razu wiadomo kiedy nie planować wyjazdu na Karaiby, przy dyzurach możesz dowiedzieć się 25 czerwca ze masz dyżur 1 lipca

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:29:48 »
Cytuj
Właśnie dyżur jest niewolnictwem bo nakazuje ci siedzenie w domu i czekanie na telefon.
Gdzie jest napisane że masz siedzieć w domu?

§ 13. 1. Dyżur domowy może pełnić kierownik jednostki
organizacyjnej, jego zastępca lub
inny strażak wyznaczony przez osobę,
o której mowa w § 8. Do pełnienia dyżuru
domowego nie wyznacza się strażaka przez
co najmniej 24 godziny po zakończeniu
służby trwającej 24 godziny lub przez co
najmniej 11 godzin po zakończeniu służby
trwającej 12 godzin.
2. W czasie dyżuru domowego strażak pozostaje
w stałej łączności z kierownikiem jednostki
organizacyjnej.
3. Strażak może pełnić dyżur domowy nie
więcej niż 4 razy w miesiącu, w tym 2 razy
w sobotę, niedzielę lub święto. Czas trwania
wszystkich dyżurów w miesiącu nie
może przekroczyć łącznie 72 godzin.
4. Przepisów ust. 3 nie stosuje się do kierownika
jednostki organizacyjnej i jego zastępcy.
5. Czasu dyżuru domowego nie wlicza się do
czasu służby, jeżeli podczas dyżuru strażak
nie wykonywał zadań służbowych.
6. Jeżeli strażak wykonywał zadania służbowe
w czasie dyżuru domowego, czas ich
wykonywania wlicza się do czasu służby
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:35:43 »
Vade ty na prawdę nic nie rozumiesz. Właśnie dyżur jest niewolnictwem bo nakazuje ci siedzenie w domu i czekanie na telefon. A pieprzenie jestem na Hawajach będę za 23 godziny też pięknie o was świadczy. A potem płacz bo mnie w awansie pomineli... na ws dyzurowanie jest o wiele lepsze - dogadać się można jak już wcześniej pisałem, no ale jak wśród 3 ludzi na ws jest vade i connecostam to ten trzeci może zapomnieć o dogadaniu z niewolnikiem i obiezyswiatem. Wśród ludzi na ws może spokojnie być ktoś zajmujący się dziećmi i jak mu koledzy pod górę nie robią to nikt go z domu nie ruszy
- jak trzeba to przychodzisz na swoją zmianę
- d-ca sam wie kogo potrzebuje, nie ma zapasu kierowcy to wcześniej dogada się z kierowcą który jest na ws żeby w razie czego dzwonić do niego, a nie do tego kto akurat ma dyżur
- wystarczy spojrzeć w harmonogram półroczny i od razu wiadomo kiedy nie planować wyjazdu na Karaiby, przy dyzurach możesz dowiedzieć się 25 czerwca ze masz dyżur 1 lipca
KOlega mnie wyprzedził z odpowiedzią, tylko dodam od siebie do stwierdzenia:
"A pieprzenie jestem na Hawajach będę za 23 godziny też pięknie o was świadczy. A potem płacz bo mnie w awansie pomineli..."
Warto znać przepisy, by wiedzieć jak i kiedy je egzekwować.
Kolega na Hawajach, odbiera telefon,m pozostaje w kontakcie, więc..??? Trzeba mu dopier.... bo stać go na wczasy!
Nawet nie chce mi się już rozpisywać, napisałeś wystarczająco jadu, by sobie wyobrazić jaki z Ciebie,.,.,.,.,.,.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwiec 14, 2018, 10:03:16 »
Cytuj
KOlega mnie wyprzedził z odpowiedzią, tylko dodam od siebie do stwierdzenia:
"A pieprzenie jestem na Hawajach będę za 23 godziny też pięknie o was świadczy. A potem płacz bo mnie w awansie pomineli..."
Warto znać przepisy, by wiedzieć jak i kiedy je egzekwować.
Kolega na Hawajach, odbiera telefon,m pozostaje w kontakcie, więc..??? Trzeba mu dopier.... bo stać go na wczasy!
Nawet nie chce mi się już rozpisywać, napisałeś wystarczająco jadu, by sobie wyobrazić jaki z Ciebie,.,.,.,.,.,.

Kolego zanim mnie zacytujesz to zobacz najpierw do jakiej wypowiedzi się odniosłem. Wrzucę Ci żebyś nie szukał za długo.
Cytuj
Cytuj
mistrzostwem jest wpisanie dyżuru domowego na WS pomiędzy urlopami, np. masz na pierwszej sluzbie w miesiacu urlop, na drugiej WS - dyżur a potem na trzeciej i czwartej urlop :)
Odbierasz w tedy telefon na Hawajach i mówisz że możesz być za 23 godziny :mellow: Masz być w kontakcie podczas dyżuru jeśli dostałeś telefon służbowy i nic więcej.

