Autor Wątek: Awans w stanowisku,stopniu a dodatek służbowy  (Przeczytany 2924 razy)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Awans w stanowisku,stopniu a dodatek służbowy
« dnia: Styczeń 30, 2013, 19:48:29 »
Witam
Czy w Waszych komendach praktykuje się również taki proceder a mianowicie gdy ktoś awansuje na stanowisku co za tym idzie przechodzi na wyższą grupę zaszeregowania komendant informuje.... dam Ci wyższą grupę ale zabiorę Ci w dodatku służbowym..... Wielu się na to zgadza bo fakt lepiej być na wyższej grupie ale czy jest to zgodne z prawem ?

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Awans w stanowisku,stopniu a dodatek służbowy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2013, 20:27:53 »
Tak, prawo w tych przypadkach nie jest złamane.
Prosić Was można tylko, lub przemawiać do Waszej świadomości, żebyście NIGDY nie godzili się na taki "awans" !
Można powiedzieć: Panie komendancie z całym szacunkiem i pełną wiedzą uznania, oraz wyróżnienia dla mojej osoby, ale nie mogę przyjąć tego stanowiska, gdyż podejmując się zadań związanych określonych muszę bezwzględnie stanać na wysokości zadania, a to w konfrontacji z kolegami na niższych stanowiskach służbowych może wpływać na podważenie moich kompetencji, bo jak wytłumaczyć podwładnemu, że mam niższy dodatek służbowy pomimo tego, iż zajmuję wyższe stanowisko i ciąży na mnie większa odpowiedzialność służbowa. W tym przypadku mogę być spostrzegany i właśnie tak będę jako osoba niekompetentna !
Dobrym wyjściem jest też stwierdzenie, że jeżeli macie objąć stanowisko to prosicie o dodatek służbowy uśredniony do zajmowanego stanowiska.
Jeżeli macie zając stanowisko inne, niżeli obecnie, to oznacza tylko tyle, że ktoś inny to stanowisko "zwolnił, więc jeżeli KM/KP da Wam niższy dodatek niż osoba poprzedzająca Was na przytaczanym stanowisku to wprost "zarobił/oszczędził" na Was, a obowiązki pozostały!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 20:44:01 wysłana przez dr.Kudłaty »

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Awans w stanowisku,stopniu a dodatek służbowy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2013, 21:48:08 »
Witam
Czy w Waszych komendach praktykuje się również taki proceder a mianowicie gdy ktoś awansuje na stanowisku co za tym idzie przechodzi na wyższą grupę zaszeregowania komendant informuje.... dam Ci wyższą grupę ale zabiorę Ci w dodatku służbowym..... Wielu się na to zgadza bo fakt lepiej być na wyższej grupie ale czy jest to zgodne z prawem ?
mój przypadek.. tak wiem nie mogę i tak narzekać, ale:
2007 zakonczona dzienna aspirantka
obecnie ostatni rok sgsp
zajmowany etat z-ca d-cy zmiany
stanowisko d-ca zastępu
dodatek starszy ratownik..

d-ca zmiany hmm..
jest nim
zajmujący etat d-cy zmiany
stanowisko z-cy dcy zmiany
a dodatek jaki mu pozostał po d-cy sekcji

najgorsze jest to ze jak to mówią lepszy wróbel w garści niż....
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Awans w stanowisku,stopniu a dodatek służbowy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2013, 19:44:22 »
A czy KP może obniżyć dodatek służbowy dlatego że nie ma pieniędzy na utrzymanie komendy i na wypłaty?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Awans w stanowisku,stopniu a dodatek służbowy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2013, 22:30:44 »
Może. Jest tysiąc powodów, które można wykorzystać, aby uargumentować to inaczej.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Awans w stanowisku,stopniu a dodatek służbowy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2013, 16:21:14 »
Czyli mówiąc krótko coś w tej firmie państwowej jest nie tak..... W każdej normalnej firmie nawet prywatnej za awansem idą wyższe pieniądze. Ludzie ponoszą koszty na szkoły dojazdy aby spełnić wymogi na awanse a tu dupa, wypłata jaka była przed awansem a po awansie taka sama  :wall: Chyba czas aby związki zawodowe się tym zajęły.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.136
Odp: Awans w stanowisku,stopniu a dodatek służbowy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2013, 17:05:12 »
§ 6. 1. Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. Warunkami przyznawania dodatku służbowego są:
1)  dyspozycyjność związana z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialność za podejmowane decyzje służbowe;
 
2)  zdyscyplinowanie przy realizacji zadań służbowych, gospodarność oraz dbałość o powierzony sprzęt i urządzenia;
 
3)  posiadanie odpowiedniego wykształcenia ogólnego i kwalifikacji zawodowych, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji specjalistycznych (uprawnień, znajomości języków obcych), wykorzystywanych na zajmowanym stanowisku;
 
4)  sprawność fizyczna, potwierdzona wynikami sprawdzianów.
 
2. Okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu i zmianie wysokości dodatku służbowego są:
 
1)  stopień dyspozycyjności związanej z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialności za podejmowane decyzje służbowe;
 
2)  stopień zdyscyplinowania przy realizacji zadań służbowych;
 
3)  stopień sprawności fizycznej, potwierdzonej wynikami sprawdzianów;
 
4)  inne szczególnie uzasadnione przypadki, uzasadniające podwyższenie dodatku służbowego.
 
3. Prawo do ustalonej wysokości dodatku wygasa z ostatnim dniem miesiąca, w którym ustały warunki uzasadniające jego przyznanie.
 
4. Dodatek służbowy przyznaje strażakowi i określa jego wysokość przełożony uprawniony do mianowania lub powołania.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Awans w stanowisku,stopniu a dodatek służbowy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2013, 17:14:31 »
Zubek a ja bym jeszcze legalnie dodał do tych zapisów " bo nie podoba mi sie twoje postępowanie- mimo, że masz rację w stosunku do mojego postępowania, które eliminują mnie jako twojego przełożonego"- zazwyczaj taki jest powód zwłaszcza przy zmniejszaniu dodatków lub jego wysokości.