Autor Wątek: Dyżur Domowy.  (Przeczytany 185010 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #375 dnia: Kwiecień 02, 2018, 17:43:10 »
POpieram cie strazak 2017. Eqinox zapewne z kazdym problemem lata do 01 na kolegow ze zmiany
I u eqinoxa żaden strażak nie był dyscyplinarnie karany od ponad dekady. A z problemami alkoholowymi poradziliśmy sobie szpitalem w Otwocku a w Krośnie pójdzie dyscyplinarka.... i kto jest mądrzejszy...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2018, 22:52:30 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #376 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:55:04 »
Czytając artykuł wydaje się, że akcja była zaplanowana. Ściąga się gościa z dyżuru, po obiedzie każe się mu iść do domu i dzwoni na Policję że jedzie pijany. Nie tak się to powinno załatwić, spotkałem się z takim czymś podczas służby, że ktoś przyszedł na służbę w "dziwnym stanie" ale u mnie wzywało się 11 lub 12 i on załatwiał wszystko.  Jestem przeciwnikiem alkoholu ale brudy pierze się na swoim podwórku. Dziwię się strażakowi że przyjechał na służbę wiedząc, że jest po alkoholu.
Z faceta co jest chory, który potrzebuje leczenia i wsparcia stał się przestępcą. Jeżeli jest tak jak piszesz, że to była prowokacja, osoby które za tym stoją są gorsze od strażaka z problemem alkoholowym.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #377 dnia: Kwiecień 03, 2018, 09:24:35 »
Czytając artykuł wydaje się, że akcja była zaplanowana. Ściąga się gościa z dyżuru, po obiedzie każe się mu iść do domu i dzwoni na Policję że jedzie pijany. Nie tak się to powinno załatwić, spotkałem się z takim czymś podczas służby, że ktoś przyszedł na służbę w "dziwnym stanie" ale u mnie wzywało się 11 lub 12 i on załatwiał wszystko.  Jestem przeciwnikiem alkoholu ale brudy pierze się na swoim podwórku. Dziwię się strażakowi że przyjechał na służbę wiedząc, że jest po alkoholu.

Był nie wygodny dla biura, pewnie jeszcze miał swoje zdanie i mówił prawdę.   Dziwię się strażakowi że przyjechał na służbę wiedząc, że jest po alkoholu. Ale mógł odczekać aż będzie 0,00 nie jest powiedziane przecież o której ma być. :kwit:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #378 dnia: Kwiecień 03, 2018, 09:33:45 »
Gorzej napisanego art. jak ten o dyżurze domowym to nie czytałem. Przypomina mi to furtkę do lasu bez ogrodzenia. Aczkolwiek dla ludzi co niechętnie chcą być ściągani to jest na rękę.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #379 dnia: Czerwiec 01, 2018, 22:31:32 »
ostatnio nastała nowa świecka tradycja, mianowicie jesteś na dyżurze i 8.05 MSK dzwoni do ciebie kontrolnie czy jesteś dostępny,czy odbierasz itd. fakt ten jest odnotowany, no i potem w ciągu dnia ze dwa telefony kontrolne.Ponadto chodza słuchy że kontrole które teraz przyjeżdżają maja ściągać gościa z dyżuru w celu sprawdzenia czy przyjedzie,za ile-czas,no i dmuchanie w alko
Kto ma zapłacić za przyjazd chłopaka,który pyknie 160km (w obie strony)tylko po to by dmuchnąć w alko? czy trzeba z telefonem chodzić do kibla? a co jak w czasie takiego głupiego wezwania (odpukać )coś sie stanie? itd.
przecież jak kontrola chce to niech podjadą do gościa z dyżuru do domu i sprawdza czy czeka w miejscu zamieszkania, czy trzeźwy,albo niech wyślą samochód po dyżurnego,skoro może jeździć po 01,02 to tym bardziej po strażaka z dyżuru

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #380 dnia: Czerwiec 01, 2018, 22:40:18 »
Bardzo proste pytanie zadaj... poproszę podstawę prawną kontrolowania dyżuru domowego... odpowiedź poproszę na piśmie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #381 dnia: Czerwiec 01, 2018, 23:10:34 »
dlatego napisałem że to jakaś świecka tradycja,ale z drugiej strony w psp wiele tematów nie ma podst. prawnej,lub na podst, interpretacji  , a jakos funkcjonuje, cały ten dyżur to też bagno za które należało by się zabrać