A strażak ze mnie zajeb....y, nigdy nie będę dawał zezwolenia na zmuszanie funkcjonariuszy bezprawnie do czegokolwiek. Jak chce się mieć świetnie działający system to trzeba za niego zapłacić. Jesteśmy skubani ze wszystkich stron a tu trafiają się tacy ludzie jak Ty i jeszcze przytakują. A co do tych twoich pominiętych awansów to nie licząc dodatków służbowych których w większości powiatówek prawie nie ma to różnica między 3 a 10 grupą wynosi obecnie jakieś 300 zł brutto. No ale są ludzie którzy za 20 zł potrafią dowódcą w d..ę wejść a żonę komendantowi oddać.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:47:03 »
Cytuj
KOlega mnie wyprzedził z odpowiedzią, tylko dodam od siebie do stwierdzenia:
"A pieprzenie jestem na Hawajach będę za 23 godziny też pięknie o was świadczy. A potem płacz bo mnie w awansie pomineli..."
Warto znać przepisy, by wiedzieć jak i kiedy je egzekwować.
Kolega na Hawajach, odbiera telefon,m pozostaje w kontakcie, więc..??? Trzeba mu dopier.... bo stać go na wczasy!
Nawet nie chce mi się już rozpisywać, napisałeś wystarczająco jadu, by sobie wyobrazić jaki z Ciebie,.,.,.,.,.,.

Kolego zanim mnie zacytujesz to zobacz najpierw do jakiej wypowiedzi się odniosłem. Wrzucę Ci żebyś nie szukał za długo.
Cytuj
Cytuj
mistrzostwem jest wpisanie dyżuru domowego na WS pomiędzy urlopami, np. masz na pierwszej sluzbie w miesiacu urlop, na drugiej WS - dyżur a potem na trzeciej i czwartej urlop :)
Odbierasz w tedy telefon na Hawajach i mówisz że możesz być za 23 godziny :mellow: Masz być w kontakcie podczas dyżuru jeśli dostałeś telefon służbowy i nic więcej.

A strażak ze mnie zajeb....y, nigdy nie będę dawał zezwolenia na zmuszanie funkcjonariuszy bezprawnie do czegokolwiek. Jak chce się mieć świetnie działający system to trzeba za niego zapłacić. Jesteśmy skubani ze wszystkich stron a tu trafiają się tacy ludzie jak Ty i jeszcze przytakują. A co do tych twoich pominiętych awansów to nie licząc dodatków służbowych których w większości powiatówek prawie nie ma to różnica między 3 a 10 grupą wynosi obecnie jakieś 300 zł brutto. No ale są ludzie którzy za 20 zł potrafią dowódcą w d..ę wejść a żonę komendantowi oddać.
Temat jeden,wątków mnogo, niby w zdecydowanej większości zachowujemy wspólne stanowisko, to odmiennie to wyrażamy.
Co by już kolejnymi wywodami, nie zaśmiecać, podtrzymuję wiadome- zbyt małe finanse, relatywnie nieadekwatne do wymagań, powodują tą frustrację.
Do tego jeszcze jakiś problem np.choroba i bomba gotowa....

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwiec 14, 2018, 15:49:24 »
Panowie tutaj chodzi tylko o godne pełnienie służby-godne.Jesteśmy służbą profesjonalną od,której wymaga się sporo i wymagać się będzie jeszcze więcej.To dlaczego traktuje się nas jak nisko wykwalifikowanych amatorów, którym można dołożyć z każdej strony bo strażak się nie odezwie, bo to służba czyli słowo klucz, który bardzo chętnie używają nasi dobrze zarabiający przełożeni jak i ludzie pokroju @rastafari czy @turbopompa dla których nie wiedzieć to czemu utrzymanie dyżuru domowego w obecnej formie jest tak ważne(może są na początku kariery i starają sie jak mogą popaść w łaski przełożonych,którzy to dadzą im 50zł dodatku więcej,może....)
Jeszcze raz powtórzę jeżeli wymagany jest od nas pełen profesjonalizm i poświęcenie,  to chciałbym, aby nas też poważnie i profesjonalnie traktowano,jestem w gotowości czekam pod tel.poświęcam czas to niech to będzie nagrodzone

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 14, 2018, 17:44:22 »
Pies, który całe życie jest na łańcuchu nigdy nie zrozumie tego, który biega całe życie po podwórku. To działa też na odwrót. Dlatego ciężko zmienić cokolwiek w tej formacji skoro są takie rozbieżności. Jedni piszą że WS to łaska, którą dostali od wielmożnego 11ego a dla mnie zawsze to będą nadgodziny, które odbieram. Fakt że czasami WS są w mojej jednostce przestawiane zgodnie z potrzebami służby. Ale jest to robione z wyprzedzeniem i nie do pomyślenia jest żeby strażak z WS był ściągany do służby. Ja osobiście Panom nie zazdroszczę i bym się nie zamienił. Nie będę też porównywał systemów i pisał który jest lepszy a który gorszy. Tak jak pisałem wcześniej - o gustach się nie dyskutuje.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwiec 14, 2018, 21:39:37 »
Jeszcze raz powtórzę jeżeli wymagany jest od nas pełen profesjonalizm i poświęcenie,  to chciałbym, aby nas też poważnie i profesjonalnie traktowano,jestem w gotowości czekam pod tel.poświęcam czas to niech to będzie nagrodzone
Vade, zgodzę się z Tobą, ale dodam jedno wg mnie bardzo ważne zdanie. Żeby ktoś Nas szanował, to najpierw musimy zacząć szanować się sami. Dopóki będzie podział na 8-mio godzinnych i zmianowych, na tych z ZZ i z poza, albo z tych innych ZZ, dopóki nie będziemy przynajmniej na zewnątrz jednością jako formacja, to nikt i jeszcze raz NIKT nie będzie Nas szanował, ani Nami się przejmował. Dlaczego np. na różne imprezy pokazujemy najlepszy i najnowszy sprzęt jaki mamy? Pokażmy, ten najstarszy, niech przyjedzie nawet na sztywnym holu, pokażmy poplamione, pocerowane US-y. Może wtedy do naszych włodarzy coś dotrze. Mam nadzieję, że coś więcej niż tylko chęć ukarania winnych (nie tej sytuacji, tylko tego, że ktoś śmiał pokazać, że nie jest tak różowo).

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwiec 16, 2018, 10:27:29 »
Mam wrażenie że połowa wypowiadajacych się nigdy nie próbowała ogarnąć grafików dla całej zmiany. Jeśli chodzi o dyżury to powiem jasno - nie jestem ich zwolennikiem. Pisano o podzialach między biurem a PB, ludzie przecież podziały są na jednej zmianie czasem takie że się trzech ludzi na ws nie może dogadać którego w razie potrzeby będą ściągać na służbę. A na koniec dodam, że wlepienie komuś dyżuru w środku urlopu to skurwysynstwo. U nas jak jest ws wypadajaca w środku urlopu to strażak wypisuje jako ciągłość i nikt go nie rusza. Jak akurat wypadnie na początku albo na końcu to jest pytany czy wyjeżdża kiedy wraca i czy ewentualnie jeśli byłaby potrzeba będzie w stanie przyjść do służby. Pozdro

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwiec 16, 2018, 16:11:45 »
Ile osób powinno pełnić dyżur domowy?
Znam jednostki, gdzie jest jedna, sę JRG po 2 ,ale i są po 3 osoby wyznaczone na DD

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwiec 16, 2018, 16:41:23 »
Ile osób powinno pełnić dyżur domowy?
Jeszcze są w kraju JRG gdzie nie ma dyżurów domowych  :wacko: I sobie świetnie radzą... Przed wprowadzeniem dyżurów domowych u mnie na JRG nie było problemu aby połowa zmiany się stawiła "w ramach bratniej pomocy" jak płonęła cześć wielkiego zakładu produkcyjnego... Posiedziały chłopaki na "3" wyjeździe 4 godziny a rano służbę przyjmowali. A teraz jak by było nie wiem... Bzdurne zasady etyki służby pogrzebały etos służby strażaka....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwiec 16, 2018, 17:27:25 »
Ile osób powinno pełnić dyżur domowy?
Jeszcze są w kraju JRG gdzie nie ma dyżurów domowych  :wacko: I sobie świetnie radzą... Przed wprowadzeniem dyżurów domowych u mnie na JRG nie było problemu aby połowa zmiany się stawiła "w ramach bratniej pomocy" jak płonęła cześć wielkiego zakładu produkcyjnego... Posiedziały chłopaki na "3" wyjeździe 4 godziny a rano służbę przyjmowali. A teraz jak by było nie wiem... Bzdurne zasady etyki służby pogrzebały etos służby strażaka....

O to to! Jak się często z Tobą myślami nie zgadzam tak teraz trafiłeś. Wyobrażam sobie taką sytuację i pierwsze pytanie by padło ile nadgodzin z tego będzie i ile kasy i czy on na pewno może teraz na służbie zostać...

leszno

  • Gość
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwiec 16, 2018, 20:11:37 »
U nas cały czas 4 osoby