Autor Wątek: Książka inwentarzowa  (Przeczytany 7074 razy)

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Książka inwentarzowa
« dnia: Styczeń 28, 2013, 09:26:15 »
Witam

Mam pytanie w sprawie książki inwentarzowej lub książki Gospodarza OSP. Jakie księgi inwentarzowe posiadacie w swoich remizach chodzi mi o wzory? u mnie w remizie są trzy rożne księgi inwentarzowe oczywiście puste bo nie uzupełnione przez Gospodarza. Nie wiem jaki teraz obowiązuje wzór tej książki. Posiadam również taką książkę http://chomikuj.pl/akak/Dokumenty/osp/ksiazka+inwentarzowa,2203516223.doc tylko tam podaje się środki trwałe powyżej 10 mln zł a wiem że teraz środki trwałe wpisuję się powyżej 3.500 zł. Będę wdzięczny jak mi podacie jakie wy macie te książki i jaki sprzęt w jakie działy wpisujecie ?

pozdrawiam

Offline bohun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • OSP Rodaki
Odp: Książka inwentarzowa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2013, 12:49:37 »
Witam. U nas jest taka kasiążka ale dokładnie wzoru Ci nie podam bo widziałem ją dosyć dawno temu. Jest to książka orginalna chyba bo z drukarni lub ZOSP RP i prowadził jak komendant a teraz prezes. Podobnie jak w tej którą masz na chomiku wpisuje się do niej materiały począwszy od rękwic, butów, kanistry, ubrań specjalnych, ubrań kosztowych, łopat, szpadli, toporków, węży różneg rodzaju, pomp, agregatów, latarek, pilareki tak dalej a na samochodach skończywszy. Każda strona to jeden materiał np. buty skutery - 1 strona, buty gumowe typu OFICER - 2 strona, łopaty - 3 strona , szpadle - 4 strona , węże W-52 - 5 strona , W-75- 6 strona, W-110- 7 strona  i tak dalej. Podobnie jak na chomiku masz kolumny z przychodem rozchodem (wybrakowanie materiału najcześciej) i stan obecny jaki masz na remizie.  Ceny nie wiem czy były wpisywane ale chyba te z zakupu np z KSRG, lub materały otrzymane z Urzedu Gminy. Życze powodzenia i zapału w wypełnianiu książki.

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Książka inwentarzowa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2014, 21:04:40 »
W druku OT wpisuje sie grupe KŚT. Do jakiej grupy przypisać motopompę lub kompletny aparat ODO ?  :cooo:

Offline mmisiek_1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Książka inwentarzowa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2019, 21:42:04 »
witam mam problem ponieważ zaczynam prowidzic ksiązke od podstaw i nie wie co jak gdzie wpisywac czy ktos mi pomoże