Autor Wątek: % Za Udział W Akcjach!?  (Przeczytany 14396 razy)

Offline fayer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://
% Za Udział W Akcjach!?
« dnia: Styczeń 16, 2006, 23:58:27 »
Proponuję kolejną kwestię dlaczego dyspozytorzy ,ni4e maja liczonych procentów za wyjazdy.Razem uczestniczymy w akcjach Wy bezpośrednio my tu z MSK/PSK,ale kazdy udział jest ważny.Może powinno byćchoć ciwrć % dla dyspozytrorów.Jak sądzicie.!Bay

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2006, 00:59:20 »
Ja wam daję,siedżcie sobie pijcie kawkę a % wam poleci.Pozdrawiam wszystkich ciężko pracujących dyspozytorów.A tak w ogóle to to trzeba wam dać emeryturkę po 10 latkach za tak ciężką służbę.

Offline fayer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2006, 01:40:02 »
Wiesz zadziwiasz mnie kolego.To jest wypowiedź strażaka-obciach.Sam chcesz mieć a inny?Kawka ,herbatka a Ty święty???????Jesteś niereformowany i nie nadajesz się do służby w tej formacji.Więcej życzliwiości i tolerancyjności godnej naszych czasów i służby!
Twoje wyjazdy zawsze zasługują na te procenty.
Przeczytałam trochę twoich wypowiedzi...ktos dał Ci pstryczka w nos,teraz widzę że słusznie i należy Ci się kolejny.Pozdrawiam.

Offline fayer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2006, 01:43:59 »
Całe szczęście ,że nie Ty rozdajesz te emerytury.Myslę że jesteś osoba wielce egocentyryczną,zadufaną w sobie przeogromnie.A jak chcesz to zapraszam na nasze MSK/PSk na pól roku i zobaczymy co wtedy będziesz mówił.

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2006, 06:50:14 »
Panowie! Dajcie troche na luz  B)
Przecież kłótnia do niczego nie doprowadza <_<

Pozdrawiam

Offline fayer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2006, 09:16:15 »
Gucio!wszystko jest ok i nikt ne ma zamiaru się kłocić.A tak naprawdę to Maślak
przesadził .no cóż każdy z nas ma swój charakterek.
PS.Dlaczego myślisz,ze na forum są tylko mężczyźni!?Ja jestem kobieta.Pozdrawiam ,do usłyszenia.

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2006, 17:02:52 »
A tak poza tym fayer jak sama nazwałaś temat"% za udział w akcjach",to ty jak bierzesz ten udział??Przez telefon?Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymaj się cieplutko bo mróz siarczysty.

Offline smoczusia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2006, 18:13:10 »
fayer -  B)  przypominam o umiejętności posługiwania się forum... nie śmiecimy, nie śmiecimy postami istnieje funkcja EDYTUJ[/b][/size] B)

A co do tematu zaczętego przez Ciebie , cóż... w PSP nie ma póki co równouprawnienia co do płci i istnieje różnorodność stanowisk oraz odpowiedni do nich zakres obowiązków to raz   :P  dwa, pamiętaj o tupnięciu obcasem przy obronie swoich argumentów w dyskusjach z kolegami na forum to (podobno)dodaje kobiecości  :P
Pozdrawiam ciepło
(też kobieta) ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2006, 18:15:00 wysłana przez smoczusia »
Największą bronią strachu jest jego zdolność czynienia nas ślepymi na wszystko inne...
J.Carroll

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2006, 18:28:16 »
Przepraszam , kto jest kobietą Maslak czy foyer ? :rolleyes:  
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2006, 18:44:45 »
Oczywiście, że Maślak:D  - przecież widzisz, że mało, co z realiów służby na <SK>  do niego  dociera  ;)
Pozdrowienia dla dyż. operac. /również pań/  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2006, 19:07:22 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2006, 20:18:55 »
mimo że jestem ochotnikiem wiem że praca na SK  do lekkich nie należy , szczególnie w okresie letnim ,na pracownikach SK spoczywa duża odpowiedzialność np; dobór i wysłanie odpowiednich  pojazdów itd...

co do udziału w akcjach dyżurnych to muszę ci maślak napisać że odgrywają istotną role taką jak np; zadysponowanie dodatkowych posiłków , powiadomienie  innych służb (pogotowie energetyczne) , policja itd...