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #382 dnia: Czerwiec 01, 2018, 23:15:46 »
Po męsku zapytaj...
Te interpretację wynikają nie z przepisów a z nadinterpretacji przełożonych i strachu podwładnych
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #383 dnia: Czerwiec 02, 2018, 10:46:00 »
oczywiście że padło wiele zapytań min. to też jak na razie brak konkretów w odpowiedziach zobaczymy jak się sprawa rozwinie, ale temat jest

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #384 dnia: Czerwiec 03, 2018, 20:04:39 »
Jeżeli ten twór dyżur by był płatny ....to ma jakiś sens ta kontrola ale za free to małpa d..y nie pokaże a nas dymają nawet.......... :gwiazdki:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #385 dnia: Czerwiec 04, 2018, 10:25:30 »
interpretacja tego
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=5F1F9C9C

czyli stała łączność,dyspozycyjność,dysponowanie do ćwiczeń szkoleń itp. to wszystko tak można zinterpretować, że na dyżurze można zrobić ze strażakiem wszystko. Do tego ilość godz. dyżuru dopełnia resztę. 72godz/m-c to przy zażyłej nieprzychylności przełożonych możesz cały m-c być, albo w pracy, albo na dyżurze.U nas dyżury są na WS i tak np.10 służb/m-c w tym 2 WS,ale z dyżurem i masz pozamiatane.na dyżurze mogą do ciebie dzwonić tak jak u nas co 4h( w godz.nocnych jeszcze nie dzwonią,ale....)  bo to utrzymywanie stałej łączności(choć tutaj można już powiedzieć o nękaniu oraz wywoływaniu stresu i niepokoju związanego kontrolą podwładnego  przez przełożonego czy niepotrzebne narażanie na stres, który jest porównywalny do tego związanego z wyjazdem do akcji)
Myślę, że do do spraw ,które należy załatwić min.podwyżki,100% chorobowego itd. dołożyć trzeba dyżury domowe płatne 

I bardzo proszę o nie komentowanie w stylu -to służba,zawsze można gdzie indziej itp
bo tutaj chodzi godne traktowanie zawodu strażaka
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2018, 10:32:05 wysłana przez vade »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #386 dnia: Czerwiec 04, 2018, 21:42:21 »
A ja dojeżdżam po telefonie i nikt mnie się nie pyta czy zaraz czy za dwie, trzy godziny. Od telefonu mam nadgodziny bo i tak już mam rozchwiany harmonogram pobytu z rodziną .. jak do tej pory nikt mi nie zwrócił uwagi. A proszę uwierzyć zdarza się kilka razy w roku.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #387 dnia: Czerwiec 04, 2018, 21:47:26 »
Ubezwłaznowolnienie strażaka na rzecz komendanta powinno być regulowane finansowo niezależnie od tego, czy telefon był czy nie. Dodatkowo, po telefonie stawka powinna wynosić minimum 100% uposażenia. :)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #388 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:11:34 »
interpretacja tego
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=5F1F9C9C

czyli stała łączność,dyspozycyjność,dysponowanie do ćwiczeń szkoleń itp. to wszystko tak można zinterpretować, że na dyżurze można zrobić ze strażakiem wszystko. Do tego ilość godz. dyżuru dopełnia resztę. 72godz/m-c to przy zażyłej nieprzychylności przełożonych możesz cały m-c być, albo w pracy, albo na dyżurze.U nas dyżury są na WS i tak np.10 służb/m-c w tym 2 WS,ale z dyżurem i masz pozamiatane.na dyżurze mogą do ciebie dzwonić tak jak u nas co 4h( w godz.nocnych jeszcze nie dzwonią,ale....)  bo to utrzymywanie stałej łączności(choć tutaj można już powiedzieć o nękaniu oraz wywoływaniu stresu i niepokoju związanego kontrolą podwładnego  przez przełożonego czy niepotrzebne narażanie na stres, który jest porównywalny do tego związanego z wyjazdem do akcji)
Myślę, że do do spraw ,które należy załatwić min.podwyżki,100% chorobowego itd. dołożyć trzeba dyżury domowe płatne 

I bardzo proszę o nie komentowanie w stylu -to służba,zawsze można gdzie indziej itp
bo tutaj chodzi godne traktowanie zawodu strażaka

Kolego nie chce mi się w ogóle wierzyć w to co czytam... To jest dla mnie jakaś paranoja... Dyżur na WS??? A Co to jest jakiś przywilej??? Odbierasz w tym czasie nadgodziny, które są dla Ciebie i Twojej rodziny. W mojej jednostce D-ca JRG pyta grzecznie czy wyrażę chęć zamienić się na WS lub przyjść do służby w przypadku choroby. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji żebym miał odbierać jeszcze nękające telefony na prywatny numer podczas wolnej służby... Mam nadzieję że jesteś jakimś trollem...

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #389 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:29:23 »
nie nie jestem trolem czy jak tam chcesz ,opisuję sytuację jaka ma miejsce dyżury sa wyznaczane na WS i nie jest to praktyka stosowana tylko w ,,naszym folwarku'' notorycznie zabierane są Wski, czy zmiany dyżurów,mało tego to jak ściągają gościa z dyżuru to dzwonią po innych będących na WS aby mu ten dyżur wcisnąć, do tego odbiór nadgodzin przymusowy i to w terminie kiedy pasuje to 11-stemu, a nie tobie.poruszam te tematy, aby ustalić czy w innych jednostkach  też występuje taka patologia,bo szykuje się rozmowa i chce mieć wiedzę,a nie snuć domysłów. Co do pojęcia rodzina to kiedyś usłyszeliśmy że przede wszystkim służba(chyba ktoś to u nas pomylił z niewolnictwem), straż,jednostka,szkolenia,itd, a rodzina? no cóż
zdaję sobie sprawę że dla nie których to co opisuję wygląda niedorzecznie, ale takie są fakty i prosze o poważne podejście do sprawy

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #390 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:40:06 »
A ja dojeżdżam po telefonie i nikt mnie się nie pyta czy zaraz czy za dwie, trzy godziny. Od telefonu mam nadgodziny bo i tak już mam rozchwiany harmonogram pobytu z rodziną .. jak do tej pory nikt mi nie zwrócił uwagi. A proszę uwierzyć zdarza się kilka razy w roku.

no i o to mi chodzi,że jesteś do dyspozycji, dojeżdżasz kiedy Cie wezwą z jednej strony ok, ale z drugiej ta dyspozycyjność,to oczekiwanie powinny być wynagradzane, no zacznijmy się szanować. służba= niewolnictwo? chyba nie   

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #391 dnia: Czerwiec 05, 2018, 12:27:13 »
A ja mam pytanie jak jest ze słuzba oficera w dyspozycji KP , czy u was aspiranci na stanowiskach d-cy sekcji, z-cy d-cy zmiany pełnia te funkcje?  Bo co JRG to inaczej?!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #392 dnia: Czerwiec 05, 2018, 14:14:33 »
Cytuj
opisuję sytuację jaka ma miejsce dyżury sa wyznaczane na WS
Nie rozumiem jak na WS. Przecież dyżur domowy masz przed służbą i w żaden sposób nie koliduje z WS nawet jeśli masz faktycznie wolne. A po drugie co za dowódca który wpisuje dyżur strażakowi który ma WS. Wystarczy tylko powiedzieć że masz plany i wyjeżdżasz na te 5 dni.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #393 dnia: Czerwiec 05, 2018, 14:39:14 »
Cytuj
opisuję sytuację jaka ma miejsce dyżury sa wyznaczane na WS
Nie rozumiem jak na WS. Przecież dyżur domowy masz przed służbą i w żaden sposób nie koliduje z WS nawet jeśli masz faktycznie wolne. A po drugie co za dowódca który wpisuje dyżur strażakowi który ma WS. Wystarczy tylko powiedzieć że masz plany i wyjeżdżasz na te 5 dni.
Chyba, że jego dowódca to **** który patrzy tylko na czubek swojego nosa. Dbajmy o formę wypowiedzi bez obrażania kogokolwiek pierwsze ostrzeżenie
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2021, 22:34:12 wysłana przez wujo 2010 »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #394 dnia: Czerwiec 05, 2018, 16:58:31 »
Człowieku jaka dyspozycyjnosc? Masz telefon sluzbowy ?Nie masz...Mam jeden samochod w rodzinie ktorym akurat zona pojwchala na zakupy....Jesli bede miał ochote odebrac swoj tel prywatny to prosze przysłac samochod słuzbowy po mnie.Ja szczerze mam ten dyżur w nosie ....przeczytajcie najpierw ustawe o PSP i regulamin swoich komend i dopiero dajcie sie zastraszac....Pisze masz byc w stalym kontakcie i tak to jest nieprawnie ale nie pisze gdzie masz byc i kiedy sie wstawic... Odbieram tel  i mowie jestem 500 km od domu bede za 7 godzin...i mogą mnie...Juz raz straszyli mnie zabraniem dodatku za niestawienie sie...krotka pilka prosze na pismie na jakiej podstawie prawnej funkcjonuje ten dyżur i że ja tej podstawy nie złamałem bo wstawiłbym sie po 8 godzinach... i ze ide z tym do KW...obsrali sie jak zwykle i rozeszło po kosciach ...do dzis pisma nie dostałem....

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #395 dnia: Czerwiec 05, 2018, 17:18:54 »
Człowieku jaka dyspozycyjnosc? Masz telefon sluzbowy ?Nie masz...Mam jeden samochod w rodzinie ktorym akurat zona pojwchala na zakupy....Jesli bede miał ochote odebrac swoj tel prywatny to prosze przysłac samochod słuzbowy po mnie.Ja szczerze mam ten dyżur w nosie ....przeczytajcie najpierw ustawe o PSP i regulamin swoich komend i dopiero dajcie sie zastraszac....Pisze masz byc w stalym kontakcie i tak to jest nieprawnie ale nie pisze gdzie masz byc i kiedy sie wstawic... Odbieram tel  i mowie jestem 500 km od domu bede za 7 godzin...i mogą mnie...Juz raz straszyli mnie zabraniem dodatku za niestawienie sie...krotka pilka prosze na pismie na jakiej podstawie prawnej funkcjonuje ten dyżur i że ja tej podstawy nie złamałem bo wstawiłbym sie po 8 godzinach... i ze ide z tym do KW...obsrali sie jak zwykle i rozeszło po kosciach ...do dzis pisma nie dostałem....

... to pewnie "Oni" też cię OBSRAJĄ  przy awansach, mianowaniach, nagrodach, itp ...
A jak kolega ze zmiany dostanie coś szybciej, więcej bo odbiera telefon - to też będziesz "ich" znowu obsrywał ;)
Idź chłopie do innej roboty - bo tu się nie nadajesz z takim podejściem !
Przepraszam za język, ale obecne anonimowe gówniarstwo nierobów, którzy przez przypadek trafili do PSP mnie przeraża !
Ale na rozmowie kwalifikacyjnej to miał 3 telefony i wszystkie będzie odbierać ;)
KONIEC.
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #396 dnia: Czerwiec 05, 2018, 17:26:42 »
Kolego sluzbista nie zalezy mi na mianowaniach awansach i nagrodach ...mnie wystarczy ze zgodnie z prawem wplywa mi comiesieczne wynagrodzenie z tytulu wykonywania moich obowiazkow sluzbowych....a że w straży porobiło się teraz służbistów co za 50 zł dodatku wiecej weszliby przełożonemu do okrężnicy to już mnie to nie interesuje...

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #397 dnia: Czerwiec 05, 2018, 18:56:09 »
dokładnie u nas dyżur wpisywany jest na WS bo 11-ty i  02-gi stwierdzili że tak jest łatwiej bo jesteś nas swojej zmianie ściągany, a poza tym to jak cie ściągną przed służba to nie możesz zostać na następne 24h trzeba znowu zabrać komuś wolne żeby przyszedł za ciebie. Trochę  jest to podyktowane pokazaniem kto jest panem i ja wam pokaże. Tak że nie ma mowy, aby na WS poszaleć z dalszym wyjazdem. fakt  że nie  ma określonego czasu dojazdu na dyżurze i tak jak piszecie nikt nie każe mi mieć samochodu do dyspozycji     
moje pytanie czy ustalanie tego dyżuru na WS jest prawne,czy będąc na WS mam być do dyspozycji, to co to za WS?skoro jedna nogą jestem w pracy i tak jak pisałem wcześniej poprzez te telefony stale jesteśmy  narażeni   na stres.A tak swoją drogą to nawet nie chce rozpisywać się o dowództwie w tym folwarku bo to inna historia.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #398 dnia: Czerwiec 05, 2018, 19:24:18 »
https://www.ppoz.pl/zajrzyj-do-srodka/listy-i-polemiki/801-dyzur-domowy-kiedys-i-dzis
Kolego wystarczy poczytać tu masz czarno na białym gdzie szukać....

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #399 dnia: Czerwiec 05, 2018, 20:16:54 »
do Pana Szampan -  jestem tego zdania co Ty. brawo.  Pan Służbista widocznie bierze wszystko na klatę w imię służby  :rofl: