Autor Wątek: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim  (Przeczytany 29184 razy)

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« dnia: Styczeń 14, 2006, 20:19:02 »
Poczytajcie popatrzcie i napiszcie co o tym sądzicie.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2006, 23:31:46 »
Słyszałem o WW i sporo na jego temat wiem od ludzi ze świętokrzyskiego.
Wiecie Panowie kto to jest? To jest były chorąży, który zaocznie zrobił oficera (to już dużo mówi, ale to tylko początek). Na stanowisko KW wsadzili go "towarzysze" z eSeldup, a ten tylko na to czekał. Z klucza eliminował wszystkich oficerów od których czuł zagrożenie - w większości byli to oficerowie po SGSP. Mechanizm był prosty.
WW miał swojego związkowca, który na jego polecenie organizował z byle powodu votum nieufności dla komendanta, jego zastępcy itp., a WW wtedy stwierdzał, że ma związane ręce, że on nie może trzymać na stanowisku oficera, któremu związki zawodowe są przeciwne. Nie istotne było, że były to związki mniejszościowe, że ich przewodniczący był zwykłym dupolizem WW.
Nie znam Okólickiego, ale wiem jedno - WW należy się teraz taki sam kop w dupe jakiego udzielal innym.

Bardzo się cieszę że i na niego czas przyszedł nareszcie.

Panowie ze Świetokrzyskiego - napiszcie ilu WW pogonił oficerów, w tym bardzo wartościowych również?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2006, 13:30:12 wysłana przez Mietek »

Offline Krzysztof37

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2006, 12:14:13 »
WItam!
Szanowny Panie Mietku!
Jeżeli już pan pisze i jedno nazwisko umie Pan napisać dobrze to niech i pisze Pan drugie nazwisko dobrze. Okólickiego to jest taka ulica w Stalowej Woli a ten komendant to nazywa Okólski. Więc prosze o jasniejsze wyrażanie się.
Nadmieniam, że nie znam osobiście pana Okólskiego inie jestem za nim a ni przeciwko niemu.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2006, 12:14:41 wysłana przez Krzysztof37 »

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2006, 12:35:32 »
Mietek czy wg ciebie chorąży który kończy zaocznie studia nie może być KW ??
czy to stanowisko zarezerwowane jast tylko dla ludzi po SGSP ??
czy ty czasem nie masz jakiegoś problemu??
 

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2006, 12:43:50 »
Pan Mietek jaki zorientowany. Tylko nie wiem czy właśćiwie.
Ja jestem ze świętokrzyskiego i nie zauważyłem żeby oficerowie zwłaszcza po SGSP byli tak wyżucani. Owszem były jakieś zmiany na stanowiskach komendantów, wydaje mi się, że to akurat normalne.
A chyba nie ma strażaka, zwłaszcza z podziału, który powie, że Woszczyna nic nie zrobił. W każdej JRG samochody zostały wymienione w 60-80%. Tak, że nasza straż sie zmieniła i to zdecydowanie na lepsze.
Osobisćie układów politycznych jego nie popieram ale potrafie ocenić to co zrobił dla straży w Świętokrzyskim.
I Panie Mietku prosze wyluzować z tym zarozumialstwem oficera SGSP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2006, 11:36:27 wysłana przez strazakg »

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2006, 18:21:06 »
Szanowny kolego Mietku!!! nie jest regułą, że doby aspirant, który zostaje oficerem staje złym oficerem! W tym miejscu się najwyraźniej z kolegą szanownym nie mogę zgodzić...lecz jest pewne ale... aspirat który kończy licencjackie studia pedagogiczne – np. resocjalizacja, AWF lub "zbieranie jagód" i po 3 letnim odpłatnym przeszkoleniu (płaci to zda) - automatycznie zostaje oficerem to zwyczajna ANOMALIA i rak, który niszczy PSP. Jeżeli aspirant kończy zaoczne studia SGSP wszystko jest normalne i w porządku, ma pełne kwalifikacje.
Ps. Po co rozdawać stopnie oficerskie lekarzom, informatykom, psychologom itp. Dlaczego nie mogą pracować jako specjaliści cywile???? Czy jako strażak na 0,5 etatu w akademii medycznej moge po 9 miesiącach  zostać lekarzem????
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2006, 18:24:17 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2006, 19:00:57 »
Poruszyłem ten temat nie po to ,aby porównywac czy oficer po SGSP jest lepszy czy gorszy od tego po SA. Sam jestem ze świetokrzyskiego i interesowały mnie wasze opinie. Może ktoś zna jednego albo drugiego. Ja znam jednego i drugiego. Wiem że nie powinna polityka wkraczać w sferę PSP i nie tylko ,no ale tak już jest.
Do kolegi Mietka.
Dlaczego uważasz że kom.woj. nie może być człowiek po SA.
Co do tych oficerów co ich niby Woszczyna wykopał to wiesz jaka jest prawada. Wykopał tych co nic nie robili tylko pierdzieli w stołki. Wiem to bo widziałem co sie działo za Gacka a co za Woszczyne. Nadmienie że nie mam nic do Gacka. Przytocze Ci przykład. Odprawy kom.pow. trwały u poprzedników około 5 godz. a u Woszczyny zaczynały się o 9 rano a kończyły o 24.  Każdy sie spowiadał co zrobił a co nie zrobił. Woszczyna awansował ludzi wykazujących się i znających PSP od podeszwy.
Jak widzisz jakoś nikt z tych wykopanych oficerów sie nie wypowiada.
To tyle narazie z mojej strony.
Mam tylko nadzieję że jego następcą zostanie ktoś jego pokroju czyli człowiek konkretny i twardy w swoich decyzjach. A Okólski napewno nie jest taki.
Pozdrawiam

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2006, 19:41:59 »
piszsz o polityce i liczysz na fachowca na stanowisku, a czas odprawy jest dla ciebie wyznacznikiem kompetencji. Podaj więcej przykładów ZA ....
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline sas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2006, 21:29:17 »
Nie jestem ze swiętokrzyskiego ale chciałbym by moim kom. woj był Woszczyna . Z zazdrością patrzyłem na informacje w roku ubiegłym oraz początek tego roku jak strażacy różnych komend odbierali nowe auta i sprzęt  zazdrość i zdziwienie dlaczego w jednym województwie da się tyle zakupić a w drugim nie . Sprawdziłem strony komend pow . świętokrzyskiego nie wiem jakim cudem i skąd mieli w kom . pieniądze na modernizacje obiektów ale na pewno nie od ś. Mikołaja tylko od kw a on ? to tylko on sam wie . Czepianie się kogoś bo nie jest z danej opcji nie powinno mieć miejsca względem osoby - fachowca który coś dla tego woj. zrobił . Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził ale wymaganie od podwładnych pracy i to wytężonej nie jest przestępstwem tylko przywilejem przełożonego który za efekty jest rozliczany a nie za układy .  

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2006, 00:51:00 »
Za przekręcenia nazwiska Okólskiego - przepraszam. Życzę mu jak najlepiej, choć go nie znam, ale wiem ze przez Woszczynę musiał odejść. To mi wystarczy.

Kupowanie samochodów to nie sztuka, to cenna dla złodzieja okazja. wSeldup skoro go wspierało to i pieniędzy nie żałowało - być może, ale sukcesem tego bym nie nazwał, raczej ochoczym pędem do wydawania pieniędzy. Każdy Komendnant za eSldup bardzo lubił wydawać pieniądze i chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć dlaczego.

Kolego "Delete" dziękuję za słuszną uwagę. Potwierdzam, są chorążowie, którzy moga byc wzorem dla pozostałych.

Do Kaczora. W co najmniej jednym przypadku mylisz się, albo prawdy nie chcesz znać, a to oznacza, że Twoje stwierdzenie, iż miałby pogonić pierdzistołków nie jest zgodne z prawdą. Prawdą jest natomiast, że jako komuch korzystał w tym zakresie z pomycy związkowca  - a to oznacza, że dla WW nie było ważne z kim, ważne żeby wykorzystać ich do własnych brudnych celów.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2006, 13:31:47 wysłana przez Mietek »

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2006, 10:59:46 »
Mietek nie interesuje mnie z jakiej parti był  Woszczyna. Dla mnie liczy się co zrobił.  A Antek tgo nie zrobi bo on tego nie potrafi.
Jak chcesz wiedzieć to Antek nie wyleciał przez Woszczyne tylko nie mógł sobie poradzić ze sprawami w KP a co mówiąc już o KW.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2006, 12:48:45 »
Kaczor odpowiem Ci tak - nie ma ludzi nie zastąpionych. WW może i dbał o sprzęt, kupując go namiętnie, ale straż pożarna to najpierw ludzie, a potem sprzęt. Podkreślanie, że inny sobie nie poradzi tak jak WW wsadziłbym między bajki - jeśli rzecziwiście wspomniany Antek jest taki cienki (ale to Twoje stwierdzenie, nie moje).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2006, 13:33:12 wysłana przez Mietek »

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2006, 12:55:53 »
Mieeeetek sugerujesz korupcję przy zakupach?
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2006, 17:25:53 »
Nieeeeeeeeee, skądże znowu. Nawet nie przypuszczam żeby ktoś ośmielił się.............. nie wziąść offsetu  :P . Każdy który funkcjonował w SlDup, jak działki nie odprowadzał z powierzonego mu stanowiska - tracił je. Dziennikarze ten proceder pokazali w filmie dokumentalnym. Pokazali go tylko raz, więcej tego błędu komuchy nie pozowliły TV popełnić.  ;) hihihi

A co do WW jest HIT!!!!
Zgadnijcie którzy z polityków SLD na stanowisko KW go wsadzili?  O zgrozo!!!  Podpowiadam - to ci sami "szmaciarze", którzy odegrali główną rolę w aferze starachowickiej, dla których policjantów życie było mniej warte od telefonu, ci sami którzy mieli wspólne interesy z mafią samorządową w Starachowicach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2006, 13:34:11 wysłana przez Mietek »

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2006, 18:16:43 »
Mietek z kąd ty masz takie dokładne informacje. Widze że naprawdę ci Woszczyna zaszedł za skurę.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2006, 19:11:27 »
Kaczor - naucz się pisać - walisz byki ortograficzne, aż wstyd.
nie pisz "z kąd" tylko "skąd", nie pisz "skurę" tylko "skórę", a w ogóle jak nie umiesz pisać, to może nie pisz wcale, nim nie uzupełnisz wykształcenia.

Ta lekcja ortografii jest dla Ciebie Kaczor w promocji za darmo. Za następne będziesz musiał zapłacić.  :P
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2006, 19:15:42 wysłana przez Mietek »

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2006, 20:30:39 »
Martw się o swoje wykształcenie. A ja będę pisał jak mi sie podoba.
Zakończmy ten post bo dyskusja schodzi na inne tory. :)

Offline StrazakJakichWielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2006, 21:51:51 »
Witam forumowiczow,
Pozwolcie Panowie ze wypowiem sie na tem temat. Komentaz jest tylko jeden, WW przerabia ten sam komentarz podczas swojej ofensywy na stanowisko KW, a potem pacyfikacji wojewodztwa i obstawienia stolkow swoimi przydupa...mi. Tak zalatwil komendanta Gacka, podrzucajac (zaprzyjaznionej) prasie jakies bzdetne tematy, tak zalatwil jeszcze wilu innych jak Okolski, i zca komendanta z Sandomierza. Moj wniosek jest taki ze ten czlowiek nie moze pogodzic sie z tym ze teraz cza go rozliczyc za te krzywdy ktore wyzadzil ludziom i za ten balagan ktory zrobil w wojewodztwie i zwowu uruchomil swoich poplecznikow zeby troche nabruzdzic. To troche przykre ze obrywa sie za to niewinnym ludziom. A co do wypowiedzi na stroniwe GW to poprostu niektore sa ponizej pewnego poziomu do ktorego my strazacy nie powinnismy sie znizac. A jak ktos chce ze mna podyskutowac na ten temat prywatnie i ma jakies kontr argumenty to bardzo prosze. Poprostu wiem co mowie.
Pozdrawiam.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 16, 2006, 21:54:19 »
Widocznie Mietek wie co mówi, ale nie mówi co wie !!!!
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2006, 16:55:59 »
Miałem na ten temat już nic nie pisać, ale poruszyła mnie wypowiedź Pana „strażakjakichwielu” dotycząca:  „iż niektórzy są poniżej pewnego poziomu, do których my strażacy nie możemy się zniżać”. Nie wiem, jaki jest twój poziom. Widzę, że nie za wysoki. Na tym SGSP nic cię nie uczą a na pewno nie informatyki. Wypowiadasz się na forum GW za trzy osoby czyli jako: „wadowiczanin”, a masz tyle do Wadowic, co piernik do wiatraka, „strażakjakichwielu” a dopiero szkolisz się w tym zawodzie i nie masz zielonego pojęcia, „egzekutor” na tego nika się nie wypowiem. A skąd to wiem? Popatrz sam na swoje posty i zobaczysz, że wszystkie wysłane są z serwera SGSP i napisane po sobie. Jak byś miał troszkę oleju w głowie to bynajmniej trzeba było iść do jakiejś cafe internet i tam pisać. Nie będę publicznie pisał, kim ty jesteś a wydaje mi się, że wiem, bo nie chcę cię ośmieszać na oczach kolegów z SGSP.

PS. Mietek czego go nie pogoniłeś za błędy ?

Offline już__emeryt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2006, 16:57:06 »
DO MIETKA


drogi mietku sądząc po tym co piszesz o Woszczynie to chcę ci przypomnieć twoją przeszłość   masz taką samą jak on jesteś czerwony ja cegła jeszcze jest ta sama wykładzina na której klęczałeś przed związkowcami żeby cię nie wywalali.
A ty poleciałeś za to że nie miałeś szacunku właśnie dla ludzi z podziału , a to  oni  pracowali na twoje gwiazdki oficerskie .
Teraz biedny musisz jeżdzić 70 km do pracy :lol: ale sam sobie taki los zgotowałeś. masz problemy z własną osobowością nie możesz sobie poradzić z kimś kto jest poprostu lepszy od ciebie. Apropo gwiazdek oficerskich i aspirandzkich; czy zauważyliście pewną prawidłowość?????? żeby zostać aspirantem trzeba uczyć się aż 1,5 roku,żeby zostać oficerem trzeba uczyć się aż 3 lata, a żeby zostać starszym ogniomistrzem w PSP tzreba uczyć się jedyne 12 do 14 lat i nadmieniam że taki aspirant i oficer na start dostaje więcej szmalu niż ten który pracuje już tyle czasu. I niestety ale musi uczyć tych wyszkolonych aspirantów i oficerów  normalnego życia w PSP. Gdy już ich nauczy oni mu odpłacają właśnie tak jak ty odpłacałeś ludziom z podziału mieteczku.........
Co do zaocznych gwiazdek ; moim zdaniem powinien być zmieniony system nauczania uwarunkowany osiągnięciami w pracy i predyspozycjami osobistymi ,
dotyczy to wszystkich oficerów i aspirantów tych po SGSP też bo sam znasz przykłąd oficera po SGSP który nie miał pojęcia jak pali się zboże na pniu.
oficer powinies startować od stażysty  wtedy wie co to jest szacunek dla kolegów i ma praktykę w zawodzie . Zna straż od podszewki i wie co zrobić w danej sytuacjii.
A znając ciebie mieteczku:)) brak ci wielu cech na dobrego oficera i dlatego Woszczyna cię spławił . Twoją mocną stroną jest hasło ( MY OFICEROWIE)  nadmieniam że dotyczy to tylko tych po SGSP znając ciebie.Reszta ludzi dla ciebie to są zwykli robole (dotyczy to również aspirantów i oficerów po studich cywilnych).
nie będę więcej opisywał twoich osiągnięć w PSP tam gdzie pracowałeś bo brakło by kilku stron na forum.  A czy NSZZ S   jest mniejszościowym związkiem???? to sam się przekonałeś na własnej skórze :)) to w końcu NSZZ S   rozpieprzyła twoich kolegów w 1989r.
(ps. ciekawe kidy popłynie woda w kiblu za tobą mietku w lipsku:))...)

 

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2006, 00:06:24 »
Szanowny Panie "Już emerycie" - po pierwsze ani Ty mnie, ani ja Ciebie nie znam, jak poczytasz wszystkie posty Mietka, to ustalisz, że nie jest On nawet z Twojego województwa - więc cały Twój mozolny wysiłek myslowy, z którym to widać łatwo Ci nie idzie, dotyczący identyfikacji Mietka jest nietrafiony - to po drugie. Osobę, którą podejrzewasz o pisanie postów, wyraźnie wyprowadzających cię z równowagi, najprawdopodobniej nie intersuje dyskusja bezproduktywna z takim ..... jak Ty, ale ja za każdym razem chętnie cię wyprostuje.
Z tego co zdążyłem się zorientować po poziomie Twojej agresji jestes zapewne tym związkowcem "pajdura" czy "lujdura" jakoś tak lub tym jego zastępcą, którzy ściśle współpracujecie z tym komuchem wojewódzkim. (Jeżeli przekręciłem nazwisko - z góry przepraszam  :P )  
Otóż nie znając szczegółów historii waszych kontaktów - jeszcze z czasów twojego obfitego spożywania alkoholu w służbie (wszyscy w województwie wiedzą, że miałeś dyscyplinarke za to) i współpracy konfidencko-eSBeckiej w stanie wojennym w ramach zarządów komisarycznych w których się udzielałeś również niszcząć porządnych, uczciwych ludzi, odniosę się tylko do ich stanu aktualnego i powiem tak, że każdy, kto ma umysł analityczny postawi sobie podstawowe pytanie:

- JAK TO JEST MOŻLIWE, ŻE NSZZ S wywodzące się z nurtu prawicowego współpracuje na zasadach wzajemnej adoracji z czerwonym komuchem wojewódzkim osadzonym na stanowisko przez Aferzystów Starachowickich eseldowskich?
Jest to możliwe tylko wtedy gdy taki związkowiec jest konfidentem takiego esbecka i komucha


Przypisując innym czerwone zabarwienie odkryłeś się w kwestii metod, którymi się posługujesz. Twoje metody zawarte w wypowiedziach wyraźnie sugerują esbeckie źródło - "upaparać go tym samym błotem w którym my siedzimy".

Co do szacunku przełozonego do podwładnych to najpierw należy sobie odp na pytanie, czy ten podwładny zasługuje na szacunek, czy przypadkiem nie jest tak, że pod płaszczykiem funkcji związkowej unika on wspólnej pracy na podziale, wykorzystując kolegów w tym zakresie, a zamiast tego kreuje się na polityka, załatwiającego "wielkie" sprawy.

Z postu wynika, że nie jesteś lotnym facetem i choćbyś się uczył nie 14 a 30 lat to i tak będziesz walił byki ortograficzne takie jak np w słowie
Cytuj
aspirandzkich
,
będziesz odkrywał swoje prostactwo w emocjach które okazujesz, gdy z krzywdy innego człowieka sie śmiejesz:
Cytuj
Teraz biedny musisz jeżdzić 70 km do pracy  :lol:

Przypomnij sobie wiersz Czesława Miłosza:

Cytuj
KTÓRY SKRZYWDZIŁEŚ

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

Dla Twojej wiadomości - Czesław Miłosz pisal to przeciwko komuchom. A ja Ci go przytaczam, aby inni członkowie szanowanego związku zawodowego NSZZ "S" oczyścili swoje szeregi z byłych esbecków i ich konfidentów.

I jeszcze jedno. Siła związku to nie to samo co reprezentatywność. Wystarczy że związek kilku osób ma po swojej stronie osobę władzy (np. Komedianta Wojewódzkiego) i już siłe swoją związek taki może pokazać i krzywdę innym zrobić, ale to wcale nie oznacza akceptacji pozostałej częsci załogi.  

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2006, 13:37:31 wysłana przez Mietek »

Offline już__emeryt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2006, 09:22:27 »
MIETKU  

po ty co napisałeś napewno wiem  z jakiego woj. piszesz jeśli na tyle jesteś inteligętny powinieneś wywnioskować że wiem bo ci napisałem nawet gdzie pracujesz.  Masz straszne problemy z sobą widzę że nawet zaoczni kapitanowie i aspiranci są lepsi od ciebie .
jedyne co ci zostało to użalanie się nad sobą właśnie na tym forum.A ciebie w kieleckim nie chciał WOSZCZYNA  ani żaden związek zawodowy ani FLORIAN,
ani NSZZ S , niestety potwierdza się stara zasada jaki ojciec taki syn . Zapytaj ojca o tory kolejowe w Czechach  jak pracował na kontrakcie .Jesteś taki sam jak on, zfrustrowany , zawiedziony i zdegenerowany oficzerzyna któremu nic w życiu nie wyszło .    

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 18, 2006, 09:51:31 »
Cytuj
inteligętny
,  
Cytuj
lipsko
piszę sie z dużej litery :D - kup sobie słownik - moja dobra rada.

Podkreślam - poczytaj inne moje posty a może zrozumiesz, że nie jestem ani z Twojego województwa ani z Lipska.

Poziom Twojej wypowiedzi pozwala mi na pozostawienie jej treści już bez komentarza.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.  :)  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2006, 10:03:51 wysłana przez Mietek »

Offline Krzysztof37

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 18, 2006, 18:27:55 »
Panie emerycie!
Ciekawe skad Ty znasz tego oficera co nie wie jak się pali zboże na pniu?