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2006, 20:32:32 »
Dobry punktowiec to skarb na zmianie. W innym przypadku jedziesz do wszystkiego co się tylko nadarzy.
Kolego Maślak - trochę spokojniej.
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2006, 20:58:04 »
Dokładnie!!! Jak bramkarz w drużynie - wszyscy za niego staną murem ;)
Tylko - niestety ta odgórna dyskryminacja &lt;_&lt; No.. ale ktoś musi - takie stanowisko :(
Pozdr.
Ps. Niezorientowanym w tematyce - Polecam - zanim cokolwiek napiszą nt:
Dyżurni
Likwidacja?
112
itd....opcja <szukaj> &lt;_&lt;
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2006, 22:20:00 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2006, 22:56:52 »
Cytuj
mimo że jestem ochotnikiem wiem że praca na SK  do lekkich nie należy , szczególnie w okresie letnim ,na pracownikach SK spoczywa duża odpowiedzialność np; dobór i wysłanie odpowiednich  pojazdów itd...

co do udziału w akcjach dyżurnych to muszę ci maślak napisać że odgrywają istotną role taką jak np; zadysponowanie dodatkowych posiłków , powiadomienie  innych służb (pogotowie energetyczne) , policja itd...
Do akcji kolego ochotniku dysponuje dodatkowe służby dowódca akcji a na SK wykonują tylko jego polecenia.Widzę Ajax że ugryzł cię ten temat,no cóż nikt nie mówił że będzie łatwo,i tak na marginesie wiem jak wygląda służba na SK,i że czasami jest ciężko ale raczej nigdy nie zapocisz swojej koszulki z mundurka służbowego,no chyba że zdrowie już nie to.Pozdrowionka. :D  

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2006, 10:00:57 »
Maślak.
Wiesz jak wygląda praca na MSK? To pewnie wiesz że znajduje się w takim miejscu dużo dokumentów, planów operacyjnych, procedur, umów zawartych z firmami(dźwigi, pszczoły,weterynarz i dużo dużo innych). Dobry punktowiec zna je, potrafi szybko je odnaleźć i wesprzeć radą (niekoniecznie drogą radiową) decyzje dcy akcji. To nie jest byle co. Osobiście uważam że nie każdemu jest dana taka zaradność. Zazwyczaj dobry punktowiec to gość z kilkuletnim stażem na podziale bojowym, który sam wie co może ułatwić a co wk...ć podczas działań.  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2006, 13:00:54 »
Cytuj
Do akcji kolego ochotniku dysponuje dodatkowe służby dowódca akcji a na SK wykonują tylko jego polecenia.
Dowódca to dysponuje do akcji dodatkowe jednostki w późniejszej fazie. W pierwszej fazie to do dyspozytora należy oszacowanie i wysłanie odpowiedniej ilości sił i środków.

Cytuj
i tak na marginesie wiem jak wygląda służba na SK,i że czasami jest ciężko ale raczej nigdy nie zapocisz swojej koszulki z mundurka służbowego,no chyba że zdrowie już nie to.
Na SK nie jest ciężko? Tam każda służba jest ciężka. Nawet obiadu spokojnie nie można zjeść bądź załatwić spokojnie swoich potrzeb  fizjologicznych bo co chwila trzeba do telefonu latać. A w nocy - podział najczęściej spokojnie śpi a dyspozytor walczy co 20 minut z jakimiś głuchymi telefonami. Podziałowiec może sobie wyjść na plac na świeże powietrze a dyspozytor musi siedzieć całe 24 godziny w 4 ścianach otoczony komputerami. A o większej akcji to już lepiej nie wspominać - wtedy 2 ręce dyspozytora to stanowczo za mało.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2006, 13:01:12 wysłana przez aniolstroz »

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2006, 17:40:34 »
Cytuj
Do akcji kolego ochotniku dysponuje dodatkowe służby dowódca akcji a na SK wykonują tylko jego polecenia.Widzę Ajax że ugryzł cię ten temat,no cóż nikt nie mówił że będzie łatwo,i tak na marginesie wiem jak wygląda służba na SK,i że czasami jest ciężko ale raczej nigdy nie zapocisz swojej koszulki z mundurka służbowego,no chyba że zdrowie już nie to.Pozdrowionka. :D [/quote]
 trzeba było się uczyć  , kolego maślak .

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2006, 20:23:41 »
te, Maślak, Ty faktycznie maślak jesteś, i do tego nie douczony, pomyśl dobrze , a wydedukujesz, że jednostki dysponuje dyspozytor. A dowódca w póżniejszej fazie działań może zażyczyć sobie dysponowania kolejnych jednostek.  

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2006, 20:23:48 »
Cytuj

Do akcji kolego ochotniku dysponuje dodatkowe służby dowódca akcji a na SK wykonują tylko jego polecenia.Widzę Ajax że ugryzł cię ten temat,no cóż nikt nie mówił że będzie łatwo,i tak na marginesie wiem jak wygląda służba na SK,i że czasami jest ciężko ale raczej nigdy nie zapocisz swojej koszulki z mundurka służbowego,no chyba że zdrowie już nie to.Pozdrowionka. :D
Kolego Maślak!
Po pierwsze doceniłbyś pracę dyspozytorów, gdybyś posiedział trochę na MSK w dużym mieście - takim powiedzmy 500 tyś. Zapewniam Cię, że stres większy niż na podziale.
Nie mogę oprzeć się pokusie, żeby Cię nie sprostować:
po pierwsze pisząc dowódca akcji miałeś zapewne na myśli Kierującego Akcją Ratowniczą - w skrócie KAR-a. Po drugie to nie KAR dysponuje dodatkowe siły i środki, tylko właśnie dyspozytor. Niby skąd KAR miałby wiedzieć, jakie siły są dostępne. Może tylko zgłosić potrzebę, a dyspozytor zadecyduje czy dostanie wsparcie.
A tak na marginesie - to wiesz jaka grupa zawodowa jest narażona na największy stres związany z wykonywaną pracą? Jeśli nie wiesz, to zapewne się zdziwisz - kontrolerzy lotów. Zapewniam Cię, że pomimo klimatyzowanych pomieszczeń często się pocą....
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2006, 09:00:38 »
Cytuj
A w nocy - podział najczęściej spokojnie śpi a dyspozytor walczy co 20 minut z jakimiś głuchymi telefonami.
Powialo optymizmem... Co 20 minut to jeszcze jest pikus... Ja osobiscie mam wielki szacunek dla Dyspozytorow - Maślak - na grzyby  ;)  
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2006, 14:14:26 »
Dobra Boszo śmieszny jesteś i tyle,temat ten bardzo zboczył ze swojego pierwotnego kursu.To że dyspozytor ma ciężko czasami a może i wiecej niż czasami to wiemy,a pierwotnym tematem były % za udział w akcji,tymczasem temat zszedł na pomawianie jeden drugiego a nie o to w tym chodzi.Każdy ma prawo do swojego zdania i opinii i tak to powinno wyglądać,a nie rzygać jeden na drugiego.Więc jeżeli uważasz w tym przypadku że należą się dyspozytorom % to poprzyj to argumentami a ne śmiechem bo według mnie(może nie w każdym przypadku)to ty jesteś wtedy śmieszny.Idąc dalej tym tematem jakby dyspozytorom dać te 0,5 procent to może strażakom za udział bezpośredni w akcji,oczywiście za każdą akcję damy 50zeta?Ja jestem za!I jeszcze wracając do tego postu i moich wcześniejszych jeżeli ktoś czuje się urażony to sorki.

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2006, 17:36:27 »
Zboczył ponieważ zamiast wymiany informacji wzajemne pomówienia, Którego Ty Maślak jesteś po części przyczyną. Jak chcesz obrażać to załóż własne forum. Regulamin znasz, podpisałeś to szanuj.
 

Offline fayer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 20, 2006, 18:59:30 »
Witam i dziękuję serdecznie tym wszystkim,którzy zabrali głos w tej kwestii.Cieszy mnie ,że wśród nas sa osoby rozsadnie podchodzące do sprawy a nade wszystko potrafia uszanować pracę dyspozytorów.Mnie samej niezrecznie było pisać jaka jest cięzka i odpowiedzialna praca .Pomimo upływu 20 lat służby na punkcie ,do służby przychodzę z zamiłowania,cieszy mnie nawet najdrobniejszy wyjazd przez to wiem ,ze doskonalę i szkole  swoje umiejętności.Tego niezastąpi najlepszy materiał szkoleniowy,kursy .Jestem zmęczona nie służbą czy swoja wiekowością,,tylko niedocenianiem  dysp./a szczególnie kiedy to jest kobieta / i panujaca atmosferą w naszych strukturach.podejściem do słuzby na PSK/MSK ,skoro dyspozytor nawet się nie spoci to dlaczego podziałowcy czy 8-godzinni tak się punktów obawiają?!Ponoć jak mówią jest kawa,herbatka ,wygodny fotel no i siedzimy i nic nie robimy tylko na ściany patrzymy i w "nosie dłubiemy"jednostki
same się dysponuja podobnie jak telefony yeż się same odbierają,,,mozna by zliczyć.Nie rzecz w tym aby walczyć  jako pracownik kobieta o swoje prawa to powino być mi zagwarantowne .Skoro takie ma byc róznicowanie to ktoś powinien zastanowić się ,czy jest sens przyjmwać do sł.kobiety.Uważam ,że moje zadanie i   rola powinna się sprowadzać do pełnienia służby  w sposób jak najlepszy.
Nie narzekam do pewnych rzeczy można się przyzwyczaić .Ta prace kocham i zawsze kochałam ,ale sa dyspozytorzy/młodzi dopiero startujący/  nie wierzę,ze we wszystkich jednostkach jest ok.
Ze strazackim pozdrowieniem-lucka.

Offline fayer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 20, 2006, 19:46:24 »
Jestem ponownie!
Panowie nie kłóccie sie.Pisałam dla dyspozytorów o cwierć a nie poł  %.a tak sobie myślałam dlaczego nie !?na co my dyz. możemy zasłużyc "strazak wzorowy" jak znam życie nic się nie nalezy a szczegółnie ,gdy dowiedza sie gdy to była kobieta/za soba mam nie jedna pochwałe i wieksze /,ale to były akcje potężne ,były gratulacje o tak, koledzy tak ja nie ktoś jeszcze ważniejszy stwierdził jak kolega Maślak pisze "ze nic takiego nie zrobiłam "a bulwersujące" było dla mnie ,ze biurowiec ,którego nie było dostał .cóż  nie nie zazdroszczę kolegom medali i nagród pienięznych i tak kazdy do mnie przyszedł i mowił ,ze to ja powinnam dostać .Wystarczy mi ,że jestem dobra jako dysp.
Teraz sa takie czasy ,ze do straży przyjmowani sa sportowcy owszem strazak powinien być wysportowany ale nie do przesady z tymi sp............
zasługa mistrzowstwao w halówce i taki kolego /koledzy/szybciej awansowali zasłużyli prawda poprzez udziała w akcji....o tak.
Panowie za i przeciw mnie ,powyższe procenty mnie nie zbawia i mojej emerytury ,Jestem kobieta zaradna i trzeźwo idąca przez nasza polska rzeczywistościa i z pewnościa dam sobie radę.Osobiście bardzo by mnie ucieszyło i wierze ,ze doczekam się tych czasów/może juz na emerce ,ze praca dyżurnych zostanie doceniona.Pozdrawiam Wszystkich

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
% Za Udział W Akcjach!?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:12:52 »

Cytuj
Dobra Boszo śmieszny jesteś i tyle

Odebralem to jako komplement.
Poza tym, jezeli temat jest "zboczony" to nie badzmy dewiantami i zakonczmy ta dyskusje :P  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2006, 12:15:39 wysłana przez boszo »
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim