Autor Wątek: 1 stopień oficerski  (Przeczytany 3810 razy)

Offline kemot5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
1 stopień oficerski
« dnia: Styczeń 26, 2013, 09:04:00 »
Witam !

Jeżeli dubluję temat to z góry przepraszam.

Mam takie pytanie, ponieważ w kadrach mało kiedy powiedzą ci co innego niż chce Komendant, mam skończone studia cywilne techniczne (inżynierskie), w tamtym roku skończyłem zaoczne studium aspirantów, więc jestem w korpusie aspiranckim, wiem z ustawy o PSP, że mogę dostać 1 stopień oficerski, i w tym roku pytałem się w kadrach, czy mogę dostać, bo przyszło pismo z KW o przesłanie wniosków na I st. oficerski, kadrowa powiedziała mi, że nie ponieważ jestem obecnie na stanowisku dyspozytora i musiałbym dostać stanowisko aspiranckie (dyżurny stanowiska kierowania/ dyżurny operacyjny), ale w ustawie o PSP nic nie pisze o znajmowanym stanowisku, a niby z tego co się dowiedziałem wcześniej, to zajmuję docelowo stanowisko oficerskie.
Obecnie posiadam stanowisko dyspozytora, czy rzeczywiście nadanie 1 stopnia jest uzależnione od aktualnie posiadanego stanowiska?

Drugie pytanie jeszcze mam takie, że po ukończeniu aspirancki w tamtym roku, stopień dostałem 2 lipca, czy mogę dalej zostać na stanowisku dyspozytora, będąc już w korpusie aspiranckim,
czytałem rozporządzenie o stanowiskach służbowych, w sprawie maksymalnych stopni służbowych, i wynika z niego, że dla dyspozytora maksymalny stopień służbowy to st.ogn.
W korpusie aspiranckim min. stanowisko służbowe to dyżurny stanowiska kierowania, czy jest możliwe taki stan, cyz mogę pozostawać na stanowisko dyspozytora, będąc w korpusie aspiranckim, jeżeli w rozporządzeniu jest napisane, że dla korpusu aspiranckiego, min stanowisko to dyżurny stanowiska kierowania?

Mam wątpliwości , a w kadrach dowiem się tylko tyle ile chce żebym wiedział Komendant, chciałbym wiedzieć nadanie w takiej sytuacji wyższego stanowiska to dobra wola Komendanta, czy powinienem go dostać?

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2013, 16:32:29 wysłana przez kemot5 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: 1 stopień oficerski
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:22:08 »
Ładnie i pięknie robią cię w Ch..a  :wall:

To co napisałeś, po skończeniu SA powinieneś dostać stanowisko dyżurnego operacyjnego i komendant powinien wystąpić z wnioskiem o nadanie Ci stopnia oficerskiego.
Ale patrząc z drugiej strony wszystko zależy od widzi misie JCP komendanta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2013, 10:38:12 wysłana przez grzela »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: 1 stopień oficerski
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:11:36 »
Pomimo znanych mi przypadków awansów na pierwszy stopień oficerski strażaków zajmujących nawet stanowisko mł. ratownik to dalej uważam, że warunkiem koniecznym jest zajmowanie stanowiska oficerskiego; mówimy oczywiście o awansach uznaniowych; w przypadku awansów obligatoryjnych działa mechanizm "dostałeś stopień, to musi za nim iść stanowisko"; chore jest trzymanie oficera na drugiej grupie;
Co do drugiej sprawy to oczywiste jest, że najdalej z chwilą awansu na pierwszy stopień aspirancki powinieneś być przeszeregowany na stanowisko aspiranckie;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kemot5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: 1 stopień oficerski
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2013, 13:26:51 »
Czyli wszystko jasne, tak jak pisali wyżej, robią mnie w ..., państwo w państwie, zastanawia mnie dlaczego wyżej nie kontrolują takiego stanu rzeczy, bo przecież rozumiem, że są sytuacje gdzie Komendant może, ale nie musi, i według dobrej woli daje coś lub nie. Oczywiście rozumiem, że I stopień oficerski to dobra wola i tego nie neguję, ale stanowisko -  w tym czuję się oszukany.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 10:53:40 wysłana przez kemot5 »